Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 17:31
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Listy czytelników

Szkoda szybko naprawiona

Szkoda szybko naprawiona

Kilka lat temu z mozołem odnowione zostało centrum miasta. Remont kilkupasmowego odcinka św. Antoniego wlókł się miesiącami i utrudniał codzienny dojazd do pracy nie tylko tomaszowianom, ale wielu miszkańcom powiatu, którzy codziennie muszą przejeżdzać przez Tomaszowów. Dlatego tak boli każda dewastacja  30.12.2020 10:07    2    12
Sąsiedzi się o nas troszczą

Sąsiedzi się o nas troszczą

Jak się okazuje w czasie pandemii nie tylko dzieci się nudzą. Ludzie poszukując możliwości realizowania własnej aktywności umysłowej, tworzą formy, które zawstydzają nawet ich samych (może dlatego proszą by nie publikować ich nazwisk) . Trochę to dziwne, bo przecież autor petycji, którą kieruje do władz samorządowych, co do zasady nie powinien być osobą anonimową. Po mecenasce w z południa Polski, teraz uwagę radnych powiatowych postanowił skierować na siebie pan Marcin z pobliskiego Piotrkowa Trybunalskiego. W heroicznym akcie desperacji zdecydował, iż ochroni tomaszowian przez barbarzyńcami z zachodu. W jego ocenie mieszkańcy naszego powiatu są dyskryminowani. Będzie nas więc bronił za pomocą uchwały, którą sami sobie powinniśmy podjąć... No ale po co....? Do obrony mamy przecież u nas Kawalerię Powietrzną i do godz. 15 od poniedziałku do piątku jakoś dają radę. W pozostałych godzinach możemy nie wychodzić na ulicę i poczujemy się od razu bezpieczniej. 29.12.2020 13:39    4    1
Lądowisko przy Podleśnej na finiszu

Lądowisko przy Podleśnej na finiszu

Trwająca od marca pandemia nie zakłóciła znacząco prac nad pierwszym na terenie miasta lądowiskiem dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Warto wybrać się na spacer do lasu w okolicę Grot by przyjrzeć się efektowi prac. Nasz czytelnik nadesłał nam właśnie kilka zdjęć. Przy okazji warto podkreślić, że do realizacji inwestycji nie doszłoby, gdyby nie zaangażowanie i fachowe "oko" Klaudiusza Wilmańskiego, który całe przedsięwzięcie pilotował od początku do końca. 05.12.2020 22:24    16    24
Ruch Narodowy o śmieciach

Ruch Narodowy o śmieciach

Stanowisko powiatowych struktur Ruchu Narodowego w sprawie projektu uchwały Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim dotyczącej zmiany sposobu naliczenia opłat za gospodarkę odpadami. 02.12.2020 20:50    1    8
Stanowisko powiatowych struktur Ruchu Narodowego w sprawie Samorządowej Karty Praw Rodzin

Stanowisko powiatowych struktur Ruchu Narodowego w sprawie Samorządowej Karty Praw Rodzin

Prezes Koła Ruchu Narodowego Andrzej Fąk na konferencji prasowej w dniu 24 listopada o godz. 9.30, przed Urzędem Miasta w Tomaszowie Mazowieckim wydał oświadczenie w sprawie Samorządowej Karty Praw Rodzin. Prezentacja stanowiska lokalnych struktur Ruchu Narodowego wynika z tego, iż w porządku sesji Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego zwołanej na 26 listopada procedowany będzie projekt uchwały o uchylenie wspomnianej karty. 24.11.2020 10:55    5    4
Drogowe kwiatki na Treście i w Smardzewicach

Drogowe kwiatki na Treście i w Smardzewicach

Czytam ostatnio, że prawie każdy zachwyca się nową drogą prowadzącą od Smardzewic do Tresty. Miałem okazję przejechać się nią i... nie jest tak różowo, jakby się wydawać mogło. Do tego stopnia, że chciałbym zapytać: kto to zaprojektował, kto się pod tym projektem podpisał? Ludzie Ci nie powinni pracować przy projektowaniu czy zatwierdzaniu dróg, bo się po prostu na tym nie znają. Dopiero teraz ta droga jest bardzo niebezpieczna. Po kilkunastu absurdach drogowych jakie mamy w mieście i powiecie, a które miałem okazję opisywać, to jest chyba numer jeden. 22.11.2020 16:15    22    5
Poradnia nieczynna? Inni lekarze udzielą pomocy

Poradnia nieczynna? Inni lekarze udzielą pomocy

Nasi czytelnicy zgłaszają nam problemy z funkcjonowaniem niektórych poradni podstawowej opieki zdrowotnej na terenie powiatu. Gdzie zwrócić się o poradę i pomoc, gdy nasza przychodnia została zamknięta? 20.11.2020 20:39    1
Pod rozwagę kierowcom oraz władzom gminy Tomaszów

Pod rozwagę kierowcom oraz władzom gminy Tomaszów

Niedawno ze Smardzewic do Tresty, wybudowano nową ścieżkę dla rowerzystów. Wykonano też nową nawierzchnię na drodze (co skłania kierowców do mocnego wciśnięcia gazu), położono na niej również dosyć wysokie spowalniacze. Niestety większość kierowców, aby ominąć te spowalniacze, przejeżdża po ścieżce. Wiem, że polscy kierowcy uwielbiają łamać zakazy, ale przecież ścieżka nie jest dla nich, tylko dla pieszych i rowerzystów. Przy samochodowej eksploatacji sądzę, że nie dotrwa ona nawet do początku sezonu rowerowego. 13.11.2020 20:51    15    9
Na Działkową tylko samochodem terenowym

Na Działkową tylko samochodem terenowym

Na ulicy działkowej powstaje coraz więcej domów. Tymczasem przejechanie nią graniczy z cudem. Jest to jedno z najbardziej malowniczych miejsc położonych w granicach miasta 05.11.2020 12:41    23    2
Łatwiej zamykać czy remontować

Łatwiej zamykać czy remontować

W mieście na rzece Wolbórka mamy dwa mostki piesze. Te mostki łączą koniec ulicy Nadrzecznej w kierunku do schroniska dla bezdomnych zwierząt oraz ulicę Nadrzeczną z Majową. 04.11.2020 11:09    16    2
Chodnik potrzebny od zaraz

Chodnik potrzebny od zaraz

Na wstępie chciałbym przeprosić wszystkich mieszkańców ulic Ludowej i Starowiejskiej oraz dzielnicy Nagórzyce. Obiecywałem, że z tą petycją przyjdziemy do Państwa osobiście wspólnie z Konradem Borowskim. Niestety szalejąca pandemia bezpośredni i osobisty kontakt nam uniemożliwiła. Obaj mamy codzienne kontakty z personelem i pacjentami Tomaszowskiego Centrum Zdrowia i nie wiemy, czy nie jesteśmy bezobjawowymi nosicielami SARS Cov-2. Nie chcemy więc nikogo narażać ponad miarę w czasach, kiedy sami zalecamy wszystkim utrzymywanie odpowiedniego dystansu.  01.11.2020 21:33    1    8
Zaraza nie przeszkadza

Zaraza nie przeszkadza

Nasi czytelnicy piszą, że do ich skrzynek pocztowych masowo wkładany jest biuletyn reklamujący sukcesy działalności Zarządu Powiatu w minionym roku. Pytają: czy druk i dystrybucja podobnych materiałów mają sens w dobie pandemii i trudnej sytuacji wszystkich samorządów? Czy na pewno najbardziej niezbędną jest publikacja o "dokonaniach", o których wszyscy czytaliśmy już wielokrotnie na łamach każdego z tomaszowskich mediów? Czy nie jest to przesada i przejaw megalomanii? Czy nie lepiej byłoby na przykład wydać poradnik o tym, jak zachować się w czasie pandemii? Gdzie szukać pomocy, lub chociażby jak jesteśmy przygotowani do walki z zarazą? Odpowiedzi na te wszystkie pytania oczywiście poszukamy, ale dzisiaj ciekawi jesteśmy Waszej opinii na ten temat 30.10.2020 10:34    10    6
Marcin Witko o kompromisie aborcyjnym i protestach w Tomaszowie Mazowieckim

Marcin Witko o kompromisie aborcyjnym i protestach w Tomaszowie Mazowieckim

Zachęcamy do przeczytania stanowiska Prezydenta Miasta 29.10.2020 11:21    22    19
Edukacja na minus - komentarz wiceprezydent Izabeli Śliwińskiej

Edukacja na minus - komentarz wiceprezydent Izabeli Śliwińskiej

Wyjaśnienia dotyczące braku wypłat nagród dla nauczycieli w tomaszowskich placówkach oświatowych 14.10.2020 12:26    53    3
Powiatowy dystans społeczny

Powiatowy dystans społeczny

6526 nowych zakażeń koronawirusem od wczoraj, zmarło 116 osób – to najwięcej zakażeń i zgonów od początku epidemii. Zamykane kolejne szkoły i przedszkola w powiecie tomaszowskim Brak miejsc w szpitalach i respiratorów. Tymczasem politycy świętują w najlepsze. Ten list będzie krótki, bo wszystko, co można napisać nie mieści się w słowniku ludzi kulturalnych. Zamiast tekstu najlepiej przemawia fotografia. Rozumiem, że ktoś poczuwa się w obowiązku podpromowywać regularnie pana Antonniego Macierewicza, ale chyba powinny być tego jakieś granice. To nic, że wszystkie osoby na zdjęciach mają założone maseczki, bo poza nimi służby sanitarne zalecają też właściwy dystans. Tutaj go brakuje, podobnie jak zdrowego rozsądku 14.10.2020 11:47    19    13
Święto Edukacji Narodowej bez nagród

Święto Edukacji Narodowej bez nagród

Droga Redakcjo, piszę do Was, bo może Wam uda się uzyskać odpowiedzi na nurtujące mnie ( i myślę, że nie tylko mnie) pytania. Próbowałam pytać u źródła- osoby jak najbardziej kompetentnej-dyrektora szkoły, w której pracuję, ale też nie wiedział. Może Wam się uda? 14.10.2020 10:25    37    40
Dbajcie o siebie i dbajcie o nas... bardziej!

Dbajcie o siebie i dbajcie o nas... bardziej!

Wczoraj tuż po godzinie 12, w supermarkecie Aldi przy ul. Św. Antoniego nie wierzyłam własnym oczom. W czasie przerwy pomiędzy lekcjami pod sklep i do marketu nadciągnęła młodzież z pobliskiej szkoły i... tu niestety z przykrością muszę stwierdzić, że znacząca większość nie miała maseczek na twarzy, zwrócenie im uwagi zostało skwitowane chwilowym zmieszaniem na twarzy i... wzruszeniem ramion... 13.10.2020 14:01    7    4
Maseczki.... nie każdy się stosuje

Maseczki.... nie każdy się stosuje

Czy leci z nami pilot - to tytuł znanej komedii z lat 80-tych. Dzisiejszy, krótki spacer po mieście każe mi zawołać - czy jest u nas Policja, Straż Miejska i inne służby? Mamy żółtą strefę epidemiczną, a mijałam co chwilę osoby, do których obowiązek zasłaniania ust i nosa jeszcze w sposób zrozumiały nie dotarł. Może pomocne dla lepszego zrozumienie byłyby "zajęcia praktyczne" w postaci konieczności dokonania opłat za wystawione mandaty? Prawdziwym hitem są osoby oczekujące na przyjazd autobusów MZK na przystankach. Maseczki spuszczone na brodę i papierosy w "gębach". Wydychane na innych oczekujących śmierdzące i trujące opary. Trudno się dziwić w sumie, ponieważ w Polsce panuje szeroka, powszechnie akceptowana, subkultura łamania przepisów, do uczestnictwa w której zachęcają nawet politycy. Palenie papierosów na przystankach jest samo w sobie zakazane. Ale skoro nikt nie reaguje, to nie ma się przecież czym przejmować. 10.10.2020 14:44    20    6
Ratunku UOKIK!

Ratunku UOKIK!

W ostatnich dniach zorientowałem się, że jestem robiony "w bambuko" przez firmę kurierską InPost. O co chodzi? Otóż, zniszczyli mi przesyłkę. Pytanie tylko: jak?  Jakimś drutem albo strzałem z karabinu snajperskiego zrobili dziurę w metalowym urządzeniu służącym do obsługi nogą (przełącznik efektów wzmacniacza gitarowego). Jeszcze raz, żeby uwypuklić: przebili metal o grubości kilku milimetrów. 09.10.2020 20:56    1    3
Nocne harce na parkingu w środku miasta

Nocne harce na parkingu w środku miasta

"Polska to dziwna kraja" powiedziałby zapewne popularny prawie ćwierć wieku temu Zulu Gula. Jesteśmy chyba jedynym miejscem na świecie, gdzie chołubi się idiotów, a ludziom, protestującym przeciwko głupocie sugeruje się, że powinni zmienić miejsce zamieszkania. Polska to chyba też jedyny w "cywlizowanej" Europie kraj, gdzie pojęcie "miru domowego" jest pojęciem z gatunku tych... "obcych", a Policja udaje, że nie dostrzega łamania prawa o ruchu drogowym i trudno się jej dziwić, skoro panuje powszechna akceptacja dla patologii, uznawanych za mniej szkodliwe, choć będących często znacznie uciążliwymi. TIR-wiec regularnie rozjeżdżający osiedlowe uliczki i trawniki, to bohater. Ktoś, kto domaga się interwencji służb mundurowych, to postać u nas społecznie niepożądana. Takie podejście prowadzi do różnego rodzaju absurdów. Także tych drogowych. Poniżej przykład jednego z nich 19.09.2020 14:44    52    8
Reklama
Reklama
Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

W naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym, zaprojektowany z myślą o wygodzie, bezpieczeństwie i większej samodzielności użytkownika. To sprzęt, który może realnie poprawić komfort codziennego funkcjonowania – w domu, podczas spaceru, wizyty u lekarza czy załatwiania codziennych spraw.Model posiada amortyzowaną ramę z dwoma amortyzatorami kół tylnych, co zwiększa komfort jazdy na nierównym podłożu. Wózek wyposażono w szarą, oddychającą i demontowalną tapicerkę oraz poduszkę siedziska. Dostępne szerokości siedziska to 16” i 18”.Dla wygody użytkownika zastosowano regulowany kąt nachylenia oparcia, regulowane i demontowalne podłokietniki, możliwość odchylenia joysticka oraz uchylne, demontowalne podnóżki z regulacją długości. Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewniają hamulce elektromagnetyczne, regulowane tylne kółka przeciwwywrotne oraz pełne oświetlenie drogowe LED.Wózek posiada kontroler VS/PG50A, koła przednie 9”, koła tylne 14”, prześwit 8 cm, a jego waga bez akumulatorów wynosi 49 kg.To urządzenie przeznaczone jest dla osób, które potrzebują wsparcia w mobilności i chcą zachować możliwie największą niezależność. Przeciwwskazaniem do użytkowania są przeciwwskazania do pozycji siedzącej.Z pełną ofertą można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów. Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora. Na terenie miasta zapewniamy transport gratis.
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:33 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:10 Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:02 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:48 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 19:59 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama