Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 14:02
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Kompletne zezwierzęcenie bezmyślnej gawiedzi. Pedofil zatrzymany

Pedofilia jest złem. Jest złem tym większym, że dokonywanym wobec osób niemalże całkowicie bezbronnych. Dzisiaj tomaszowskie i nie tylko "internety" obiegła sensacyjna wiadomość o tym, że w Tomaszowie ujęto 64-letniego pedofila. Do jego zatrzymania przyczynili się ludzie, którzy sami siebie nazywają "łowcami pedofilów". Ich działalność polega na tym, że podszywają się w sieci pod nieletnie osoby i prowokują potencjalnych zwyrodnialców do zachowań niezgodnych z prawem. Już samo użycie słowa "łowca" budzić powinno pejoratywne skojarzenia, przywołujące najbardziej mroczne w ludzkiej historii czasy. W tym konkretnym przypadku wydaje się, że mamy do czynienia z osobami nie mniej zaburzonymi psychicznie niż ci, których ścigają. To oni w samozwańczy sposób chcą decydować o tym kto jest winny i niewinny. Chcą zastępować policję, sądy i prokuratury. Być może to osoby, które nie przeszły testów psychologicznych przy naborze do Policji. Realizują się więc w ten a nie inny sposób. Przy okazji podżegają do nienawiści i co gorsza w swoich działaniach czują się całkiem bezkarni... Dlaczego? Bo wszyscy którzy powinni w sposób zdecydowany zareagować boją się społecznego ostracyzmu i przypięcia łatki "obrońcy pedofilów". Tymczasem chodzi nie obronę czynów pedofilskich zasługujących na potępienie ale o poszanowanie prawa i odpowiedzialność za własne czyny. Pedofil powinien ponieść surową karę, ale zasługują na nią również ci, którzy na niego zapolowali. "Łowcy pedofilów" to nie są żadni bohaterowie, na jakich się kreują, a obrzydliwe kanalie karmiące się ludzką nienawiścią.

Na początek kilka faktów, jakie potwierdza policja

64-letni mężczyzna, mieszkaniec Tomaszowa Maz., podejrzany o pedofilię został zatrzymany przez tomaszowską policję za sprawą prowokacji internetowej. Jak potwierdza  pełniąca obowiązki oficera prasowego Aleksandra Jakubiak, mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia (a następnie zwolniony do domu), zabezpieczono materiał dowodowy, a prokurator postawił mu już zarzuty w tej sprawie. 

Pedofil został zatrzymany po tym, jak tzw. Łowcy pedofili, nawiązali z nim kontakt, podszywając się pod 11-letnią dziewczynkę. Korespondencja, jaką prowadzili miała charakter obsceniczny. 64-latek wysyłał "dziecku" między innymi  pornograficzne fotografie i filmy.  

 Od kilku tygodni codziennie korespondował z własnej inicjatywy z dwójką wirtualnych dzieci (wabikami). wysyłał pornografie, wysyłał filmy z własną masturbacją, zachęcał do sexu

- informują łowcy pedofili w mediach społecznościowych 

Zapowiadają zmianę wysokości kar

Minister Zbigniew Ziobro w maju zapowiedział zmianę przepisów karnych dotyczących pedofilii. Proponowane przepisy zakładają, że nawet na 30 lat trafi za kraty pedofil za zgwałcenie dziecka, a najbardziej zaburzonym sprawcom grozić będzie bezwzględne dożywocie. Zbrodnie pedofilskie nigdy nie będą się przedawniać, skończą się też kary w zawieszeniu. W „rejestrze pedofilów” zostanie ujawniony zawód skazanych.

W ostatnich latach prokuratura kierowała do Sądów ponad 1000 aktów oskarżenia rocznie.  - Chcemy wprowadzić karę do 30 lat więzienia, a także karę bezwzględnego dożywocia – mówił wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Podkreślił, że trzeba ochronić pokrzywdzonych i otoczyć ich troską.

Jednocześnie wprowadzony zostanie przepis, na mocy którego sąd będzie mógł odstąpić od wymierzenia kary lub nadzwyczajnie ją złagodzić, gdy wiek sprawcy i ofiary będzie bardzo zbliżony, a okoliczności nie będą wskazywać na zaistnienie przemocy i wykorzystywania seksualnego, lecz wspólne relacje.

Po wejściu w życie nowych przepisów zgwałcenie dziecka nie będzie podlegać przedawnieniu. Obecnie zbrodnia zgwałcenia dziecka poniżej lat 15 przedawnia się po upływie 20 lat od czasu jej popełnienia, a jeżeli w tym czasie wszczęto postępowanie – po upływie lat 30. Tymczasem w wielu przypadkach, zwłaszcza gdy doszło do pokrzywdzenia małoletniego w bardzo młodym wieku, to nie wystarcza, by pociągnąć sprawcę do odpowiedzialności karnej. Najczęściej związane jest to z długotrwałą traumą ofiar, bo pokrzywdzeni decyzję o ujawnieniu przestępstwa organom procesowym podejmują po wielu latach.  

Dziś za zgwałcenie dziecka grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności, a jeżeli sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem – od 5 do 15 lat.  Projekt zmian radykalnie podwyższa tę karę. Gwałcicielowi dziecka grozić będzie od 5 do 30 lat więzienia. A jeśli następstwem gwałtu będzie śmierć dziecka - kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zostaną też podwyższone kary za seksualne wykorzystanie dzieci. Dziś wynoszą od 2 do 12 lat więzienia. Zgodnie z projektem – będzie to od 2 do 15 lat. 

Bohaterowie czy przestępcy

Nad odpowiedzą na to pytanie zastanawiają się także policjanci. Obecne zatrzymanie 64-letniego mężczyzny podejrzanego o pedofilię połączone zostało z transmisją w internecie. Ujawniono wizerunek mężczyzny. Zadawano dziesiątki pytań. Autorzy filmu pozostali ukryci za kamerą. W internecie występują oczywiście pod pseudonimami (REALIZACJA: Truskawa Decoy, Lili Decoy, Alex Hunter, Noris Hunter, Nefryt Hunter, Marchewa Hunter). Widać, że potrafią chronić siebie i swoje rodziny. Szkoda tylko, że taką samą samą ochroną nie otaczają rodziny zatrzymanego mężczyzny. Chociaż określenie siebie mianem Decoy też wiele mówi o kondycji psychicznej osoby noszącej pseudonim.

Pod filmem pojawiło się kilka tysięcy komentarzy. Mimo, że autorzy zastrzegają, że 

 OTRZYMASZ STAŁEGO BANA NA FANPAGE JEŚLI: ‼️

?będziesz używać wulgaryzmów w swoich wypowiedziach

?będziesz stosować groźby karalne

?będziesz podżegał do ukarania ujmowanej osoby

?będziesz atakował bliskich ujmowanej osoby

to jednak większość wpisów ma dosyć agresywny charakter (czemu w sumie trudno się dziwić). Wśród komentarzy nie udało mi się znaleźć ani jednego, w którym ktoś zwróciłby uwagę na łamanie prawa przez autorów tej "relacji na żywo". Nie znalazł się nikt, kto zachowanie by potępił. Przyznam, że jest to dosyć szokujące, bo pokazuje, że niczym nie różnimy się od gawiedzi domagającej się czyjejś śmierci w czasie ulicznych egzekucji w średniowieczu.

Wydawać by się mogło, że świat się ucywilizował a wymierzanie sprawiedliwości oddaliśmy w ręce sędziów. Tymczasem pozwalamy na dokonywanie publicznych linczów. Jaki był cel publikacji filmu? Być może odpowiedź znajdujemy w jego opisie, gdzie "łowcy pedofilów" zachęcają do wpłat za pomocą serwisu zrzutka.pl. Zebrane materiały dowodowe wystarczyło przecież przekazać policjantom i prokuraturze. Nie mamy do czynienia z politykami i nie zachodzi raczej obawa zamiatania sprawy pod przysłowiowy dywan. 

Po publikacjach na efekty nie trzeba było długo czekać. Pod artykułami na ten temat pojawiły się nawet adresy zamieszkania mężczyzny. Oczywiście nie brakuje gróźb. Dziennikarze też przekazują informacje w sposób całkowicie bezrefleksyjny. Nie myśląc o tym, że może zatrzymany ma jakąś rodzinę, dzieci itd. Czy ci ludzie mają teraz z miasta się wyprowadzić? Członkowie rodziny, którzy nie mogą być współodpowiedzialni mają teraz żyć w strachu, że koś im powybija szyby lub podpali mieszkanie? 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Schlomo Ubermann 18.03.2026 08:40
Skłonność nie jest złem, więc już pierwsze zdanie artykułu jest bzdurą.

Ajdejano 20.03.2026 12:30
Te!!! Zapyziały, kudłaty pejsolu!!! Pedofilia, to nie tylko skłonność, ale głównie krzywdzenie dzieci. I to już jest przestępstwo - zapyziały pejsolu. Mnie prześladuje skłonność, aby takich zboczeńców, jak ty, ciągle lać po mordzie. Lubisz tę pedofilię i tych homo - co?! Pejsaty palancie - co?!

Jaś 26.08.2023 12:50
Przecież moim zdaniem "Alex" vel Jarosław to cwaniaczek który z więzieniem spotkał się nie koniecznie z zewnętrznej strony.

WuPe 27.08.2021 11:19
Amen.

nora 24.08.2021 14:09
dzisiaj zadałam pytanie czy to prawda że Alex vel Jarek został skazany wyrokiem za malwersacje finansowe to w ciągu 5 minut komentarz znikł i linki do filmów z Youtuba , dzisiaj tez marecki film opublikował o nim ale z tym pedofilem to raczej przesadził

Pirst 22.08.2021 10:02
Jak kiedyś złapią księdza pedofila to mają mój szacunek.

inga 21.08.2021 18:57
https://kryminalnapolska.pl/anonimowi-bohaterowie-czy-wyrachowani-manipulanci-byli-czlonkowie-ecpu-poland-przerywaja-milczenie/?fbclid=IwAR2riJO2uPrc2UZEYlIb74PdNSNarrW1QuHhhZELNXngy5CPrVUwtPE78vY

MIrka 21.08.2021 18:54
Jezeli ktos im zwraca uwagę na łamanie przez nich prawa , to jest natychmiast blokowany na ich "fanpejdzu". Wszelkie krytykujące ich komentarze są szybciutko usuwane a zostawiane tylko te wychwalające ich działalalnosc. Pan "alex" Jarosław R. z Gorlic sam był w przeszłosci prawomocnie karany sądownie za złodziejstwo. Priorytetem ich działalności jest zbiórka pieniędzy na ich działalnosc, zakup samochodu itd

Prawda o łowcach 21.08.2021 14:40
Może ktoś zainteresuje się kim są łowcy pedofilów z grupy ECPU Polska łowcy pedofili która nazwała się Fundacja a nią nie jest. To zwykli oszuści którzy za pomocą Facebooka i kłamstw na nim popełniają przestępstwa wyłudzenia pieniędzy na popularnej zrzutka.pl. od dawna wiadomo kim jest Alex Hunter vel Jarosław. Od dawna wiadomo że to osoba skazana prawomocnym wyrokiem i to nie jednym. Funpage Koszmar dla łowców pokazuje kim są łowcy pedofilów. Zajrzyjcie przeczytajcie. Ciekawe materiały i dokumenty. Sprawa łowców i ich przekrętów zajmują się już Prokuratury

aa 21.08.2021 16:35
Mam mieszane uczucia wobec nich, ale „nazwała się Fundacja a nią nie jest” to jest rzeczywiście argument hahaha :))

PP 21.08.2021 12:02
Trudno mi uwierzyć, że to, autorskie dość, stanowisko dziennikarza, znalazło się w tekście informacyjnym i to bez niezbędnej weryfikacji faktów. Zgodnie z prawem, dowodów zdobytych w ramach prowokacji nie uwzględnia się w Polsce. Ci "łowcy" jej nie stosują, o czym świadczy nie tylko ich sposób działania, ale też efekty ujęć w prokuraturach i sądach - wystarczy zgłebić temat. Co do upubliczniania wizerunku - moim zdaniem autor nie uwzględnia jednej bardzo ważnej kwestii, dotyczącej uświadamiania innych rodziców o zagrożeniu, jakie w przyszłości może stanowić dla ich dzieci ten człowiek. Zapraszam do obejrzenia rozmowy z liderem tej grupy - daje sporo wiedzy, także na ten temat: https://youtu.be/FIcerp0aduc Pozdrawiam

Rox 21.08.2021 14:09
Lider tej grupy dopuścił się publicznego pomówienia prawdziwego założyciela grupy, ukradł sprzęty i stosował bardzo intensywnie cyberprzemoc. I wiesz o tym doskonale

E.P. 08.09.2021 10:39
Skoro ukradł sprzęt należałoby to zgłosić. Pierwszy założyciel to kryminalista i bandyta neonazista ma powiązania z dfla. Jest tak samo zamieszany w oszustwa finansowe na zrzutce jak ten drugi. Jesteście siebie warci. Jeden kryminalista i bandyta drugi kryminalista gospodarczy i malwersant finansowy.

Do roxy 29.09.2021 10:39
Hahaha prawdziwy założyciel to bandyta. Mowa o Bartniku, który oszukał wszystkich i oszukuje nadal. Udaje biednego pokrzywdzonego a zrzutki nie rozliczył zgodnie z prawem. Podstawił lewe paragony jako prawdziwe. O tym że nazwę ukradł i przeniósł do Polski są posty na FB z samej Anglii. Teraz złodziejski duet udaje poszkodowanych i niewinnych .... Śmiech na sali

Klass K. 22.08.2021 18:35
Najlepszym komentarzem do tego pseudo dziennikarstwa, jest fakt że komentarze zostały wyłączone. H

jakub 30.08.2021 20:11
Polecam: https://www.dogmatykarnisty.pl/2021/05/lowienie-pedofilow-moze-byc-przestepstwem/

J. C. 21.08.2021 11:49
''Prowokują potencjalnych zwyrodnialców do zachowań niezgodnych z prawem.'' - kłamstwo. ''obrzydliwe kanalie karmiące się ludzką nienawiścią.'' - rozumiem, iż autor przypisuje innym tym, kim sam jest.

Maciej 21.08.2021 11:41
Mocno trzymam kciuki za ECPU, aby ten szkalujący artykuł i dopiski o ich stanie psychicznym stały się podstawą do sprawy sądowej. Nikt od dawna nie robił tak świetnej roboty w obronie dzieci... Strach pomyśleć o stanie psychiki Pana/Pani redaktor.... jako ojciec dziecka, ktore mogloby paść ofiarą takiego dna ludzkiego podziwiambich wstrzemięiwość.... ja po takim spotkaniu z tym Panem trafiłbymbdo więzienia...

Ona 21.08.2021 09:49
Mnie zastanawia, jakie "szerokie plecy" w TM ma ten stary dziad. Skoro dziennikarz nie bał się napisać tak szkalujący artykuł o łowcach?!!

Szok 21.08.2021 08:01
Czytam komentarze na fb i nie wierze, ze ludzie maja taki problem z czytaniem ze zrozumieniem. Zarzucają autorowi ze broni pedofilka... serio? Nie widzicie gdzie indziej problemu? Materiały zostały przekazane służbom i ma tym powinno się to zakończyć. Bo takie mamy PRAWO. Chyba ze można jednocześnie krzyczec w obronie sądów i mieć je gdzieś - hipokryzja. To może kiedyś ktoś taki filmik zrobi np z waszym ojcem - jak bedziecie się później bali do własnego domu wejść to może zrozumiecie

M 21.08.2021 01:45
Jakoś nie potrafię zdobyć się na współczucie dla tego potencjalnego pedofila. Powinni byli zostawić sprawę policji? Tylko, że policja jakoś nie zdołała dotrzeć do niego do tej pory i pewnie grasował by po Tomaszowie i szukał ofiary dalej gdyby nie ci bezprawni łowcy. Pedofilem pewnie raczej też nie został teraz w wieku 64 lat tylko był nim całe życie, kto wie co do tej pory zdążył zrobił.

V 21.08.2021 23:42
Na jakiej podstawie twierdzisz, że działanie ECPU Polska jest bezprawne..?

Iga 21.08.2021 00:35
Ten artykuł jest dziwny i niezrozumiały do końca. Być może nieodpowiedni dobór słów albo slaba narracja. Czytając odnosze wrażenie że za poszkodowanego autor przyjmuje pedofila. Chyba nie tędy droga. To w końcu jedna z najgorszych krzywd jakie można dziecku wyrządzić. I to należy mocno podkreślić. Łowcy pedofilów robią kawał roboty, to też ważne bo pomagają w internecie znaleźć tych dewiantów, na których mamy nadzieję że nasze dzieci nigdy nie trafia. Inna sprawa jest to że nagrywanie zatrzymania i podawanie adresu to faktycznie niepotrzebne podsycanie nienawiści i złych emocji, które mogą się odbić na nie mającej na to wpływu rodzinie. Artykuł jesy fatalnie sformułowany.

r
MS 21.08.2021 09:00
Może dziwnie, ale warto się zastanowić. Trochę poczytałem o tych "Łowcach" w internecie. I nie wygląda to tak różowo. Film, który opublikowali trzeba obejrzeć na spokojnie i pomyśleć. Ludzie zachowują się jak wściekłe psy, które rzucają się na kawał śmierdzącego mięsa. Zacznę od sprawy najważniejszej. Przez całe lata przed polskimi sądami trwały (i trwają) protesty w obronie praworządności i konstytucji. Tymczasem ci sami ludzie, którzy protestują zapominają w tum konkretnym i innych przypadkach o zasadzie konstytucyjnej domniemania niewinności. Oznacza ona, że człowiek jest tak długo niewinny aż nie zostanie skazany prawomocnym wyrokiem przez Sąd. Przerażające jest to, że w filmie pada nazwisko zatrzymanego faceta a w komentarzach w internecie nawet jego dokładny adres. Czy to jest naprawdę coś co należy chwalić? Czy może wykazać się odrobią zdrowego rozsądku i potępić? Zapytacie dlaczego? Otóż dla własnego bezpieczeństwa a nie jak niektórzy próbują sugerować w obronie pedofilii. Jest bowiem dosyć prawdopodobne, że jakiemuś choremu z nienawiści typowi przyjdzie do głowy przyjść w nocy, oblać drzwi mieszkania benzyną i podpalić. Zginie ktoś niewinny. Niemożliwe? Dwa tygodnie temu jakiś idiota nagrał i puścił w sieci film jak z punktu szczepień pogotowie zabiera kobietę ze wstrząsem anafilaktycznym po użądleniu przez osę. Efektem było podpalenie sanepidu i tego punktu szczepień. Rzecz działa się w Zamościu. Mamy więc nazwisko osoby zaprezentowanej na filmie. Tymczasem nie jednemu psu na imię Burek. A gdyby to było Wasze nazwisko? Nie chodzi nawet o to jak sami byście się czuli, ale o fakt, że znajdą się wśród waszych znajomych tacy, którzy będą podejrzewać, że macie z tą osobą coś wspólnego. Przecież to jest obłęd, w który dajemy się wpuszczać reagując emocjonalnie. I chyba o to właśnie tu chodzi Z opublikowanego filmu nie dowiadujemy się tak naprawdę nic. Ani w jaki sposób doszło do nawiązania kontaktu, ani też jak była prowadzona rozmowa przez wabiki. Znalazłem natomiast screeny, gdzie są podobne dyskusje i widać wyraźnie że rozmowa jest sterowana. W dodatku osobie, którą prowokowano wysyłano nagie zdjęcia dorosłej kobiety. Nie widzicie, że ewidentnie coś tu nie gra? To zróbcie eksperyment. Załóżcie w internecie konto jako 11-letnie dziecko i sami sprawdźcie czy będą do was masowo wypisywać pedofile. Przypomnę tylko, że ci ludzie w uniformach zatrzymali 60 domniemanych zboczeńców! Większość z tych zatrzymanych jak obejrzycie zdjęcia, już na pierwszy rzut oka wygląda na niepoczytalnych i niezdolnych do oceny własnych zachowań. Przypadek? Trudo w to uwierzyć. Czy jacyś samozwańczy szeryfowie powinni wyręczać policję? Mam tu mieszane uczucia. Łowcy twierdzą, że działają zgodnie z prawem i powołują się na przepisy, dotyczące obywatelskiego zatrzymania. Niestety nie mają one tu do końca zastosowania. Znowu pytanie: dlaczego? Ano dlatego, że spotkania sami aranżują i de facto powinni o nich powiadamiać policję i to ona powinna zatrzymywać potencjalnych (podkreślam to słowo) pedofili. Z obywatelskim zatrzymaniem mamy do czynienia wtedy, kiedy przypadkowo jesteśmy świadkami przestępstwa, ale nie wtedy kiedy sami je prowokujemy i aranżujemy. Na przykład zatrzymanie pijanego kierowcy. "Ciekawe co ty byś zrobił, gdyby to dotyczyło twojego dziecka" - takie komentarze często się pojawiają, gdy ktoś posiadający zdrowy rozsądek zaczyna działalność tej grupy krytykować. No i tu się pojawia problem. W żadnym z opisywanych przez nich przypadków nie było żadnego dziecka. I co z tego? W sumie nic tylko tyle, że sądy będą co najwyżej skazywać tych ludzi za nieobyczajne zachowanie a nie pedofilie. Sami więc zastanówcie się czy "łapacze z Sacramento" robią dobrze czy źle. No ale gdyby faktycznie ktoś zaatakował moje dziecko obiłbym go zapewne tak bardzo, że wylądowałby na wiele miesięcy w szpitalu a ja zapewne w więzieniu. Co nie byłoby zapewne z mojej strony zbyt mądre. Ale absurdalność takiej argumentacji polega na tym, że jednak jest różnica pomiędzy działaniem w afekcie (czyli wywołanym silnym wzburzeniem) a zaplanowaną prowokacją. Wiem, po takich wyrokach pojawi się milion internetowych mądrali, którzy będą krytykować sądy za zbytnią pobłażliwość wobec zatrzymywanych typów. Wszak krew będzie wrzała a magiczne słowo "pedofil" znów wyzwoli emocje. Ale może trzeba sobie uświadomić, że Sąd nie może skazać kogoś za przestępstwo, do którego nie doszło, a jedynie dojść potencjalnie mogło. Inaczej każdego faceta można byłoby skazać za gwałt, bo posiada przecież narzędzie gwałtu. Znowu zapytam, czy ci ludzie robią dobrze, czy źle? Może pomagają swoimi działaniami właśnie unikać odpowiedzialności. Kolejne dywagacje dotyczą skuteczności policji. No przecież policja nie działa sprawnie a tu proszę cywilom się udaje. No i odpowiedź ta sama . Co niby takiego się udaje? Policja nie może zajmować się przestępstwami, których nie ma i sama je prowokować. Przypominam uniewinnienie posłanki Sawickiej. Powstaje też pytanie czy działalność takiej grupy odstrasza w jakiś sposób pedofili? Moim zdaniem nie. Spróbuję o tym w poniedziałek porozmawiać z psychiatrą, więc podkreślam, że to tylko moja opinia. Ale mamy do czynienia z zaburzonymi osobami. Lęk przed zdemaskowaniem może co najwyżej doprowadzić do tego, że w przypadku prawdziwego pedofila jego aktywność z sieci przeniesie się do tzw. realu tworząc prawdziwe zagrożenie dla dzieciaków. Kilka lat temu ujawniliśmy aferę "Przyjaciela dzieci". Mężczyzny prawomocnie skazanego za pedofilię, który prowadził letnie zajęcia sportowe dla dzieci. Pisząc artykuł zapoznaliśmy się z aktami sprawy w Sądzie, by mieć pewność, że mamy do czynienia z prawdziwym a nie domniemanym przestępcą i nie przyszłoby nam do głowy, by ujawniać nazwisko i adres zamieszkania tej osoby.

AS 21.08.2021 10:27
W 100% się z Panem zgadzam.

Arthus 21.08.2021 11:47
Krótko. Stek bzdur. Pokaż dowody na prowokacje, wysyłanie zdjęć i aranżowanie spotkań. Poza tym nazywasz domniemanymi pedofilami ludzi, którzy sami się przyznali, że wysłali takie treści będąc poinformowanymi, że rozmówczyni ma <15 lat. Czy był to wabik czy nie, to nie ma znaczenia.

r
MS 21.08.2021 12:37
Nie, dowody to Wy musicie pokazywać.

m n 21.08.2021 20:32
bardzo dobrze napisane,popieram

V 22.08.2021 00:01
Proponuję dogłębnie zaznajomić się z ideą działalności ECPU Polska a dopiero potem wydawać opinię. Wielu ludziom można w ten sposób zrobić krzywdę. To działa w dwie strony.

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa „Wewnętrzne krajobrazy” w MCK. Sztuka, która zatrzymuje na chwilę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama