Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 18:40
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

W tomaszowskim powiecie obostrzenia nie obowiązują

Mimo, że codziennie słyszymy o stopniowym wzroście zachorowań związanym z kolejną falą Sars-Cov-2 organizowane są kolejne imprezy i święta okolicznościowe. W ubiegłym tygodniu obejmowały obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Władze Powiatu Tomaszowskiego, które odpowiadają za zdrowie mieszkańców zapomniały, że wciąż obowiązują nas ograniczenia sanitarne. Nawet jeśli w Tomaszowie póki co zarażeń nie notujemy, to mimo wszystko warto dawać dobry przykład.
W tomaszowskim powiecie obostrzenia nie obowiązują
Na koncercie pt. Zakazane Piosenki w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej nikt nie używał obowiązkowych maseczek i nie utrzymywał wymaganego przepisami dystansu.

Na niewłaściwe zachowania zwracają też uwagę nasi czytelnicy.

Szanowna redakcjo,  przeglądając zdjęcia z widowiska w PCAS zwróciłam uwagę na pewien istotny moim zdaniem fakt. Czy to normalne, żeby nie stosować się do obowiązujących zaleceń? Te zalecenia przecież obowiązują także instytucje publiczne w tym domy i ośrodki kultury i prowadzenie przez nie działalności w pomieszczeniach. Wśród nich są między innymi takie zalecenia jak udostępnienia widzom lub słuchaczom nie więcej 75 proc. liczby miejsc, zachowania odległości 1,5 m pomiędzy widzami lub słuchaczami w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni oraz zapewnienia aby w pomieszczeniu przebywała jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 10 metrów kwadratowych. Kolejnym aspektem jest konieczność zapewnienia, aby widzowie lub słuchacze realizowali nakaz zakrywania ust i nosa. Czy te przepisy obowiązują w powiecie tomaszowskim? Ze zdjęć wynika, że akceptacja do takiego stanu rzeczy pochodzi od Starosty, który w imprezie uczestniczył i sam do przepisów się nie stosował. Policja reaguje na podobne przypadki w centrach handlowych. Ja chciałabym zapytać czy i w tym przypadku ktoś nałoży mandat za nieprzestrzeganie przepisów. Może Sanepid? 

Na kolejnej stronie znajdziecie aktualne zasady i obostrzenia



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

K
krzysztof_krasnodębski 07.08.2021 11:17
Bulwersujące jest jedynie to, że jeżeli obowiązują jakieś tam przepisy, obostrzenia czy ograniczenia to co do zasady powinny obowiązywać wszystkich jednakowo wszystkich obywateli - w szczególności przedstawicieli szeroko pojętej władzy państwowej i samorządowej. Nie mniej jednak żadnej epidemii nie ma, a noszenie szmat na twarzy czy dystansowanie się od ludzi jest przejawem społecznego niedorozwoju intelektualnego. Wystarczy wskazać na dane, które podaje resort zdrowia. Codziennie w Polsce wykonuje się kilkadziesiąt tysięcy procederów grzebania ludziom w gardle i w nosie (ładnie nazywanych testami RT-PCR). Głównie w szpitalach. Niczemu to nie służy, poza zwiększaniem czasu przyjęcia do placówki medycznej i dezorganizacją systemu opieki zdrowotnej. No, jeszcze stanowi to wydawanie nie swoich pieniędzy. Rząd PIS wydaje dziennie 10.000.000 zł na grzebanie obywatelom w otworach ciała. Po co? Żeby codziennie otrzymywać wynik pozytywnych testów na poziomie 0,040 % i dowiadywać się, że epidemii nie ma. Naprawdę trudno o bardziej debilne ruchy władzy.

xxx 17.09.2021 19:08
Chorą Zosię by wyleczył za to co w jeden dzień rozpirzają na zagranicznych krętaczy.

Obywatel 07.08.2021 00:47
Zgadzam się z tytułem artykułu, to widać w galerii, w marketach, urzędach i autobusach. Nikt tego nie kontroluje, czekamy na czwartą falę.

spp 06.08.2021 13:38
Wystarczy , że w końcu zajmą się pracą i przestaną latać po eventach. 2-3 razy w tygodniu fotografują się na różnych imprezach - otwarcie tarasu nad zalewem to wydarzenia doprawdy tak ważne , że nalży angażować w nie " głowy " powiatu ? Co niektóre damy z urzędowych stołków bardziej pasują do działań influancerek .

Automaniak 05.08.2021 23:48
W starostwie obok wydziału komunikacji roi się od antyszczepionkowców, i antymaseczkowców. Oj a jak znów zamkną to trza będzie szukać po internetach jak ogarnąć prawko zabrane za punkciki

XXXXX XXX 05.08.2021 22:56
Wirus jes w odwrocie https://youtu.be/paQS75mWWGQ

Człowiek 05.08.2021 20:56
Pomysł z kijem bardzo dobry ale niestety małorealny. Skandaliczne jest takie zachowanie 'wladzy" w czasie gdy powinna ona dawać dobry przykład społeczeństwu. Dlatego sytuacja pandemiczna jest taka jaka jest, szczepionki leżą i czekaja na chętnych a prymitywni i zidiociali antyszczepionkowcy atakują niewinnych, którzy w przeciwieństwie do nich uważali na lekcjach biologii i nie chcą wygrać Nagrody Darwina. PANIE ROMANIE- wolność jest dla mądrych i rozsądnych ludzi. Pana argumenty i straszenie Białorusią to totalna żenada! Jeśli czuje się Pan wolny to proszę napisać oświadczenie że w razie zachorowania na Covid-19 rezygnuje Pan z jakiejkolwiek pomocy medycznej, wizyty Pogotowia, hospitalizacji czy respiratora. Proszę pokazać że oprócz idiotycznych poglądów i braku elementarnej wiedzy ma Pan jaja! Nie widzę powodu dla którego osoby celowo lekceważące przepisy i negujące epidemię mialyby zabierać miejsca w szpitalach osobom które zadbały o zdrowie swoje i innych szczepiąc się. Oczywiście wszyscy wiemy że nic takiego Pan nie napisze..."bo przecież opieka medyczna wszystkim się należy". .Łatwo opowiadać pierdoły i atakować mąjących inne zdanie w internecie gdy jest się anonimowym i zdrowym. Gorzej gdy choroba, której podobno nie ma, nagle atakuje i odbiera oddech - wtedy nawet najwięksi aroganci wymiękają. Widać że nie stracił Pan żadnej bliskiej osoby w tej epidemii, nie był Pan na oddziale covidowym, nie widział tego wszystkiego z bliska. Miał Pan póki co dużo szczęścia. Swoim wywodem pluje Pan w twarz tym którzy go tyle nie mieli, również tym którzy marzyli o szczepionce ale nie była ona jeszcze dostępna lub po prostu nie zdążyli...

Radca prawny 06.08.2021 09:18
Ten Roman ma rację. Sądy a znam je dobrze jako prawnik umarzaja postepowania tzw covidowe. Oczywiscie nie wszystkie sądy ale jest tok odwoławczy więc droga sądowa trwa dalej. Nasz rząd nie radzi sobie legislacyjnie to wiemy ale przymus szczepień i iinne zakazy naruszają wiele aktow prawnych od Konstytucji zaczynajac. Zeby nie przedłużać, szczepienia musza pozostać dobrowolna sprawa kazdego inaczej beda zamieszki na ulicach i odszkodowania z naszej kieszeni.

Anty maska 05.08.2021 20:42
Przepisy obowiązują za sprawą rządu, który jest reprezentowany w powiecie przez starostę z tegoż samego PIS. On nie respektuje uchwlonych obostrzeń. To jakaś choroba dwubiegunowa. Skoro nie zgadza się ze swoimi partyjnymi przełożonymi to znaczy, że myśli inaczej niż oni. Ja tu czegoś nie rozumiem. Skoro nie trzeba tych maseczek to czemu tego nie zmienić? Panie starosto proszę napisać do kolegów jakąś petycję czy co tam. Będzie nam się lepiej żyło. Przecież i tak nikt tego nie przestrzega, nawet pan.

Edek 05.08.2021 15:53
tu by się przydał bambus policja powinna nosić takie kije bambusowe i lać po pęcinach pierwszy powinien dostać wpi..... organizator a za nim w kolejce starosta skoro nie zrozumieli przez tyle miesięcy

Roman 05.08.2021 16:41
Nie zrozumialeś to Ty i juz nie zrozumiesz. Nos kaganieć, siedz na kwarantannie i sluchaj sie rozkazów niewolniku z wyboru a moze z urodzenia. Na Bialoruś cie wyslać chociaz tam tez nie twoje miejsce bo Lukaszenko sie w covid nie wpisuje. Nie ma dla Ciebie miejsca wśród wolnych ludzi.

25a 05.08.2021 19:34
Żadna stajenna ranga nie zrobi z osła mustanga

WuPe 05.08.2021 21:12
Jaka szkoda, że piękne hasło ,,wolny człowiek" stało się ostatnio synonimem człowieka z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim (dawniej debilizm).

Tomaszowianin 06.08.2021 19:47
Jakby byla prawdziwa pandemia mamy szczęście ze jej nie ma to by nie byly potrzebne loterie zeby sprzedać kupione za nasze pieniadze szczepionki. I dawno nie byłoby wsrod zywych tych pseudo ekspertow typu Simon czy Gut po prostu pandemia by ich zdjela tak jak polowe Sejmu i Senatu ludzi często chorych i juz nie mlodych. A jak widać zyja i maja sie dobrze a nawet bardzo i zarabiaja na straszeniu Nas. Pomyslcie sami i nie dajcie myslec za was TV. Na koniec jeszcze najwazniejsze covid jest i nie jestem antyszczepionkowcem.

Prezio 05.08.2021 15:11
Gnębienie i mandaty są dla ludu, my jesteśmy specjalna kasta odwalta się od nas.

Tomaszowianim 05.08.2021 14:52
I bardzo dobrze może chociaz u Nas rozpoczniemy powrot do normalnosci. Brawo Panie Starosto, chociaz Pan nie dał sie ogłupić medialnemu sciekowi niszczącemu nam i naszym dzieciom zdrowie psychiczne i fizyczne.

wp 05.08.2021 14:52
Wreszcie jacyś normalni, zdrowo myślący ludzie zachowujący się w pełni normalnie! A cała reszta krytykująca niech się obudzi! Jak długo zamierzacie pozostawać jeszcze w tym panicznym letargu? Nie dostrzegacie jednej wielkiej obłudy, oszustwa i kłamstwa jaśnie panujących nam OKUPANTÓW??? Żal mi tych wszystkich którzy dali się nabrać na tę śmieszną PLANDEMIĘ! PS. Brak mi słów aby określić PUSTOSTAN tj. tę UPRZEJMIĘ DONOSZĘ, która napisał ten donos...

Ja 05.08.2021 13:53
Sanepid jest pod skrzydłami powiatu więc będą siedzieć cicho. Jakby klub zorganizował taki koncert dostaliby przynajmniej 10 000 zł kary. Ponadto starosta chyba jest szefem sztabu antykryzysowego, przynajmniej na początku pandemii lansował się na takich spotkaniach. Jako osoba odpowiedzialna powinien zapobiegać takim Covid party, ale jak widać lans ważniejszy niż zdrowie i bezpieczeństwo publiczne. Jak zwykle amen i szczęść Boże pewnie pomoże.

WuPe 05.08.2021 13:27
art. 116 § 1a kodeksu wykroczeń ścigany z urzędu. Ze względu na wysoką szkodliwość czynu (narażenie sporej liczby osób, karygodne zachowanie urzędnika państwowego) należałoby poważnie się zastanowić nad skierowaniem sprawy do sanepidu, który za niestosowanie się do przepisów może nakładać kary administracyjne od 5 do nawet 30 tysięcy złotych... Czekamy na ruchy naszej komendy policji.

Police 05.08.2021 15:05
Oj czasy donoscicielstwa sie klaniaja. Teskni sie za ORMO a moze ZOMO i za Jaruzelskim. Policja wie co ma robić zyje wsrod ludzi i ich tez te zabrodnicze zalazy dobijaja wiec rozsadny policjant nie będzie nadgorliwy. A jak wiemy zakazy sa bezprawne j jest mozliwosc pozwania policjanta, ktory ze swojej kieszeni moze 500 wylozyć. Ale jak widać noszenie kaganca na pysku nie wszystkim przeszkadza. Pisz pisz donosy ptaszyno.

Co za świat 05.08.2021 20:56
Ormo i zomo byli wredni i pewnie donieśli by do paryjnych kolegów starosty w Warszawie, że robi z nich idiotów

WuPe 05.08.2021 21:08
Demokracja, charakteryzuje się tym, że wszyscy wobec prawa są równi, nawet PiSowscy baronowie. Nasz oficer prasowy z komendy powiatowej uwielbia informować o infantylnych sukcesach, a tu gruba sprawa do wykazania się;-) Nie siej fejków, zakazy są od dawna wprowadzone ustawą. Mi nie przeszkadza kaganiec, mam większe powodzenie u płci przeciwnej;-)

Żart 05.08.2021 20:57
Jaka reakcja to koledzy, albo podwladni

To iest ten wirus czy go nie ma? 05.08.2021 13:22
Brawo

Opinie

26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

Dziś jest piątek, 26 czerwca, sto siedemdziesiąty siódmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.15, zajdzie o 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Dawid, Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł i Pelagia. Data dodania artykułu: 26.06.2026 08:23
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał. Data dodania artykułu: Dzisiaj, 14:59 Liczba komentarzy: 1 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 4
Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Dzisiejsze głosowania nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla Starosty Powiatu Tomaszowskiego trudno nazwać inaczej niż... cyrkiem. Ostatecznie, Dariusz Kowalczyk zarówno jednego, jak i drugiego nie uzyskał, bo... Mariusz Węgrzynowski i radni PiS zagłosowali przeciwko budżetowi, który sami... realizowali. Z kolei radni Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu (co de facto oznacza również głosowanie przeciw), mimo że wcześniej budżet i jego zmiany przyjmowali właściwie bezdyskusyjnie. Węgrzynowski przy okazji potwierdził, że odwołanie go było jak najbardziej uzasadnione. Dyskusja toczyła się głównie wokół peanów na własną cześć, wygłaszanych przez Węgrzynowskiego. Data dodania artykułu: 24.06.2026 16:49 Liczba komentarzy: 3 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 4
Czerwony pasek, czyli polska szkoła w krzywym zwierciadle. Nagradzamy oceny, a potem udajemy, że nie o oceny chodzi Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Jaki hotel blisko Łodzi wybrać na spokojny wypoczynek Ruszył nabór do Akademii TMF Tomaszów Mazowiecki. Małe kroki, wielkie piłkarskie marzenia Jaki piasek budowlany wybrać do betonu a jaki do tynku Upał zamiast akademii. Prezydent apeluje: zakończenia roku szkolnego tylko w niezbędnym minimum Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda 26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa Auto prywatne czy z komisu — co wybrać? Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Żar nadciąga nad Tomaszów. NFZ ostrzega: upał może zabić
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama