Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 17:31
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Listy czytelników

Zieleń nie jest tu kolorem nadziei

Zieleń nie jest tu kolorem nadziei

Być może już jutro zaprezentujemy Wam dokument pn. OPERAT WODNOPRAWNY NA PIĘTRZENIE I RETENCJONOWANIE WÓD ZBIORNIKA SULEJÓW. Opracowanie przygotowano jakiś czas temu na zlecenie Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie i skierowano do konsultacji. Jego treść może budzić liczne wątpliwości (do których wrócimy). Teraz chcemy pokazać Wam efekt wieloletnich zaniechań, ale też wpływu wodniackiego lobbingu. Kilka tygodni temu oddano do użytku zrewitalizowaną przystań miejską. Miejsce robiłoby doskonałe wrażenie, gdyby nie zielona zupa, która leniwie przepływa w pobliżu. Zwykliśmy nazywać ją Pilicą, ale być może niedługo przyjdzie nam zmienić jej nazwę i będzie ona związana z zapachem jaki sie z niej wydobywa. Przypomnijmy tylko, że mieszkańcy Tomaszowa wodę z Pilicy piją, ponieważ ujęcie znajduje się powyżej Przystani przy ulicy PCK. 11.09.2020 19:10    8    3
Bez kół i bez zdrowego rozsądku

Bez kół i bez zdrowego rozsądku

Rzadko zdarza nam się pokazywać taki poziom leceważenia wszelkich zasad bezpieczeństwa na drodze. Ciężarówka pędząca wąską drogą z naczepą pozbawioną kół to widok niespotykany. Nietrudno sobie wyobrazić, jakie zagrożenie stwarzał kierowca 03.09.2020 10:33    3    1
Poszukiwany jest Henryk Hoffman ur. 26.1.1936.w Tomaszowie Maz.

Poszukiwany jest Henryk Hoffman ur. 26.1.1936.w Tomaszowie Maz.

W czasie okupacji znalazł się w Czechach (Sudetenland). W 1946 powróciło to dziecko do Tomaszowa na ulicę Rolanda 7 (obecnie Hallera). Może ktoś zajmujacy się historią starego Tomaszowa a mieszka w rejonie ul. Hallera zna historję tego Pana lub jego dzieci. 01.09.2020 15:16    5    6
Czajka nie tylko w Warszawie

Czajka nie tylko w Warszawie

Znacie bajkę o ojcu, synu i ośle? Ostatnie wydarzenia w Warszawie i na naszym własnym tomaszowskim podwórku przypomniały mi to opowiadanie. Nieważne co się zrobi, jakie działania podejmie – zawsze znajdzie się kij do uderzenia. 01.09.2020 13:17    37    27
Podziękowanie

Podziękowanie

 Chciałabym za Waszym posrednictwem złożyć podziekowanie za zbiórkę charytatywną dla Jasia Pietrzyka w imieniu rodziców Asi i Kamila oraz dziadków Ani i Czesława Pietrzyków. 31.08.2020 21:31    1
Mocno wiało

Mocno wiało

Sporo szkód narobiła dzisiejsza wichura nad Tomaszowem. Mateusz podesłał nam fotografie z Cmentarza przy ulicy Smutnej 26.08.2020 22:15    3
Mieszkańcy w obronie herbu miasta Tomaszowa Mazowieckiego

Mieszkańcy w obronie herbu miasta Tomaszowa Mazowieckiego

Tomaszów w 1830 r. otrzymał prawa miejskie nadające nazwę Tomaszowa Mazowieckiego. Przez długie lata miasto nie posiadało swojego herbu. 21.08.2020 10:14    12    17
Tomaszów ładniejszy niż myślisz

Tomaszów ładniejszy niż myślisz

Co jakiś czas prezentujemy fotografie wykonane przez pasjonatów Tomaszowa i Okolic. Dzisiaj zachęcamy Was do obejrzenia zdjęć Radosława Jaszczyńskiego 07.08.2020 17:42    7    5
Należy się znaleźne. Może fakturę wystawi Straż Miejska

Należy się znaleźne. Może fakturę wystawi Straż Miejska

Być może Pan Sebastian z ulicy Farbiarskiej zgłosi się po zagubione przez siebie nad rzeką Wolbórką. Uczciwym znalazcą jest jeden z czytelników portalu NaszTomaszow.pl. Wśród znalezionych przedmiotów są: butla gazowa, chemia samochodowa, baterie z telefonów komórkowych i inne zapewne niezwykle roztargnionemu panu Sebastianowi rzeczy (w tym korespondencja z danymi osobowymi i adresowuymi) 28.07.2020 20:43    4    3
Zamknięte ze względów bezpieczeństwa

Zamknięte ze względów bezpieczeństwa

W Centrum Animacji Społecznej w dniu 2 lipca 2020 roku zamknięto do odwołania siłownie, "wspinaczkę" i jedno z innych pomieszczeń. Ponoć sanepid stwierdził, że brak w nich okien, a panuje covid. Przy odbiorze budynku przy ul. Fabiarskiej 23 sanepid takiego nic nie stwierdził. Wiadomo remont zrobiony ze środków UE i nie można ingerować w budowę przez 5 lat od momentu oddania. Przed remontem były okna w siłowni. Widzę tutaj niedopatrzenie i projektant wziął dobra kasę. Czyj to jest błąd i kto powinien za to odpowiadać? Jak nie ma okien w pomieszczeniu a klimatyzacja jest? Tak samo powinni zamknąć kina bo nie ma okien w salach. Sanepid stwierdził nie ma okien to mogą zamknąć, a kin nie mogą. Teraz sprzęt będzie się tylko kurzyć, pani sprzątająca tylko powiedziała, że nieczynna siłownia jest do odwołania - pisze jeden z czytelników portalu 10.07.2020 14:35    8    1
Ktoś zaplanował, ktoś zginął... być może ktoś będzie następny

Ktoś zaplanował, ktoś zginął... być może ktoś będzie następny

Szanowni Państwo, pragnę nakreślić status prawny sytuacji z budową domków na Wiadernie w miejscu wypadku   04.07.2020 09:33    25    2
Nie zabijajcie naszych marzeń

Nie zabijajcie naszych marzeń

Tym razem jestem zmuszony zabrać głos w imieniu młodych zawodników dwóch Tomaszowskich Klubów Pływackich. Sytuacja tych młodych ludzi, którzy pragną realizować swoją pasję jest dramatyczna. Tylko dzięki determinacji Trenera Tomasza Zająca jakoś nie popadają w totalną rezygnację, lecz to już nie potrwa długo. Ale od początku. 26.06.2020 22:20    79    6
Czekamy na nieszczęście?

Czekamy na nieszczęście?

O budowie rozdzielni energetycznej na wjeździe na teren osiedla przy ul. Barlickiego pisaliśmy już kilkukrotnie. Minął właśnie rok naszych starań o przeniesienie postawionej podobno na chwilę budowli. Na zdjęciu pokazujemy jak sytuacja wyglądała wczoraj. Tak jest po każdym większym deszczy. Mieszkańcy od dłuższego czasu domagają się przeniesienia rozdzielni w bezpieczne miejsce. Cały czas bezskutecznie. Sprawa pododno utknęła u konserwatora zabytków. Byłoby to być może śmieszne, gdyby nie stanowiło zagrożenia. To oczywiiście uwaga do oznaczenia na urządzeniu: 15 Kw   - Jeszcze nikt nie został porażony prądem. JESZCZE! 23.06.2020 05:31    34    10
Być może rozpoznacie to zdjęcie

Być może rozpoznacie to zdjęcie

  Szanowna Redakcjo, piszę w nietypowej sprawie. Jestem krewnym księdza Władysława Plewika. Był on stryjem mojej babci Ireny Wiślińskiej z domu Plewik, urodzonej 13 maja 1931 roku w Bełżycach. 18.06.2020 11:25    3    4
Po odmrożeniu niekoniecznie przydatne do spożycia

Po odmrożeniu niekoniecznie przydatne do spożycia

 Trwająca pandemia zmusiła nas do pozostania w swoich domach przez wiele tygodni. Obecnie jednak rząd wydał już i zniósł  niektóre rygorystyczne zaostrzenia, ale nieciekawe wiadomości o wirusie docierają  do nas wciąż  z dalekich Chin . Najprawdodpodobniej ten stan epidemii będzie trwał jeszcze przez wiele miesięcy. Ale przystąpmy do rzeczy. 15.06.2020 12:41    6
Po co im maseczki?

Po co im maseczki?

Chciałabym Państwu zwrócić uwagę na zachowanie większości tomaszowian. Otóż miałam wczoraj okazję przemieszczać się autobusami komunikacji miejskiej. Zgodnie z aktualnymi przepisami antyepidemicznymi, pasażerowie powinni mieć wszyscy pozakładane maseczki. Niestety, za każdym razem w byłam jedyną osobą w pojeździe, która miała maseczkę na twarzy. Czy to jest odpowiedzialne zachowanie? Szczególnie, że informacja o codziennych zachorowaniachw naszym mieście nie jest jakąś głęboko skrywaną tajemnicą. Ludzie chorują, często (jak można wyczytać) przechodzą chorobę ciężko, a niemal na każdym kroku mamy do czyniennia z bezmyślą niefrasobliwością. Pozostawiam ku rozwadze i zachęcam Policję oraz Straż miejską do wycieczek autobusowych po mieście. 13.06.2020 09:35    69    9
W pandemicznej kolejce motoryzacyjnej

W pandemicznej kolejce motoryzacyjnej

Powinni Państwo zainteresować się tym co dzieje się w naszym starostwie w wydziale komunikacji. Dziś spędziłam 4,5 godziny w kolejce do okienka kancelarii, żeby złożyć wniosek o wyrejestrowanie auta. Nie, nie da się tego zrobić przez internet i tak jest czynne tylko jedno okienko do złożenia dokumentów. Niby można wysłać wszystko kurierem lub pocztą, ale nikt nie zagwarantuje, że przesyłka nie zginie i wtedy zostajemy bez oryginalnych dokumentów. To jest urąganie zdrowemu rozsądkowi tak długo starostwo nie działało w ogóle a teraz uruchamiają jedno okienko. Pozdrawiam i liczę na to że sprawdzicie co się tam dzieje. 09.06.2020 10:42    32    4
Chuligani na plaży

Chuligani na plaży

Pozwalam sobie zwrócić Waszą uwagę na zjawisko wjeżdżania quadów na plażę w Smardzewicach. Dziś około 19:15 trzy quady przejechały w odległości około dwóch metrów od siedzących na plaży ludzi. Niestety, choć wezwana policja przyjechała bardzo szybko, nie znalazła od razu miejsca postoju quadów (przy przystani WOPR), a sami quadowcy zostali ostrzeżeni - zgodnie z polską zasadą solidarności z przestępcami - przez część "plażowiczów". Po tym ostrzeżeniu  przejechali raz jeszcze tuż obok, machając do autora załączonych zdjęć. Być może uznacie temat za godny uwagi przed zbliżającymi się wakacjami. 09.06.2020 10:38    16
 Będzie nowy market budowalny w Tomaszowie

 Będzie nowy market budowalny w Tomaszowie

  Za stacją paliw British Petroleum przy Warszawskiej  stanie wkrótce market Brico Marche. Będzie to pierwszy market budowalny w Tomaszowie. Mieszkańcy miasta i okolic przez wiele lat skarżyli się, że nawet przy drobnych remontach, by znacznie nie przepłacać musieli jeździć na zakupy aż do Łodzi. Nie wszyscy mogli sobie pozwolić na transport materiałów budowlanych ze stolicy województwa, gdyż założenie, że każdy z nas ma samochód jest jednak dalekie od rzeczywistości. A zmuszanie uczciwie pracujących ludzi do posiadania auta jest zwyczajnie niegodne oświeconych ludzi, którym choć odrobinę na sercu leży zrównoważony rozwój całego społeczeństwa. To, że chcę sobie wyremontować mieszkanie, ocieplić odziedziczony po babci domeknie znaczy, że materiały powinnam kupować w paskarskich cenach. 30.05.2020 16:33    57    20
Przykład dobrych praktyk sąsiedzkich

Przykład dobrych praktyk sąsiedzkich

Dzień dobry, trafiłam na Państwa artykuł dotyczący opon w lesie. Mam takie spostrzeżeni, że piszą Państwo wyłącznie o negatywnych zdarzeniach, a może warto czasem napisać coś pozytywnego,szczególnie w tych mało pozytywnych czasach. Sami możemy dużo zmienić, dobrym przykładem jest Pan Artur Sidło, który wraz z dziećmi posprzątał całą ul. Wolę Wiaderną z zalegających rowy śmieci a tydzień później namówił sąsiadów z którymi posprzątał drogę nad lasem oraz teren leśny znajdujący się przy drodze, czego efektem było zebranie 65 worków śmieci. Miasto wywiązało się z obietnicy odebrania  i sami mieszkańcy ulicy Wola Wiaderna wpłynęli na wygląd miejsca w którym żyją. To najlepszy przykład dla mieszkańców innych ulic Tomaszowa. "Człowiek jest największym szkodnikiem tej planety a jednocześnie może najwięcej dla niej zrobić dobrego" 15.05.2020 10:24    2    10
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

W naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym, zaprojektowany z myślą o wygodzie, bezpieczeństwie i większej samodzielności użytkownika. To sprzęt, który może realnie poprawić komfort codziennego funkcjonowania – w domu, podczas spaceru, wizyty u lekarza czy załatwiania codziennych spraw.Model posiada amortyzowaną ramę z dwoma amortyzatorami kół tylnych, co zwiększa komfort jazdy na nierównym podłożu. Wózek wyposażono w szarą, oddychającą i demontowalną tapicerkę oraz poduszkę siedziska. Dostępne szerokości siedziska to 16” i 18”.Dla wygody użytkownika zastosowano regulowany kąt nachylenia oparcia, regulowane i demontowalne podłokietniki, możliwość odchylenia joysticka oraz uchylne, demontowalne podnóżki z regulacją długości. Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewniają hamulce elektromagnetyczne, regulowane tylne kółka przeciwwywrotne oraz pełne oświetlenie drogowe LED.Wózek posiada kontroler VS/PG50A, koła przednie 9”, koła tylne 14”, prześwit 8 cm, a jego waga bez akumulatorów wynosi 49 kg.To urządzenie przeznaczone jest dla osób, które potrzebują wsparcia w mobilności i chcą zachować możliwie największą niezależność. Przeciwwskazaniem do użytkowania są przeciwwskazania do pozycji siedzącej.Z pełną ofertą można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów. Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora. Na terenie miasta zapewniamy transport gratis.
Reklama Twój Sklep MEydczny

Komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:33 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:10 Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:02 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:48 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 19:59 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama