Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 19:35
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Listy czytelników

Ścieżka? Nie każdemu potrzebna

Ścieżka? Nie każdemu potrzebna

Do napisania tego listu skłoniły mnie ostatnio zamieszczone artykuły piętnujące zachowania kierowców parkujących na ścieżkach rowerowych.  I bardzo dobrze, że zwracana jest na to uwaga, gdyż jest to zachowanie niezgodne z przepisami. 10.07.2019 22:04    14    1
W Smardzewicach jest tak samo

W Smardzewicach jest tak samo

Okazuje się, że zajmowanie ciągów pieszo rowerowych to u nas norma. Zwracają na to uwagę także mieszkańcy Smardzewic, gdzie wykonano w ubiegłym roku nowe chodniki. Czytelnicy portalu twierdzą, że ulica jest niebepieczna, ponieważ jeździ nią duża liczba samochodów ciężarowych wożących piasek z kopalni na Białej Górze 06.07.2019 18:52    13    3
Wielkogabarytowe śmieci zalegają miesiącami

Wielkogabarytowe śmieci zalegają miesiącami

Tak wyglądają okolice śmietnika przy ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego 2/6. Wielkogabarytowe odpady leżą tu od ponad dwóch miesięcy. Zgodnie z informacją, wywieszoną na klatce schodowej oraz opublikowaną na stronie internetowej Urzędu Miasta miały być odebrane 18 kwietnia br. Nikt ich nie zabrał do dzisiaj. Mieszkańcy twierdzą, że prosili o interwencję TTBS już wielokrotnie. Niestety bezskutecznie. Być może po naszej publikacji coś się zmieni. Swoją drogą warto zadać pytanie: czy jest tu jakiś dozorca albo administrator? 06.07.2019 10:53    18
Dzieci przy skrzyżowaniu

Dzieci przy skrzyżowaniu

Jak się okazuje dzisiejsza kolizja na ul. Św. Antoniego nie jest pierwszą. Mieszkańcy okolicznych domów alarmują, że jest w tym miejscu jeszcze inny problem. Fragment trawnika, połozlony tuż przy rondzie jest ulubionym miejscem zabaw dla dzieci. Niestety betonowanie blokowisk i tworzenie hektarów wybetonowanych parkingów pozbawia dzieciaki naturlnych stref zabaw. W tym miejscu jest apel o budowę ogrodzenia. Czy to rozwiąże problem? Wydaje się nam, że nie. 06.07.2019 10:37    75    1
Zbierali książki dla Polaków na Litwie

Zbierali książki dla Polaków na Litwie

Stowarzyszenie Patrioci dla Tomaszowa dziękuje wszystkim ofiarodawcom za wsparcie zbiórki książek, które trafią do polskich dzieci na Litwie! Książek łącznie zebrano ok. 500 egzemplarzy, które w najbliższych dniach zostaną przekazane stowarzyszeniu motocyklowemu Filii Patriae, które jestkoordynatorem zbiórki na całą Polskę. 29.06.2019 10:01    2    2
Artykuł Dwa wnioski do Prokuratury a Patrioci dla Tomaszowa.

Artykuł Dwa wnioski do Prokuratury a Patrioci dla Tomaszowa.

Stowarzyszenie Patrioci dla Tomaszowa postanowiło odnieść się do artykułu, który ukazał się na Państwa portalu NaszTomaszow.pl. Jeśli to możliwe prosimy o publikacje. Pozdrawiam Adrian Sęk Prezes Stowarzyszenia Patrioci dla Tomaszowa. Szanowni Państwo, 23.06.2019 13:11    4    2
Zawsze warto pomagać. Po pożarze człowiek mieszka w komórce

Zawsze warto pomagać. Po pożarze człowiek mieszka w komórce

Wczoraj napisała do mnie mieszkanka Tomaszowa z prośbą o wsparcie dla 80 letniego Pana, któremu w poniedziałek Wielkanocny spalił się dom. Dziś pojechałem, aby zobaczyć jaka pomoc jest potrzebna i co mogę zrobić. To co zobaczyłem mną wstrząsnęło! -0 pisze na swoim profilu Fb, radny Adrian Witczak 22.06.2019 20:15    16
Na Zielonej nie jest różowo

Na Zielonej nie jest różowo

W naszych materiałach dotyczących oznakowania w Tomaszowie Mazowieckim  zazwyczaj zajmujemy się tylko jedną ulicą. Dzisiaj proponujemy nieco bardziej obszerny materiał dla rozważenia (nie tylko) przez mmiejskie słuby drogowe. Do "przeglądu" wzięlismy jedno z osiedli domków jednorodzinnych. Prezentujemy wam wyniki krotkiej wycieczki po osiedlu  "Zielona", gdzie mamy dwóch zarządców dróg, czyli miasto i starostwo. 21.06.2019 17:39    2
Dominik Kupis: Żegnaj Mistrzu!

Dominik Kupis: Żegnaj Mistrzu!

Mirosław Orłowski był moim sąsiadem, nauczycielem i przyjacielem mojego Taty. Gdy się spotykali, zawsze wspominali nasze wyjazdy do Zakopanego w latach dziewięćdziesiątych. 20.06.2019 15:19    4
Głupota i nic więcej?

Głupota i nic więcej?

Podobno kto nie lubi zwierząt nie może lubić też ludzi. Niektóre zachowania wynikają jednak nie tyle z niechęci do "braci mniejszych" co ze zwykłej głupoty. Jeden z czytelników portalu podesłał nam film, na którym uczeń jednej z tomaszowskich szkół pondagimnazjalnych dla uciechy postanowił nauczyć pływać kota. Zdarzenie miało miejsce nad Pilicą. Sami oceńcie to zachowanie. Nas ono mocno oburzyło 20.06.2019 11:58    16    6
TBO: Głosowanie jeszcze tylko jeden dzień

TBO: Głosowanie jeszcze tylko jeden dzień

Przypominamy, że jeszcze jeden dzień możecie głosować na projekty w ramach Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród niech jest również projekt złożony przez Wspólnotę Mieskaniową z ulicy Niska. Dotyczy on naprawy nawierzchni wokół osiedlowych bloków. Wymiana nawierzchni istniejących ze względu na zły stan techniczny oraz wykonanie utwardzeń miejsc nieutwardzonych celem uzyskania miejsc postojowych. Zagospodarowanie terenu ma służyć mieszkańcom osiedla ze względu na ciasną infrastrukturę. 16.06.2019 18:01    1    1
Dwa wnioski do Prokuratury

Dwa wnioski do Prokuratury

Stowarzyszenie "Patrioci dla Tomaszowa" zorganizowało w ostatnim czasie w naszym mieście kilka spotkań poświęconych najnowszej historii Polski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi Krzysztof Karoń i Stanisław Michalkiewicz. Teraz niektórymi wypowiedziami zajmie się prokuratura. Zawiadomienia, jakie złożył Dominik Kupis, administrator profilu Tomaszów Mazowiecki Yizkor Book dotyczy tzw. kłamstwa oświęcimskiego. 16.06.2019 16:36    27    2
Ksiądz hip-hopowiec u św.Antoniego

Ksiądz hip-hopowiec u św.Antoniego

W czwartek wnętrze kościoła św.Antoniego wypełniło się hip-hopowymi rytmami. Przed licznie przybyłymi na koncert tomaszowianami wystąpił Jakub Bartczak - polski ksiądz raper, którego na You Tubie obserwuje prawie sto tysięcy internautów. 14.06.2019 09:05    8    39
Marzenia o przystanku widmo

Marzenia o przystanku widmo

Po wielu bataliach marzenia mieszkańców osiedli u zbiegu św. Antoniego i ul. Mazowieckiej (by nie napisać osiedli Wyzwolenia) mogą się ziścić bez czekania na uśmiech władz powiatu. Art. 20f ust. 1 ustawy o drogach publicznych daje szansę na wykonanie tego długo oczekiwanego przystanku przez miasto, a zatem cała moc w głosach na projekt (TBO/24/2019) z tegorocznej V Edycji Budżetu Obywatelskiego. 10.06.2019 12:53    3    2
Kilka słów o stanicy we Fryszerce w Inowłodzu

Kilka słów o stanicy we Fryszerce w Inowłodzu

Witam chciałbym się podzielić z Wami pewną refleksją. Od jakiegoś czasu głośno jest na temat stanicy we Fryszerce. Chciałem się tam wybrać. Skontaktowałem się w tej sprawie z harcerzami,którzy są gospodarzem obiektu. Odpowiedziano mi,że taki obiekt już nie istnieje. 07.06.2019 20:20    18    14
Dary dla tomaszowskiego schroniska

Dary dla tomaszowskiego schroniska

Pytanie do internautów: czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi,jak to możliwe, że Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt prowadzone przez Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, notorycznie zwraca się o dary. 06.06.2019 13:14    10
Przypadkowe, czy celowe....

Przypadkowe, czy celowe....

Z samochodu tego nie widać, ale z roweru już tak. Otóż na Warszawskiej i to wielu miejscach - przynajmniej na odcinku od supermarketu Tesco aż za stacją paliw BP - pojawiły się okrągłe dziury o średnicy ok. 10 centymetrów. Ich reguralny kształt sugeruje, że wykonane były jakimś narzędziem. 05.06.2019 10:07    5    7
Niebezpieczna i... głupia zabawa

Niebezpieczna i... głupia zabawa

Na najpopularniejszym portalu z nagraniami wideo – You Tube, nadal dostępny jest film na którym młodzi chłopcy skaczą do rzeki z jednego z mostów nad Pilicą. Rzeka należy do najbardziej zdradliwych w Polsce. Podczas jednej doby potrafi  zmienić się jej głębokość w konkretnym miejscu. 04.06.2019 19:18    4    10
Dzień Dziecka na Bulwarach

Dzień Dziecka na Bulwarach

Dzieci, dorośli, pełnosprawni i niepełnosprawni bawili się wczoraj w Nowym Parku Miejskim „Bulwary” nad Wolbórką. Usiąść można było za kierownicą radiowozu policyjnego, wozu strażackiego i pojazdów wojskowych. A nawet przymierzyć hełm lotnika. Nie zabrakło również seniorów. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji. A w niedziele po godzinie 19 powtórka zabawy 02.06.2019 10:09    2    9
A co go to obchodzi..?

A co go to obchodzi..?

Każdemu z nas zdarza się krytykować bałagan w mieście. Niestety zapominamy, że nie robi się on sam. Wystarczy odrobina kultury, dbałości i... myślenia. Poniżej mały przykład. Dzisiaj rano przez nasze osiedle przejeżdżała "szambiarka", która odbierała nieczystości w domu jednegoz z sąsiadów. Pomijam fakt, że jechała po pasach zieleni, ale na progu zwalniającym kierowca zgubił podczepione do wylewu plastikowe wiadro z oczywistą zawartością. Dogoniłem człowieka na skrzyżowaniu. Zwróciłem uwagę, że powienien wrócić i posprzątać po sobie. Efektu nie było. Kierowca stwierdził, że nic go to nie interesuje i pojechał dalej. Minę miał taką, jakby chciał mnie pobić... 01.06.2019 10:27    2    2
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533DB

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533DB

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisCzy łóżko rehabilitacyjne można otrzymać od nas niemal za darmo? Tak. Pomożemy załatwić wszelkie formalności  Na zdjęciu: Obudowa PB 533 DB w kolorze orzech, z dwoma wkładami PB 521 wraz z okrągłymi podstawami łóżka.Obudowa PB 533 DB wraz z wkładami PB 521, to nasza propozycja rozwiązania umożliwiającego korzystanie z łóżka przez oboje partnerów przy zachowaniu wszystkich jego istotnych funkcji. To jedyne w swoim rodzaju łóżko umożliwia stałe wsparcie i obecność opiekuna/partnera, co stanowi istotny czynnik w rekonwalescencji i opiece nad chorym.Więcej informacji Kolory standardowe: Kolory niestandardowe*:DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Indywidualne sterowanie leżami2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Podwójny system podnoszenia3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżkaOPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kółPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze330 kgMaksymalna waga użytkownika2 × 140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 165 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:
Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Aktywny wózek inwalidzki na stałej ramie otwartejW naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki na stałej ramie otwartej, przeznaczony dla osób, które oczekują lekkości, wytrzymałości i bardzo dobrego dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkownika.Rama wózka wykonana jest z wytrzymałego aluminium, stosowanego również w przemyśle wojskowym. Dzięki temu konstrukcja łączy trwałość z niską wagą i sprawdza się w codziennym, aktywnym użytkowaniu.Wózek można dopasować do sylwetki oraz sposobu poruszania się użytkownika. Dostępna jest szerokość siedziska od 30 do 50 cm, głębokość od 38 do 50 cm oraz wysokość oparcia pleców od 25 do 45 cm. Istnieje również możliwość regulacji wysokości siedziska – z przodu od 45 do 53 cm, a z tyłu od 36 do 51 cm. Różnica między przednią i tylną wysokością siedziska może wynosić do 10 cm, a kąt siedziska do 13 stopni, w zależności od długości ramy.Dużym atutem modelu jest płynna regulacja środka ciężkości, która pozwala lepiej dostosować wózek do poziomu aktywności i techniki jazdy. Wózek może być wyposażony w boczek aktywny, aluminiowy – stały lub wyjmowany. Jednoczęściowy stopień podnóżka wykonano z lekkiej i wytrzymałej płyty aluminiowej, a jego wysokość, głębokość i kąt można regulować.Model posiada wytrzymałą tapicerkę, przednie kółka w rozmiarach 4”, 5” lub 5,5”, a w wersji standardowej dostępne jest oparcie z rączkami do pchania lub bez nich.W ramach dodatkowych opcji można dobrać elementy stabilizacji, takie jak peloty, pasy piersiowe, kamizelki oraz zagłówki. Dostępne są także regulowane na wysokość rączki do pchania, szeroka gama modeli i kolorów kółek przednich oraz tylnych, bogata paleta kolorów ram i tapicerek, stopień podnóżka z oświetleniem drogowym LED, kółka podporowe oraz tylne wąsy.Z pełną ofertą wózków inwalidzkich można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż i dostawy bezpośrednio do domów pacjentów.
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:33 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:10 Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:02 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:48 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 19:59 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama