Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 14:50
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Kradzież

Radomscy "artyści" na gościnnych występach
Radomscy "artyści" na gościnnych występach

27 października 2017 roku o godzinie 20:20, dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał informację, że pracujący w galerii handlowej ochroniarze rozpoznali złodziei sklepowych. Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol. Ochroniarz wskazał funkcjonariuszom wybiegającego ze sklepu mężczyznę, który według informacji chwilę wcześniej w sklepach odzieżowych ukradł ubrania. Jego wspólniczka została zatrzymana przez pracowników sklepu. Złodziejski duet to mieszkańcy Radomia. Kradli ubrania na terenie całej Polski.

30.10.2017 18:09    2
Rower wrócił do właściciela
Rower wrócił do właściciela

Policjanci z Tomaszowa odzyskali rower o wartości 1000 złotych. Pokrzywdzony zostawił go przed sklepem, wchodząc na zakupy. Kiedy wrócił pojazdu już nie było. Kryminalni ustalili sprawcę i odzyskali rower.

18.10.2017 15:46
Kradł także w Tomaszowie
Kradł także w Tomaszowie

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali 30-letniego mieszkańca miasta, który okradał centra handlowe. Jego łupem padła odzież. Właściciele sklepów oszacowali straty na blisko 2 tys. złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

04.10.2017 13:36    1
Międzynarodowe trio z narkotyczno złodziejskim kontekstem
Międzynarodowe trio z narkotyczno złodziejskim kontekstem

Podczas kontroli drogowej, trzej mężczyźni, nie potrafili wyjaśnić pochodzenia narzędzi. Policjanci ustalili zakład z którego mogły zostać skradzione. Do zaskoczonego właściciela dotarli funkcjonariusze, którzy oddali mu jego własność zanim zorientował się że został okradziony.

14.09.2017 15:45
Perfumy pachnące więzieniem
Perfumy pachnące więzieniem

23- latek 4 września 2017 roku w jednym z marketów ukradł perfumy o wartości 590 złotych. Tomaszowscy kryminalni zatrzymali go już następnego dnia. Jak się okazało nie była to jego jedyna sklepowa kradzież. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

06.09.2017 17:04
Policjant z Tomaszowa czujny też po służbie
Policjant z Tomaszowa czujny też po służbie

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Dowiódł tego funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowi Mazowieckim. Policjant robiąc zakupy w jednym z łódzkich centrów handlowych mimowolnie stał się świadkiem kradzieży sklepowej. Zdecydowane działanie funkcjonariusza doprowadziło do zatrzymania sprawcy tego przestępstwa.

20.06.2017 16:48    4
Bandyta w więzieniu. Pobił i okradł młodą kobietę
Bandyta w więzieniu. Pobił i okradł młodą kobietę

2 czerwca 2017 roku o godzinie 9:15, na ulicy ks. Skorupki w Tomaszowie Mazowieckim sprawca zaatakował 26-letnią kobietę, pobił ją a następnie ukradł jej portfel i uciekł.

05.06.2017 15:20    7
Złodziejska szajka w rękach policji
Złodziejska szajka w rękach policji

Tomaszowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego rozbili grupę włamywaczy, która ma na swoim koncie włamania i kradzieże do domów jednorodzinnych, altanek działkowych, oraz komórek znajdujących się w blokach wielorodzinnych. Zatrzymano trzech mężczyzn, którym wykazano szereg włamań, do których doszło na przełomie kwietnia i maja 2017r. na terenie Tomaszowa Maz. Dwóch zostało tymczasowo aresztowanych, natomiast trzeci po zarzutach odpowie z wolnej stopy. Włamywaczom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

01.06.2017 12:24    4
Skradziony i odzyskany. Złodziej złapany
Skradziony i odzyskany. Złodziej złapany

W nocy z 19/20 maja, z piwnicy bloku przy Biernackiego został skradziony rower z siodełkiem o wartości 300 złotych. Policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży i rozpoczęli typowanie sprawcy. Zebrany w sprawie materiał dowodowy doprowadził kryminalnych do 16-letniego mieszkańca Tomaszowa. Młody człowiek został zatrzymany w miejscu zamieszkania, wskazał gdzie ukrył rower. Został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

23.05.2017 21:29    1
5 lat za kradzież roweru
5 lat za kradzież roweru

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież roweru z jednego z marketów. Towar został odzyskany przez funkcjonariuszy i zwrócony do sklepu. Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

22.05.2017 17:08
Łup wieźli na taczce
Łup wieźli na taczce

Policjanci zatrzymali dwóch znanych z wcześniejszych konfliktów z prawem mężczyzn. Jak się okazało, podejrzewani chwilę wcześniej z terenu firmy remontującej drogi, ukradli metalowe elementy znaków drogowych, i na pożyczonej taczce wieźli je na skup złomu.

18.05.2017 15:17
Ci... pijani mężczyźni na kradzionych skuterach
Ci... pijani mężczyźni na kradzionych skuterach

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego skuterem. Szybko okazało się, że wraz ze znajomym ukradł jednoślad po włamaniu do garażu.

08.05.2017 16:05
Cmentarna hiena znów w rękach policji
Cmentarna hiena znów w rękach policji

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 35-letniego sprawcę kradzieży krzyży z cmentarza. Podejrzany usłyszał zarzuty ograbiania miejsc spoczynku zmarłych. Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

25.04.2017 15:14    3
Kradli pieniądze i biżuterię
Kradli pieniądze i biżuterię

Tomaszowscy policjanci oraz policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, rozbili gang włamywaczy, który ma na swoim koncie włamania i kradzieże do domów jednorodzinnych. Zatrzymano 6 osób, którym udowodniono szereg włamań, dokonanych od 2016r. na terenie powiatu tomaszowskiego. Trzech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych, czwarty z podejrzanych objęty jest dozorem policyjnym, dwie kobiety po postawieniu zarzutów, za przestępstwa odpowiadać będą "z wolnej stopy". Włamywaczom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

14.04.2017 14:40    2
Szalona ucieczka tomaszowskiego złomiarza
Szalona ucieczka tomaszowskiego złomiarza

Policyjny pościg zakończył się zatrzymaniem 43-letniego podejrzewanego o kradzież złomu. Do policyjnego aresztu trafili też jego wspólnicy. Całej trójce za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

27.03.2017 20:51    2
Starsze osoby wciąż na celownikach zlodziei
Starsze osoby wciąż na celownikach zlodziei

6 lutego doszło do kolejnej kradzieży, której ofiarą stałą się starsza osoba. Do mieszkania przy ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego należącego do 81-letniej kobiety, przyszły dwie, jak się później okazało, złodziejki, które poprosiły o pomoc. Twierdziły, że mają paczkę dla sąsiadki, ale w mieszkaniu nikt nie otwiera drzwi. Chciały aby starsza pani napisała kartkę informującą, że przyjdą następnego dnia. Ufna kobieta chcąc pomóc, wpuściła nieznajome do domu. Po tygodniu okazało się, że razem z nimi zniknęła także biżuteria. Kradzież odkryto dopiero po tygodniu. Być może nie było to jedyne mieszkanie, jakie tego dnia odwiedziły złodziejki. Osoby mogące pomóc w sporządzeniu portretu pamięciowego proszone są o kontakt z miejscową policją, tel 0 44 726 10 00 lub 997, każda informacja jest dla policji bardzo cenna i być może przyczyni się do zatrzymania nieuczciwego duetu.

14.02.2017 15:35
Postanowił ją wykorzystać
Postanowił ją wykorzystać

10 lutego tomaszowscy policjanci zatrzymali 50-letniego mieszkańca Tomaszowa Mazowieckiego

13.02.2017 16:27    12
Rozbójnik z Ujazdu na gościnnych występach
Rozbójnik z Ujazdu na gościnnych występach

33-letni mieszkaniec gminy Ujazd usłyszał zarzut dokonania rozboju

09.02.2017 15:34    1
"Zbieracz" krucyfiksów
"Zbieracz" krucyfiksów

Na terenie ogródków działkowych tomaszowscy policjanci zatrzymali 35-letniego sprawcę kradzieży krzyży z cmentarza. Usłyszał zarzuty ograbiania miejsc spoczynku zmarłych. Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat

09.02.2017 15:29    2
Łabędzie, krasnale i złodziej
Łabędzie, krasnale i złodziej

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 30-latka podejrzanego o dwukrotna kradzież figurek ogrodowych o łącznej wartości około 3000 złotych. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

06.02.2017 15:23
zachmurzenie duże

Temperatura: 16°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 12 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: Babcia JadziaTreść komentarza: Ulubiony znak samorządowców to B5 zakaz wiazdu samochodów ciężarowych. Koszt takiego znaku razem ze słupiem pod znak i stertą papierów oraz ekipa która ten znak postawi to lekko 2tyś złotych. Takich znaków w wielu miastach jest nastawiane bez opamiętania. Pieniądze przeznaczyć na lepsze drogi i mosty. Niestety myślenie w kategoriach czubka własnego nosa może się skończyć tym że w pobliskim sklepie zabraknie ulubionych bułeczek lub na stacji paliw zabraknie paliwa. Prawda jest taka że drogi i transport to krwioobieg gospodarki. Bez tego pozostanie nam tylko chrust i furmanki. Jak ci tiry przeszkadzają to wyprowadź się na zadupie tam gdzie jest tabliczka Koniec Świata i zobaczymy wtedy jak będziesz żyć bez tirów.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 14:01Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: TomaszówTreść komentarza: Kolejny protest tym razem przeciwko Antoniemu,osoby te które na wszystkich protestach tzw totalnej opozycji:)tylko coś was mało :)gnlsData dodania komentarza: 26.09.2022, 13:10Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: MarlaTreść komentarza: Brawo !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 11:45Źródło komentarza: Dobro i zło w tomaszowskim krajobrazieAutor komentarza: AmsTreść komentarza: Czyli znowu nikt nie zapyta osób, które nie korzystają z komunikacji miejskiej, a które chętnie korzystalyby z niej gdyby rozkład jazdy był inny. Porażka.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:48Źródło komentarza: Ankieterzy pojawią się w autobusach MZKAutor komentarza: tomTreść komentarza: Nic nie wiedziałem o tym proteście ale go popieram i wstydzę się że taki człowiek jak Macierewicz ma cokolwiek wspólnego z moim miastem FE !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:37Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: Uczeń lat70Treść komentarza: Bo to najlepsza szkoła. II LO zwą się arbuzami, ale te prawdziwe arbuzy to były za czasów dyr. Grabowskiego (lata 70), obecnie to dużo im brakuje. Na starej renomie chcą jechać przez pół wieku - dobre sobie. Z tamtych arbuzów to jeno woda i kolor się ostały. Za Grabola i Wojtka Lubczyńskiego to na studia dostawali się niemalże 100% kto tylko się starał.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:37Źródło komentarza: I Liceum pęka w szwach. W czterech szkołach wolne miejca
Reklama
a