Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 18:37
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Listy czytelników

Hałasują i nie ma mocnych

Hałasują i nie ma mocnych

- Może przydałby się artykuł dotyczący hałasu jaki wytwarzają motocykle, auta z podrasowanymi wydechami. Jakie są dopuszczalne normy? Kto to kontroluje: policja jak ma czym i czy w Tomaszowie coś takiego sprawdzają? Co z kontrolą na stacjach diagnostycznych i czy to sprawdzają i czy mają czym? Na koniec chodzi tu o stację paliw przy ulicy św. Antoniego. Miejsce jakie upodobali sobie motocyklisci, gdzie przy każdym wyjeździe normy hałasu poprzez tzw gazowanie silnika przekracza w okolicznych blokach wszystkie normy. Czy właściciele stacji nie powinni się zainteresować tym co się u nich dzieje? Czy nie można uczulić policji, przecież ten hałas też słychać u nich. Na tej stacji drift samochodów młodocianych kierowców zdezelowanymi bmw to norma. My tam mieszkamy, u kogo mamy interweniować? U zarządu spódzielni? W urzędzie miasta? Na pewno policja powinna się włączyć i pomóc mieszkańcom. Budowa ekranu dźwiękochłonnego może byłaby jakimś rozwiązaniem. Od wiosny do zimy hałas nie daje nam spokoju - pisze czytelnik portalu 13.05.2020 11:41    55    10
Chcą trenować i nie mają gdzie

Chcą trenować i nie mają gdzie

List otwarty do Prezydenta Miasta, podpisany przez przedstawicieli trzech tomaszowskich szkółek piłkarskich. 08.05.2020 23:42    61    15
W opinii czytelników: Prezydent pod Lupą

W opinii czytelników: Prezydent pod Lupą

Pandemia koronawirusa trwa, ale można powiedzieć, że nie jest to jedyna zaraz, która dopadła wielu ludzi. Jest nią epidemia nienawiści i hejtu słownego. 05.05.2020 20:41    33    29
Inwentaryzacja na bieżni

Inwentaryzacja na bieżni

Szanowna Redakcjo NaszTomaszow.pl, to, że Tomaszów rządzi się swoimi prawami, wiemy nie od dzisiaj. To miasto, a może jego władza sprawia wrażenie nietykalnej i głuchej na prośby czy pytania mieszkańców pisze czytelnik naszego portalu. 05.05.2020 18:22    9    3
Boisko przy Sikorskiego z codziennym podlewaniem

Boisko przy Sikorskiego z codziennym podlewaniem

O nowej nawierzchni boiska na drugim co do wielkości tomaszowskim blokowisku Nasz Tomaszów informował już w październiku. To według mieszkańców rewolucyjna zmiana na osiedlu. Przez 30 lat – jak zauważają nasi czytelnicy – boisko nie było używane. Przypominało zaniedbaną piaskownicę, na której każde kopinięcie piłki skutkowało gradem kameni spadjącym na bramkę. 04.05.2020 16:12    26    9
Leczenie zębów w Tomaszowie bywa dwukrotnie droższe. Pacjenci wnoszą opłaty "koronawirusowe"

Leczenie zębów w Tomaszowie bywa dwukrotnie droższe. Pacjenci wnoszą opłaty "koronawirusowe"

Nie jest to jedyny list, jaki w tej sprawie przyszedł do naszej redakcji. 04.05.2020 08:02    34    16
Logika neandertalczyka

Logika neandertalczyka

W serwisach społecznościowych popularny jest ostatnio tzw. "czelendż", który polega na porządkowaniu okolicznych lasów z porzuconych w nich śmieci. Mieliśmy okazję widzieć już dzisiątki zdjęć wstawianych przez rózne osoby, pokazujące pełne worki plastiku, puszek i butelek. To zacna, w naszej ocenie, inicjatywa. Szkoda tylko, że wtedy, gdy jedni sprzątają, inni śmiecą. W sumie może się to nawet wydawać w jakiś sposób logiczne, bo by ktoś mógł wykazać się sprzątanie, ktoś musi wcześniej narobić bałaganu. Niestety w ostatnim czasie pojawił się na ulicach, trawnikach i właściwie w każdym innym (nawet najmniej spodziewanym) miejscu, rodzaj śmieci. Są nimi jednorazowe rękawiczki. W okolicahc marketu Biedronka przy ulicy Mireckiego znajdziemy je wszędzie, nawet na drzewach. 03.05.2020 21:04    13
Można nie lubić Biedronia, ale po co go malować?

Można nie lubić Biedronia, ale po co go malować?

W oknie Tomaszowskiego Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce wisiał plakat kandydata na prezydenta zjednoczonej lewicy. Najwyraźniej ktoś nie przepada specjalnie za Robertem Biedroniem i okno Stowarzyszenia pomalował farbą w sprayu. Oczywiście nie pochwalamy chuligańskich zachowań. 02.05.2020 18:50    20    2
Porzucony i niechciany

Porzucony i niechciany

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym co zrobić, kiedy straci życie zwierze, które mieszka z nami w naszym domu. Nie ma u nas jeszcze cmentarzysk dla zwierząt, ale martwego psa można zawsze zgłosić np. w ZDiUM. Wyrzucanie zwierzaków w ustronych miejscach jest nie tylko niehumanitarne ale może stanowić zagrożenie epidemiologiczne. Nasi czytelnicy informują dzisiaj o sporym psiaku wyrzuconym na łąkach w okolicy ulicy Henrykowskiej. Oczywiście fakt ten zgłosiliśmy Szymonowi Michalakowi, dyrektorowi ZDiUM, który obiecał, że sprawą niezwłocznie się zajmie 01.05.2020 20:50
Oby nie doszło do kolejnej tragedii

Oby nie doszło do kolejnej tragedii

Miasto oraz Powiat planują poprowadzenie nowej drogi w okolicach Grot Nagórzyckich. Wielokrotnie pisaliśmy o tym, że zaplanowano ją dokładnie w miejscu, gdzie swoje ścieżki mają leśne zwierzęta. Każdego dnia przez ulicę Nagórzycką przechodzą liczne dzieki, sarny i jelenie. Mieszkańcy ulicy Pod Grotami proszą kierowców o rozwagę. Wielu przekracza w sposób znaczny dozwoloną prędkość. Dzisiaj przy drodze znaleziono zabitego samca sarny. Tym razem (nie po raz pierwszy w tej okolicy) zginęło biedne zwierzę. Droga ta jednak to także wielu poszkodowanych i zabitych ludzi. 01.05.2020 16:42    2    4
Mało "atrakcyjny" widok

Mało "atrakcyjny" widok

W ostatnich tygodniach miasto było regularnie oczyszczane z piachu zalegającego na ulicach po codziennych przejazdach uciążliwych ciężarówek wożących pisek z należąącej do niemieckiego koncernu kopalni. Pracownicy ZDUiMu pracowali w pocie czoła zamiatając ulice, oczyszając z kurzu przydrożną zieleń – między innymi na placu Kościuszki, w pasażu naprzeciwko kościoła św. Antoniego i wielu innych miejscach. Zmiany są odczuwalne, dużo przyjemniej spaceruje się po Tomaszowie. Niestety mamy nowy problem 30.04.2020 13:08    8    6
Zdalne nauczanie… i co dalej.

Zdalne nauczanie… i co dalej.

Obecna sytuacja spowodowana  zagrożenia koronawirusem przełożyła  się na nasze nauczanie i dotknęła  nasze  polskie szkolnictwo. Od 25  marca zamknięto przedszkola, szkoły uczelnie wyższe. W myśl rozporządzenia MEN-U  i Szkolnictwa Wyższego realizowane jest nauczanie zdalne .. na odległość. Ministerstwo podało jedynie ogólne informacje, natomiast ze szczegółami tego nauczania  borykają się dyrektorzy placówek , nauczyciele, uczniowie. 28.04.2020 20:05    19    10
Pomaganie w czasach zarazy

Pomaganie w czasach zarazy

Obserwując to,  co się dzieje aktualnie nie tylko na świecie,  ale na  naszym  tomaszowskim podwórku mam nieodparte wrażenie,  że świat się zmienił. Nic już nie będzie takie, jak dawniej. Nie chodzi mi o rzeczy materialne, ale przede wszystkim o nasza sferę emocjonalną, duchową. 27.04.2020 09:04    5    10
Jakie to odpowiedzialne

Jakie to odpowiedzialne

Dzień dobry. Piszę, bo jestem zaniepokojony reakcja tomaszowian na luzowanie obostrzeń... To co obserwuję od poniedziałku ze swojego balkonu oraz w social mediach jest skrajnie nieodpowiedzialne. 24.04.2020 11:59    18    4
Oznakowanie do poprawy

Oznakowanie do poprawy

Zajmuje się Pan słabo oznakowanymi ulicami/skrzyżowaniami. Jeśli byłby Pan tak miły i mógł zapoznać się ze skrzyżowaniem ulic Robotniczej - Modrzewskiego - Na skarpie. Jadąc od ulicy Robotniczej w stronę miasta mamy znak STOP, ale linia bezwzględnego zatrzymania jest wymalowana na łączeniu z ul.Modrzewskiego (oczywiście jest już tak wytarta, że niewidoczna), jadąc od ulicy na Skarpie, mamy znak Ustąp pierwszeństwa oraz tablicę informującą o przebiegu drogi z pierwszeństwem przejazdu. Powstaje tu dużo problemów, ponieważ ludzie nie wiedzą w którym miejscu zatrzymać się na STOPie oraz kto ma pierwszeństwo w relacji Robotnicza - Na skarpie. Jeśli będzie miał Pan możliwość zajęcia się tematem to będę zobowiązany. (Ja wiem kto ma tam pierwszeństwo, ale ciągłe tłumaczenie tego ludziom, którzy wyjezdzają prosto pod koła, jest męczące) - pisze czytelnik portalu. 17.04.2020 23:22    9    2
Bezdotykowe procedury zabezpieczające

Bezdotykowe procedury zabezpieczające

Pozwolę sobie napisać do Państwa kilka zdań, ponieważ będąc dzisiaj w szpitalu się trochę zaniepokoiłam. W Tomaszowie na szczęście nie ma jeszcze zbyt wielu przypadków koronawirusa, ale jak się domyślam, wynika to z małej liczby robionych testów, a dane mają chcrakter jedynie oficjalny. Być może zarażonych jest dużo więcej. Możliwe, że noszę wirusa nawet ja sama. Trochę zaskoczyły mnie procedury z jakimi spotkałam się wchodząc do budynku szpitala. na pocżątek na wejściu, bezdotykowym termometrem, zbadano mi temperaturę. Wskaźnik pokazał niespełna 36 stopni Celsjusza. Co ciekawe podobną "gorączkę" miały trzy kolejne osoby. Hm... Cóż, mam małe dziecko i wiem, że termometry tego typu i ich wskazania raczej do niczego się nie nadają. W dodatku takie mierzenie temperatury, to raczej słaby wyznacznik bycia lub niebycia chorym. Ale pracownik ładnie ubrany w kombinezon. Smutne jest to, że przecież wszyscy już wiemy, że u większości osób zarażenie odbywa się w sposób bezobjawowy. Łapiemy "robala" i nawet o tym nie wiemy. Dowiadują się za to kolejne osoby w łańcuchu zarażeń o ile złapią przypadkiem temperaturę temperaturę. Kolejną czynnością w procedurze bezpieczeństwa jest wypełnienie ankiety, a dokładnnie mówiąc wpisanie różnego rodzaju danych do leżącego na "magicznym" stoliczku zeszytu. Dlaczego "magicznym"? Bo takimi rzeczami jak RODO, nikt się tutaj nie przejmuje. nie zauważyłam też, by ktoś dezynfekował sam stolik oraz zestaw leżących na nim długopisów. Mówiąc wprost: kontrolę przeszłam i weryfikację antykoronkową także, ale uczcia w tym względzie mam co najmniej mieszane. 15.04.2020 21:03    12    5
Smog groźniejszy niż koronawirus

Smog groźniejszy niż koronawirus

Zanim zdziesiątkuje nas koronawirus, pozabijamy się nawzajem sami. Od lat mówi się o smogu, paleniu śmieci i katastrofalnym stanie powietrza. Wszystko na nic. Na filmie, jaki przesłała czytellniczka portalu widać, jak wyglądają wieczorami uliczki na osiedlu przy ulicy Sterlinga. Domki jednorodzinne przy ulicy Zielonej potrafią mocno zatruwać życie mieszkańcom pobliskich bloków. Sytuacja nie należy do wyjątkowych. Podobnie jest w wielu innych dzielnicach miasta. Co ciekawe, mimo mniejszego ruchu pojazdów, czyjniki airly wciąż odradzają nam wychodzenie z domów. Z kolei na fotografii głównej ulica Szczęśliwa.... 06.04.2020 09:08    8    4
Problem do rozwiązania

Problem do rozwiązania

Nasi czytelnicy pytają czy na ulicy Sikorskiego, w części oddzielającej osiedle Hubala I od garaży przed ciepłownią przy Wierzbowej, można zainstalować trwalsze ograniczenia prędkości? Te jak to ze zdjęć przestaje spełniać swoję funkcje. 06.04.2020 08:48    19    7
Kto to posprząta?

Kto to posprząta?

- Witam serdecznie, piszę do Pana,bo być może będzie mógł Pan coś z tym zrobić. Będąc na spacerze w lesie (wejście do lasu nr 14) naprzeciwko słupa energetycznego nr 29 las przy drodze, jadąc z Tomaszowa w kierunku Nagórzyc, orientacyjna lokalizacja w lesie za słupkiem granicznym nr 336, napotkaliśmy wyrzucone na dukcie leśnym 2 wielkie opony i 3 opona wrzucona do wkopanego w lesie dołu. Hmmm myślę, że ktoś postanowił je zutylizować zakopując w lesie. Jest to straszne jak ludzie niszczą naszą przyrodę, niedługo zamiast lasów będziemy chodzić na spacery na wysypiska śmieci. Pozdrawiam i liczę na zainteresowanie sprawą - pisze do nas jedna z czytelniczek. 05.04.2020 13:48    10    2
Pracownicy protestują

Pracownicy protestują

Wiele mówi się o pomocy dla aprzedsiębiorców, jakiej powinien udzielić Rząd. Faktycznie sytuacja gospodarcza nie przedstawia się różowo. Jednak nasi czytelnicy alarmują, że niektóre firmy próbują sytuację wykorzystać do obniżania wynagroodzeń, mimo, że działają one w pełnym wymiarze i wykonują produkcję na tym samym poziomie co dotychczas.  05.04.2020 12:19    27
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

W naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym, zaprojektowany z myślą o wygodzie, bezpieczeństwie i większej samodzielności użytkownika. To sprzęt, który może realnie poprawić komfort codziennego funkcjonowania – w domu, podczas spaceru, wizyty u lekarza czy załatwiania codziennych spraw.Model posiada amortyzowaną ramę z dwoma amortyzatorami kół tylnych, co zwiększa komfort jazdy na nierównym podłożu. Wózek wyposażono w szarą, oddychającą i demontowalną tapicerkę oraz poduszkę siedziska. Dostępne szerokości siedziska to 16” i 18”.Dla wygody użytkownika zastosowano regulowany kąt nachylenia oparcia, regulowane i demontowalne podłokietniki, możliwość odchylenia joysticka oraz uchylne, demontowalne podnóżki z regulacją długości. Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewniają hamulce elektromagnetyczne, regulowane tylne kółka przeciwwywrotne oraz pełne oświetlenie drogowe LED.Wózek posiada kontroler VS/PG50A, koła przednie 9”, koła tylne 14”, prześwit 8 cm, a jego waga bez akumulatorów wynosi 49 kg.To urządzenie przeznaczone jest dla osób, które potrzebują wsparcia w mobilności i chcą zachować możliwie największą niezależność. Przeciwwskazaniem do użytkowania są przeciwwskazania do pozycji siedzącej.Z pełną ofertą można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów. Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora. Na terenie miasta zapewniamy transport gratis.
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:33 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:10 Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:02 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:48 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 19:59 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama