Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 7 października 2022 04:21
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Z okolicy

Imponujący kompleks na ukończeniu w Ujeździe
Imponujący kompleks na ukończeniu w Ujeździe

Od kilku miesięcy trwa rewitalizacja odkrytego kompleksu basenowego w Ujeździe. Widok z drona robi wielkie wrażenie.

02.07.2022 12:51    38    4
Reklama
Wójt Gminy Inowłódz po raz kolejny z jednogłośnym absolutorium.
Wójt Gminy Inowłódz po raz kolejny z jednogłośnym absolutorium.

 24 czerwca 2022 r. odbyła się sesja absolutoryjna Rady Gminy Inowłódz.

27.06.2022 16:50    1    1
W miniony piątek w Inowłodzu odbyła się „Inowłodzka Sobótka
W miniony piątek w Inowłodzu odbyła się „Inowłodzka Sobótka

Popołudnie rozpoczęło się spotkaniem na Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu, gdzie na zamkowym dziedzińcu prowadzono warsztaty wicia wianków. Po wspaniałych występach artystycznych Zespołów Ludowych „Królowianie” i „Brzustowianie” można było wysłuchać opowieści sobótkowych.

27.06.2022 16:00
Zapraszamy do Inowłodza
Zapraszamy do Inowłodza

Gmina Inowłódz zaprasza na wydarzenia jakie będą miały miejsce na Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu w dniach 24 i 25 czerwca.

19.06.2022 20:03    1    2
Z pociągiem do Spały
Z pociągiem do Spały

W rozkładzie ŁKA pojawia się nowość - 25 czerwca odbędzie się inauguracja połączeń do Spały. Przejazd w tym dniu będzie nieodpłatny dla podróżujących w relacji do/ze Spały albo w obie strony. Natomiast od 2 lipca łódzka kolej zacznie regularne weekendowe kursy do Spały, które będą realizowane dzięki zakupowi nowego taboru o napędzie elektryczno-spalinowym. Dwie pary pociągów będą kursować na trasie Łódź Fabryczna-Tomaszów Mazowiecki-Spała do grudnia włącznie.

15.06.2022 21:45    2    5
Reklama
Bezpieczniej także w Czerniewicach
Bezpieczniej także w Czerniewicach

Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman oraz Wójt Czerniewic p. Andrzej Bednarek podpisali porozumienie w sprawie organizacji służb ponadnormatywnych funkcjonariuszy policji na terenie Gminy Czerniewice. Podpisane porozumienie pozwoli zapewnić dodatkowe patrole Policji, a tym samym podnieść poziom bezpieczeństwa mieszkańców tych terenów.

14.06.2022 14:42
Reklama
Będą kramy w Inowłodzu!
Będą kramy w Inowłodzu!

Kramy Inowłodzkie! Wydarzenie organizowane w Inowłodzu od 2017 r. W tym roku odbędzie się 6 raz.

10.06.2022 21:04    1
Złote Promyczki z Czerniewic 
Złote Promyczki z Czerniewic 

  XIII Drużynowe Mistrzostwa Polski UKS w Pool bilard Dziewcząt odbyły sie w Krotoszynie w dniach 6-8 czerwca br. Bilardzistki Promyka Czerniewice, jako jedyna drużyna w Polsce, brały udział we wszystkich edycjach.

10.06.2022 20:31
Łódź: w zoo zamieszkały jedyne w Polsce pakożery
Łódź: w zoo zamieszkały jedyne w Polsce pakożery

Para pakożerów, czyli psów leśnych rodem z Ameryki Południowej, zamieszkała w łódzkim Ogrodzie Zoologicznym. To jedyni w Polsce przedstawiciele tego gatunku z rodziny psowatych, który w naturze zamieszkuje lasy w okolicach zbiorników wodnych. Pakożery są świetnymi pływakami.

09.06.2022 16:59
Łódź jako pierwsza w Polce będzie miała pełnowymiarową obwodnicę
Łódź jako pierwsza w Polce będzie miała pełnowymiarową obwodnicę

Łódź będzie pierwszą aglomeracją w Polsce, która będzie miała obwodnice z każdej strony. To dobra wiadomość także dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego

09.06.2022 16:37    5    1
Reklama
Gra jak z nut
Gra jak z nut

Pan Wacław Pietrzak mieszkaniec Inowłodza, członek zespołu ludowego Królowianie stanął na podium zdobywając II miejsce w Festiwalu Akordeonistów i Harmonistów „Pod niebem Poświętnego”

08.06.2022 11:59
Reklama
Na wojskowo w Inowłodzu
Na wojskowo w Inowłodzu

W dniach 4-5 czerwca br. na Zamku Kazimierza Wielkiego odbył się Inowłodzki Zlot Miłośników Militariów. Organizatorem wydarzenia było Towarzystwo Fortyfikacyjne "Linia Pilicy" wraz z gminą Inowłódz. Wydarzenie to miało na celu zarówno kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich jak również popularyzację najnowszej historii Polski i naszej „małej ojczyzny” oraz integrację społeczności regionalnej.

07.06.2022 09:11    1    2
Tomaszów Mazowiecki z rekordową dotacją w Funduszu Inwestycji Strategicznych
Tomaszów Mazowiecki z rekordową dotacją w Funduszu Inwestycji Strategicznych

15 gminnych inwestycji otrzymało w całej Polsce maksymalne dofinansowanie w wysokości 65 mln zł w ramach drugiego naboru Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Tak wynika z naszej analizy list beneficjentów, przesłanego nam przez wojewodę łódzkiego. Sprawdziliśmy, które gminy i jakie projekty dostaną najwięcej w naszym województwie. Jeśli z oczywistych względów pominiemy Łódź, okazuje się, że Tomaszów Mazowiecki jest u nas rekordzistą. Wnioski przygotowane przez Marcina Witko otrzymały największą kwotę dotacji, bo aż trzydzieści milionów złotych. Informacje na ten temat już pojawiły się na łamach naszego portalu. Fundusze otrzymały wszystkie gminy gminy powiatu. Na co je przeznaczą? Zobaczcie sami

02.06.2022 11:03    4
Średniowieczna sceneria na wojskowo
Średniowieczna sceneria na wojskowo

W najbliższy weekend tj. 4-5 czerwca na Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu odbywać się będzie Piknik Militarny. Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Fortyfikacyjne Linia Pilicy i Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu.

30.05.2022 17:12
Obrady w Inowłodzu
Obrady w Inowłodzu

26 maja 2022 r. odbyła się L sesja Rady Gminy Inowłódz.

30.05.2022 16:11
Reklama
Medale od Prezydenta
Medale od Prezydenta

17 maja 2022 r. w Gminnym Domu Kultury w Wiadernie odbyło się uroczyste spotkanie dla Par Małżeńskich, które otrzymały w 2020 roku, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. 

27.05.2022 13:48
Reklama
50 lat od katastrofy w Królowej Woli
50 lat od katastrofy w Królowej Woli

26 maja 1972 r. na obrzeżach Królowej Woli, pod lasem od strony Konewki doszło do katastrofy samolotu szkoleniowego TS-11 Iskra pochodzącego z lotniska w Nowym Glinniku.

24.05.2022 20:39    2
Ustawiono pierwszy Ekosłupek w Gminie Inowłódz
Ustawiono pierwszy Ekosłupek w Gminie Inowłódz

W bezpośrednim sąsiedztwie budynku Urzędu Gminy w Inowłódzu pojawił się Eko Słupek Air Sensor.To nowoczesne urządzenie służy do pomiaru i sygnalizowania jakości powietrza za pomocą koloru światła na terenach otwartych. Został on wyposażony w oświetlenie ledowe, które na podstawie wyników bieżących pomiarów stężenia pyłów zawieszonych PM1, PM2.5, PM10 oraz formaldehydów przybiera barwę zgodną z Polskim Indeksem Jakości Powietrza.

22.05.2022 15:12    4
Palił się garaż w Jasieniu. Mogły wybuchnąć butle z gazem
Palił się garaż w Jasieniu. Mogły wybuchnąć butle z gazem

Wczoraj przed godziną  Strażacy z Lubochni zostali zadysponowani dwoma zastępami gaśniczymi do miejscowości Jasień. Wspierali w akcji 2 JEdnostki Ratownicze Gaśnicze z PSP Tomaszów. Palił się budynek gospodarczy z garażem 

19.05.2022 16:51    1    2
Poseł Dariusz Klimczak zaprasza nie tylko przedsiębiorców
Poseł Dariusz Klimczak zaprasza nie tylko przedsiębiorców

Zapraszam wszystkich, którzy prowadzą działalność gospodarczą na spotkanie konsultacyjne! Zaproszenie kieruję zarówno do tych, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą jak i prowadzą mniejsze lub większe firmy.

18.05.2022 11:30    6
bezchmurnie

Temperatura: 8°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1031 hPa
Wiatr: 5 km/h

ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Reklama
Spodenki antycellulitowe KORSARZ Korsarz o długości za kolana z regularnym stanem. Zawierają włókna srebra, miedzi i węgla wplecione w miękką bawełnę. Struktura materiału w połączeniu ze stymulującym działaniem metali pobudza mikrokrążenie i wykonuje drenaż limfatyczny. Oczyszczające działanie węgla wspomaga eliminowanie toksyn i nadmiaru płynów. Dzięki zastosowaniu srebrnej nici spodenki posiadają właściwości antyalergiczne, antybakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. W widoczny sposób dbają o poprawę stanu twojej skóry. Przeciwwskazania: ciąża oraz okres karmienia. Zapewniają: redukcję cellulitu mikromasaż aktywnie drenujący i wyszczuplający modelowanie brzucha i pośladków Skład: 42,0% Bawełna, 42,0% Poliamid, 11,1% Elastan, 1,0% Srebro, 1,0% Węgiel, 2,9% Miedź Wskazówki: aby uzyskać efekty należy nosić spodenki Veera Silver przynajmniej 3 miesiące. Większość Klientek zauważa poprawę już o wiele wcześniej. aby osiągnąć oczekiwane efekty należy nosić spodenki przynajmniej 8 godzin w ciągu doby podczas kuracji organizm oczyszcza się z toksyn, dlatego spożywanie fast-foodów, niezdrowej żywności, palenie spowalniają znacznie pojawianie się efektu lub też uniemożliwiają oczyszczenie organizmu spodenki można nosić zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia spodenki nadają się idealnie do używania podczas aktywności fizycznej Twój Sklep Medyczny Tomaszów Mazowiecki ul. Slowackiego 4Data dodania ogłoszenia: 08.05.2016Spodenki antycellulitowe KORSARZ
Komentarze
Autor komentarza: WiesiekTreść komentarza: A jak się zachować i co robić wyrazie wybuchuData dodania komentarza: 06.10.2022, 21:11Źródło komentarza: Jodek potasu nie dla każdego ale wystarczy dla wszystkichAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Moja dodatkowa wrzutka do poprzedniego mojego wpisu: ta "zatroskana matka" , tak mnie wkur...., że chętnie sam utłukę dzika i każę jej zeżreć (oczywiście - jako bezdomnej) pół kilo wątroby z tego dzika. Nie usmażonej z cebulką (którą sam jadłem, po upolowaniu dzików przez leśników), tylko, kur...., surowej - jak bezdomni.Data dodania komentarza: 06.10.2022, 18:57Źródło komentarza: 6 stad dzików grasuje po Tomaszowie.Autor komentarza: TomaszowiankaTreść komentarza: A może behawiorysta przyda się również niektórym pracownikom🤔Data dodania komentarza: 06.10.2022, 18:47Źródło komentarza: Nikt nie chce uśpić psaAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Mój dodatek: przecież i Pan i ja nie cierpimy totalnego lokalnego dna!!!Data dodania komentarza: 06.10.2022, 18:46Źródło komentarza: Powiat buduje, Wójt krytykujeAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Szanowny Panie Mariuszu: co jest grane... czego się Pan boi z tymi moimi wpisami, których Pan nie zamieścił?!?! Nie możemy raz zrobić zadymy?!?!Data dodania komentarza: 06.10.2022, 18:44Źródło komentarza: Powiat buduje, Wójt krytykujeAutor komentarza: matkaTreść komentarza: ty ohydna pusta babo!!! może i tobie trafić się bezdomność i tego ci życzę !!QData dodania komentarza: 06.10.2022, 18:38Źródło komentarza: 6 stad dzików grasuje po Tomaszowie.
Reklama
a