Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 16:27
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Listy czytelników

Nagląca potrzeba

Nagląca potrzeba

- Czy mógłby się Pan zainteresować problemem tomaszowskich sanitariatów? Tym w parku dr Rodego, który przyjmuje monety ale nie daje się go otworzyć, tym na placu Kościuszki czynnym w dziwnych godzinach. Może sprawa błaha ale czasami nie cierpiąca zwłoki - pisze jeden z czytelników portalu 22.07.2022 12:30    4    1
Betonowanie świata. Remont ulicy Wiejskiej

Betonowanie świata. Remont ulicy Wiejskiej

Remont powoli się posuwa, widać efekty, zapewne będzie ładniej, nowocześniej. 19.07.2022 20:57    35    12
Pielęgniarki poczuły się dotknięte

Pielęgniarki poczuły się dotknięte

Stanowisko Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Zakładowej Organizacji Związkowej Tomaszowskim Centrum Zdrowia Sp. z o.o. do artykułu Pana Mariusza Strzępka pt.: Kto da więcej? Populizm polityków zamorduje publiczną służbę zdrowia z dnia 14 czerwca 2022 r. 14.07.2022 10:16    5    1
Czy Naród Polski realnie sprawuje władzę?

Czy Naród Polski realnie sprawuje władzę?

Konstytucja z kwietnia 1997 roku, ustanawia dwa rodzaje wykonywania władzy przez Naród – poprzez wybranych przedstawicieli i bezpośrednio. Jednak dalszy zapis Konstytucji RP pozostawia Narodowi tylko bezpośrednie sprawowanie władzy, a władzę przedstawicielską pozostawia partiom. 09.07.2022 20:54    1    2
Pomóżmy Ani

Pomóżmy Ani

Miała  22 lata, kiedy usłyszała, że zmaga się z chorobą, która będzie jej towarzyszyć do końca życia. Stwardnienie rozsiane - diagnoza, która brzmi, jak wyrok. 09.07.2022 20:39    2
Stoję, stoję... czuję się świetnie

Stoję, stoję... czuję się świetnie

Podobne obrazki spotykamy w wielu miejscach w Tomaszowie. Parkowanie na trawnikach, w miejscach niedozwolonych, utrudnianie życie innym użytkownikom dróg, samochody ustawiane na ciągach pieszo rowerowych. I oczywiście agresja przy próbie zwrócenie uwagi. Co robi policja? Wydaje się, że jedynie bezradnie rozkłada ręce. Zarządcy dróg podobne problemy na wąskich i słabo przejezdnych uliczkach osiedlowych mogliby rozwiązać w bardzo prosy sposób, wprowadzając odpowiednie oznakowanie. Skąd niechęć do stosowania "Strefy zamieszkania", gdzie parkować można tylko w miejscach dozwolonych? Trudno znaleźć odpowiedź na to trudne pytanie. Jak dojechać ma tutaj pogotowie, czy straż pożarna? Zastanawiać będziemy się, gdy ktoś straci życie. 05.06.2022 11:03    12    5
Tylko raz w tygodniu

Tylko raz w tygodniu

Często na łamach Waszego portalu piszecie o śmiechach porzucanych w lesie. Przyznam, że za każdym razem publikowane zdjęcia budziły moje oburzenie. Tak było do... wczoraj... Od dzisiaj jestem zwolennikiem wywożenia śmieci w różne ustronne miejsca a następnie powiadamiania o dzikich wysypiskach gminy, na terenie, których się znajduje. Dlaczego? Spróbuję po krótce wytłumaczyć. 14.05.2022 18:04    5    14
Może Wydział Ochrony Środowiska pomoże?

Może Wydział Ochrony Środowiska pomoże?

Dzień dobry, piszę do państwa bo nie wiem w zasadzie do kogo zwrócić się z tematem. Od kilku lat na ulicy Armii Krajowej w bloku na parapecie opuszczonego mieszkania gniazdują pustułki ( gatunek sokoła, w Polsce objęty ochroną). Blok znajduje się na tyłach ZUS na przeciwko wejścia. W tym roku również przyleciały, niestety mieszkanie jest już zamieszkałe i ptaki są przeganiane. Czy w u nas w mieście działa jakaś organizacja, która zajmuje się chronionymi gatunkami ptaków? Może można by zainstalować im budkę lęgową jak to robi się w dużych miastach. Będę wdzięczna za pomoc w tej sprawie. Super, że w naszym mieście oprócz milionów gołębi gniazdują takie wspaniałe ptaki. Szkoda byłoby je stracić. 21.04.2022 20:09    4    7
Możecie pomóc Gabrysi

Możecie pomóc Gabrysi

Gabrysia urodziła się jako wcześniak, bardzo długo walczyła o życie wygrała tę walkę. Trudny początek zostawił jednak po sobie straszliwe skutki. Córeczka zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym, porażeniem spastycznym czterokończynowym i epilepsją. 24.03.2022 10:21    1
Akcja 11-urodziny dzielnej onkomocnej "malej wojowniczki" Zuzanny

Akcja 11-urodziny dzielnej onkomocnej "malej wojowniczki" Zuzanny

Drodzy uczniowie,rodzice, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łaznowie 20.03.2022 08:08
APEL O POMOC

APEL O POMOC

Zwracam się z ogromną prośbą o POMOC  Wierzę, że dzięki Państwa Pomocy jest to możliwe Maja swoim życiu przeszła wiele, ale pomimo tego walczy każdego dnia i nie poddaje się... 16.03.2022 17:53
Czy w Tomaszowie mógłby powstać nowy PARK MIEJSKI?

Czy w Tomaszowie mógłby powstać nowy PARK MIEJSKI?

Prośba do Prezydenta Miasta i Radnych miasta Tomaszowa Mazowieckiego o utworzenie parku miejskiego z terenów zalewowych znajdujących się wzdłuż ulicy Nowy Port pomiędzy Przystanią a mostem na ulicy Białobrzeskiej. 22.02.2022 15:41    36    32
Avatar AV1 dla Zuzanny dotarł do Szkoły Podstawowej w Łaznowie

Avatar AV1 dla Zuzanny dotarł do Szkoły Podstawowej w Łaznowie

     Avatar AV1 to uszy, oczy, głos chorej Zuzi ,  przez swą funkcjonalność córka uczestniczy razem z klasa w codziennych zajęciach lekcyjnych. 21.02.2022 17:50
Poczta reglamentowana

Poczta reglamentowana

Wszystkich, którzy musza wybrać się na pocztę w godzinach rannych i dopołudniowych czeka niemiła niespodzianka. Zastaną kraty opuszczone a nich napis zapraszający do odwiedzin po godzinie 13. Jakoś nam się to skojarzyło z PRL-em i nie jesteśmy pewni, czy są to miłe skojarzenia. Powodem dezorganizacji pracy jest zapewne covid. Wyobrażamy sobie, co będzie działo się przy okienkach, kiedy wybije 13. Tymczasem mieszkańcy coraz częściej informują nas o niedostarczanych przesyłkach poleconych lub podrzucanych do skrzynek awizacjach, mimo, że domownicy, mogący przesyłki odebrać przebywali w domach 01.02.2022 22:28    6    3
Mocno wiało

Mocno wiało

Wichura, która gwałtownie zerwała się nad Tomaszowem w nocy z soboty na niedziele uszkodziła instalacje fotowoltaiczną na bloku przy Św. Antoniego 74 (jest to blok sąsiadujący z Biedronką przy ul. W. Panfil). Nasz czytelnik przesłał nam kilka zdjęć jakie zrobił około 3 nocy, gdy wiatr na chwilę ustał. Straty wyglądają poważnie, a instalacja została zamontowana zaledwie kilka tygodni temu. 01.02.2022 20:03    9
Zapomniana... ławka

Zapomniana... ławka

Przy wjeździe do najstarszego Netto przy Warszawskiej 59, w zaroślach oddzielających teren dyskontu od sąsiedniego autokomisu, stoi mocno przechylona ławka miejska. Jest w całkiem niezłym stanie mimo, że stan zarośnięcia wskazuje, że stoi tutaj od wielu lat. Ławka jest jest bardzo solidna – na betonowej podstawie umieszczone są drewniane deseczki. Z powodzeniem posłuży jeszcze kilka lat. Może warto ją przenieść w inne miejsce, gdzie jest bardziej potrzebna? Np. przystanek przy ul. Mościckiego przy kościele św. Antoniego jest bardzo często oblegany przez młodzież, która dojeżdża z niego do okolicznych wiosek. Na ławce wewnątrz wiaty mieszczą się raptem cztery osoby. W obecnym miejscu do siedziska nie ma dostępu.  20.01.2022 20:31    7    18
Oświadczenie Prezesa Tomaszowskiego Centrum Sportu

Oświadczenie Prezesa Tomaszowskiego Centrum Sportu

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej oskarżeniami odnośnie dyskryminacji i nadużywania władzy, jako Prezes Tomaszowskiego Centrum Sportu sp. z o.o., które zarządza Areną Lodową w Tomaszowie Mazowieckim zmuszony jestem odnieść się do krzywdzących i niemających nic wspólnego z rzeczywistością zdarzeń. 17.01.2022 22:36    17    11
Przystanek do naprawy

Przystanek do naprawy

Na przystanku MZK Św. Antoniego – B. Głowackiego w ostatni weekend uszkodzono wiatę. Wybita została tylna blaszana ścianka. Przystanek jest jednym z bardziej popularnych w mieście, prosimy służby o naprawę. Znając szybkość działania ZDiUM nie mamy wątpliwości, że zostanie on wykonana bardzo szybko i sprawnie, Zdjęcia z niedzielnego wieczora. 16.01.2022 21:36    2    7
Nagrobki na Cmentarzu Wojennym

Nagrobki na Cmentarzu Wojennym

Dzień dobry, czy może ktoś zainterweniować w sprawie cmentarza wojennego przy ulicy smutnej? Widać, że płyty z nazwiskami są mocno zaniedbane, a Miasto powinno dbać o to. To byli Nasi Bohaterzy, którzy zginęli za naszą ojczyznę, aby ją wyzwolić z rąk agresorów. Walczyli o Wolną Polskę, więc okazujmy im dalej szacunek nawet taki małym gestem jak odnowienie tablic. 09.01.2022 12:15    2    4
Policja we właściwym świetle

Policja we właściwym świetle

Sprawa być może drobna, ale z takich składa się nasze prawdziwe życie. Od kilku lat neon nad komendą tomaszowskiej Policji straszył nocą widoczną z daleka popękaną fakturą. Nasz czytelnik wysłał do nas informacje, że od niedawna świeci on już bez skazy. Zerwano niebieską okleinę, która nie sprawdziła się w warunkach polskiej zimy. Oczyszczenie neonu dla lokalnej Policji jest o tyle ważne, że ktoś kto ma strzec bezpieczeństwa i porządku w mieście nie powinien kojarzyć się z „lipnym" nietrwałym plastikiem – pisze do redakcji nasz czytelnik. Na zdjęciu neon jeszcze sprzed oczyszczenia. 07.01.2022 23:09    1    5
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 331

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 331

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 331 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 9 w kolorze buk oraz wieszak ubraniowy z lustrem.PB 331 to najpopularniejszy model łóżka w ofercie Elbur. Domowy charakter, praktyczne funkcje i sprawdzone rozwiązanie powodują, że jest stosowane z powodzeniem w placówkach opieki długoterminowej oraz w środowisku domowym. Ze względu na możliwość dopasowania koloru harmonijnie wpisuje się w każde otoczenie.Więcej informacjiKolory standardowe:C1 bukC2 buk jasnyKolory niestandardowe*:C4 nabuccoC5 klonC6 akacjaC7 dąb jasnyC8 orzechC153 dąb sonomaDETALE PRODUKTU:1. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka4. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu2. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji5. Solidne koło z hamulcem3. Leże z regulacją twardości6. Szeroka gama kolorystycznaOPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 40 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:215 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 22 cmCiężar całkowity:99,8 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJE ŁÓŻKA REHABILITACYJNEGO 
Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

W naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym, zaprojektowany z myślą o wygodzie, bezpieczeństwie i większej samodzielności użytkownika. To sprzęt, który może realnie poprawić komfort codziennego funkcjonowania – w domu, podczas spaceru, wizyty u lekarza czy załatwiania codziennych spraw.Model posiada amortyzowaną ramę z dwoma amortyzatorami kół tylnych, co zwiększa komfort jazdy na nierównym podłożu. Wózek wyposażono w szarą, oddychającą i demontowalną tapicerkę oraz poduszkę siedziska. Dostępne szerokości siedziska to 16” i 18”.Dla wygody użytkownika zastosowano regulowany kąt nachylenia oparcia, regulowane i demontowalne podłokietniki, możliwość odchylenia joysticka oraz uchylne, demontowalne podnóżki z regulacją długości. Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewniają hamulce elektromagnetyczne, regulowane tylne kółka przeciwwywrotne oraz pełne oświetlenie drogowe LED.Wózek posiada kontroler VS/PG50A, koła przednie 9”, koła tylne 14”, prześwit 8 cm, a jego waga bez akumulatorów wynosi 49 kg.To urządzenie przeznaczone jest dla osób, które potrzebują wsparcia w mobilności i chcą zachować możliwie największą niezależność. Przeciwwskazaniem do użytkowania są przeciwwskazania do pozycji siedzącej.Z pełną ofertą można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów. Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora. Na terenie miasta zapewniamy transport gratis.
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:48 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 19:59 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Rys Treść komentarza: Nie ma się czym jarać,Walne odwołane! Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:53 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Szczepan Treść komentarza: Wojewoda powinien rozgonić te tuzy, wyznaczyć Komisarza i ogłosić nowe wybory. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 06:50 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama