Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 10 sierpnia 2022 10:04
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Turystyka i Rekreacja

Czas na bezpieczny rower. Coraz więcej wypadków z udziałem rowerzystów
Czas na bezpieczny rower. Coraz więcej wypadków z udziałem rowerzystów

Tylko w tym roku, jak wynika ze wstępnych, policyjnych danych doszło do 1101 wypadków drogowych z udziałem rowerzystów, w których niestety 55 rowerzystów poniosło śmierć, a 1002 zostało rannych. Organizatorzy akcji #Czasnabezpiecznyrower apelują o zwiększoną uwagę na drogach i przestrzeganie przepisów, dzięki czemu można uniknąć wielu nieprzyjemnych zdarzeń.

31.07.2022 15:36
Piechotą do lata
Piechotą do lata

  „Tato – już lato” – taką nazwę nosi organizowany przez Miejskie Centrum kultury w Tomaszowie Mazowieckim II Rodzinny Integracyjny Rajd Pieszy, na który organizatorzy zapraszają tym razem z okazji Dnia Ojca. Na wspólną wyprawę będzie można wybrać się 25 czerwca o godz. 15. Dobra zabawa gwarantowana.

22.06.2022 19:21    2
Kościół parafialny pw. św. św. Filipa i Jakuba w Skomlinie
Kościół parafialny pw. św. św. Filipa i Jakuba w Skomlinie

Kościół będący jednym z istotniejszych przykładów XVIII-wiecznego budownictwa sakralnego na terenie  województwa łódzkiego. Dzięki szeregowi prac podejmowanym w ostatnich latach, świątynia oraz jej otoczenie utrzymane są w świetnym stanie i w dalszym ciągu pozostają niemymi świadkami historii Skomlina.

04.05.2022 18:20    1
II edycja Rajdu z Dzieciakiem
II edycja Rajdu z Dzieciakiem

Zapraszamy na Rodzinny Rajd Turystyczny Samochodów Klasycznych, który odbędzie się w dn. 4-5 czerwca 2022. Wzorem pierwszej edycji, w planach jest przejechanie trasy turystycznej  na bazie wskazówek zaznaczonych na rajdowej mapie. Uczestnicy, zarówno dorośli, jak i dzieci, będą mieli do wykonania konkursowe zadania.  Organizatorzy zapowiadają cała masę niespodzianek

10.04.2022 16:11
Jak dojechać na lotnisko Kraków-Balice?
Jak dojechać na lotnisko Kraków-Balice?

Kraków-Balice to jedno z największych i najpopularniejszych lotnisk w Polsce, co jest przede wszystkim związane z mnogością dostępnych lotów. Dzięki temu możesz zwiedzać kolejne kraje, odwiedzać rodzinę lub znajomych bądź udać się w podróż służbową. Jednak samo położenie lotniska czasem sprawia sporo problemów – szczególnie osobom, które nie mieszkają w Krakowie, dlatego przekonaj się, jak najlepiej tam dojechać.

22.03.2022 10:16
Żyj z pasją, żegluj z Saily.pl
Żyj z pasją, żegluj z Saily.pl

Szkolenia żeglarskie i motorowodne nad Zalewem Sulejowskim

09.02.2022 13:36    2
Andrzejkowe ślizganie
Andrzejkowe ślizganie

Arena Lodowa szczęście Wam wywróży i przyszłość przepowie. Zapraszamy na wyjątkową Ślizgawkę Andrzejkową. Już 27 listopada o godzinie 18:00 poddamy się temu magicznemu klimatowi wróżb połączonych z jazdą na lodzie!

22.11.2021 18:44
W sezonie zimowym można polecieć z Krakowa do Agadiru
W sezonie zimowym można polecieć z Krakowa do Agadiru

Marokański Agadir to jedna z nowych destynacji, którymi w sezonie zimowym może się pochwalić Kraków Airport. W najnowszej siatce połączeń znalazły się też Paryż Orly, Ryga, Ankona czy Budapeszt.

05.11.2021 09:59
Jak ubrać się na rower jesienią?
Jak ubrać się na rower jesienią?

Jesień to nie koniec sezonu rowerowego. Jeśli jesteś miłośnikiem dwóch kółek, wciąż możesz cieszyć się z wypraw jednośladem. Aby chłodniejsze temperatury czy jesienne mżawki nie uprzykrzyły ci przejażdżki, musisz się do niej odpowiednio przygotować, przede wszystkim wybierając właściwą odzież.

07.10.2021 14:01
W sobotę I Spływ Kajakowy „Dla zakochanych w Pilicy”
W sobotę I Spływ Kajakowy „Dla zakochanych w Pilicy”

Klub 6na9, Galeria Sztuki ARKADY wraz z grupą fanów zespołu ELO z Brwinowa, zapraszają na pierwszy Spływ kajakowy „”Dla zakochanych w Pilicy”, który odbędzie się w sobotę, 11 września 2021 roku, od godziny 10.00.

10.09.2021 12:46
Przegląd bagażników rowerowych. Który wybrać?
Przegląd bagażników rowerowych. Który wybrać?

Dachowy, na hak czy tylną klapę samochodu? Który bagażnik rowerowy wybrać, by cieszyć się wygodą i bezpieczeństwem w podróży? Sprawdź wady i zalety każdego z nich.

