Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 20:49
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Nowy market na Niebrowie

Dużo więcej osób niż podczas listopadowego otwarcia niemieckiego Aldi przy Rondzie Tomaszowskich Olimpijczyków, przyszło dziś na otwarcie nowego marketu u zbiegu Kwiatowej i Szerokiej. Lokal zajmowany do niedawna przez sklep z tym samym asortymentem – „Mila”, zajęła „Stokrotka” należąca do polskiej sieci sklepów z Lublina. To pierwszy ich obiekt w Tomaszowie i trzydziesty trzeci w naszym województwie. Co ciekawe są obecni już w dużo mniejszych od Tomaszowa miastach jak Rawa, Przedbórz czy Koluszki. Czy to oznacza, że w naszym mieście jest jeszcze rynek na obiekty tego typu?

Przeczytaj o otwarciu pierwszego dyskontu niemieckiej sieci Aldi tutajttps://www.nasztomaszow.pl/wiadomosci/28095,weryfikacja-stereotypow

Natknąwszy jakoś tydzień temu na informacje, że pierwsza tomaszowska„Stokrotka” będzie tego dnia otwierana o 6.30 byłem na miejscu już pół godziny wcześniej. To żadne wzywanie, bo jazda po Tomaszowie w tych godzinach w lipcu należy do przyjemności. Jest jeszcze w miarę cicho i spokojnie nawet na największych ulicach. Przede wszystkim nie natykam się na olbrzymie i śmierdzące TIRy. Uważam, że każdy komu zależy na udanym dniu, powinien o poranku wsiadać właśnie na rower i ruszać w miasto przynajmniej na godzinę . Nie w las, nie w dzicz, ale właśnie w przestrzeń na której najbardziej nam zależy, czyli nasz ukochany Tomaszów. Na miejscu dowiedziałem się, że otwarcie nastąpi jednak o 9, więc wróciłem do domu by wysłuchać ulubionej audycji w Polskim Radio 24 czyli komentarzy o poranku, które rozpoczynają się o siódmej. A że PR24 dostępny jest w kablówce Multimediów, w każdym pakiecie, więc nie musiałem długo dłubać w smartfonie by odpalić radio internetowe przez aplikacje TuneIn.

Przyjeżdżawszy przed „Stokrotkę” o szóstej, trochę liczyłem, że uda mi się porównać zainteresowanie tego typu imprezami wśród mieszkańców osiedla „Hubala”, „Wyzwolenia” i trochę „Śródmieścia” podczas otwarcia niemieckiego Aldi, z tym co zobaczę na największym tomaszowskim osiedlu, czyli „Niebrowie” „Stokrotkę” z tego punktu widzenia otwierano w innym czasie - nieco poźniej - ludzie nie musieli się zrywać by wpaść na imprezę, no i są przede wszystkim wakacje. Można było przyjść przy okazji, czy nawet ad hoc widząc tłum przed sklepem. Trudno ocenić, kto przyszedł skuszony tańszym zakupem, kto z ciekawości.

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

Dane socjologiczne na temat Tomaszowa są skąpe, właściwie jedynie miarodajne pochodzą z ogólnopolskich spisów powszechnych, a te organizowane są bardzo rzadko, no i te umieszczane raportach Urzędu Miasta. Co do ostatnich – mówiąc oględnie są bardzo powierzchowne i sprowadzają się jedynie do analizy danych zastanych, przede wszystkim dotyczących infrastruktury w mieście i finansowanych przez miasto instytucji. O zamożności tomaszowian – prawdziwej, nie demonstrowanej, wiemy nadal niewiele.

A jednak społeczeństwo polskie podlega dynamicznym zmianom, a badań na temat miast wielkości Tomaszowa jest nadal bardzo mało, co widać po wielkim zdziwieniu wśród wielu publicystów po opublikowaniu przez socjologa Macieja Gduli książki „Miastko”, w której próbuje zrozumieć zwycięstwo wyborcze PiSu w 2014 roku. Dlatego tak jak - w miarę regularne - wizyty w kościołach podczas niedzielnych mszy, w różnych częściach miasta, tak otwarcie nowego dyskontu jest dla mnie niezwykłą gratką.

