Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 10 sierpnia 2022 10:53
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Betonowanie świata. Remont ulicy Wiejskiej

Remont powoli się posuwa, widać efekty, zapewne będzie ładniej, nowocześniej.
Betonowanie świata. Remont ulicy Wiejskiej

Chciałem jednak zwrócić uwagę na dwie, mocno rzucające się w oczy okolicznym mieszkańcom dziwności. Może przeczytają to włodarze, osoby akceptujące projekt, ponieważ na pewno nie dopatrzyły się tych tworów i da się jeszcze coś z tym zrobić. O ile będzie wola. Ewidentnie projektant to osoba urodzona w betonie, zieleń i przyroda są mu obce i niepotrzebne.

Foto 1 – przy garażach, Świetnie, dzięki takiej ilości wybetonowanego terenu mamy wreszcie na Wiejskiej miejsce do lądowania helikopterów, zawsze się może przydać. Jaki sens wyłożenia takiej ilości kostki??? A trawki nie można było? Krzaczka jakiegoś?

Foto 2 – przy bloku na przeciwko szkoły - tu ciekawostka. Był tu mały parking, trawka z drzewami i chodnik pod blokiem. Teraz mamy parking, chodnik 1 i chodnik 2. Jak tu teraz pięknie. Jak już NIE MOGŁA być tu roślinność, to może większy sens byłoby zrobić tu parking prostopadły do ulicy, zmieściło by się o kilka aut więcej. Sorry ale to jakaś kpina i to ewidentnie nadaje się do absurdów drogowych do TVN, czemu tylko okoliczni mieszkańcy mają się z tego śmiać, niech się więcej społeczeństwa pośmieje.

Jednym z powodów remontu były problemu z odpływem wody, z jeziorem które tworzyło się pośrodku Wiejskiej po większych opadach. I co mamy teraz? Więcej betonu, by woda miała mniej możliwości wsiąknięcia w glebę i była zdana na los kanalizacji. A tyle się mówi, by nie betonować świata, zostawiać gdzie można zieleń.

Pozdrawiam betonowego projektanta i równie lubiącego beton akceptującego projekt do realizacji. A mogło być taniej, bo trawka chyba mniej kosztuje...

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mieszkanka bloku 56 28.07.2022 15:42
Ul. Maya- to samo. W trakcie sezonu lęgowego i wegetacyjnego przyjechała z ciężkim sprzetem ekipa i w ciągu 2-3 godzin uporała się z likwidacją osiedlowego skrawka zieleni. Poszły na przemial 40 letnie drzewa z gniazdującymi ptakami. Na moje oburzenie, że tak nie można, że przecież prawo, że sezon wegetacji roślin, lęgów osiedlowego ptactwa, zareagował kierownik tego przedsięwzięcia, że roboty odbywają się za zgodą urzędu miasta. Rozpacz. Uczestnikom ruchu drogowego na ul. Maya spieszę donieść, że szerokość drogi pozostaje bez zmian. Został przerzucony parking z prawej na lewą i chodnik pod blokiem mający dziś 2 m szerokosci będzie miał 4. Zieleni 0. Rozpacz. I znikąd ratunku.

pit 25.07.2022 10:40
Dziwne słowa redaktora piszącego artykuł. Raz chce "krzaczek" i pisze betonoza po czym nawołuje do większej betonozy i parkingu prostopadłym do osi. Problem parkania może i gdzieś jest ale od rozwiązywania tego problemu nie jest powiat. Są spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty które biorą duże pieniądze za czynsze i róże opłaty. Czemu oni nie budują parkingów, to do nich powinni zwracać się mieszkańcy. Szanowny Panie piszący teks do artykułu polecam zastanowić się i być bardziej powściągliwym w słowach i chodzi mi o "Betonowego projektanta" to już gruba przesada i nie wiesz Pan gdzie się kończy wolność słowa.

Grzeczny 23.07.2022 18:56
No faktycznie szału nie ma ale biorąc pod uwagę jakość chodnika jaka była do tej pory to chyba tak źle nie wygląda, dawno już wymagało poprawy chyba juatze 30 lat będzie.

PEGAZ 22.07.2022 20:53
może i lepiej bo jak sie patrzy na te nasadzenia to płakać się chce. Kupa kory i krzaki najczęściej kujące jak berberys, które po roku zarastają chwastami że nie widać ich z pod nich. W dodatku jak sadzą drzewka to nie wiem kto te gatunki dobiera. Ale na pewno nie jest to osoba po kierunkach przyrodniczych. Zobaczcie mało gdzie już sadzą drzewka takie jak: Lipy, rajskie jabłonki, rokitniki czy inne wartościowe gatunki, które pięknie pachną, kwitną a i owoca można z niech zjeść. Teraz nastała moda na surmie, i inne badziewia z zachodu z których nic nie ma. No ale... Może wyjątkiem jest teraz część Placu Kościuszki ta z tym trawnikiem. A swoją drogą to piękna jest teraz Mireckiego ten beton i asfalt ahhh - to się dopiero nadaje do opisania - najlepiej wysłać do tych co dają kasę z funduszy Norweskich im zdjęcie Mireckiego przed i po z pozdrowieniami :)

Golarz Filip 22.07.2022 22:24
Co mają Fundusze Norweskie do Mireckiego???? To inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich i nie jest finansowana z tych środków. Gdzieś tam dzwonią, dzwonią tylko gdzie nie bardzo wiadomo.

zadowolony 23.07.2022 10:43
Robić żle, nie robić nic też żle. Ciężko tym blokorzom dogodzić.

j44 22.07.2022 20:39
Skoro my płacimy podatek od powierzchni zabetonowanego placu to może dobrym pomysłem było by aby miasto też taki podatek płaciło :)

mk 21.07.2022 22:10
My mieszkamy przy tej ulicy i jesteśmy zadowoleni, że nie ma drzew zasłaniających okna i trzeba w dzień włączać światło, a trawniczki to były miny poślizgowe, gdzie wyprowadzane, albo wypuszczane pieski robiły co chciały.

młoda matka 22.07.2022 09:14
Słuszna uwaga, w okolicach ulicy Wiejskiej zamieszkuje szacunkowo 2-3 tysiące psów i piesków. To zagrożenie dla środowiska jeżeli taki zbytnik zostawi coś śmierdzącego w trawie. Dzieci nawet po trawniku nie polatają z obawy przed zaflejtuszeniem ubrań. Koniec z trawniczkami i chwała za to że kosteczka będzie.

r
odpowiedzialny ojciec 22.07.2022 09:39
Masz rację. Na tej kosteczce jest nadzieja że dziecko się przewróci i zęby sobie wybije

Janina z bloku 22.07.2022 14:11
Od dawien dawna trawniki służyły dla psich potrzeb i nikomu to nie przeszkadzało a teraz paniusi coś w trawie przeszkadza. Każdy samotny czy samotna chce mieć psiego przyjaciela, a dzieci zabierać na Przystań i nie mamrotać.

Takie tam 21.07.2022 10:46
Owszem zieleni powinno być więcej tylko często sami nie jesteśmy lepsi niż projektant, inwestor. Wymądrzamy sie ale jak brakuje miejsc parkingowych przy bloku to bach pismo do społdzielni lub wspolnoty i po cześci trawniczka. Przecież wiemy że tak jest ale nie protestujemy bo wygodnie parkować na kostce. Zobaczcie jak wyglądały kiedyś, a jak teraz, tereny przy blokach. Ciągi parkingów. Przy domku a i owszem brukujemy sobie bo to wygodnie i kosić nie trzeba. Jest i podjazd słuszny i tarasik jak trzeba. Woda z rynien gdzie? Na ulicę. Potem żale i pretensje, że ze studzidnek wybija i tego lub innego zalewa. Zalewa i bedzie zalewać bo woda nie ma gdzie wsiąkać a żadna kanalizacja takiej ilości wody nie przyjmie. Betonoza to nie tylko drogi i place publiczne ale przede wszyskim podworka prywatne, parkingi społdzielni i wspolnot. To jest znacznie wiekszy problem ale mało się o tym mowi bo to dotyczy Nas a o sobie mówić źle nie wypada. Fajnie w mediach , ,pojechac" jakiegoś urzędnika lub projektanta bo to modne. O sobie trudniej źle pisać, zresztą do tego potrzebna jest refleksja. Proponuje zwrocić uwage jak to wyglada na prawde i jak zielone kiedyś podworka, skwerki i trawniki zamieniaja się w beton. Zacznijmy od siebie a potem pouczajmy innych. Nie twierdzę że inwestycje są realizowane jak należy, nic z tych rzeczy, tylko że żeby krytykować samemu trzeba robić to lepiej. Poza tym zawsze jest tak że jedni chcą trawniczek a inni ścieżke rowerową. Tylko taka reflekcja: jak ten trawnik będzie suchy, wyschnięty, brudny, rozjeżdzony, albo zarośnięty (nie będzie to kwietna łąka) to będzie ładnie?

Najpierw wychować swoje dzieci potem o cokolwiek apelować do władz 20.07.2022 20:24
Dobrze, że brukują całość bo to się dzieje z trawnikami przy Warszawskiej wszyscy widzą.Były rozjeżdżone już w pierwszym miesiącu pod oddaniu ulicy. Tutaj przy Wiejskiej, Zagajnikowej i Niskiej mieszka sporo elementu, teraz zmotoryzowanego oczywiście i nikt nie będzie respektował jakichś trawników czy zakrzewień.Także lepiej od razu wyłożyć całość.

Proboszcz 20.07.2022 15:14
Będą się ślizgać po betonie jak po szmacie

Zenon 20.07.2022 10:15
Pewna radna mieszka na tej ulicy. Zgadza się z takim betonowym podejściem do remontu? Nie wniesie jakiegoś sprzeciwu....?

Kazimierz 20.07.2022 10:12
Projekty wykonawcze sporządzane są pod firmy żeby dużo na tym interesie zarobić a rozsądek i wygoda dla ludzi nie jest brana pod uwagę taka jest zasada tego biznesu .

Cysters 20.07.2022 08:11
Zgadam się coraz mniej zieleni tylko ta betonoza. A parking nie można zrobić z płyt jumbo?

obserwator 20.07.2022 08:10
Niestety. Z bólem stwierdzam, że podobnie wygląda ulica Mireckiego. Codziennie nią przejeżdżam i obawiam się, że mamy kolejne betonowe pole. Nie rozumiem tego, że w czasach gdy wszyscy mówią o ocieplaniu klimatu, w czasach anomalii pogodowych (temperatury) ktoś pozwala sobie na projektowanie takiej pustyni. I zadaję sobie pytanie: dlaczego? Może dlatego, że nie będzie potem problemu z utrzymaniem zieleni? A co z ludźmi?

myślący inaczej 20.07.2022 10:11
Ceny energii znacząco szybują w górę, do trawniczków potrzebni są kosiarze traw a do kosiarek drogocenne paliwo. Gdyby chciał dbać o te wszystkie trawniki to by brakło na wypłaty dla personelu. Ludzie opamiętajcie się, kostka brukowa to porządek. A z drzew tylko liście spadające i wieczny nieporządek. Dawniej ekipy z miotłami w czynie społecznym sprzątały miasto a dziś każdy wygodny skłonny tylko do narzekania.

obserwator 20.07.2022 12:02
Proponuję zamieszkać przy takiej betonowej ulicy. Myślę, że od razu brak zieleni byłby odczuwalny. Zwłaszcza dla osoby, która nie wjeżdża do garażu samochodem, a chodzi pieszo. Nie potrzeba trawniczków. Wystarczą nasadzenia. Jednak każdy ma prawo do własnego zdania. Więc rozumiem też ten pogląd.

On.A 20.07.2022 12:30
Teraz nie kosi sie trawników na pole golfowe tylko robi łąki kwietne....i po problemie. Pszczoły skorzystają i człowiek oko nacieszy

Ramzes 21.07.2022 09:27
To zbyteczny personel też wywalić! będą oszczędności....

Kosiara 21.07.2022 10:14
Ludzie za czynsze wiszą kupę kasy to niech weźmie jeden z drugim miotłę w rękę i usuną ci te liście albo trzeba wyciąć w cholerę wszystko w mieście i będzie spokój lasy są pięknym przykładem jak to się robi?

X-Men 20.07.2022 06:53
Czy będą tam ścieżki rowerowe czy następny bubel bez nich ?

A 20.07.2022 08:53
Beda

Kolektor 20.07.2022 10:09
No właśnie chyba jest, czerwona kostka.

Z obserwacji 21.07.2022 08:38
wnoszę, że czerwoną kostką są wykładane wjazdy do posesji.

WuPe 20.07.2022 17:04
Pewnie, zniszczyć zieleń, żeby kilku zapaleńców dziennie mogło sobie popedałować... ;-D

Bjorn 20.07.2022 06:29
Znając życie trawka zamieniłaby się w bagno rozjeżdżone samochodami od jesieni do wiosny: patrz Warszawska, To czerwone to raczej nie chodnik tylko ścieżka dla rowerów, bo w takim kolorze je chyba robią Pozdrowienia....

Kolektor 20.07.2022 10:11
Nie musi byc trawa, wystarczą niskorosnące krzaki i samochodem juz nie wjedzie.

Bjorn 22.07.2022 13:23
wjedzie ;)

z Niebrowa 20.07.2022 18:21
Trawniczki na Warszawskiej zniszczyły prestiż tej ulicy, kupcy pozamykali sklepy, bo tymi wąziutkimi chodnikami niewielu przechodniów przemyka. Lepiej wsiąść w emzetke aby ominąć ten bubel budowlany i wysiąść przy Bulwarach.

L. J. 21.07.2022 07:28
Masz market Słoń na Dzieci Polskich, Biedronkę i nie musisz Warszawską przemykać po zakupy jak ci za wąsko.

Jan 24.07.2022 07:53
Proszę wytłumaczyć jaki prestiż miała kiedyś Warszawska, skoro jest na niej jedynie kilka ciekawszych kamienic a resztę stanowiły parterowe bieda budynki.

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Masz rację;)jeszcze niech zaproszą tuleje i kurdej szatan męczenniczke:)i może Pawlaka ;)Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:48Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: MarioTreść komentarza: Oduczycie się używania w negatywnym odniesieniu słowa "rajd"?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:10Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Ambroży sam przełożyTreść komentarza: Implant w mozgu? Chyba implant mozgu i sie przeszczep nie przyjął 😅😅Data dodania komentarza: 09.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Psikusa bez sTreść komentarza: Policja stoi w krzakach i czeka żeby wlepić łatwy mandat a nie bedzie uganiała się za jakimś zj**emData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:49Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: woodyTreść komentarza: tomaszow to stan umyslu jak sie czyta komentazeData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:27Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: PATOLATreść komentarza: Na co czeka policja? Aż się wydarzy tragedia? Widac że idiota jest w stanie spowodować wypadek i zagraża otoczeniu powinien do końca życia siedzieć w kaftanie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:07Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a