20.08.2021 13:24
Pobiegli „Tropem Wilczym”
Pobiegli „Tropem Wilczym”

Tomaszowianie 15 sierpnia, w 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej i w dniu Święta Wojska Polskiego  wzięli udział w Biegu „Tropem Wilczym”, upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych z podziemia niepodległościowego.

18.08.2021 11:56    2
Tegoroczna edycja Rajdu Rowerowego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego za nami
Tegoroczna edycja Rajdu Rowerowego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego za nami

Wydarzenie odbyło się już po raz 8, a jego głównym celem była integracja uczestników z historią w tle.

09.08.2021 11:37    2    5
Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?
Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Zapięcia, łańcuchy, blokady. Idealnego sposobu zabezpieczającego jednoślad przed kradzieżą nie ma. Są za to lepsze i gorsze. Podpowiadamy, na które metody postawić.

07.08.2021 13:09    1
Rozmawiali o Zalewie... Czy działania RZGW na Treście są legalne?
Rozmawiali o Zalewie... Czy działania RZGW na Treście są legalne?

Dużo emocji wywołał w ostatnim czasie temat likwidacji dzikiego terenu campingowego na terenie wsi Tresta nad Zalewem Sulejowskim. Na spotkaniu, jakie zorganizowały Wody Polskie atmosfera była tym bardziej gorąca, że usunięcia naniesień zażądano na progu letniego sezonu żeglarskiego. Przedstawiciele WP argumentowali, że działania, jakie podjęli mają na celu uporządkowanie terenu, przywrócenie mu pierwotnego kształtu (w związku z nielegalnym pogłębieniem) i przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa osobom odpoczywającym nad wodą. Ustalono też termin kolejnego spotkania ze wszystkimi zainteresowanymi dalszymi losami tego miejsca. Odbyło się ono w ubiegłym tygodniu w Sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim

13.07.2021 18:10    7
W tym roku nie pokonamy Krzyżaków, ale alianci wylądują na plaży
W tym roku nie pokonamy Krzyżaków, ale alianci wylądują na plaży

Przyciągają tłumy i są świetną rozrywką dla całych rodzin. Niestety nie wszystkie inscenizacje historyczne w tym roku dojdą do skutku.

08.07.2021 16:57
Gdzie sprawdzić zasady i przepisy w obcym kraju przed wyjazdem za granicę?
Gdzie sprawdzić zasady i przepisy w obcym kraju przed wyjazdem za granicę?

„Co kraj, to obyczaj” głosi polskie przysłowie. Szczególnie warto o tym pamiętać, kiedy wybieramy się na wakacyjne wojaże po obcych państwach. Zanim spakujemy walizki i wsiądziemy do samolotu, dobrze jest zagłębić się w podstawowe przepisy i zasady, które panują w miejscu, gdzie będziemy wypoczywać. Gdzie szukać pewnych informacji i co powinniśmy wiedzieć?

06.07.2021 12:55
Gdzie chcemy wypoczywać w Polsce - TOP 10 miejsc
Gdzie chcemy wypoczywać w Polsce - TOP 10 miejsc

Park rozrywki czy plaża, na którą nie każdy odważy się pójść? Wiemy, jakie miejsca w te wakacje wybierają Polacy.

06.07.2021 10:54
Ciepła woda w kranie i czysta w Zalewie - marzenie wszystkich tomaszowian
Ciepła woda w kranie i czysta w Zalewie - marzenie wszystkich tomaszowian

Czy woda w Zalewie Sulejowskim i Pilicy może być czysta? Czy nad Zalew wrócą turyści? Ma to zapewnić program Pilica LIFE

02.07.2021 11:51    8    1
Słońce wkrótce powróci. Może wybierzecie się na basen?
Słońce wkrótce powróci. Może wybierzecie się na basen?

Kompleks basenowy w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim jest już otwarty! Mimo, że deszcz za oknem warto tę informację sobie zanotować. Baseny w ORDN to bardzo popularne miejsce i to nie tylko dla dzieci.  Pływalnia będzie czynna codziennie od poniedziałku do niedzieli w godzinach: 10:00 - 18.00 

24.06.2021 08:44    2
bezchmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 12 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 25Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Masz rację;)jeszcze niech zaproszą tuleje i kurdej szatan męczenniczke:)i może Pawlaka ;)Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:48Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: MarioTreść komentarza: Oduczycie się używania w negatywnym odniesieniu słowa "rajd"?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:10Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Ambroży sam przełożyTreść komentarza: Implant w mozgu? Chyba implant mozgu i sie przeszczep nie przyjął 😅😅Data dodania komentarza: 09.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Psikusa bez sTreść komentarza: Policja stoi w krzakach i czeka żeby wlepić łatwy mandat a nie bedzie uganiała się za jakimś zj**emData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:49Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: woodyTreść komentarza: tomaszow to stan umyslu jak sie czyta komentazeData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:27Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: PATOLATreść komentarza: Na co czeka policja? Aż się wydarzy tragedia? Widac że idiota jest w stanie spowodować wypadek i zagraża otoczeniu powinien do końca życia siedzieć w kaftanie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:07Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,
Reklama
a