Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 14:29
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Kronika policyjna

Zaginął Sylwester Starosta
Zaginął Sylwester Starosta

Tomaszowscy policjanci prowadzą poszukiwania za zaginionym Sylwester Starosta lat 43, mieszkańcem Tarnowskiej Woli w gm. Lubochnia, który 23 lipca 2022 roku wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił. Mężczyzna nie nawiązał również kontaktu z rodziną i znajomymi, a jego obecne miejsce pobytu nie jest znane.

Dzisiaj, 13:52
Policjanci na obozach.
Policjanci na obozach.

Piotrkowscy policjanci wspólnie z tomaszowskimi i opoczyńskimi funkcjonariuszami prowadzili kontrole obozów, które odbywają się w rejonie Zalewu Sulejowskiego. Pod okiem wizytatora Kuratorium Oświaty sprawdzali, czy dzieci i młodzież bezpiecznie spędzają wolny czas. Mundurowi porozmawiali też o zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Wczoraj, 12:11    1
Chuligani z zarzutami
Chuligani z zarzutami

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 19 do 22 lat, którzy 30 lipca 2022 roku uszkodzili infrastrukturę obiektu sportowego należącego do Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim. Już wstępną wartość strat oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 10 tysięcy złotych. Cała trójka usłyszała zarzuty. Grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.

05.08.2022 16:26    5
Narobił szkód. Zyskał 100. Złodziej trafi do Sądu
Narobił szkód. Zyskał 100. Złodziej trafi do Sądu

Policjanci wydziału kryminalnego z Tomaszowa Mazowieckiego, kilka godzin od zgłoszenia ustalili i zatrzymali 33-letniego tomaszowianina, który wyrywając roletę okienną włamał się do lokalu handlowego. Z jego wnętrza ukradł dwie kasety metalowe z pieniędzmi. Mężczyzna, który miał już wcześniejsze konflikty z prawem stanie przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

04.08.2022 15:38
Poszedł na całość. Zatrzymał go znak drogowy i policjanci
Poszedł na całość. Zatrzymał go znak drogowy i policjanci

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 38-latkowi, który będąc pod wpływem alkoholu prowadził osobową mazdę wioząc w niej pasażerów. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i przemocą próbował zmusić interweniujących policjantów do zaniechania czynności. Kierujący po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty i stanie przed sądem, który zadecyduje o jego dalszym losie.

03.08.2022 16:04    2
Kosztowna randka. 4 tysiące złotych za wycieczkę do Warszawy
Kosztowna randka. 4 tysiące złotych za wycieczkę do Warszawy

Policjanci z tomaszowskiej drogówki, zatrzymali do kontroli 27-letniego mieszkańca gminy Rokiciny, który bez wątpienia zapomniał o bezpieczeństwie własnym i innych uczestników ruchu, próbując po zmierzchu bez odpowiedniego oświetlenia, drogą ekspresową S-8 dojechać do Warszawy na rowerze. Na mężczyznę nałożono cztery mandaty na łączną kwotę blisko 4000 złotych. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zdrowy rozsądek.

02.08.2022 15:19    3
Złodzieje budowlani przez policję zatrzymani
Złodzieje budowlani przez policję zatrzymani

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w nocy 30 lipca 2022 roku włamali się na teren budowy. Sprawcy ukradli dwa opakowania płytek gresowych o wartości 370 złotych. Cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

01.08.2022 15:48
Czas na bezpieczny rower. Coraz więcej wypadków z udziałem rowerzystów
Czas na bezpieczny rower. Coraz więcej wypadków z udziałem rowerzystów

Tylko w tym roku, jak wynika ze wstępnych, policyjnych danych doszło do 1101 wypadków drogowych z udziałem rowerzystów, w których niestety 55 rowerzystów poniosło śmierć, a 1002 zostało rannych. Organizatorzy akcji #Czasnabezpiecznyrower apelują o zwiększoną uwagę na drogach i przestrzeganie przepisów, dzięki czemu można uniknąć wielu nieprzyjemnych zdarzeń.

