Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 18 sierpnia 2022 03:26
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Miejsca, które warto poznać

W drodze do Uniejowa
W drodze do Uniejowa

 Tuż przy jednej z dróg prowadzących do Uniejowa znajduje się niepozorny zjazd w głąb lasu. Niektórzy może przypadkowo odwiedzają to miejsce, inni w pełni świadomie, ale na pewno obie te grupy są zadowolone z tego, że zawędrowały w tę stronę. Po przejechaniu krótkiej leśnej drogi naszym oczom ukazuje się cerkiewka (kaplica grobowa) powstała w 1885 r. jako miejsce spoczynku rodziny carskiego hrabiego Aleksandra Tolla, który był właścicielem zamku i dóbr uniejowskich. Obiekt wzniesiono w stylu neobizantyjskim, który czerpał z architektury bizantyjskiej i ruskiej. Warto go obejrzeć, kiedy wybierzecie się na uniejowskie termy.

22.07.2022 21:01    2
Bunkry w rejestrze zabytków
Bunkry w rejestrze zabytków

Pod koniec ubiegłego roku Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków podjął decyzję o wpisie do rejestru zabytków, kompleksu obiektów schronu kolejowego w Konewce.  To decyzja, na którą czekaliśmy od kilku lat

14.06.2022 21:39    1    3
Ma już ponad 500 lat
Ma już ponad 500 lat

Pozostajemy wciąż w okolicach Radomska. Jeszcze jedno miejsce warte obejrzenia. Drewniany kościół pw. św. Rocha w Radomsku powstał w 1502 r. jako filia parafii św. Lamberta. W XVIII wieku przeprowadzono remont, podczas, którego dobudowano chór muzyczny, a także belkę z datą powstania świątyni, krucyfiks oraz drewnianą dzwonnicę. Godny uwagi jest również znajdujący się we wnętrzu tryptyk pochodzący z 1519 r.

13.06.2022 17:02    3    1
Po drodze do Częstochowy
Po drodze do Częstochowy

Niedawno zachęcaliśmy Was do odwiedzenia Przedborza. Wycieczkę możecie połączyć z wypadem do pobliskiego Radomska, gdzie znajdziecie między innymi Park Świętojański zaprojektowany został przez Franciszka Szaniora na terenie dawnego targowiska miejskiego (wskazują na to relacje ustne mieszkańców) w stylu krajobrazowym. Park w 2014 roku wpisano do rejestru zabytków województwa łódzkiego.

10.06.2022 17:38    1    4
Ciekawe miejsce ne wycieczkę
Ciekawe miejsce ne wycieczkę

W dawnej przedborskiej karczmie, mieści się obecnie Muzeum Ludowe w Przedborzu. Niedawno wykonano tu remont konstrukcji więźby dachowej oraz wymianę pokrycia dachu.

08.06.2022 15:02    1    2
Kilkanaście kilometrów stąd
Kilkanaście kilometrów stąd

Czasami, aby miło spędzić czas, wybrać się na spacer w nietuzinkowe, a jeszcze nam nieznane miejsce, nie trzeba przejeżdżać setek kilometrów i wykupować kosztownych biletów lotniczych. Atrakcji i ciekawostek nie brakuje tuż za naszym progiem... na przykład w pobliskiej Moszczenicy, gdzie dojechać możemy z Tomaszowa w 20 minut.

22.05.2022 18:02    2    1
Kolejna perełka z naszego województwa - Dwór w Nowym Dworze  
Kolejna perełka z naszego województwa - Dwór w Nowym Dworze  

Niezwykle ciekawy pałac w Nowym Dworze niedaleko Skierniewic. Można je odwiedzić w drodze do Nieborowa i Arkadii

13.05.2022 21:21    1
Gotycki zamek nie tak daleko stąd
Gotycki zamek nie tak daleko stąd

Zamek w Besiekierach − ruiny późnogotyckiego zamku, położonego we wsi Besiekiery, w powiecie łęczyckim, w województwie łódzkim. Miejsce rzadko odwiedzane

09.05.2022 17:23    4
Na wycieczkę do Nieborowa
Na wycieczkę do Nieborowa

European Route of Historic Gardens jest organizacją pozarządową zrzeszającą najwspanialsze ogrody historyczne Europy. Jej głównym celem jest prezentowanie zabytkowej zieleni różnych krajów i kultur, które tworzą wspólne dziedzictwo kulturowe. Wśród uczestników znajdziemy także ogrody Nieborowa i Arkadii

05.05.2022 21:19    2
Kościół parafialny pw. św. św. Filipa i Jakuba w Skomlinie
Kościół parafialny pw. św. św. Filipa i Jakuba w Skomlinie

Kościół będący jednym z istotniejszych przykładów XVIII-wiecznego budownictwa sakralnego na terenie  województwa łódzkiego. Dzięki szeregowi prac podejmowanym w ostatnich latach, świątynia oraz jej otoczenie utrzymane są w świetnym stanie i w dalszym ciągu pozostają niemymi świadkami historii Skomlina.

04.05.2022 18:20    1
Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 28Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: Teresa bez adresaTreść komentarza: zgadzam się z większością wypowiedzi, że to bardzo dobrze świadczy o wolbórce. Niech pozostanie z taką roślinnością jest bardzo urokliwą rzeczką...co za dureń uczepił się oczyszczania, melioracji tej rzeczki??? chodzę tam często na spacer i odpoczywam od zgiełku.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 17:43Źródło komentarza: Wolbórka zarasta. Co na to Wody Polskie?Autor komentarza: AntolinTreść komentarza: Takie sprostowanie zapowiadany już za poprzedniej kadencji tak Gajewski,Klatkowa i inni nie dali rady,takie to były czasy,dzisiaj pan wójt wielki pisior i cyk basen jest:)A jak tam ściana wspinaczkowa na nowym basenie ?Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:25Źródło komentarza: Kompleks basenowy w Niewiadowie oficjalnie otwartyAutor komentarza: lpTreść komentarza: No przecież to nie górska rzeka tylko niżinna o powolnym nurcie więc roślinność ma dobre warunki więć rośnie...Data dodania komentarza: 17.08.2022, 09:47Źródło komentarza: Wolbórka zarasta. Co na to Wody Polskie?Autor komentarza: EdekTreść komentarza: Społeczeństwo naszego miasta jest za próżne żeby przesiąść się z samochodu na rower czy hulajnogę, wolą dalej tyć za kierownicąData dodania komentarza: 17.08.2022, 09:33Źródło komentarza: Piesi, rowerzyści i transport publiczny - priorytety miejskiej mobilnościAutor komentarza: WodnikTreść komentarza: Tzn żyzna rzeka to się chwaliData dodania komentarza: 16.08.2022, 15:14Źródło komentarza: Wolbórka zarasta. Co na to Wody Polskie?Autor komentarza: TmTreść komentarza: Rtęć przepłynie i wszystko wypali:)Data dodania komentarza: 16.08.2022, 13:55Źródło komentarza: Wolbórka zarasta. Co na to Wody Polskie?
Reklama
a