Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 18:37
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Listy czytelników

Przedświąteczne porządki

Przedświąteczne porządki

W czwartek w godzinach porannych rozpoczęło się sprzątanie Granicznej. Utrzymywała się spora mgła, więc Miasto zaopatrzyło pracowników w jaskrawe ubranie robocze. Kto bywa w tym rejonie regularnie, wie, że o tej godzinie Graniczna jest naprawdę ruchliwa i o wypadek nie trudno. Na tyle bywa tu niebezpiecznie, że dzieci podążające do „Jedynki” na osiedlu Hubala II przeprowadzane są przez pobliskie przejście przez pracownika z tablicą odblaskową. Pobocze zostało gruntownie wysprzątane ze śmieci, a następnie skoszono trawę. 19.12.2019 13:21    4    5
Raz jeszcze o ulicy Legionów

Raz jeszcze o ulicy Legionów

Wracamy do uwag czytelników do tomaszowskich (i nie tylko) ulic. 17.12.2019 00:22    11    5
Parking czy deptak, czy tor wyścigowy?

Parking czy deptak, czy tor wyścigowy?

- Bardzo proszę o wyjaśnienie czy to chodnik /deptak/ czy ulica? Idąc w tym miejscu człowiek ryzykuje zdrowiem i życiem, ponieważ to co dzieje się na tym odcinku Pl. Kościuszki to jakieś koempletne nieporozumienie - pisze czytelniczka portalu, dodając, że piesi często musza uciekać przed jeżdżącącymi tu samochodami. 14.12.2019 16:38    21    5
Przejrzeli i naprawili

Przejrzeli i naprawili

W czwartek późnym wieczorem gdy ruch uliczny zamierał, około godziny 21, wracając z codziennego spaceru ulicami Tomaszowa natknąłem się prace ekipy montersko–naprawczej na Rondzie Tomaszowskich Olimpijczyków. Panowie za pomocą wyśięgnika grubo na ponad 10 metrów przejrzeli wszystkie lampy nad skrzyżowaniem i jedną naprawili. 13.12.2019 21:28    5    3
Brudne białe bomby i uszkodzone latarnie przy św. Antoniego i DH Tomasz

Brudną bombą po oczach

Przy kościele ewangelickim przy św.Antoniego co najmniej od początku weekendu jedna z latarni świeci bez klosza. Serdecznie proszę Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta o uzupełnienie go. Po deszczu czy nawet podczas mgły latarnia wydaje niepokojące dźwięki. Tańsze będzie uzupełnienie klosza teraz niż późniejsza naprawa całej namokniętej latarni. 10.12.2019 08:33    11    10
Juhu! Będą nowe drzewa na pl. Kościuszki!

Juhu! Będą nowe drzewa na pl. Kościuszki!

Wiele osób zwraca uwagę, że rewitalizacja głównych placów miast w Polsce czyni zeń betonowo-kamienne pustynie. Nasz czytelnik jest innego zdania. Uważa, że centra miast służą również jako lokalne agory - miejsca gdzie - wzorem starożytnych Greków – można organizować zgromadzenia, miejskie imprezy masowe, czy w końcu przyjmować delegacje rządowe - co od kilku lat w Tomaszowie już się odbywa. Co więcej jest zdania, że każdy plac w polskim mieście powinien mieć centralnie wyeksponowany masz z flagą narodową. Tak wyglądają place miast europejskich, o amerykańskiej dumie z barw narodowych już nie wspominając. 07.12.2019 13:28    26    8
Zbłąkany, piękny kot na Sikorskiego

Zbłąkany, piękny kot na Sikorskiego

Od dwóch dni wokół bloku Sikorskiego 4A na osiedlu Hubala I błąka się piękny, czysty kot. Widać, że mieszkał w domu, jest zadbany, lgnie do ludźi, ociera się i przytula. Jeśli jest udomomowiony od urodzenia może nie przetrwać kolejnej mroźnej nocy. 06.12.2019 17:49    52    10
360 kg karmy dla zwierząt od kibiców Lechii

360 kg karmy dla zwierząt od kibiców Lechii

W dniu dzisiejszym Lokalni Patrioci przekazują zebrane w ciągu ostatniego miesiąca dary dla tomaszowskiego schroniska. 09.11.2019 15:48    16    9
Śmietniska w pasie drogowym

Śmietniska w pasie drogowym

Przy wielu ulicach w naszym mieście stoją metalowe pojemniki na zużytą odzież. Niestety albo nie są one odpowiednio często opróżniane, albo mieszkancy Tomaszowa Mazowieckiego nie potrafią z nich we właściwy sposób korzystać. W efekcie w wielu miejscach powstają śmietniska, takie, jak to przy ulicy Bema (widoczne na fotografiach). Wcześniej pojemnik ustawiony był przy transformaterze u zbiegu z ulicą Dąbrowską i problemy z nim były dokładnie takie same. Zapewne firma, która jest ich właścicielem wnosi opłaty za zajęcie pasa drogowego, jednak ich wysokość zapewne nie pokrywa kosztów sprzątania. O ile na osiedlach mieszkaniowych o porządek wokół pojemników mogą zatroszczyć się dozorcy, o tyle przy ogólniedostępnych drogach publicznych nie ma kto się tum zająć. Może więc najwyższa pora cofnąć zgody na lokalizację pojemników a ich właściciela wezwać do natychmiastowego usunięcia. Nic nie stoi na przeszkodzie by przedsiębiorca uruchomił stacjonarny punkt zbiórki uzywanej odzieży. Miejsc na taką działalność jest w mieście pod dostatkiem. Tworzenie śmietnisk w miejscach publicznych jest po prostu niedopuszczalne. 07.11.2019 10:37    5
Listy czytelników: prosimy o interwencję w Parku Bulwary

Listy czytelników: prosimy o interwencję w Parku Bulwary

Witam, mieszkam w Tomaszowie i często odwiedzam Park Bulwary z córką. Znajduje się w nim plac zabaw dla dzieci, na który mamy najbliżej. Wychodzę z prośbą w trosce o dzieci jak i dorosłych o zamontowanie dodatkowej kamery w okolicach domku na placu zabaw. W weekendy przebywa tam niesforna młodzież, (bo żadna kamera ich nie widzi) i robią co chcą. Po tych "zabawach" zostawia po sobie śmieci w postaci igieł dożylnych (które mogą nieść za sobą straszne choroby) rozbitych butelek i paczek po papierosach. Ewentualnie proszę o częstsze sprzątanie. Na plac zabaw przychodzą małe i duże dzieci. Jedno się przewróci na taki "odpad" i nieszczęście murowane 07.11.2019 09:51    25    8
Czy idąc chodnikiem jesteśmy bezpieczni?

Czy idąc chodnikiem jesteśmy bezpieczni?

Pewien incydent skłonił mnie do napisania tego krótkiego tekstu. Zazwyczaj o bezpieczeństwie na naszych drogach pisuję do odpowiednich zarządców dróg oraz do komisji do spraw bezpieczeństwa w ruchu drogowym, która działa w starostwie powiatowym ale teraz chciałbym zwórcić uwagę na poziom zabezpieczenia niektórych budów w naszym mieście.   06.11.2019 21:26    16    2
Do parku jesienią

Do parku jesienią

Kolejny film przesłany przez czytelnika portalu NaszTomaszow.pl. Lubicie jesień na naszym mieście? 06.11.2019 11:41    1    1
Przeleć się nad Pilicą

Przeleć się nad Pilicą

Jeszcze jeden materiał filmowy przesłany przez czytelnika portalu NaszTomaszow.pl. Tym razem popatrzymy z góry na dolinę rzeki Pilicy w okolicach Tomaszowa i Zalewu Sulejowskiego... a pogoda za oknem "rowerowa" 05.11.2019 12:24    5    1
Z wysokości

Z wysokości

Nasi czytelnicy podsyłają nam rózne ciekawy materiały. Tym razem możecie rzucić okiem na teren dawnego Wistomu za pomocą kamery on-line zamontowanej na jednym z kominów. Teren prawdziwie księżycowy, na którym można nakręcić kolejną część Mad Maxa lub odcinki 11 sezonu The Walking Dead 05.11.2019 11:40    5    1
Głosu nie mają, więc pewnie też nie czytają

Głosu nie mają, więc pewnie też nie czytają

Piszę do Was bo jestem oburzony zaistniałą sytuacją. Mam nadzieję, że się zajmiecie tą sprawą. Jestem min. wędkarzem. Udając się w dniu dzisiejszym, na ryby, na których chciałem odpocząć po ciężkim dniu pracy, zastałem widok kolejnego dzikiego wysypiska śmieci. Niby nic nadzwyczajnego, bo jest ich dosyć dużo w naszym kraju, ale jakież było moje zdziwienie kiedy podszedłem bliżej w celu ustalenia ewentualnego sprawcy. Otóż w wodzie były widoczne dosyć duże ilości gazet. Jakich? Okazało się, że jest to Biuletyn Urzędu Gminy Tomaszów Maz. Jeżeli tak są wydawane publiczne pieniądze, a więc na druk który w efekcie końcowym trafia do rzeki, to czas by ktoś za to odpowiedział. 31.10.2019 08:42    3
Mówią "NIE" dla wycinki morwy czarnej przy Kościółku św. Idziego w Inowłodzu

Mówią "NIE" dla wycinki morwy czarnej przy Kościółku św. Idziego w Inowłodzu

Około 100-letnia morwa czarna rośnie przy Kościółku św. Idziego, który jest rozpoznawalnym symbolem Inowłodza. 26.10.2019 09:07    10    2
Boisko przy Sikorskiego nie do poznania

Boisko przy Sikorskiego nie do poznania

Przez miesiąc trwały pracę na nie odnawianym od 35 lat boisku na osiedlu Hubala I. Piaskowisko z kamieniami, bo tym w istocie było przez ostatnie 25 lat - zmieniło się nie do poznania. Spóldzielnia Mieszkaniowa „Przodownik” administrująca terenem, zapowiedziała otwarcie obiektu na 28 października. 23.10.2019 20:05    28    24
Jeździcie ulicą Barlickiego? Jesteśmy pewni, że tak

Jeździcie ulicą Barlickiego? Jesteśmy pewni, że tak

Jesienią 2016 roku za kwotę 1,7 mln zł. została wyremontowana ul. Barlickiego. Jest to odcinek o długości 700 metrów. Ulica ładnie wygląda, równo się po niej jedzie oraz spaceruje chodnikami ale jazda rowerem już nie jest taka płynna. 14.10.2019 10:41    3    1
Tomaszów Mazowiecki Jesienne Bulwary SkajNetSerwis

Tomaszów Mazowiecki Jesienne Bulwary SkajNetSerwis

Zapraszamy Was na jesienny spacer w parku Bulwary 13.10.2019 22:36    5
Posprzątali, tylko trzeba... uprzątnąć

Posprzątali, tylko trzeba... uprzątnąć

Piszę licząc, że może Państwo pomogą w bardzo w sumie prostej do rozwiązania sprawie. 06.10.2019 16:01    2
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

W naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym, zaprojektowany z myślą o wygodzie, bezpieczeństwie i większej samodzielności użytkownika. To sprzęt, który może realnie poprawić komfort codziennego funkcjonowania – w domu, podczas spaceru, wizyty u lekarza czy załatwiania codziennych spraw.Model posiada amortyzowaną ramę z dwoma amortyzatorami kół tylnych, co zwiększa komfort jazdy na nierównym podłożu. Wózek wyposażono w szarą, oddychającą i demontowalną tapicerkę oraz poduszkę siedziska. Dostępne szerokości siedziska to 16” i 18”.Dla wygody użytkownika zastosowano regulowany kąt nachylenia oparcia, regulowane i demontowalne podłokietniki, możliwość odchylenia joysticka oraz uchylne, demontowalne podnóżki z regulacją długości. Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewniają hamulce elektromagnetyczne, regulowane tylne kółka przeciwwywrotne oraz pełne oświetlenie drogowe LED.Wózek posiada kontroler VS/PG50A, koła przednie 9”, koła tylne 14”, prześwit 8 cm, a jego waga bez akumulatorów wynosi 49 kg.To urządzenie przeznaczone jest dla osób, które potrzebują wsparcia w mobilności i chcą zachować możliwie największą niezależność. Przeciwwskazaniem do użytkowania są przeciwwskazania do pozycji siedzącej.Z pełną ofertą można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów. Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora. Na terenie miasta zapewniamy transport gratis.
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:33 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:10 Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:02 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:48 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 19:59 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama