Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 18:37
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Listy czytelników

Biegać, czy nie biegać, oto jest pytanie!

Biegać, czy nie biegać, oto jest pytanie!

Szanowna Redakcjo, piszę w takiej sprawie, która dla wielu osób w obecnej sytuacji może wydawać się śmieszna, a wręcz karygodna. Jednakże należy też zrozumieć drugą osobę. Przede wszystkim, piszę w swojej osobie jak i swojego kolegi. Dotyczy to także reszty środowiska biegowego. W internecie panuje dezinformacja i ogólny bałagan. Na odpowiedzi ministra zdrowia, pojawia się wiele pytań, a jeszcze więcej domysłów i interpretacji. Wielu z nas, "tuptusiów, dreptaczy" biega w jakimś celu. 02.04.2020 21:54    13    4
Oświadczenie w sprawie Spółki Lechia SA

Oświadczenie w sprawie Spółki Lechia SA

Informowaliśmy już o licznych nieprawidłowościach stwierdzonych w miejskiej spółce Lechia SA. Dzisiaj publikujemy oświadczenie Prezydenta w tej sprawie. Wszystko wskazuje na to, że sprawa znajdzie się w rękach Prokuratury 26.03.2020 15:16    60    5
Trwa najazd na supermarkety

Trwa najazd na supermarkety

Jestem mieszkańcem Tomaszowa który jest bardzo zaniepokojony całą sytuacją która dzieje się aktualnie. Może jest Pan zainteresowany sytuacją która odbywa się w markecie KAUFLAND  20.03.2020 11:56    35    14
Fundacja Czystej Wsi uruchamia pomoc sąsiedzką. Będą dowozić zakupy do domu

Fundacja Czystej Wsi uruchamia pomoc sąsiedzką. Będą dowozić zakupy do domu

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Fundacja Czystej Wsi uruchamia pomoc sąsiedzką dla mieszkańców Gminy Inowłódz. Równocześnie apelują, aby osoby starsze i chore nie wychodziły z domów, zastosowując się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia. 13.03.2020 21:02    6    1
Jeszcze jedno dzikie wysypisko do posprzątania

Jeszcze jedno dzikie wysypisko do posprzątania

Tomaszowskie Błonia to miejsce położone w bezpośrednim sąsiedztwie Areny Lodowej. Na ich terenie położony jest nieduży zagajnik oddzialejący je od osiedla domków jednorodzinnych w dzielnicy Nowy Port. Byłby on sympatycznym miejscem do spacerów, gdyby... nie uczyniono z niego dzikiego wysypiska śmieci. Prace władz miasta i powiatu nad utrzymaniem porządku i poprawą estetyki niweczą sami mieszkańcy. 10.03.2020 23:06    11    2
Wniosek o zmianę terminu Targów Pracy i Edukacji

Wniosek o zmianę terminu Targów Pracy i Edukacji

Wojewoda łódzki wydał zarządzenie o odwołaniu wszystkich imprez masowych, które mogą w pomieszczeniach zamkniętych zgormadzić ponad 1000 osób. Decyzja wydaje się słuszna z uwagi na duże zagrożenie koronawirusem. 10.03.2020 10:41    5
Kogo zainteresuje to miejsce?

Kogo zainteresuje to miejsce?

Ulica Wandy Panfil, mimo że położona prawie na obrzeżach miasta, jest jedną z najbardziej uczęszczanych. Znajduje się w pobliżu dużych osiedli mieszkaniowych. Wzdłuż niej przebiega jeden z głownych ciągów pieszo rowerowych, prowadzących w kierunku Grot Nagórzyckich. Ulica niedawno wyremontowana, zyskała nie tylko wizerunkowo ale także poprawiło się na niej bezpieczeństwo. Jest lepiej od strony estetycznej (mimo, że wielu mieszkańców krytykowało nadmiar słupków odgradzających pas zieleni od pasa ruchu). Właścicielem drogi jest Powiat Tomaszowski. Tymczasem mieszkańcy okolicznych bloków od dłuższego czasu wysyłają do nas maile w sprawie "pobojowska", jakie urządził na terenie ogrodzonego parkingu najemca części pasa drogowego. Teren, który Powiat wydzierżawił w określonym celu, jakim było stworzenie miejs parkingowych dla mieszkańców pobliskiego osiedla, obecnie stanowi składowisko zużytych opon, części samochodowych i wraków. Dziwi trochę, że żadne służby na ten stan rzeczy nie reagują, a z "parkingiem" sąsiaduje przeciez teren wykorzystywany przez KPP Tomaszów, no i Straż Miejska też często musi tędy przejeżdżać. Udajemy, że nie widzimy? 07.03.2020 11:12    20    5
Stolarska w jednym czy dwóch kierunkach

Stolarska w jednym czy dwóch kierunkach

Zwracam się z prośbą o poruszenie tematu ul. Stolarskiej, która "od zawsze" była ulicą jednokierunkową. Na czas przebudowy Placu Kościuszki została zmieniona na drogę dwukierunkową i tak już zostało. Niestety... Jak powszechnie wiadomo na tejże ulicy znajduje się szkoła podstawowa i przedszkole. Rodzice przywożący dzieci do w/w placówek zostawiają auta na ulicy, bo najzwyczajniej w świecie nie mają innej możliwości, z uwagi na brak miejsc parkingowych. Właśnie przed chwilą podjechała tam policja, która wystawia mandaty. To nie jest pierwsza taka interwencja. Nie pomogły pisma do urzędu od dyrekcji i rady rodziców. Drogi jednokierunkowej nie przywrócono z uwagi na fakt, iż do dwóch kierunków przyzwyczaili się tamtejsi mieszkańcy i powrót do drogi jednokierunkowej im nie pasuje. Czy można coś z tym zrobić? Pozdrawiam serdecznie - pisze czytelniczka portalu 26.02.2020 22:15    19
Czy służby miejskie pomogą w tej sprawie?

Czy służby miejskie pomogą w tej sprawie?

Szanowna Redakcjo, kontaktuje się z Wami ponieważ potrzebuję pomocy/porady w sprawie zakłócania spokoju przez sklep Dino, który mieści się przy ulicy św.Antoniego 86. 15.02.2020 11:12    60    4
Multimedia w rękach Vectry

Multimedia w rękach Vectry

Doszła do skutku transakcja, o której mówiło się od kilku miesięcy. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał ostatecznie zgodę na kupno kablówki Mulimedia Polska przez Vectrę. Czy doczekamy się poprawy w dostępnie do telewizji, internetu i radia na tomaszowskich blokowiskach? 01.02.2020 18:05    43    6
Porzucony czy zaparkowany?

Porzucony czy zaparkowany?

Zmotoryzowani narzekają na brak miejsc parkingowych tymczasem w bocznych uliczkach Tomaszowa nadal spotyka się porzucone auta. „NaszTomaszów” opublikował w ubiegłym roku kilkanaście takich zgłoszeń, oto kolejne, które przesłali nasi czytelnicy 25.01.2020 11:35    33    6
Koniec bramki Orange

Koniec bramki Orange

Lada dzień, bo już od pierwszego lutego przestanie działać bardzo popularna w Polsce bramka darmowych SMSów wysłanych z oficjalnej strony Orange. 25.01.2020 11:17    3    1
Samochód dla Towarzystwa

Samochód dla Towarzystwa

Prezes firmy Audax, pan Zbigniew Skowron podarował Tomaszowskiemu Towarzystwu Miłośników i Opieki nad Zwierzętami samochód. - Jesteśmy tym bardziej szczęśliwi, iż nasz dotychczasowy pojazd lubi się psuć. Mamy wtedy nielada kłopot. Nie możemy jeździć do zwierzaków, odbierać zbieranej karmy ani odwiedzać szkół i przedszkoli - pisze Mieczysława Goździk, dziękując niezawodnemu przyjacielowi zwierząt. 24.01.2020 21:22    6    8
Każda złotówka się liczy. Razem uratujemy małą Hanię

Każda złotówka się liczy. Razem uratujemy małą Hanię

- Właściwie nie wiem, od czego zacząć. Stoimy na krawędzi. Od kilku dni wydzieramy każdą godzinę życia córeczki z bezlitosnych szponów choroby. Hania ma dopiero 16 miesięcy, a w ciągu ostatnich tygodni musieliśmy żegnać się z nią już tak wiele razy. Piszemy te słowa z oddziału dziecięcej onkologii. Z miejsca, o którym mówi się, że nie powinno istnieć. Pokazujemy Wam zdjęcia naszej kruszynki, choć serce staje w gardle, na samą myśl, jak bardzo są przejmujące. Robimy to, bo zebranie ogromnych pieniędzy i zagraniczne leczenie może okazać się jedynym sposobem, żeby ocalić jej życie… - piszą rodzce małej Hani Mieliśmy napisać własny artykuł na temat dziewczynki, ale chyba nie jesteśmy w stanie zrobić tego lepiej niż sami rodzice. 22.01.2020 10:24    2
Czy będzie Rondo Tomaszowskich Kawalerzystów?

Czy będzie Rondo Tomaszowskich Kawalerzystów?

W miniony piątek niezapomnianych wrażeń dostarczyło nam Dowództwo, Żołnierze, Żołnierki oraz personel cywilny tomaszowskich jednostek wojskowych z Piłsudskiego 72. Na rozpoczęcie ferii Wojsko Polskie zorganizowało bardzo ciekawe, trwające kilka godzin zwiedzanie znajdujących się w naszym Mieście obiektów militarnych. 21.01.2020 09:34    29    12
KRS 283814 cel szczegółowy Inowłódz

KRS 283814 cel szczegółowy Inowłódz

Każdy z nas znajdzie wśród swoich znajomych osoby, które spotkały się z mało pochlebnymi opiniami o harcerstwie. I nie chodzi mi o sprawiedliwą czy nie, krytykę indywidualnych harcerzy. Chodzi o samą ideę harcerstwa. Tylko czy aby na pewno? 11.01.2020 23:44    2
Zabłąkany psiak

Zabłąkany psiak

Wczoraj, 1 stycznia przybłąkała się mała, czarna, suczka z kolorową obrożą. Obecnie przebywa w Łazisku, kontakt 509534602. Jeśli nie znajdzie się właściciel trafi do schroniska. 02.01.2020 13:47    1
Czy powstanie Izba Pamięci Kawalerii

Czy powstanie Izba Pamięci Kawalerii

Stowarzyszenie "Hubalczycy 1939- 1940"od początku swego powstania postawiło sobie za cel stworzenie Izby Pamięci Kawalerii Polskiej z naciskiem (z racji położenia) na żołnierzy niepodległościowych Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego na czele z legendarnym dowódcą majorem Henrykiem „Hubalem” Dobrzańskim. 01.01.2020 14:13    14    4
Gęsto na Wygodzie

Gęsto na Wygodzie

Powiat zgotował kierowcom prawdziwy "gąszcz" znaków na pewnym skrzyżowaniu. Jak się poruszać w tym kolorowym lesie? 21.12.2019 09:29    7    4
Symboliczny „Szpital 04”

Symboliczny „Szpital 04”

Tomaszów od kilku lat  pięknieje w oczach. Dostrzega to każdy, kto bez uprzedzeń patrzy na otaczający nas najbliższy świat. Nadal jednak krajobraz szpecą pozostałości rzeczywistości sprzed kilku lat. Tak... sprzed kilku lat, bo nie ma co w tym przypadku zrzucać winy na PRL. Powiem więcej, PRL w tej sprawie jest świetnym wzorcem. Tak postrzegam stan przystanku „Szpital 04” znajdujący się vis a vis Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Jana Pawła. 20.12.2019 20:45    14    7
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

W naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym, zaprojektowany z myślą o wygodzie, bezpieczeństwie i większej samodzielności użytkownika. To sprzęt, który może realnie poprawić komfort codziennego funkcjonowania – w domu, podczas spaceru, wizyty u lekarza czy załatwiania codziennych spraw.Model posiada amortyzowaną ramę z dwoma amortyzatorami kół tylnych, co zwiększa komfort jazdy na nierównym podłożu. Wózek wyposażono w szarą, oddychającą i demontowalną tapicerkę oraz poduszkę siedziska. Dostępne szerokości siedziska to 16” i 18”.Dla wygody użytkownika zastosowano regulowany kąt nachylenia oparcia, regulowane i demontowalne podłokietniki, możliwość odchylenia joysticka oraz uchylne, demontowalne podnóżki z regulacją długości. Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewniają hamulce elektromagnetyczne, regulowane tylne kółka przeciwwywrotne oraz pełne oświetlenie drogowe LED.Wózek posiada kontroler VS/PG50A, koła przednie 9”, koła tylne 14”, prześwit 8 cm, a jego waga bez akumulatorów wynosi 49 kg.To urządzenie przeznaczone jest dla osób, które potrzebują wsparcia w mobilności i chcą zachować możliwie największą niezależność. Przeciwwskazaniem do użytkowania są przeciwwskazania do pozycji siedzącej.Z pełną ofertą można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów. Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora. Na terenie miasta zapewniamy transport gratis.
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:33 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:10 Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:02 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:48 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 19:59 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama