Chciałabym Państwu zwrócić uwagę na zachowanie większości tomaszowian. Otóż miałam wczoraj okazję przemieszczać się autobusami komunikacji miejskiej. Zgodnie z aktualnymi przepisami antyepidemicznymi, pasażerowie powinni mieć wszyscy pozakładane maseczki. Niestety, za każdym razem w byłam jedyną osobą w pojeździe, która miała maseczkę na twarzy. Czy to jest odpowiedzialne zachowanie? Szczególnie, że informacja o codziennych zachorowaniachw naszym mieście nie jest jakąś głęboko skrywaną tajemnicą. Ludzie chorują, często (jak można wyczytać) przechodzą chorobę ciężko, a niemal na każdym kroku mamy do czyniennia z bezmyślą niefrasobliwością. Pozostawiam ku rozwadze i zachęcam Policję oraz Straż miejską do wycieczek autobusowych po mieście.
Imię i nazwisko do wiadomości redakcji
13.06.2020 09:35
(aktualizacja 20.08.2023 19:29)
Podziel się
Oceń
Napisz komentarz
Komentarze
Obeznany
18.06.2020 14:54
Temat norm kolizyjnych jest mi znany tu jest inna sytuacja, bezprawie.
$
17.06.2020 14:39
Przecież to nie o to chodzi, zolnierze w maskach, pomniki w maskach i prezydent na ceremoniach w maskach to hańbiące zjawisko obdarcia ze czci. Prawa człowieka sie depcze, nakaz masek to zniewaga i warto zaznaczyc ze obowiazuje zakaz zaslaniania twarzy w miejscach publicznych, te dwa przepisy sie wykluczaja, z czego jeden jest prawem a drugi noszenie masek jest bezprawiem.
Duda tym razem Ci sie nie uda. Pozwolil Pan sobie na glowe wejść Ministrowi od koronawirusa.
WuPe
18.06.2020 11:00
Trzeba pamiętać, że jedna ustawa znosi działanie drugiej, więc przepisy nie mogą się wykluczać.
Goska
16.06.2020 15:24
A niby po co te maski??
Wakacje
15.06.2020 07:22
Chyba został tutaj sam elektorat..."lepiej było pięć lat temu"...a reszta wyjechała na długi weekend...bo mają za co...
Uwaga na kryptowaluty. Znowu gigaprzekret pod pozorem modernizacji.
15.06.2020 02:14
Przepraszam Redakcje za off topic, ale chcialbym ostrzec, a nadal nie czuje sie kompetentny by zaproponowac w formie tekstu.
UWAGA!
Zanim przelejsz jakiekolwiek pieniadze za tzw kryptowalute (namacalnie paragon z jakims kodem),przeczytaj tekst chocby z PolsatNews.pl
na temat jednej z wiekszych platform obrotu ktryptowalutami o nazwie QUADRIGA.
Ponad 150 baniek USD stracilo ponad 70 tysiecy ludzi...
Jest tego coraz wiecej i jak widac chocby po Tomaszowie, oplaca sie to prowadzic nawet w malych miastach. Wypasione lokale z dywanami wewnatrz, bez personelu ktorych wlascicieli stac na wymiane dewastowanych komputerow... Z czego kasa na to?
Wpisz w Google:
"Platforma handlu kryptowalutą okazała się piramidą finansową"
I sam wybierz zrodlo ktore wg Ciebie jest wiarygodne.
Badzmy ostrozni!
To jest zjawisko troche z pogranicza hazardu - ze a nuz z dnia na dzien zycie moze sie odmienic. A zero-jedynkowa kultura konsumpcyjna mowi nam albo masz (cos tam aktualnie wciskane), i jestes kims, albo nie masz i jestes nikim. Nie dajcie sie tym zastraszyc.
Jejo
14.06.2020 23:15
W pigułce:
Kazdy z nas zna kogoś kto zmarł na serce, raka, udar, w wypadku etc. Rączka w górę kto zna kogoś kto zmarł na Covid19 - szybki test ku ucięciu głupich gadek poniżej !
G
15.06.2020 12:39
Niestety statystyka jest wygodnym narzędziem do manipulacji w obie strony.
Przykładowo, w ostatnich liczba włamań w przeliczeniu na mieszkańca jest bardzo mała (< 0,5%), zatem po co większość ludzi zamyka swoje mieszkania/samochody na klucz?
Tutaj chodzi o relatywnie mało inwazyjne działania prewencyjne. Dlatego nie jestem zwolennikiem zamykania gospodarki, ale nie przesadzajmy też, że zachowanie odstępu czy zasłonienie twarzy na kilkanaście minut, to jakieś wielkie wyzwanie dla obywateli.
Zapewne, gdyby sklepy oferowały promocyjne ceny dla osób stosujących się do ww. działań, to okazałoby się, że prawie każdy potrafi się podporządkować. :)
Francuskie "Echa" to jeden z wiekszych dziennikow we FR, centrowy
15.06.2020 17:04
Dokladnie.
Wrzućcie tez w Google ponizsza fraze i wybierzcie zrodlo ktore Waszym zdaniem jest najbardziej wiarygodne:
"Francuski dziennik ekonomiczny Les Echos: Polska prymusem Europy w kryzysie Covid-19"
$$$
14.06.2020 21:52
Jest jeszcze jedna sprawa. Jak mozna bylo kazac ludziom brac slub w maskach. Kto sie na takie cos zgodzil to musi byc psychicznie zachwiany. To hańba dla normalnie myslacego czlowieka, albo żołnierze w maskach to bezprawnie, kto na to pozwala.
Ws zolnierzy
15.06.2020 17:17
No akurat zolnierz ze slaba wydolnoscia pluc to zaden zolnierz.
W ubieglym roku natknalem sie na zamatanie Warszawskiej a nie mialem telefonu z aparatem. Na rowerze w masce antysmogowej przejechalem jak najszybciej potrafie pod gore na osiedle Hubala po aparat. W mase antysmogowej. Lało się ze mnie troche, rzeczywiscie sie dusilem, ale przejechalem. Jestem palaczem z nadwagą, zyje w miescie ze smogiem, a jednak szybki pobor tlenu i przerobienie go przez moj organizm bylo mozliwe.
Mysle, ze badania wydolnosciowe przed wstapieniem do wojska powinny byc kluczowe. Bardziej nawet niz sprawnosciowe - bo to mozna wypracowac. Pluc, serca nie naprawisz. To cale cardio - zestaw tych cwiczen niby wzmacniajacych - to ma jedynie sens jesli nie masz jakies wady. Wrodzonej czy nabytej.
Wiec w przypadku zolnierzy slaby argument. Jesli on ma problem z oddychaniem w maseczce, to nie powinien byc w armii.
Widz
14.06.2020 21:40
Czasami ci bez wyksztalcenia maja wiecej zdrowego rozsądku niz dyplomiarze, wiem co mowie jak poslucham co mowią niektorzy to sie w glowie nie miesci boja się wszystkiego, bo ich tv przestraszyła.
Co do urzędów i szkol nigdy nie powinny byc zamknięte, zresztą jak cala gospodarka, to byl szczyt glupoty. Ale kto rządzi katecheci i historycy wiec nic dziwnego.
Jejo
14.06.2020 23:12
Brawo !!!!!
Jejo
14.06.2020 23:20
Jeszcze socjolodzy, politolodzy, nauczyciele w (TM), wszystko to nigdy nie wyszło na wolny rynek , życia nie zna, nie rozumie procesów gubi się s swoją ostoję znalazło w państwówce gdzie się ma za niewiadomo co ?
h
14.06.2020 17:37
Nikt nie chodzi w maskach.
W Dino przy św. Antoniego gdy zwrócisz uwagę by Ci postrobol (zgrzewka piwska w środku tygodnia, no to kto? Zresztą wąsicha, znam z widzenia typa), by Ci postobol nie kładł się na plecach w kolejce to najpierw śmich, potem pyskówa. Unn życie przeżył, unnn je zna, jemu żaden wirus niestraszny. Zawodówka, mooooże matura w Mechaniku, w wyciagniętych na kolanach jednych granatowych gaciach które dostał z zakładu i które potem przez 20 lat miał na wszystkie okazje, unn jest osiedlowy ekspert tera. Rudy tęgi babol za kasą to samo. Zero maseczki, tylko ta plexi co zainstalowali. Nie ma sensu się wykłócać. Przychodzić w porach gdy to dziadostwo śpi, rudemu babolowi pieniądze przekazywać stajac dalej. Jedyne wyjście.
Gdy w Tomaszowie było 100 razy mniej przypadków zarażenia opakowywali się w latex od stóp do głów.
Mieszkaniec Tomaszowa
14.06.2020 15:41
Ciekawe, kiedy wreszcie w Tomaszowie będą normalnie otwarte urzędy ? Trzeba się umawiać na konkretną godzinę i tak się stoi tłocząc w kolejce. A w sklepach tłumy ludzi, czy urzędnicy aż tak boją się koronawirusa ?
Jejo
14.06.2020 23:23
Onety i demotywatory oglądają- zapraszam do patio w starostwie , nawet się z tym nie kryją, dobrze że tam takie dziadostwo to czekajac kilka godzin na kolejkę to się naoglądam ?
olek
15.06.2020 10:31
nikomu się nie chce robić , urzędy śpią, nauczycielom się nie chce (dziecko w domu siedzi ciągle bo odradzają uczęszczanie i nie otwierają klas) , lenistwo pełną gębą
WuPe
18.06.2020 11:03
Mięso upolujesz, rybę złowisz, warzywo wyhodujesz, chleb upieczesz, a dokumentów nie obrobisz, stąd ta różnica;-)
Geralt z Rivii
14.06.2020 09:52
Po pierwsze epidemii u nas już dawno niema a po drugie noszenie maseczki to wiecej szkody niż pożydku szkoda strzępić ryja dla tych co noszą szmaticzki na twarzy, BRAWO dla ludzi myślących nie dajacych sie zastraszyć. Chcą wprowadzić nowy porzadek światowy ale im sie to nie uda, brawo dla
Tych co wreszccie przemyśleli ??
Sbdy
15.06.2020 23:21
Debil to mało
Jejo
13.06.2020 21:59
Najwięcej infekuje państwo tj. DPS, szpitale, urzędy etc. Tyle w temacie - jak państwo sobie nie radzi niech się odp...li od obywateli. Gdzie jest ustawa ograniczjaca wolność i swobodę tj. Noszenie masek etc. Nawet podstawy prawnej nie umieją stworzyć nie mówiąc o zapleczu naukowym, technicznym itd. Przykład idzie od starego kawalera z Żoliborza i kolegów z ruchu hipisowskiego.
Miliard złotych DZIENNIE, Rząd RP Premiera M.Morawieckiego wydaje na przedsiębiorców w Polsce podczas pandemii. Co wy na to?
13.06.2020 23:39
powiedz lepiej ile od tego państwa kasiory dostałeś szynkarzu. Miliard złotych DZIENNIE, na Ciebie płacimy. Gęba pełna komunałów o nowocześności, ale on–line firmy poprowadzić nie potrafisz.
Jejo
14.06.2020 12:04
Skąd pochodzą środki ?
Jejo
14.06.2020 13:18
Skąd pochodzą środki ???
?
14.06.2020 17:37
Od Ciebie? Skoro formalnie ty nigdzie nie pracujesz...
Jejo
14.06.2020 19:13
3/4 mi z pensji biorą , pensja 3 x średnia krajowa, fajnie się żyje za "cudzesy"
varan
13.06.2020 19:52
To faktycznie jest ciekawe zjawisko. W kwietniu i w maju, gdy wirusa w mieście praktycznie nie było, właściwie wszyscy chodzili w maskach i patrzyli się oraz omijali mnie na ulicy jak trędowatego, ponieważ nie miałem założonej maski - nie wchodząc z kimś w kontakt (rozmowę) a tylko mijając się na chodniku nie ma możliwości zarażenia się. A teraz gdy faktycznie wirus się pojawił nikt w masce nie chodzi, także w sklepach sporo osób bez, a o odstępach nawet nie ma co wspominać. Jedni na drugich donosili że się np gromadzą w trzy osoby, a teraz pewnie sami spotykają się w większych gronach, mimo że dzienna skala zachorowań w Polsce wcale nie jest znacząco niższa niż w kwietniu.
Ludzie nie myślą tylko zachowują się jak zaprogramowane roboty, nie trzeba ich nawet chipować. Wyrocznia Minister Chorób kazał chodzić w maskach - chodzili, zniósł zakaz - chodzą bez.
Przebudzony
13.06.2020 19:35
Popieram Meg to nie choroba jest problemem, skala i statystyka to parodia prawdy. Znam przypadek, mlody chlopak w szpitalu z powodu podejrzenia zawalu ale najwazniejszy jest wirus i kilka badan pod tym stopniem szukanie na siłe wirusa, gdyby zszedl pewnie by sie wirus tez nakazl.
W Narodzie sila ale trzeba myslec.
Szpitaniani
13.06.2020 19:28
Byloby dobrze gdyby nie szpital. Czy oby napewno?? Proponuje przebadać Urzędy, Zakłady Pracy typu Drobiarski, Paradyz, itp. Może jeszcze ekspedientki, policjantów... I wtedy zobaczymy...
Napisz komentarz
Komentarze