Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 18:39
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

W pandemicznej kolejce motoryzacyjnej

Powinni Państwo zainteresować się tym co dzieje się w naszym starostwie w wydziale komunikacji. Dziś spędziłam 4,5 godziny w kolejce do okienka kancelarii, żeby złożyć wniosek o wyrejestrowanie auta. Nie, nie da się tego zrobić przez internet i tak jest czynne tylko jedno okienko do złożenia dokumentów. Niby można wysłać wszystko kurierem lub pocztą, ale nikt nie zagwarantuje, że przesyłka nie zginie i wtedy zostajemy bez oryginalnych dokumentów. To jest urąganie zdrowemu rozsądkowi tak długo starostwo nie działało w ogóle a teraz uruchamiają jedno okienko. Pozdrawiam i liczę na to że sprawdzicie co się tam dzieje.

.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

rozczarowany 26.06.2020 08:48
Ale ściemmmma!!!!! Kto tu kłamie, nadal nie można skorzystać z umawiania przez internet wizyty do W.Komunikacji!!!1

Janek37 10.06.2020 21:44
https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-polskie-drogi/wiadomosci/news-klamstwa-i-statystyka-ile-aut-jezdzi-po-polsce,nId,2905818 Czy ktoś z Was patrzy na to z takiej perspektywy? W latach 2009-2018 liczba zarejestrowanych w Polsce pojazdów mechanicznych wzrosła z około 22,5 mln do około 29,5 mln, a zatem niemal o 1/3. Czy proporcjonalnie do tego przyrostu wzrosła liczba pracowników obsługujących rejestrowanie, wyrejestrowywanie, przerejestrowywanie etc. tych pojazdów w tym Wydziale Komunikacji, tego nie wiem. Z moich osobistych doświadczeń związanych z załatwianiem różnego rodzaju spraw w naszym starostwie wynika, że jest to najbardziej obciążony petentami wydział w całym urzędzie. Pomijam już fakt, że w ostatnich latach na wydziały komunikacji nałożono szereg nowych obowiązków, jak np. obowiązek nakładania kar za przekroczenie terminu na zarejestrowanie zakupionego pojazdu, który nie jest jakimś widzimisię tych wydziałów, tylko wynika ze zmiany ustawy. Przypominam, że mamy pandemię i duże ognisko wirusa w Tomaszowie. Ilu z Was stało w tej kolejce będąc na świadczeniu związanym z opieką nad dziećmi w związku z pandemią? Przyszło Wam do głowy, że być może jakaś część urzędników również korzysta z takiego świadczenia, a Ci którzy są w pracy mają jej dużo więcej i mogą czuć sie jak w oblężonej twierdzy? Bądźmy dla siebie ludźmi, zwłaszcza w trudnych czasach pandemii. Czy lepszym rozwiązaniem byłoby wpuszczenie tych tłumów do zamkniętej przestrzeni w której ryzyko zarażenia się ludzi jest dużo większe niż na świeżym powietrzu? Za kilka dni mogłoby się okazać, że cały wydział komunikacji jest na kwarantannie, a kilku petentów zaraziło się w kolejce. Pamiętajcie, że tak jak petent może zarazić urzędnika, tak urzędnik może zarazić petenta. Nie traćmy rozsądku i wykażmy się choć ksztyną empatii. Bez tego wszystkim nam będzie żyło się dużo trudniej w tej nowej, skomplikowanej i trudnej pandemicznej rzeczywistości.Tak się składa, że również mam do załatwienia zarejestrowanie pojazdu w tym wydziale i zadałem sobie trochę trudu aby poczytać jak wygląda kwestia terminu. Z tego co wiem do końca 2020 roku jest wydlużony do 180 dni. https://www.gov.pl/web/gov/wydluzenie-czasu-na-rejestracje-pojazdu Do tego pozwolenia czasowe chyba również mają dłuższą ważność. https://www.gov.pl/web/infrastruktura/wydluzona-waznosc-czasowej-rejestracji-pojazdu Bodajże wydlużono również ważność czasowych praw jazdy. Pozdrawiam.

acholes 11.06.2020 11:37
czyli temat nie do rozwiazania?

Ajdejano 13.06.2020 19:41
Przy tych wodzach starostwa - nie do rozwiązania.

Ajdejano 11.06.2020 18:38
Koleś: nie kombinuj jak koń pod górkę, czyli nie tłumacz starostwa z jego nieudolności. Zapomniałeś o takim stwierdzeniu-powiedzonku: jedzie chłop drogą i w pewnym momencie wjechał do rowu i wóz się wywrócił, a koń idzie z tym wywróconym wozem dalej. Woźnica bije konia, a ludzie z boku krzyczą na tego woźnicę i mówią: czemu bijesz konia, a ch... konia obchodzi, że się wóz wywrócił. Tak samo jest z kierownictwem starostwa. Przecież wiedzą, że jest wirus i powinni odpowiednio zreorganizować zwłaszcza wydział komunikacji, ale co ich to, ku...., obchodzi. Co to konia (starostę) obchodzi, że się (wóz wywrócił) służebność starostwa wobec obywateli wali. Starosta ma się dobrze. A obywatele, którzy usiłują cokolwiek załatwić w sposób normalny w starostwie ?! A co to konia obchodzi, że się wóz wywrócił !!!

Mieszkanka 10.06.2020 18:08
Byłam dzisiaj...było szybko i sprawnie... Pan w okienku miły i pomocny... Dziękuję...Chyba miałam szczęście ?

Kk 10.06.2020 12:00
Przed pandemia bylo tak samo w TM, w Łodzi nie rak dawno osoba w kolejce do wydzialu komunikacji zmarla. Kolejki masakryczne

Jaaaa 10.06.2020 08:51
Żale wylewajcie do Starosty. Od niego zależy czy zainwestuje w stworzenie nowych stanowisk do obsługi? Czemu nie utworzy w innych powiatach oddziałów Wydziały Komunikacji? By ludzie nie musieli dojeżdżać po kilka kilometrów do Tomaszowa? To Starosta powinien zadziałać w tym temacie. Ale czy go to interesuje? Proszę Pana Starostę ,by się wypowiedział, jaki ma pomysł na to by nam klientom i pracownikom obsługującym Wydziału Komunikacji pomóc? By ta porażka w końcu się skończyła, by starostwo Tomaszowskie nie było pośmiewiskiem i powodem do drwin.

ComTM 10.06.2020 08:21
Niestety, mam bardzo złe doświadczenia kolejkowe z Wydziałem Komunikacji tutejszego urzędu. Mam zgoła inne z Wydziałem Komunikacji w jednej z dzielnic Warszawy. Nie będę wykazywał różnic i udzielał podpowiedzi, nie moja rola. Uważam tylko, że skoro jest to problem od lat nierozwiązany i ludzie zmuszani są do tracenia wielu godzin i denerwowania się, to jest to odpowiedzialność i "zasługa" władz tego urzędu i tej jednostki organizacyjnej. A poza kolejnością, a jakże, obserwowałem tutaj takie przypadki.

Mieszkanka 10.06.2020 07:12
Wysłałam dokumenty pocztą .wszystko ok mam tablice bez czekania w kolejkach.

Obserwator 10.06.2020 01:51
A w innych miastach działa to inaczej i sprawniej, tylko w Tomaszowie jest pod górkę. Jeżeli jest tak ciężko pracownikom, to proszę się zarejestrować w niedalekim PUP i dać szansę wykazania się innym.

Tomaszowianin 09.06.2020 23:41
Jeżeli chcecie sprawdzić co się tam dzieje to usiądźcie chociaż przez chwilę na miejscu pracownika wydziału komunikacji nad stertą dokumentów, w których nie można się pomylić, których ciągle przybywa chociażby stojąc 4,5 godziny do wspomnianego jednego okienka i pomyślcie chociaż przez chwilę na logikę jaka to jest ilość spraw w powiecie tomaszowskim których ciągle przybywa skoro jest taka kolejka i z tego oto jednego okienka rozkłada się w obecnej sytuacji na wszystkich pracowników biorąc pod uwagę zaległości związane z covid-19. Myślę, że w obecnej sytuacji gorszym problemem jest się dostać do lekarza specjalisty jeśli ktoś naprawdę potrzebuje pomocy chociażby z bulem zęba i słono zapłacić niż odstać w kolejce i załatwić sprawę. Pozdrawiam i życzę cierpliwości.

zdzisław 10.06.2020 08:50
Czyżby pracownik starostwa się wypowiada. Ta kolejka była już przed pandemią, ciężko jest zorganizować pracę tak aby przyjąć więcej osób. W dobie wi-fi można stanowiska rozłożyć nawet na holu. przenosimy komputer, jak nie ma karty wi-fi, to kartę na USB kupujemy za 50 zł Biurko jak brakuje można zakupić za 100 zł, do tego pleksa z wyciętym otworem na dokumenty i za 500 zł mamy nowe stanowisko. Stawiając kilka takich stanowisk na tym dużym holu oraz na korytarzu mamy rozwiązany problem z kolejkami. Patrząc na jakie głupoty idą pieniądze w starostwie to mały wydatek. A jeżeli ktoś powie, że w urzędzie nie ma wi-fi to wypasione urządzenie do rozsyłania sygnału można kupić za 500 zł ( na czas pandemii wystarczy) Z tak prostą robotą , to informatyk urzędu powinien sobie poradzić bez problemu.

Mieszkaniec 09.06.2020 23:10
Numerek wzialem przez internet na konkretna godzine. Przyszedlem do starostwa, poczekalem 10min i moj numerek byl na wyswietlaczu. Nie stojcie w kolejce-tylko rejestrujcie sie przez internet !!

zdzisław 10.06.2020 08:52
Ktoś tu kłamie, bo poniżej jest post, że system do, rezerwacji przez internet jest zablokowany, a może obaj macie rację, tylko, że liczba numerków do pobrania przez internet to 3 bądź 4 na dzień, co nie rozwiązuje problemu

Kris 10.06.2020 10:21
Jaki internet? Strona od kilku miesiecy dziala blednie, nie ma mozliwosci dokonac rezerwacji wizyty. Sprawdzone na 4 komputerach i takiej samej ilisci przegladarek.

Tomaszowianin 09.06.2020 23:04
Ostatnio niestety musiałem zarejestrować auto. Pomijam fakt, iż Starostwo nie jest w stanie poinformować petentów w jakich godzinach pracują. Bo jak się okazuje to skrócili sobie codziennie pracę do 15ej, nawet we wtorek, gdzie urząd według wszelkich informacji powinien pracować do 17ej! Nie ma żadnej informacji na drzwiach oraz na stronie Starostwa. Nie ma widocznie żadnego "bystrzachy" w urzędzie, żeby wywiesić głupią kartkę. Chcąc zarejestrować auto, wysłałem wszystkie niezbędne zeskanowane dokumenty. Myślałem, iż będę umówiony już po odbiór dokumentu w okienku. Niestety po tygodniu braku odpowiedzi mailowej oraz telefonicznej, zadzwoniłem do wydziału, gdzie pani poinformowała mnie, iż mailowo otrzymam tylko potwierdzenie, że dokumenty są kompletne i mogę je złożyć w sekretariacie osobiście lub wysłać pocztą. Pomijam, iż w tle słyszałem jak koleżanka podpowiada mojej rozmówczyni, żebym zadzwonił innego dnia. Podsumowując, tydzień stracony! Aby dostać się do okienka i złożyć te same dokumenty, należy zarezerwować sobie kilka godzin! Kolejka ustawia się już od ok.5ej rano. Po kilku dniach stoisz w innej, mniejszej kolejce przy innych drzwiach, aby odebrać dowód tymczasowy i tablice. Oczywiście wpuszczają pojedynczo, a w okienkach panie nie mają co robić. Tak to można pracować! Szkoda, że nie mają płacone od ilości załatwionych petentów! Osobiście widziałem, jak urzędnik ustalał z panią z okienka godzinę, na którą ma przyjść jego znajomy aby zarejestrować samochód. Czyli dla"wybranych" Starostwo działa normalnie. A jednak można! Pomijam fakt, że strona umawiania wizyt jest specjalnie zablokowana, a przecież ona powinna być antidotum na te kolejki podczas pandemii. podsumowując, mam wrażenie że w Starostwie już panuje pandemia... ale nieudacznictwa. Pozdrawiam i życzę cierpliwości.

Szef wszystkich szefów 09.06.2020 18:46
Ja bym sprawdził kto pobiera wynagrodzenie no by wchodzi na to że w tej chwili jedna osoba z okienka, ale Ty podatniku płać: tablice, znaczki, naklejki, karta pojazdu, dowód miękki, twardy. Jeszcze żeby dało się to załatwić jednorazowo...

Marra 09.06.2020 18:27
Dzień wolny stracony bo od godz 8 do samego zamknięcie 7 razy system padł. Oczywiście nie ma innego rozwiązania w tej sytuacji. Trzeba czekać. System ruszył, oczywiście przede mną nie ma ludzi, podchodzę do okienka i pytam Panią czy nie moze mnie obsłużyć bo i tak nie ma nikogo przede mną . Pani tłumaczy ze nie bo system musi iść po kolei. Ok. Po czym przychodzi cały śmieszny kierownik tego oto wydziału i mówi "Pani Kasiu proszę obsłużyć Pana redaktorka bo jemu sie śpieszy " i to sie dzieje w momencie kiedy Pani mi tłumaczy ze nie da rady i trzeba czekać na swoją kolej. A Pan redaktor był 5 nr po mnie!!!! Nie będę opisywać mojego wkur..nia!!!!

Tom 10.06.2020 14:27
Bzdura , do okienek są wpuszczane po dwie trzy osoby , wychodzi jedna ,wchodzi następna , niezła bajeczka , życzę powodzenia

Ad 09.06.2020 18:07
A przez profil zaufany nie da rsdy?

bea 09.06.2020 21:59
nie, przez profil zaufany można tylko zgłosić nabycie lub sprzedaż

:-) 09.06.2020 22:19
Zgloszenie sprzedazy - pewnie ze da Podobnie jak zgloszenie kupna/nie mylic z rejestracja. https://moj.gov.pl

obserwator 09.06.2020 16:03
wniosek o wydanie nowego dowodu rej. zlozony 21.02.2020 . Wczoraj bylem po odbior ,no niestety system odrzucil widocznie cos nie pyka ze zdalna praca.Staszek Bareja by mial co robic!

Opinie

26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

Dziś jest piątek, 26 czerwca, sto siedemdziesiąty siódmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.15, zajdzie o 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Dawid, Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł i Pelagia. Data dodania artykułu: 26.06.2026 08:23
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał. Data dodania artykułu: Dzisiaj, 14:59 Liczba komentarzy: 1 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 4
Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Dzisiejsze głosowania nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla Starosty Powiatu Tomaszowskiego trudno nazwać inaczej niż... cyrkiem. Ostatecznie, Dariusz Kowalczyk zarówno jednego, jak i drugiego nie uzyskał, bo... Mariusz Węgrzynowski i radni PiS zagłosowali przeciwko budżetowi, który sami... realizowali. Z kolei radni Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu (co de facto oznacza również głosowanie przeciw), mimo że wcześniej budżet i jego zmiany przyjmowali właściwie bezdyskusyjnie. Węgrzynowski przy okazji potwierdził, że odwołanie go było jak najbardziej uzasadnione. Dyskusja toczyła się głównie wokół peanów na własną cześć, wygłaszanych przez Węgrzynowskiego. Data dodania artykułu: 24.06.2026 16:49 Liczba komentarzy: 3 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 4
Czerwony pasek, czyli polska szkoła w krzywym zwierciadle. Nagradzamy oceny, a potem udajemy, że nie o oceny chodzi Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Jaki hotel blisko Łodzi wybrać na spokojny wypoczynek Ruszył nabór do Akademii TMF Tomaszów Mazowiecki. Małe kroki, wielkie piłkarskie marzenia Jaki piasek budowlany wybrać do betonu a jaki do tynku Upał zamiast akademii. Prezydent apeluje: zakończenia roku szkolnego tylko w niezbędnym minimum Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda 26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa Auto prywatne czy z komisu — co wybrać? Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Żar nadciąga nad Tomaszów. NFZ ostrzega: upał może zabić
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama