Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 07:52
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Czy w Tomaszowie mógłby powstać nowy PARK MIEJSKI?

Prośba do Prezydenta Miasta i Radnych miasta Tomaszowa Mazowieckiego o utworzenie parku miejskiego z terenów zalewowych znajdujących się wzdłuż ulicy Nowy Port pomiędzy Przystanią a mostem na ulicy Białobrzeskiej.
Czy w Tomaszowie mógłby powstać nowy PARK MIEJSKI?

Jako jeden z mieszkańców miasta zwracam się z wielką prośbą o utworzenie parku miejskiego nad Pilicą wzdłuż ulicy Nowy Port i fragmentu ulicy PCK.

Park miejski zlokalizowany w tym miejscu:

  • byłby uzupełnieniem terenów wypoczynkowych przy Przystani
  • stanowiłby swego rodzaju łącznik pomiędzy Niebieskimi Źródłami a parkami zlokalizowanymi wzdłuż Wolbórki (parkiem Solidarność i Bulwary)
  • rozwiązałby problem z zaśmiecaniem tych terenów oraz wymuszał by na Włodarzach regularne przeprowadzanie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych
  • park doskonale wpisywałby się w projekt „MIASTO NAD RZEKĄ”

Stworzenie parku przyczyni się niewątpliwie do uatrakcyjnienia okolicy. Tym bardziej, że są to tereny o charakterze rekreacyjno – wypoczynkowym.

W przyszłości można starać się o fundusze na wykonanie w parku alejek, miejsca na ogniska, ławek, zagospodarowanie tzw. "dzikiej plaży". Można byłoby również połączyć mostem spacerowo-rowerowym brzegi Pilicy. Połączono by zarówno osiedle Ludwików jak i rezerwat Niebieskie Źródła z centrum Tomaszowa w taki sposób, że droga byłaby zlokalizowana z dala od ruchliwych szlaków komunikacyjnych. Niewątpliwie trasa taka byłaby atrakcją zarówno dla mieszkańców, jak i dla turystów, którzy nie musieliby przechodzić przez ruchliwe mosty np. żeby zwiedzić rezerwat Niebieskie Źródła.

Zwracam uwagę, że są to tereny zalewowe, na których i tak nigdy nie powstanie żadna zabudowa. I w mojej ocenie mocno się marnują. Tym bardziej że jak widzę z okna (jestem mieszkańcem ulicy Nowy Port) jest to obszar, z którego w celach rekreacyjnych korzysta naprawdę wiele ludzi. I to pomimo pogarszającego się stanu tych terenów.

Tak - pogarszający się stan tych terenów obserwuję od wielu lat, a w ostatniej dekadzie postęp ten przybiera na sile. Pamiętam jeszcze czasy, kiedy byłem dzieckiem a ul. Nowy Port była szlakówką. Mój pradziadek, który tu mieszkał miał 6 krów, które na tych terenach wypasał. Pamiętam piękne łąki pełne kwiatów i soczyście zielonej trawy wśród rosnących tam topól. Również „dzika plaża” niegdyś była znacznie większa i przede wszystkim czysta. Nikt wtedy nie widział tam śmieci. Pamiętam jak moja mama posadziła przy części ulicy Nowy Port lasek sosnowy, który teraz wyrasta już na normalny las. To były zaledwie 2 dni pracy, a jak wiele zmieniły.

Niestety stan obecny jest tragiczny. Cały teren zarasta krzakami. Zasadzone niegdyś topole ze względu na swój wiek umierają – w większości są martwe w całości lub znacznej części. W zakrzaczeniach pojawia się coraz więcej wysypisk śmieci. Coraz częściej latem pojawiają się grupy młodzieży palącej tam ogniska i spożywającej alkohol. Umierające drzewa i gęste krzaki stwarzają zagrożenie dla spacerujących, a w okresach suszy stanowią zagrożenie pożarowe.

Póki co, teren ten jeszcze nie wymaga jakiś ogromnych nakładów finansowych. Wystarczy usunąć martwe drzewa, które stanowią zagrożenie i które od 2 lat ktoś zaznacza numerami, że pewnie są do wycięcia (ale nic w tej sprawie się nie dzieje). Równocześnie należałoby usunąć zakrzaczenia. Szczególnie groźna jest tu czeremcha amerykańska, która jest gatunkiem obcym a bardzo mocno ekspansywnym. Należałoby również pousuwać zalegające śmieci (ja z dziećmi co roku zbieram część śmieci i wrzucam do swojego pojemnika, ale niestety kupek gruzu czy papy nie dam rady zabrać).

Reasumując prace nad tym terenem w początkowej fazie sprowadziłyby się do zaledwie dwóch czynności: usunięcie części roślinności i posprzątania. To nie są jakieś ogromne kwoty, na które miasto nie stać.

Niegdyś w Prezydium złożyłem podobny wniosek. Było to w roku 2019. Do dzisiaj odpowiedzi nie otrzymałem.

W poniższych zdjęcia przedstawiam jak ten teren obecnie wygląda oraz mapkę drogi pieszo rowerowej jak w przyszłości mogła by tu powstać.

PS. Wiem, że niektórzy pomyślą, że parków mamy już wystarczająco. Jednak nasze Miasto ma zdecydowanie unikatowe położenie. Nie dość, że jesteśmy aglomeracją, która położona jest niedaleko Łodzi, Warszawy czy Piotrkowa (świetna lokalizacja z perspektywy turystyki) to jesteśmy otoczeni lasami. Dodatkowo przez teren miasta przepływają 3 większe rzeki oraz mamy unikatowy na skalę Europy rezerwat Niebieskie Źródła. Czemu by tego nie wykorzystać? Tym bardziej teraz kiedy inwestowanie w "przyrodę" jest na topie i doskanale wpisuje się w proekologiczny trend rozwoju miast.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Tom 11.08.2022 06:48
To byłaby wsla iala rzecz dla miasta coś pięknego i potrzebnego

Ajdejano 27.07.2022 18:40
Teraz jest lipiec, a temat z lutego. Mimo to, jeszcze raz puszczę bączka. Jeden z mieszkańców miasta zwraca się z uprzejmą prośbą do ..... itd. o utworzenie nowego parku miejskiego, bo jemu powietrza brak. Całe życie przeżył obok WISTOM-u ze smrodem (totalny syf) , obok MAZOWii, spuszczającej tony syfu do Wolbórki, obok wistomowskiej oczyszczalni ścieków (totalnego syfu), obok filców technicznych w środku miasta, spuszczających tony syfu do Wolbórki, itd., itp. Teraz, przypomniał sobie ten demokrata za dychę, że jest demokracja i można wszystkiego się domagać. Za komuny, za takie zachcianki, w najlepszym wypadku straciłby pracę - frajer. Dopiero teraz jest demokratą, podpieranym przez również czerwoną/zieloną unię i wie, że wreszcie ma demokrację. Ale, na każdą demonstrację kodu poleci - frajer.

Ujazd 25.05.2022 15:31
Można zrobić jak w Niewiadowie zrobić park wychwalać się jaki to jest zielony a wokoło wyciąć las i zrobić największy ekologiczny parking z wejściem na siłownię:)

gsb 25.03.2022 16:19
Posprzątać tam jedynie, może wytyczyć jedną szutrową ścieżkę wzdłuż Pilicy i to wszystko. Śmiecą przede wszystkim lokalsi, więc pan powinien mieć pretensje jedynie do sąsiadów.

Dawid Z. 26.03.2022 15:47
Każde szanujące się miasto ma tor dla gokartów, byłaby to znakomita okazja aby oderwać młodzież od komputerów przez którymi ślęczą prawie całymi dobami. https://www.youtube.com/watch?v=pwrfG88L_bo POWYŻSZY TEREN TO ŚWIETNE MIEJSCE NA TAKI TOR

wyborca 28.03.2022 15:52
Ech. przecież i bez tego toru Tomaszów jest miastem szanującym się!

miłośnik Skansenu 25.03.2022 14:41
To doskonałe tereny na rozbudowę Skansenu Rzeki Pilicy. Eksponatów można byłoby zebrać dużo więcej...

turysta przejazdem 17.03.2022 12:20
Jak nie patrzyć to kawał terenu do zabudowy. A może tam ulokować wieżowce i niech ta strona Tomaszowa będzie ładniejsza?

Lidzia 10.03.2022 15:00
Kiedy ruszy budowa tego parku, ciepło się robi a w bloku nuda.

Ajdejano 12.03.2022 19:27
LIdzia, zanim "cóś" napiszesz, wcześniej nic nie pij, nic nie pal, i nic nie wstrzykuj tuż nad łokciem.

pomagacz 21.03.2022 17:01
Lodzia a może rusz kuper i zacznij pomagać uchodżcom to nie będzie ci się nudzić w bloku!

Marek 22.03.2022 13:30
___popieram wszyscy co się nudzą i nie wiedzą czym zabić czas___ powinni pomagać tym biednym ludziom

Juras 29.03.2022 06:48
To moze rusz dupsko kolo galeri sa takie przyrzady do cwiczen za darmo

Stachu 04.03.2022 06:58
A może, pobudować tu miasteczko dla uciekinierów ze wschodu, piękny teren czyste powietrze i woda Pilicy.

Tom 05.03.2022 14:28
Miasteczko to pewnie kontenerowe, o ile Unia sypnie kasą to i ze 20 tys. mogłoby na tym terenie zamieszkać.

ludwikowianin 27.02.2022 10:01
Jakiś supermarket by się przydał w centrum Ludwikowa koło kościoła.

Obok (a nie koło) kościoła 11.03.2022 16:36
to zazwyczaj stawiano knajpę, a nie supermarket.

Obok (a nie koło) kościoła 11.03.2022 16:36
to zazwyczaj stawiano knajpę, a nie supermarket.

Zenek 22.04.2022 13:51
Podobno OBI szuka lokalizacji w Tomaszowie zaproście ich do Ludwikowa

M# 26.02.2022 23:31
Jak była muszla koncertowa w Parku Solidarności to przynajmniej było gdzie usiąść a nie tak jak na błoniach ile można spacerować albo stać jak się chce posłuchać koncertu .Na przystani jest ładna nowa scena ale za mało miejsca jak na nasze miasto.

rowerzystka z Ludwikowskiej 26.02.2022 15:58
W tym projekcie oby nie przeoczono kładki przez Pilicę no i oczywiście ścieżki rowerowej z Ludwikowa w kierunku Strzeleckiej.

zainteresowany 27.02.2022 09:10
Projekt zawiera kładkę nad Pilicą i ścieżkę rowerową też

Mirek 24.02.2022 09:06
Ten park powinien powstać w czynie społecznym tak jak kiedyś Park XV Lecia PRL. A gotówkę zainwestować w bardziej potrzebne ludziom sprawy.

mieszkaniec 25.02.2022 11:54
Jakie czyny jakie czyny. Ludzie po 4 dawkach nie mają już ochoty na czyn społeczny jedynie aby do biedronki po żywność wyskoczyć.

emeryt 19.04.2022 11:26
Panie Mirosławie! za Komuny był aktyw PZPR który inicjował takie pomysły jak czyny społeczne. Dzisiaj nikt nic nie inicjuje, zajmują się tylko nabijaniem portfeli i czekając jedynie na okazje kolejnych podwyżek uposażeń.

SawK 23.02.2022 21:56
Pomysł super!!!! Trzeba dbać o tereny zielone bo są coraz bardziej zaniedbane. A nad Pilicą w szczególności... Przystan odnowiona, dlaczego by nie zadbać o tereny przylegające do niej i stworzyć jeden wielki kompleks dla odwiedzających... Nie tylko dla turystów ale i dla mieszkańców.

Jolanta 23.02.2022 19:31
Najpierw należy zadbać o te które już są, chociaż by Niebieskie Źródła na przeciw Skansenu.Na dawniej asfaltowych ścieżkach w tym że parku można połamać sobie nogi.Na pewno komfort odwiedzania tego miejsca mają turyści którzy odwiedzają źródła i skansen....osoby na wózkach na pewno tam nie wjadą.

Monika 23.02.2022 14:40
Może ci pomysłodawcy parków, pomyśleliby o ściąganiu inwestorów dających pracę w Tomaszowie. Tysiące mieszkańców codziennie dojeżdża do pracy poza Tomaszowem. Męczące to strasznie i póżne powroty do domów niwelują wolny czas aby korzystać z tych waszych proponowanych parków. A tym bardziej tam za Pilicą, na Bulwarach nie ma spacerujących a co będzie w tym proponowanym parku ąż strach pomyśleć!

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
6. Love Polish Jazz Festival 6. Love Polish Jazz Festival Ewa Bem, Richard Bona, Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz oraz TM Brass Orchestra wystąpią podczas tegorocznej edycji Love Polish Jazz Festivalu w Tomaszowie Mazowieckim. Koncerty festiwalowe odbędą się 17-18 września w Arenie Lodowej, a poprzedzą je wokalno-instrumentalne warsztaty jazzowe z udziałem znanych muzyków zorganizowane w Miejskim Centrum Kultury oraz jam session w klubie festiwalowym. Partnerem Głównym festiwalu jest PKN ORLEN.Love Polish Jazz Festival to unikalny w skali kraju festiwal jazzowych gwiazd nakierowany na najwybitniejsze osiągnięcia polskiego jazzu. Jest największą imprezą muzyczną Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz największym festiwalem jazzowym w mieście i w regionie. Celem wydarzenia z jednej strony jest tworzenie nowych wartości w kulturze poprzez twórczą konfrontację wizji współczesnych muzyków polskich i zagranicznych w odniesieniu do polskiej klasyki jazzowej, zaś z drugiej prezentacja wielkich, często zapomnianych dzieł – największych osiągnięć „polskiej szkoły jazzu”.Program 6. Love Polish Jazz Festival14-16.09.2022 r. - warsztaty jazzowe, Miejskie Centrum Kultury Tkacz, ul. Niebrowska 50Prowadzący:Dorota Miśkiewicz - wokalAdam Wendt - instrumenty dętePrzemysław Raminiak - fortepianKrzysztof „Puma” Piasecki - gitaraTomasz Grabowy - gitara basowaMarcin Jahr - perkusja15-17.09.2022 r. - wieczorne koncerty w klubie festiwalowym - Galeria Sztuki Arkady, ul. Rzeźnicza 4Koncerty festiwalowe, Arena Lodowa, ul. Strzelecka 24/2617.09.2022 r., godz. 18 - Dorota Miśkiewicz & Henryk Miśkiewicz + trio jazzowe. Projekt: „Nasza miłość”17.09.2022 r., godz. 20 - Richard Bona. Projekt:  „Richard Bona - Alfredo Rodriguez Band”18.09.2022 r., godz. 18 - TM Brass Orchestra wraz z wykładowcami i uczestnikami warsztatów jazzowych. Projekt: „Polskie i światowe standardy jazzowe”18.09.2022 r., g. 20 - Ewa Bem. Projekt: „Ewa Bem - The Best”Warsztaty jazzowe Bezpłatne warsztaty jazzowe dla osób powyżej 13. roku życia odbędą się w MCK Tkacz w dniach 14–16 września. Organizatorzy zaprosili wybitnych artystów, którzy podzielą się z uczestnikami swoją unikalną wiedzą i doświadczeniem muzycznym. Zajęcia wokalne poprowadzi Dorota Miśkiewicz. Technikę gry i improwizacji jazzowej na saksofonie i innych instrumentach dętych zaprezentuje Adam Wendt. Marcin Jahr przekaże swoją wiedzę na temat perkusji jazzowej, zaś Przemysław Raminiak zdradzi, jak robić aranżacje jazzowe na fortepian. Młodzi gitarzyści będą mogli skorzystać z wiedzy wirtuozów gitary Krzysztofa „Pumy” Piaseckiego oraz Tomasza Grabowego.Każdego dnia po zajęciach Galeria Sztuki Arkady zamieni się w klub festiwalowy, w którym uczestnicy warsztatów wystąpią na jednej scenie z wykładowcami. Rozpoczęcie koncertów – godz. 19.30.Sprzedaż biletówBilety na 6. Love Polish Jazz Festival dostępne są na biletyna.pl,a także stacjonarnie:- w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, pl. Kościuszki 18, - w Skansenie Rzeki Pilicy, ul. A.F. Modrzewskiego 9/11, - PTT Groty Nagórzyckie, ul. Pod Grotami 2/6- Informacji Turystycznej, pl. Kościuszki 29.Organizator LPJF - Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie MazowieckimPartner Główny 6. LPJF - PKN ORLEN  Data rozpoczęcia wydarzenia: 14.09.2022 00:00 – Data zakończenia wydarzenia: 18.09.2022 20:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: BzikTreść komentarza: Tylko 3 lata ? To bardzo mało ,dla pijaka za kierownicą!😡Data dodania komentarza: 11.08.2022, 16:50Źródło komentarza: Grożą mu tylko 3 lata więzieniaAutor komentarza: TmTreść komentarza: Kolejny zryw nieporadności!Data dodania komentarza: 11.08.2022, 15:36Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: AdiosTreść komentarza: Dobrze że z roku na rok coraz mniej liczne. Adiós KK sodomo i gomoro współczesnego świata. PS Najciekawsza i najfajniejsza musi być z archidiecezji białostockiej - piszę się.Data dodania komentarza: 11.08.2022, 11:59Źródło komentarza: Wyruszyli Pielgrzymi z Tomaszowa Mazowieckiego na Jasną GóręAutor komentarza: ...)Treść komentarza: to nie implant... tam nic nie ma jest tylko nitka ,która trzyma uszy i widocznie ta zużyta nitka jest przyczyną takiego idiotyzmuData dodania komentarza: 11.08.2022, 08:45Źródło komentarza: Rowerzysta z implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: TomTreść komentarza: To byłaby wsla iala rzecz dla miasta coś pięknego i potrzebnegoData dodania komentarza: 11.08.2022, 06:48Źródło komentarza: Czy w Tomaszowie mógłby powstać nowy PARK MIEJSKI?Autor komentarza: EdekTreść komentarza: Do organizatora, tego typu imprezę należy ogłosić kilka miesięcy wcześniej by każdy miał możliwość wybudować coś ciekawego i zabawnego, organizatorowi proponuję wybrać się raz na tego typu imprezę do Augustowa żeby zrozumieć na jakich zasadach jest to organizowane i co przyciąga wykonawców jak i oglądających.Data dodania komentarza: 11.08.2022, 06:29Źródło komentarza: Konkurs „Płyń na byle czym” – MCK przyjmuje zgłoszenia
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a