Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 17:31
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Listy czytelników

Stanowisko firmy Vectra S.A. w sprawie zarzutów Prezesa UOKiK. 

Stanowisko firmy Vectra S.A. w sprawie zarzutów Prezesa UOKiK. 

Do decyzji o zmianie warunków umów z naszymi klientami zmusiły nas zewnętrzne okoliczności niezależne od Vectry, w tym m.in. wyjątkowe przyspieszenie rozwoju cyfrowych technologii. 17.11.2021 10:41
Nie trzeba stać w kolejce. Wystarczy zapłacić

Nie trzeba stać w kolejce. Wystarczy zapłacić

Żaden z wydziałów Starostwa Powiatowego nie jest tak oblegany, jak Wydział Komunikacji. To tutaj między innymi załatwiamy formalności związane z rejestracją i wyrejestrowaniem samochodów i motocykli. Od lat mamy tu długie kolejki. Aby załatwić swoją sprawę trzeba uzbroić się w cierpliwość i mieć zarezerwowane sporo czasu. Ostatnio jednak pojawiły się oferty firm i osób, które odpłatnie załatwiają za nas wszystkie niezbędne formalności. Mimo, że działają one legalnie w oparciu o udzielane pełnomocnictwa, budzą sporo kontrowersji. Urzędnicy Starostwa Powiatowego podkreślają, że działalność tych firm nie ma nic wspólnego z ich pracą. 07.11.2021 20:04    16
Uważają się za zapomnianych mieszkańców miasta. Są też wyborcami

Uważają się za zapomnianych mieszkańców miasta. Są też wyborcami

- Piszę w imieniu mieszkańców ulic: Piaskowej, Wysokiej i przyległych. Przy natężonym ruchu na ulicy Wysokiej większość mieszkańców korzysta z rowerów, skuterów, bądź chodzi pieszo w stronę dworca, skąd najłatwiej można dostać się do centrum miasta autobusami MZK. Jedyna droga prowadzi od ulicy Piaskowej w stronę wiaduktu pod torami, dalej mostkiem na rzece Czarnej i uliczką między firmami IF i Biegun. Stan tej drogi pozostawia wiele do życzenia . Nieremontowana od lat 80-tych, bez oświetlenia . Zachwaszczona i mało przejezdna. Może dotrze do osób odpowiedzialnych za taki stan rzeczy, że my też chcemy normalnie żyć . Zatorze to nie wiocha zabita dechami,  to też wyborcy. Przesyłam kilka zdjęć . Będę wdzięczna za pomoc - napisała czytelniczka portalu 18.09.2021 09:00    4    6
Pędzą bez opamiętania

Pędzą bez opamiętania

 Jestem mieszkańcem Tomaszowa Mazowieckiego i mieszkam przy ulicy Chopina. Pisze do Was, bo martwi mnie przekraczanie prędkości przez auta, które tamtędy jeżdżą. Minionej soboty jakiś idiota testował auto, jeżdżąc od ronda do ronda osiągając przy tym tak na oko ze 180 km/h  i tak co najmniej kilka razy. Jakiś osobnik w starej Ładzie upozorowanej na rajdowy bolid kręcił bączki na rondach z przeraźliwym piskiem kół. Ten przypadek, to nie wyjątek. Nagminnym jest również przekraczanie prędkości przez jeżdżące tędy ciężarówki. To z jaką prędkością poruszają się tu TIR-y, które od dworca PKP wożą materiały do pobliskiej "Ceramiki" lub innych firm w pobliżu, nie jest jedynym problemem, mimo, że jadący na pusto osiągają tu ponad 90kmh. Można mieć też zastrzeżenia co do dopuszczalnego ciężaru składów... Co najmniej raz w tygodniu od rana do wieczora pędzą tędy ciężarówki wioząc towar z rozładowanych wagonów. Dziś właśnie taki rozładunek miał miejsce. Chodnikiem przemieszcza się tędy dużo ludzi, spacerują wycieczki dzieci z przedszkola, więc nadmierna prędkość  stwarza realne zagrożenie. Zgłaszałem sprawę na policji, ale odsyłano mnie do aplikacji internetowej. Radiowóz pojawi bardzo rzadko. Może wy jako redakcja chcieli byście taki temat poruszyć - opisać  10.09.2021 18:17    14    7
W tomaszowskim powiecie obostrzenia nie obowiązują

W tomaszowskim powiecie obostrzenia nie obowiązują

Mimo, że codziennie słyszymy o stopniowym wzroście zachorowań związanym z kolejną falą Sars-Cov-2 organizowane są kolejne imprezy i święta okolicznościowe. W ubiegłym tygodniu obejmowały obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Władze Powiatu Tomaszowskiego, które odpowiadają za zdrowie mieszkańców zapomniały, że wciąż obowiązują nas ograniczenia sanitarne. Nawet jeśli w Tomaszowie póki co zarażeń nie notujemy, to mimo wszystko warto dawać dobry przykład. 05.08.2021 13:49    24    11
Zapomniano o niepełnosprawnych

Zapomniano o niepełnosprawnych

Szanowna Redakcjo nasztomaszow.pl. Tak się złożyło, że w minionym tygodniu wybrałam się na widowisko poświęcone Powstaniu Warszawskiemu, które zorganizowało Powiatowe Centrum Animacji Społecznej. Jestem osobą niepełnosprawną a w mojej rodzinie byli także powstańcy. Mogłam ich pamięć uczcić w czasie uroczystości na cmentarzu, ale jest mi tam za daleko, by dojść. Poszłam więc na ulicę Farbiarską, gdzie mam zdecydowanie bliżej. 04.08.2021 08:11    3    9
Wstyd - pisze czytelnik portalu

Wstyd - pisze czytelnik portalu

I trudno się z nim nie zgodzić. Przesłane fotografie przedstawiają jedyne miejsce do zabaw dla dzieci najmłodszych na jednym z osiedli w Tomaszowie Mazowieckim dzielnicy Białobrzegi, a dokładniej mówiąc przy ulicy Witosa.  Miejsce  jest zdewastowane. Znajdujemy tu urwany znak, podpalone plastikowe elementy budowli na placu, urwaną huśtawkę czy też przepełniony kosz na śmieci odpadami po napojach wyskokowych. 03.08.2021 08:05    21    6
Skrzynka rozdzielcza na chodniku

Skrzynka rozdzielcza na chodniku

Temat kierowany jest bardziej w kierunku tomaszowskich służb energetycznych. Dotyczy chodnika przy nowym bloku na Wiejskiej 12/18. 05.07.2021 14:08    9    1
Szczepienia w tomaszowskiej Arenie

Szczepienia w tomaszowskiej Arenie

W dniu 05.05.2021 „miałem zaszczyt” być zaszczepiony w tomaszowskiej Arenie. 07.05.2021 09:10    17    7
Tony śmieci w lasach i nad rzekami

Tony śmieci w lasach i nad rzekami

Nad tomaszowskimi rzekami akcje zbiórki śmieci prowadzone są często nawet dwa razy w roku. Angażują się w nie organizacje społeczne takie jak Strzelec, czy Klup Sportowy Amber. Mimo to, nasi czytelnicy regularnie przysyłają nam fotografie z kolejnych "znalezisk". - To co zobaczyłem przeszło moje dotychczasowe wyobrażenia nad dzikimi śmietniskami w okolicach miasta. Znalazłem nie tylko nieletnich imprezowiczów, ale także góry śmieci i jedną ogromną - pisze jeden z nich, dołączając zdjęcia. 22.04.2021 08:11    7
Dziura na dziurze

Dziura na dziurze

Często zdarza nam się pisać o złym stanie dróg na terenie miasta. Nasi czytelnicy przysyłają do nas kolejne wskazania ulic wymagających naprawy. Większość z nich pozostaje w zarządzie powiatu tomaszowskiego. W najbliższy wtorek radni maja rozmawiać na ten temat podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu. Poniżej lista, jaką podesłał nam Pan Kamil. Może Wy dopiszecie własne propozycje 08.04.2021 16:39    18    3
Czytelnicy alarmują: niebezpieczne boisko

Czytelnicy alarmują: niebezpieczne boisko

Pandemia nie wyłącza odpowiedzialności za zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Mieszkańcy osiedla Niebrów proszą o interwencję w sprawie boska przy szkole podstawowej numer 10 08.04.2021 14:50    14
Ziółka z automatu

Ziółka z automatu

Nasz czytelnik przesłał nam zdjęcia automatu, który niedawno pojawił się w Galerii Tomaszów. Informacje na maszynie sugerują, że może mieć ona związek z rozprowadzaniem produktów wprost pochodzących lub nawiązujacych składem do konopii indyjskich. Zaniepokojony tomaszowianin zaznacza, że nie ma wiedzy w temacie – nigdy nie zażywał żadnych narkotyków. 26.03.2021 19:58    5    11
Siła w składnikach

Siła w składnikach

Ależ nasz naród szybko się cywilizuje. Już prawie dogania najlepszych w świecie. A człowiek 50 lat temu skończył szkoły i nie ma pojęcia jak np. czytać takie proste e-faktury przysyłane przez Polską Grupę Energetyczną Obrót S.A. 27.02.2021 09:50    8    8
List otwarty do starosty tomaszowskiego Mariusza Węgrzynowskiego

List otwarty do starosty tomaszowskiego Mariusza Węgrzynowskiego

Marcin Witko w liście otwartym do Mariusza Węgrzynowskiego 22.02.2021 10:32    13    24
Paczkomat bardzo potrzebny w tym miejscu

Paczkomat bardzo potrzebny w tym miejscu

Mieszkańcy Nagórzyc, ulc Starowiejskiej, Ludowej i innych położonych w tej dzielnicy Tomaszowa Mazowieckiego walczą o ustawienie na ich terenie paczkomatu Inpostu. Spróbujmy im pomóc i zagłosować na proponowaną lokalizację. Zajmie Wam to kilka sekund 20.01.2021 14:43    2    5
"Jak umieramy"

"Jak umieramy"

Śmierć  - temat tabu, którego większość unika zupełnie niepotrzebnie. Zgodnie z wiarą katolicką, ten kto za życia żył dobrze i w zgodzie w dekalogiem po śmierci winien trafić do nieba. Jeśli zaś nie - skazany jest na wieczne potępienie. W międzyczasie ogłoszono jeszcze doktrynę o czyśćcu (w okolicach 7 wieku) a dogmatem stała ona się podczas soboru florenckiego w 1439 roku. Nie będę się rozpisywał o powodach dlaczego się tak stało, gdyż jest to obszerny temat na inną okazję, tak czy inaczej jest to 3 wariant, który nas może spotkać po śmierci. Więc dlaczego się jej boimy, zamiast oczekiwać z nadzieją ? Co ciekawe, odpowiedź możemy znaleźć w statystyce, a dokładniej rzecz ujmując w danych GUS 18.01.2021 11:52    3    5
Podobne problemy mają inne miasta

Podobne problemy mają inne miasta

Publikujemy list Prezydenta Marcina Witko do mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego 15.01.2021 11:12    44    11
Czytelnicy proszą o pilną reakcję

Czytelnicy proszą o pilną reakcję

Chciałbym pokazać jak wygląda chodnik przy ulicy opoczyńskiej. Nie dosyć, że odstające płyty prawie uniemożliwiają przejechanie wózkiem z dzieckiem, to jeszcze dziura w chodniku niemal na metr w dół. Mało bezpieczne miejsce dla osób spacerujących, szczególnie po zmroku gdzie dziura jest nie widoczna. Może gdyby tak pokazać sytuację w sieci... może ktoś zająłby się tą sprawą i zadbał o bezpieczeństwo na drodze i chodniku. Pokazujemy więc i prosimy o pilną interwencję 07.01.2021 05:26    4    3
Nieporadny jak powiatowy radny

Nieporadny jak powiatowy radny

W Radzie Powiatu Tomaszowskiego mamy 23 Radnych, których wybraliśmy w wyborach samorządowych w 2018 roku. Powiat liczył wtedy 114 595 mieszkańców w tym 93 774 wyborców. Wyniki wyborów to: 26,53 % głosów na PIS; 22,70 % głosów na KO; 20 % głosów na KWW Marcina Witko; 17,37 % głosów na PSL; 13,40 % głosów na Wszyscy Razem. Wydawać by się mogło, że przy takiej "różnorodności" politycznego pochodzenia Radnych, jak również skrajnie odmiennych poglądów głoszonych przez swoje macierzyste partie (oczywiście tych światopoglądowych - w obszarze ekonomii i gospodarki mało kto sensownie się wypowiada) będzie mocna konkurencja w zakresie działalności naszych wybrańców-przedstawicieli do Rady Powiatu 06.01.2021 10:18    7    14
Reklama
Reklama
Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

W naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym, zaprojektowany z myślą o wygodzie, bezpieczeństwie i większej samodzielności użytkownika. To sprzęt, który może realnie poprawić komfort codziennego funkcjonowania – w domu, podczas spaceru, wizyty u lekarza czy załatwiania codziennych spraw.Model posiada amortyzowaną ramę z dwoma amortyzatorami kół tylnych, co zwiększa komfort jazdy na nierównym podłożu. Wózek wyposażono w szarą, oddychającą i demontowalną tapicerkę oraz poduszkę siedziska. Dostępne szerokości siedziska to 16” i 18”.Dla wygody użytkownika zastosowano regulowany kąt nachylenia oparcia, regulowane i demontowalne podłokietniki, możliwość odchylenia joysticka oraz uchylne, demontowalne podnóżki z regulacją długości. Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewniają hamulce elektromagnetyczne, regulowane tylne kółka przeciwwywrotne oraz pełne oświetlenie drogowe LED.Wózek posiada kontroler VS/PG50A, koła przednie 9”, koła tylne 14”, prześwit 8 cm, a jego waga bez akumulatorów wynosi 49 kg.To urządzenie przeznaczone jest dla osób, które potrzebują wsparcia w mobilności i chcą zachować możliwie największą niezależność. Przeciwwskazaniem do użytkowania są przeciwwskazania do pozycji siedzącej.Z pełną ofertą można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów. Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora. Na terenie miasta zapewniamy transport gratis.
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:33 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:10 Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:02 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:48 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 19:59 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama