Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 10 sierpnia 2022 10:51
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Kradzież

Złodzieje budowlani przez policję zatrzymani
Złodzieje budowlani przez policję zatrzymani

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w nocy 30 lipca 2022 roku włamali się na teren budowy. Sprawcy ukradli dwa opakowania płytek gresowych o wartości 370 złotych. Cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

01.08.2022 15:48
Chciało mu się pić... Pragnienie zaprowadzi go do więzienia
Chciało mu się pić... Pragnienie zaprowadzi go do więzienia

Policjanci z Wydziału Kryminalnego tomaszowskiej komendy ustalili i zatrzymali 23-latka, który ukradł ze sklepu alkohol o wartości niecałych 5 złotych, a następnie by zatrzymać łup, użył siły fizycznej wobec pracownika sklepu. Agresor odpowie za kradzież rozbójniczą.

08.07.2021 12:20    3
Przyjechali z Bydgoszczy ukraść 50 zł
Przyjechali z Bydgoszczy ukraść 50 zł

Dzięki szybkiej reakcji tomaszowskich policjantów zatrzymano dwóch sprawców włamania do jednego ze sklepów przy ul. Jerozolimskiej. Mężczyźni zostali zarejestrowani przez kamery monitoringu miejskiego w momencie kiedy jeden z nich otwierał drzwi sklepu, a drugi stał „na czatach”. Sprawcy zdołali ukraść 50 zł. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych.

19.04.2021 16:27    1
Pasjonaci motoryzacji. Na tych felgach daleko nie zajechali
Pasjonaci motoryzacji. Na tych felgach daleko nie zajechali

Policjantem jest się przez całą dobę, w służbie i poza nią. Dowiódł tego funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji Łódź -Wschód. W czasie wolnym od służby zatrzymał na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy kradli felgi samochodowe z terenu zakładu wulkanizacyjnego w Rokicinach Kolonii.

16.04.2021 15:22
Wpadli na kradzieży kabli
Wpadli na kradzieży kabli

Tomaszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli kable z nieczynnej sieci energetycznej o wartości 3800 zł. Całość skradzionego mienia odzyskano i zwrócono prawowitemu właścicielowi. Podejrzanym, którzy byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

07.09.2020 11:59    1    1
Kradli i... wpadli
Kradli i... wpadli

Policjanci z referatu patrolowego tomaszowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w nocy z 9 na 10 sierpnia włamali się do domu w budowie na terenie gminy Inowłódz. Mężczyźni wpadli w ręce policjantów 24 sierpnia 2020 kilka minut przed godziną 02:00, kiedy to... wracali z kolejnego włamania. W samochodzie, którym się poruszali mundurowi znaleźli dwie kosiarki, kosę spalinową, odkurzacz i szlifierkę.

26.08.2020 20:31    3    3
Koneserka, czy kleptomanka?
Koneserka, czy kleptomanka?

36-latka kradła markowe ubrania w jednym z tomaszowskich sklepów. Jej łupem padła odzież o wartości ponad 500 złotych. Tomaszowscy policjanci odzyskali całość skradzionego mienia. Kobieta usłyszała już zarzut, za który grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

05.08.2020 15:11    6
Starsza Pani zgubiła, starsza Pani znalazła, starsza Pani usłyszała zarzuty
Starsza Pani zgubiła, starsza Pani znalazła, starsza Pani usłyszała zarzuty

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 67-letnią kobietę, podejrzewaną o przywłaszczenie portfela z pieniędzmi i kartą bankomatową. Amatorka cudzej własności usłyszała, zarzut za który grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

05.03.2020 18:00    1    1
Wybrali się do kina. Skończyli z zarzutami
Wybrali się do kina. Skończyli z zarzutami

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego tomaszowskiej komendy powiatowej policji zatrzymali 19-letniego mężczyznę i 18-letnią kobietę podejrzanych o dokonywanie płatności za pomocą skradzionej karty bankomatowej. Sprawcy wydali prawie 200 zł płacąc za zakupy i wejście do kina.

13.11.2019 15:33    6    5
Policjant także na urlopie. Funkcjonariusz zatrzymał złodziei
Policjant także na urlopie. Funkcjonariusz zatrzymał złodziei

Policjant z tomaszowskiej komendy, będąc na urlopie, ujął sprawców kradzieży sklepowej. Policjant zauważył jak mężczyźni wybiegają ze skradzionym towarem z jednego z marketów przy ul. Konstytucji 3-go Maja i uciekają przed pracownikiem ochrony. Jak się okazało podejrzewani w ostatnim czasie kilkukrotnie okradli także inne sklepy, a ich łupem padał głównie alkohol. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat więzienia.

14.08.2019 15:47    7    17
Ujęci dzięki kamerom monitoringu
Ujęci dzięki kamerom monitoringu

Policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego tomaszowskiej komendy, w wyniku skoordynowanych przez dyżurnego działań prowadzonych wspólnie z pracownikami monitoringu miejskiego, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli cztery krzesła i stół z techno-ratanu o wartości 800 zł. Prawowity właściciel odzyskał już zrabowane mienie, a sprawcy kradzieży usłyszeli policyjne zarzuty za które grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

18.04.2019 12:01    4    1
Złodzieje w rękach Policji
Złodzieje w rękach Policji

Kryminalni z tomaszowskiej komendy zatrzymali sprawców kradzieży przewodów elektrycznych o wartości 3600 zł. Odzyskane przez policjantów mienie, wróciło już w ręce prawowitego właściciela, natomiast zatrzymani tomaszowianie za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

15.04.2019 18:11
Znalazł, zapłacił... będzie miał problemy
Znalazł, zapłacił... będzie miał problemy

Wielu policjantów w czasie wolnym od pracy zatrzymuje osoby, które postępują niezgodnie z prawem. Tak było też w przypadku zatrzymania 63-letnigo mężczyzny, który w poniedziałek, 11 marca 2019 roku, próbował zapłacić nie swoją kartą kredytową w punkcie usługowym na terenie Tomaszowa Mazowieckiego.

13.03.2019 03:49    3    1
Energetyczni złodzieje
Energetyczni złodzieje

Tomaszowscy policjanci w reakcji na zgłoszenie włamania do skrzynki energetycznej, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35 i 37 lat, przy których ujawnili skradzione bezpieczniki. Amatorzy cudzego mienia usłyszeli zarzuty, za które grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

08.03.2019 19:30    1
Czekoladowy recydywista
Czekoladowy recydywista

20-letni amator słodkości został zatrzymany przez policjantów z Tomaszowa Mazowieckiego. Mężczyzna odpowie za dwie kradzieże, których dokonał w tzw. recydywie. Grozi mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności. Zatrzymany był także poszukiwany w celu odbycia wcześniej orzeczonej kary.

28.02.2019 12:50    6
Włamywacz z zarzutami
Włamywacz z zarzutami

Mundurowi z Komisariatu Policji w Rokicinach ustalili i zatrzymali 41-letniego sprawcę włamań jakich dopuścił się na terenie gminie Ujazd. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Tego rodzaju przestępstwa zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz sąd zadecyduje o jego dalszym losie.

29.01.2019 21:38    3
Sylwestrowy złodziej w rękach Policji
Sylwestrowy złodziej w rękach Policji

Razem ze swoimi znajomymi Nowy Rok na tomaszowskim Placu Kościuszki witała pewne mieszkanka Łodzi. Niestety, nie wszyscy przyszli by radośnie witać Nowy Rok. Kobieta stała się ofiarą złodzieja, który wykorzystując duże skupisko ludzi, skorzystał z okazji, by ją okraść. Łodzianka straciła portfel z pieniędzmi, dokumentami oraz kartą płatniczą. Po zaledwie kilku tygodniach złodziej zatrzymany przez Policję. Okazał się nim 42-letni tomaszowianin, doskonale znany ze swoich wcześniejszych konfliktów z prawem. Wpadł, kiedy próbował płacić skradzioną kartą w jednym ze sklepów, posiadających monitoring wizyjny. Mężczyzna został zatrzymany 13 lutego w miejscu zamieszkania. Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

13.02.2018 14:46    2
Skusiła ich torebka
Skusiła ich torebka

Dwóch braci w wieku 13 i 14 lat zostało przesłuchanych w charakterze nieletnich sprawców kradzieży pieniędzy. Małolatów skusiła pozostawiona bez opieki torebka a w niej portfel z pieniędzmi. Chłopcy wcześniej grali w piłkę, weszli do budynku szukając toalety...a wyszli z pieniędzmi.

06.11.2017 14:06
Długo nim nie pojeździł
Długo nim nie pojeździł

Kilka godzin po zgłoszeniu kradzieży, policjanci ustalili i zatrzymali 47- letniego podejrzanego i odzyskali skradziony jednoślad. Sprawca usłyszał zarzuty kradzieży, grozi mu do 5 lat więzienia.

06.11.2017 14:03    1
Radomscy "artyści" na gościnnych występach
Radomscy "artyści" na gościnnych występach

27 października 2017 roku o godzinie 20:20, dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał informację, że pracujący w galerii handlowej ochroniarze rozpoznali złodziei sklepowych. Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol. Ochroniarz wskazał funkcjonariuszom wybiegającego ze sklepu mężczyznę, który według informacji chwilę wcześniej w sklepach odzieżowych ukradł ubrania. Jego wspólniczka została zatrzymana przez pracowników sklepu. Złodziejski duet to mieszkańcy Radomia. Kradli ubrania na terenie całej Polski.

30.10.2017 18:09    2
bezchmurnie

Temperatura: 22°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 13 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 25Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Masz rację;)jeszcze niech zaproszą tuleje i kurdej szatan męczenniczke:)i może Pawlaka ;)Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:48Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: MarioTreść komentarza: Oduczycie się używania w negatywnym odniesieniu słowa "rajd"?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:10Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Ambroży sam przełożyTreść komentarza: Implant w mozgu? Chyba implant mozgu i sie przeszczep nie przyjął 😅😅Data dodania komentarza: 09.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Psikusa bez sTreść komentarza: Policja stoi w krzakach i czeka żeby wlepić łatwy mandat a nie bedzie uganiała się za jakimś zj**emData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:49Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: woodyTreść komentarza: tomaszow to stan umyslu jak sie czyta komentazeData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:27Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: PATOLATreść komentarza: Na co czeka policja? Aż się wydarzy tragedia? Widac że idiota jest w stanie spowodować wypadek i zagraża otoczeniu powinien do końca życia siedzieć w kaftanie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:07Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,
Reklama
a