Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 14:43
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Rokiciny

Złodziejska plaga
Złodziejska plaga

Kradzieże to prawdziwa plaga, która dotyka nie tylko opuszczone tereny poprzemysłowe. Złodzieje najbardziej uciążliwi się dla zwykłych mieszkańców miasta, którzy każdego dnia okradani są z należącego do nich mienia. To najbardziej pospolite z przestępstw daje się nam we znaki nie tylko wtedy, kiedy giną nam wartościowe przedmioty ale i kiedy znikają, przechowywane w piwnicach i komórkach rzeczy o małej wartości. Przesłuchania, zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Za każdym razem jeden dzień „wyjęty z życiorysu”, tylko po to, by po 30 dniach otrzymać zawiadomienie o umorzeniu postępowania z powodu niewykrycia sprawcy. Czasem jednak amatora cudzej własności udaje się złapać a wtedy stosuje się wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, by mógł sobie radośnie okradać kolejnych ludzi, nudząc się w oczekiwaniu na kolejne rozprawy. Jeśli jest wcześniej poszukiwany, wtedy może trafić za kratki, tak jak 49 letni mieszkaniec gminy Ujazd.

13.02.2012 15:55    2
Próbował okraść warsztat samochodowy
Próbował okraść warsztat samochodowy

W minioną sobotę, 29 stycznia, policjanci komisariatu w Rokicinach udali się do jednej z miejscowości na terenie gminy, gdzie jeden z mieszkańców zatrzymał sprawcę kradzieży w prowadzonym przez niego warsztacie samochodowym.

30.01.2012 13:41    3
Złodziej dyskotekowy
Złodziej dyskotekowy

15 stycznia o godzinie 4:00, policjanci wezwani zostali do jednej z dyskotek w Powiecie Tomaszowskim. Jak wynikało z informacji przekazanych oficerowi dyżurnemu, z zaparkowanego w okolicy dyskoteki Opla Vectry skradziono radioodtwarzacz oraz kurtkę z dokumentami.

16.01.2012 13:16    2
Rokiciny: złodzieje zatrzymani
Rokiciny: złodzieje zatrzymani

Wczoraj około godziny 15:00 tomaszowscy policjanci otrzymali informację, że na terenie jednego ze sklepów w Rokicinach doszło do tzw. kradzieży sklepowej. Dokonało jej 4 młodych mężczyzn, którzy kradli z półek sklepowych artykuły spożywcze i chemiczne. Sprawcy zostali zauważeni na monitoringu przez pracownicę sklepu. Niestety nie udało się ich zatrzymać na miejscu przestępstwa.

09.09.2011 15:09    5
Nie chcą wiatraków
Nie chcą wiatraków

Kierowcy podróżujący w niedzielę w kierunku Łodzi, poza zwykłym i utrudnieniami wynikającymi z przebudowy drogi W713 napotkali także przeszkodę w postaci blokady, jaką urządzili mieszkańcy wsi Łaznów na nowym rondzie w Rokicinach. Utrudnienia trwały kilka godzin, ruchem kierowali policjanci. Kolejny raz protestowano dzisiaj rano. Chodzi o lokalizację turbin wiatrowych służących do wytwarzania energii elektrycznej. Mieszkańcy domagają wpisania do studium uwarunkowań kierunków rozwoju gminy Rokiciny zapisu uniemożliwiającego lokalizację elektrowni wiatrowych na terenie sołectwa Łaznów.

31.05.2011 20:30    25
Zieloni wizjonerzy w Popielawach
Zieloni wizjonerzy w Popielawach

Uczestnicy konkursu Zielony Wizjoner rozpoczęli prace nad przygotowaniem konsultacji społecznych wokół wymarzonych inwestycji w swoich gminach. Do projektu zakwalifikowało się pięćdziesiąt zespołów uczniowskich ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zwycięży drużyna, która najlepiej poradzi sobie z tym niełatwym zadaniem. Uczestnikiem konkursu z terenu powiatu tomaszowskiego jest Gimnazjum w Popielawach.

25.02.2011 11:48
Miejsce zamieszkania
Miejsce zamieszkania

Przy okazji przygotowywania na początku stycznia materiału dotyczącego pożaru w Eminowie, w którym zginęło trzech mężczyzn, trafiliśmy do najstarszego w gminie Rokiciny domu. Drewniana, kryta strzechą chata, czasy świetności ma już dawno za sobą. Chylące się do upadku ściany i częściowo zapadnięty dach. Wewnątrz nie ma podłóg. Jest za to jedno, ogrzewane stalowym piecykiem pomieszczenie, w którym mieszka samotny mężczyzna. Zamieszkiwanie w takich warunkach na początku XXI wieku jest niczym innym, jak formą bezdomności. Mieszkaniec „zabytkowego” obiektu jest doskonale znany prawnikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Jak twierdzą kilkakrotnie proponowano mu przesiedlenie w inne miejsce. Aż trudno uwierzyć, że odmówił.

29.01.2011 21:24    12
Tragiczny pożar: Trzy ofiary ognia
Tragiczny pożar: Trzy ofiary ognia

Wieś Eminów, to miejscowość w gminie Rokiciny. Położona nieco na uboczu, kilka kilometrów od wojewódzkiej drogi numer 713. Dojazd od strony Wilkucic wąską, zaśnieżoną drogą, zbyt wąską, by mogły na niej swobodnie wyminąć się dwa samochody osobowe. Eminów to miejsce, w którym czas się zatrzymał. Bieda miejscami jest wręcz namacalna i aż kłuje w oczy. Na szczęście jest zima. Mróz zabija zapach ubóstwa. Przedwczoraj wieczór spłonęło tu trzech mężczyzn w wieku od 27 do 45 lat. Najprawdopodobniej byli pijani.

03.01.2011 19:33    7    1
Dzienniki na śmieci
Dzienniki na śmieci

W gimnazjum w Rokicinach skradziono kilka dzienników lekcyjnych a następnie je zniszczono.

24.10.2007 12:18    7
zachmurzenie duże

Temperatura: 16°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 12 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: Babcia JadziaTreść komentarza: Ulubiony znak samorządowców to B5 zakaz wiazdu samochodów ciężarowych. Koszt takiego znaku razem ze słupiem pod znak i stertą papierów oraz ekipa która ten znak postawi to lekko 2tyś złotych. Takich znaków w wielu miastach jest nastawiane bez opamiętania. Pieniądze przeznaczyć na lepsze drogi i mosty. Niestety myślenie w kategoriach czubka własnego nosa może się skończyć tym że w pobliskim sklepie zabraknie ulubionych bułeczek lub na stacji paliw zabraknie paliwa. Prawda jest taka że drogi i transport to krwioobieg gospodarki. Bez tego pozostanie nam tylko chrust i furmanki. Jak ci tiry przeszkadzają to wyprowadź się na zadupie tam gdzie jest tabliczka Koniec Świata i zobaczymy wtedy jak będziesz żyć bez tirów.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 14:01Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: TomaszówTreść komentarza: Kolejny protest tym razem przeciwko Antoniemu,osoby te które na wszystkich protestach tzw totalnej opozycji:)tylko coś was mało :)gnlsData dodania komentarza: 26.09.2022, 13:10Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: MarlaTreść komentarza: Brawo !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 11:45Źródło komentarza: Dobro i zło w tomaszowskim krajobrazieAutor komentarza: AmsTreść komentarza: Czyli znowu nikt nie zapyta osób, które nie korzystają z komunikacji miejskiej, a które chętnie korzystalyby z niej gdyby rozkład jazdy był inny. Porażka.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:48Źródło komentarza: Ankieterzy pojawią się w autobusach MZKAutor komentarza: tomTreść komentarza: Nic nie wiedziałem o tym proteście ale go popieram i wstydzę się że taki człowiek jak Macierewicz ma cokolwiek wspólnego z moim miastem FE !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:37Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: Uczeń lat70Treść komentarza: Bo to najlepsza szkoła. II LO zwą się arbuzami, ale te prawdziwe arbuzy to były za czasów dyr. Grabowskiego (lata 70), obecnie to dużo im brakuje. Na starej renomie chcą jechać przez pół wieku - dobre sobie. Z tamtych arbuzów to jeno woda i kolor się ostały. Za Grabola i Wojtka Lubczyńskiego to na studia dostawali się niemalże 100% kto tylko się starał.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:37Źródło komentarza: I Liceum pęka w szwach. W czterech szkołach wolne miejca
Poduszka profilowana z łuską gryki Specjalnie wyprofilowana poduszka do spania doskonale wspiera kręgosłup w prawidłowej pozycji podczas snu, zapewniając zdrowy sen bez porannych bóli karku. Poduszka jest wypełniona oczyszczoną i pozbawioną kurzu łuską gryki. Specjalna, piramidkowa budowa łusek sprawia, że powietrze swobodnie przepływa przez poduszkę, dzięki czemu Twoja skóra może cały czas oddychać i nie poci się nadmiernie kiedy śpisz. Wyprofilowany kształt poduszki pasuje do anatomicznej budowy głowy i karku. Specjalne kanaliki wewnątrz poduszki gwarantują utrzymanie jej prawidłowego kształtu przez całą noc. Dzięki temu poduszka jeszcze lepiej wspiera odcinek szyjny kiedy Ty śpisz. Dodatkowo łuski gryki mogą swobodnie przemieszczać się w poduszce, dopasowując się do ułożenia Twojej głowy. Co istotne, poszewka poduszki wykonana jest z wysokiej jakości 100% bawełny, która nie blokuje przepływu powietrza, jak to bywa w tańszych i gorszej jakości materiałach. Te trzy cechy sprawiają, że sen jest zdrowy, naturalny i głęboki, a Ty budzisz się rano wypoczęta/wypoczęty. Zalety poduszki gryczanej: - jest antyalergiczna, - zapewnia delikatny masaż głowy i szyi, dzięki czemu łatwiej pozbywamy się stresu i zmęczenia, - wspiera kręgosłup w prawidłowej pozycji, - jest w 100% naturalna i ekologiczna, - zapobiega bólom głowy, bólom szyi i karku oraz zaburzeniom snu, - ponieważ sen jest bardziej komfortowy, jest także głębszy i lepszej jakości, - łuski w kształcie piramidek umożliwiają dobry przepływ powietrza i zapobiegają poceniu się skóry głowy, - łuski gryki są bardzo elastyczne, dzięki czemu doskonale dopasowują się do pozycji leżącego i nie powodują stałych nacisków, - posiada wszyty zamek błyskawiczny, dzięki czemu można dopasować ilość wypełnienia do własnych potrzeb oraz bez problemu je odświeżyć i wyprać powłoczkę, - nie wymaga specjalnego traktowania: powłoczkę można prać, a wypełnienie odświeżać przez wystawienie na promienie słoneczne. Poduszka posiada Świadectwo Jakości Zdrowotnej wydane przez Państwowy Zakład Higieny w Warszawie. Twój Sklep Medyczny ul. Słowackiego 4Strona www: http://www.med-sklep.plData dodania ogłoszenia: 20.05.2016Poduszka profilowana z łuską gryki
Reklama
a