Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 10 sierpnia 2022 09:42
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Rokiciny

Strażacy z Jankowa z nowym umundurowaniem
Strażacy z Jankowa z nowym umundurowaniem

Ochotnicza Straż Pożarna w Jankowie (gm. Rokiciny) otrzymała  nowe umundurowanie bojowego zakupione ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Zadanie to zostało zrealizowane w ramach złożonego przez  gminę wniosku do Ministerstwa Sprawiedliwości, skąd pozyskano dofinansowanie w wysokości 77 220,00 zł. Wkład własny gminy w wysokości 780,00 zł. Za otrzymane środki gmina zakupiła 24 komplety umundurowania bojowego, w którego skład wchodzą: kurtka i spodnie oraz kurtka lekka.

31.12.2021 18:30    5    3
54-letni mężczyzna utonął w szambie
54-letni mężczyzna utonął w szambie

Do tragicznego zdarzenia doszło w Rokicinach Kolonii. Około godziny 11 do jednej z posesji na terenie tej miejscowości wezwano strażaków. Z szamba wyłowili oni zwłoki 54-letniego mężczyzny, właściciela posesji, który wpadł do zbiornika i najwyraźniej w nim utonął. Lekarz pogotowia ratunkowego, które wezwano na miejsce zdarzenia, potwierdził jego zgon. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja pod nadzorem prokuratory w Tomaszowie Mazowieckim

10.12.2016 13:38
Obradowanie listopadową porą
Obradowanie listopadową porą

Kolejna sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego za nami.

30.11.2016 13:45    3
Spuszczali w środku nocy
Spuszczali w środku nocy

17 września 2016 r. około godz. 1.50 policjanci z Rokicin zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn kradnących paliwo ze zbiorników samochodów ciężarowych

19.09.2016 10:44    2
Nie grali tylko się włamali
Nie grali tylko się włamali

6 sierpnia 2016 roku o godzinie 9:00 policjanci z Komisariatu Policji w Rokicinach zostali poinformowani o włamaniu do automatu do gier usytuowanego przy stacji paliw w miejscowości Rokiciny Kolonia.

16.08.2016 11:50    1
Jedna osoba zginęła, trzy zostały ranne
Jedna osoba zginęła, trzy zostały ranne

Jedna ofiara śmiertelna i trzy osoby ranne w wypadku do jakiego doszło dzisiaj tuż przed godziną 12 na drodze wojewódzkiej numer 713 w okolicach Rokicin.

16.08.2016 11:29    8
Z pasażerką i alkoholem
Z pasażerką i alkoholem

16-latek kierujący quadem spowodował zdarzenie drogowe, był nietrzeźwy

08.08.2016 13:45    8
Prawym okiem: po nich tylko spalona ziemia
Prawym okiem: po nich tylko spalona ziemia

W samorządach funkcjonują od lat osoby, które można śmiało określić mianem "niezatapialnych". Osoby, które narobią bałaganu w jednym miejscu, przesuwane są na inne stanowiska. Nikt nie zwraca uwagi na kompetencje, fachowość, czy dotychczasowe "osiągnięcia" zawodowe. Liczy się przynależność do konkretnej partyjnej grupy interesów, by raz za razem czuć się wybitnym i niezastąpionym specjalistą. Ludzie ci są radnymi, urzędnikami wyższego szczebla, dyrektorami i prezesami samorządowych spółek. Co ciekawe w prywatnym biznesie nie sprawdzają się i nikt ich nie chce, a jak już któreś z nich trafi w "ręce prywaciarza" szybko ucieka do nawet gorzej płatnej ale samorządowej albo państwowej roboty. Tu przecież nikt nikogo nigdy nie rozlicza, bo to albo kolega z partii albo koalicjant. Może być też koleś od kielicha, bo i takie przypadki również w tomaszowskich realiach wcale do rzadkości nie należały.

12.02.2015 11:00    50
Michał Kik: czy wszystkie inwestycje są uzasadnione potrzebami mieszkanców?
Michał Kik: czy wszystkie inwestycje są uzasadnione potrzebami mieszkanców?

Michał Kik jest kandydatem na wójta gminy Rokiciny. Reprezentuje dosyć niestandardowe podejście do funkcjonowania samorządu lokalnego.

26.10.2014 23:59    28
Piknik Rodzinny w Rokicinach
Piknik Rodzinny w Rokicinach

3 sierpnia policjanci z Rokicin razem z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej zorganizowali dla mieszkańców Rokicin piknik poświęcony problematyce związanej z nadużywaniem alkoholu i skutkami takich zachowań w sferze życia rodzinnego i społecznego.

04.08.2014 15:25    1
Zginął przed północą
Zginął przed północą

30 października o godzinie 23:30, na ulicy Brzezińskiej w miejscowości Kolonia Rokiciny doszło do tragicznego wypadku drogowego.

31.10.2013 16:32    3
Pokłócił się z żoną, straszył samobójstwem
Pokłócił się z żoną, straszył samobójstwem

Dzięki szybkiej interwencji rodziny i policjantów uratowano mężczyznę, który 17 sierpnia 2013 roku po kłótni z żoną chciał popełnić samobójstwo.

19.08.2013 20:06    1
Nie wyhamował, trafił do szpitala
Nie wyhamował, trafił do szpitala

6 czerwca na ulicy Sienkiewicza w Rokicinach doszło do wypadku drogowego. Jak ustalili policjanci, sprawcą zdarzenia był 15-latek, który kierując motorowerem, na prostym odcinku drogi najechał na zaparkowanego Seata Toledo. Nieletni z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

08.06.2013 00:01
O bezpieczeństwie w Rokicinach
O bezpieczeństwie w Rokicinach

9 maja w Urzędzie Gminy w Rokicinach odbyła się debata dotycząca bezpieczeństwa na jej terenie. Organizatorem była p. Wójt Gminy Rokiciny p. Barbara Robak, oraz Komendant Komisariatu w Rokicinach podinsp. Piotr Skrzypczyński.

10.05.2013 14:03
Zabójca przyznał się do zbrodni
Zabójca przyznał się do zbrodni

32 letni mężczyzna, zatrzymany w ubiegły piątek w miejscowości Chrusty Stare w gminie Rokiciny przyznał się do zabójstwa 29-letniej kobiety w czasie kłótni w trakcie wspólnej libacji alkoholowej. Morderca zadał jej jeden cios nożem w lewą stronę klatki piersiowej. Cios okazał się śmiertelny. W pijaństwie uczestniczyła też druga, 20 letnia kobieta. Była świadkiem zabójstwa. Wszyscy byli pijani. Obie osoby przebadane alkomatem miały w organizmie po 2,5 promila alkoholu. Sprawca zbrodni trafił już do tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Jaką ostatecznie otrzyma karę za swój czyn zadecyduje Sąd. Grozi mu nawet dożywocie.

09.04.2013 13:37    6
Komputery za darmo… w gminie Rokiciny
Komputery za darmo… w gminie Rokiciny

Gmina Rokiciny przystąpiła do realizacji projektu pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie” współfinansowanego w ramach jednego z działań Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego ujętego w osi priorytetowej 8. „Społeczeństwo informacyjne –zwiększanie innowacyjności gospodarki” Projekt będzie realizowany do 30 września 2015 r.

30.08.2012 16:52
Robił to na skrzyżowaniu
Robił to na skrzyżowaniu

24 lipca o godzinie 15:00, na drodze W716, 27-letni mieszkaniec gminy Głuchów, kierując Volkswagenem Passatem, na skrzyżowaniu ulic podjął manewr wyprzedzania pojazdu wolnobieżnego-ładowarki, który w tym czasie skręcał w lewo, doprowadzając do zderzenia pojazdów. 48-letnia pasażerka Passata trafiła do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi Sprawę prowadzą policjanci z Rokicin.

25.07.2012 15:30    24
BMW na drzewie
BMW na drzewie

22 lipca o godzinie 2:00, na ulicy Brzezińskiej w Rokicinach, policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Koluszek. Mężczyzna kierował BMW i wjechał w przydrożne drzewo. Po ustaleniu stanu trzeźwości kierowcy, okazało się, że ma on ponad 2 promile w organizmie.

23.07.2012 15:05    1
Jedno urwane koło i pięć rozbitych aut
Jedno urwane koło i pięć rozbitych aut

9 lipca o godzinie 16:30, na prostym odcinku drogi w okolicach Rokicin zderzyło się aż pięć samochodów.

10.07.2012 08:59    3
Złodziejska plaga
Złodziejska plaga

Kradzieże to prawdziwa plaga, która dotyka nie tylko opuszczone tereny poprzemysłowe. Złodzieje najbardziej uciążliwi się dla zwykłych mieszkańców miasta, którzy każdego dnia okradani są z należącego do nich mienia. To najbardziej pospolite z przestępstw daje się nam we znaki nie tylko wtedy, kiedy giną nam wartościowe przedmioty ale i kiedy znikają, przechowywane w piwnicach i komórkach rzeczy o małej wartości. Przesłuchania, zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Za każdym razem jeden dzień „wyjęty z życiorysu”, tylko po to, by po 30 dniach otrzymać zawiadomienie o umorzeniu postępowania z powodu niewykrycia sprawcy. Czasem jednak amatora cudzej własności udaje się złapać a wtedy stosuje się wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, by mógł sobie radośnie okradać kolejnych ludzi, nudząc się w oczekiwaniu na kolejne rozprawy. Jeśli jest wcześniej poszukiwany, wtedy może trafić za kratki, tak jak 49 letni mieszkaniec gminy Ujazd.

13.02.2012 15:55    2
bezchmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 12 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 25Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Masz rację;)jeszcze niech zaproszą tuleje i kurdej szatan męczenniczke:)i może Pawlaka ;)Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:48Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: MarioTreść komentarza: Oduczycie się używania w negatywnym odniesieniu słowa "rajd"?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:10Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Ambroży sam przełożyTreść komentarza: Implant w mozgu? Chyba implant mozgu i sie przeszczep nie przyjął 😅😅Data dodania komentarza: 09.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Psikusa bez sTreść komentarza: Policja stoi w krzakach i czeka żeby wlepić łatwy mandat a nie bedzie uganiała się za jakimś zj**emData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:49Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: woodyTreść komentarza: tomaszow to stan umyslu jak sie czyta komentazeData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:27Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: PATOLATreść komentarza: Na co czeka policja? Aż się wydarzy tragedia? Widac że idiota jest w stanie spowodować wypadek i zagraża otoczeniu powinien do końca życia siedzieć w kaftanie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:07Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,
Reklama
a