31.07.2022 15:36
Złodzieja złowili tomaszowscy policjanci
Złodzieja złowili tomaszowscy policjanci

Tomaszowscy kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży wędek , których wartość pokrzywdzony ocenił na 900 złotych. 34-letniemu tomaszowianinowi przedstawiono zarzut, za który grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O jego losie zadecyduje sąd.

29.07.2022 15:23    6    1
Plantator trafi przed Sąd. Zioło zostanie spalone
Plantator trafi przed Sąd. Zioło zostanie spalone

Tomaszowscy kryminalni zatrzymali 32-latka posiadającego łącznie blisko 190 gramów marihuany, ponad 800 gramów wysuszonych łodyg i korzeni konopi innych niż włókniste oraz sprzęt służący do uprawy narkotycznych roślin. Usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz uprawy marihuany. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za wymienione czyny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

28.07.2022 16:31
Bomba w Ujeździe. W Urzędzie Gminy ogłoszono alarm
Bomba w Ujeździe. W Urzędzie Gminy ogłoszono alarm

Strażacy z OSP w Ujeździe informują o akcji związanej z fałszywym alarmem bombowym. Według zgłoszenia bomba miała być podłożona w budynku Urzędu Gminy. Na miejsce zgłoszenia służby przyjechały przed godziną 8. Przez godzinę sprawdzano wszystkie pomieszczenia w siedzibie władz Ujazdu. Bomby nie było. Żart jednak jest mało śmieszny. Strażacy mogli być w tym samym czasie potrzebni gdzieś indziej. Może być też niewesoły dla żartownisia, kiedy namierzy go Policja.

28.07.2022 12:25    1
Opiekun obozu survivalowego nad Zalewem Sulejowskim trafi do aresztu
Opiekun obozu survivalowego nad Zalewem Sulejowskim trafi do aresztu

Sąd Rejonowy w Opocznie w dniu 23 lipca 2022r. uwzględniając wniosek Prokuratury zastosował wobec podejrzanego Michała W. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

26.07.2022 23:46    2
Strażacy z Ujazdu wzbogacili się o nową przyczepkę.
Strażacy z Ujazdu wzbogacili się o nową przyczepkę.

Nowy sprzęt udało się pozyskać dzięki współpracy OSP z producentem przyczep w Niewiadowie. Fabrycznie nowa przyczepka to element realizowanego przez OSP projekt, który ma usprawnić ich pracę w przypadku różnego rodzaju zagrożeń.

26.07.2022 14:20
Żeglarze uratowani. 5 amatorów żagli wpadło do wody
Żeglarze uratowani. 5 amatorów żagli wpadło do wody

Policjant z komisariatu wodnego tomaszowskiej komendy wspólnie ze strażakiem z PSP, z którym pełnił wodny patrol przeprowadzili akcję ratunkową, podejmując na pokład policyjnej łodzi, pięcioosobową załogę żaglówki.

25.07.2022 15:23
Wszystkiemu winni cykliści? Wszystko na to wskazuje
Wszystkiemu winni cykliści? Wszystko na to wskazuje

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 44-letniego łodzianina, który na kierownicy roweru wiózł torbę z ponad kilogramem marihuany. W miejscu jego zamieszkania zabezpieczono kolejne narkotyki. Łącznie przejęto ponad 2100 gramów narkotyku i sprzęt służący do jego produkcji. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Zgodnie z Kodeksem Karnym grozi mu za to kara nawet do 10 lat więzienia. W stosunku do mężczyzny zastosowano środek zabezpieczający w postaci aresztowania na 3 miesiące.

22.07.2022 15:17    4    4
5 banków z zarzutami
5 banków z zarzutami

Z konta bez twojej zgody zniknęły pieniądze, zgłosiłeś to do banku, a ten odmówił zwrotu kwoty nieautoryzowanej transakcji? Zgodnie z prawem na banku spoczywa odpowiedzialność dochowania szczególnej staranności w zakresie przechowywania i ochrony środków pieniężnych. Bank musi zwrócić konsumentowi pieniądze, chyba że podejrzewa oszustwo z jego strony i zawiadomił o tym organy ścigania. Prezes UOKiK postawił zarzuty 5 bankom - dotyczą bezprawnej odmowy zwrotu kwoty nieautoryzowanych transakcji i wprowadzania konsumentów w błąd w odpowiedziach na reklamacje.

19.07.2022 20:48    4
Odholowali katamaran
Odholowali katamaran

Policjanci patroli wodnych z Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego pełniący służbę na Zalewie Sulejowskim, wspólnie z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym pomogli załodze katamarana, który wywrócił się na środku akwenu. Ta interwencja miała szczęśliwy finał. Pamiętajmy jednak, że woda to żywioł, którego nie wolno lekceważyć.

18.07.2022 19:56    1
KGP: w piątek na drogach całego kraju akcja "Kaskadowe pomiary prędkości"
KGP: w piątek na drogach całego kraju akcja "Kaskadowe pomiary prędkości"

W piątek policjanci będą prowadzić w całym kraju działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Kaskadowy pomiar prędkości" - poinformował komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Ich celem jest ograniczenie ryzykownych zachowań kierujących, którzy przekraczają dozwolone limity prędkości.

14.07.2022 16:49    6    1
5 nowych kamer będzie czuwać nad bezpieczeństwem tomaszowian
5 nowych kamer będzie czuwać nad bezpieczeństwem tomaszowian

Tomaszowski Urząd Miasta zamierza rozbudować sieć istniejącego monitoringu miejskiego. Powstanie 5 punktów kamerowych opartych o technologię światłowodową, gdzie zainstalowane zostaną urządzenia wysokiej rozdzielczości. Bepośredni dostęp do monitoringu uzyska też policja, zainstalowane zostanie jedno stanowisko podglądowe wraz z monitorem i manipulatorem,

09.07.2022 13:22    3    6
KGP: wolniejsza jazda wymuszona wysokimi karami przynosi efekty - mniej śmiertelnych wypadków
KGP: wolniejsza jazda wymuszona wysokimi karami przynosi efekty - mniej śmiertelnych wypadków

Wolniejsza jazda, którą na kierowcach wymusiły m.in. wysokie kary za wykroczenia, przynosi efekty. Są pierwsze zwiastuny tego, że plaga, jaką jest śmiertelność wypadków w Polsce, zmniejsza się - poinformował komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

09.07.2022 13:17
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 22°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 12 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 25Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Jak był przydatny to nawet Pawlak go zatrudnił w ujeździe a teraz już się pewnie nie przyznaje:)bo się wielki pisior zrobił.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 13:16Źródło komentarza: TW Robert, czy Tomasz Zdonek? Ujawniamy dokumentyAutor komentarza: EleonoraTreść komentarza: czy rowerem nie można jechać po chodniku? co to za przepisy, i to nieustanne dzwonienie rowerzystów... mam wrażenie że Aga nie umie jeździć na rowerze, nie wie jaka to frajda i nie zna się na przepisach.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 12:21Źródło komentarza: Jaki to ma sens - pyta czytelnik portaluAutor komentarza: Sdj545Treść komentarza: Gwarantuje, że i na taką ewentualność (reakcja nauczyciela) był scenariusz. Na marginesie... musiałby być na prawdę dobrze wyszkolony...Data dodania komentarza: 08.08.2022, 11:55Źródło komentarza: Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczneAutor komentarza: MaxxxTreść komentarza: Córko generała, za dużo filmów i opowieści taty co mu na pagon naj...ło.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 11:53Źródło komentarza: Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczneAutor komentarza: kotaraTreść komentarza: Łapcie namiary - goingapp.pl/wydarzenie/maria-peszek-j-bie-to-wszystko-wiosna-nareszcie-fabryka-lloyda/maj-2022 Nie wiem, jak to wyjdzie, ale ogólnie przepadam za tą dziewczyną. Robi kolosalną różnicę swoimi występami ;-)Data dodania komentarza: 08.08.2022, 09:01Źródło komentarza: Łódzka odsłona trasy koncertowej 'Jezus Maria Peszek' już w czwartekAutor komentarza: AllekTreść komentarza: brak cukru sie objawia???Data dodania komentarza: 07.08.2022, 23:46Źródło komentarza: Generalskie szlify dla Mariusza Pawluka. Prezydent wręczy nominacje
Reklama
a