Oczywiście jak wielu obecnych dzisiaj na Kwiatowej zgarnąłem też i gadżety promocyjne (bo czemu nie?), najbardziej cieszą mnie paski odblaskowe rozdawane przez piękne tomaszowianki przed sklepem. Zaraz założyłem je na nogi, mimo że miałem już parę swoich ;). Widoczność dla kierowców aut, jest bardzo ważna. Ale również osłodziłem sobie poranek smacznymi krówkami w opakowaniach z logiem sklepu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Krysia 26.07.2019 22:19
Za czym kolejka ta stoi ? Co kupi ?

sprawa honorowa 05.08.2019 02:59
Ciociulu, czy zamierzasz dotrzymać słowa i spłacić swojego Brata, któremu obiecałaś z właściwą sobie wylewnością , że „nie spoczniesz, zanim nie spłacisz, uff, uff, uff” i nadęcie. Tatulo, w końcu odpisał się (czego ja bym nie zrobił nigdy), nie bardzo nawet pewnie wierząc w deklaracje. A sprawa wisi. Dziś możesz to zrobić bezgotówkowo. Jest skraweczek ziemi na Kaczce, który w porównaniu do mieszkania na Niebrowie jest niczym. Skrawczek ziemi na Kaczce tak jak się obiecało, a nie na OLX i sprawa jest zamknięta. Nie inspiruje mnie Matka, wręcz przeciwnie. Sam z siebie. Nie zostawiaj konfilktu następnym pokoleniom. Płodny jestem do końca życia.

Karol 22.07.2019 09:20
Uff, mały ten mini markecik, ech kiedy Tomaszów doczeka się wielkopowierzchniowego normalnego Marketu???

To prawda 22.07.2019 13:18
Mało i by kupic byle kostkę masła czekać trzeba 10-15 minut. Uff, ale się wnerwilem! Co do nowych marketów marzy się wreszcie porządny budowlany. Póki co w Mrówce, byle kluczyk 20-30 zł. Ludzie budują domy, dzięki najmniejsze u w historii bezrobociu, remintuja mieszkania i po byle karnisz muszą jeździć do Łodzi. Jakiś mniejszy Leroy Merlin w Tomaszowie spokojnie by na siebie zarobił, choć marzeniem jest Brico Marche (ten sam właściciel co spożywczak w galerii, ale budowlany sklep) To jest najtańszy sklep budowlany z tych sieciowych.

Otwórzcie Bricomarche w Tomaszowie! Ileż można czekać na puszkę farby poniżej 10 zeta? 22.07.2019 13:29
Bricomarche jest nawet w dużo mniejszym Radomsku! Ten sklep - zdaje się - można otworzyć na zasadzie franczyzy. Sieć muszkoeterow czy jakoś tak to się nazywa. Brico to nie jest duży market, ale wszystko jest. Serio - zobaczycie gdzieś, wejdzcie oceńcie sami. Szczypce do rur kupiłem kiedy za 5 zł... Rzy Jagiellonskoej w Wawie. Hej lokalne byznesmeny! Weźcie się za to! Na to nie jest potrzebny duo większy plac od tego co jest pod Stokrotka czy Netto! Kto pierwszy to odpali, będzie z tego żył przez najbliższe 30 lat. Tak jak wcześniej napisałem - stosunkowo niskie ceny artykułów, czyli ci dostawcy też muszą stawiać nie za wysokie warunki. Myślę że plac 500 m2 z drugie tyle na parking. Bańkę trzeba zainwestować na start tak jak w McDonalda. Ale potem biznes łatwiejszy, warunki franczyzodawcy dużo lepsze. Ja nie mam tej kasy, ale po Tomaszowie już jeżdżą auta na lokalnych blachach, za 400-500 tys. Za Biedronka na Panfil dwa tygodnie temu widzalem... Maserati(!) z rejestracją ETM. Zróbcie coś dla ludzi i zarazem dla siebie! Budowlany Bricomarche dla Tomaszowa!

To dobry czas by otworzyć market budowlany w Tomaszowie. Niepotrzebny duży plac. Biznesmeni z TM zainteresujcie się! 23.07.2019 12:09
Google: Właściciel Bricomarche zwiększa obroty. Planuje kolejne otwarcia

fan Bricomarche 23.07.2019 13:02
Trzeba by inwestora zaprosić do Tomaszowa ale kto to zrobi???

@fan Bricomarche 23.07.2019 13:33
Milion złotych mają i nasi. Zresztą, to najczęściej odbywa się na takiej zasadzie jak ze Stokrotką / Mrówką przy Kwiatowej. Kto inny jest właścicielem budynku i terenu, kto inny wynajmuje i prowadzi sklep. Najlepiej oczywiście prowadzić na swoim terenie, ale też ziemię można wynająć. Taki Bricomarche jaki jest przy Jagiellońskiej w Warszawie (wolnostojący, bo są i takie będące częścią większego centrum handlowego), ale ten z Jagiellońskiej w Wawie, to jest blaszak typu Bodzio u nas przy szpitalu. Żadna zaawansowana technologia. Dobrze by to powstało. Naprawdę wielu ludziom by ulżyło, bo również w Tomaszowie i w okolicach buduje się sporo, a ceny materiałów budowlanych / wykończeniowych są u nas wyższe niż w miastach gdzie jest właśnie Bricomarche, Leroy Merlin, Castorama czy inne tego typu obiekty. Jest też francuska Panorama (to jest chyba nawet ten sam właściciel co Leroy Merlin, ale strategia biznesowa zupełnie inna. Baradzo drogo) Pod Bricomarche myślę, że wystarczy teren wielkości tego jaki zajmuje Biedronka przy Frabiarskiej. Część budynku Bricomache przy Jagiellońskiej w Warszawie, to jest hala bez ogrzewania, bo trzymają tam płyty i inne drewno, które wymaga jedynie osłonięcia przed deszczem. Przejedźcie się na Jagiellońską w Warszawie, bo to jest naprawdę prosty market - modelowy dla kogoś kto chciałby zbudować  to w Tomaszowie,a istniejący w bliskim sąsiedztwie dużego Leroy Merlin przy Modlińskiej. Utrzymuje się bo ma świetne ceny. Natomiast te tomaszowskie składy czy minimarkety budowlane, jawią się przy tym jak jakieś salony. Byle wiertełko 10 zł. Szmatę na szyję, taką antypyłową z odblaskiem z dwóch stron (ja to chciałem na rower, ale dedykowana jest na budowy), dziś ogłądałem - 15 zł. W Auchan w Warszawie (na Modlińskiej i na Okęciu - wszystko do sprawdzenia, bywacie tam przecież), jest po ...złotówce. No kurcze... :( Na Jagiellońską do Bricomarche dojechać z Tomaszowa można nie zjeżdżając z S8, przed samym marketem wystarczy jedynie zjechać ślimiakiem z S8 w kierunku Pragi na węźle Żerań, właśnie na ulicę Jagiellońską. Godzina jazdy. Co prawda ja tam będąc z dwa czy trzy razy autem próbowałem zjechać z 10 razy :)) i lądowałem nie tam gdzie chciałem, ale dla kogoś jeżdżącego na codzień samochodem, wprawionego w znakach to będzie proste. Nie ominąć zjazdu na Pragę Północ po prostu. Z Tomaszowa w sobotę rano, godzina jazdy. Piankę do okien kupiłem tam za ...9 zł (duża tuba), szczypce do rur za 5 zł, farbę olejną (tę najpopularniejszą puszkę - litr?), też poniżej 10 zł Oprócz szczypiec do rur, to wszystko było w regularnej cenie, nie że promocja. To samo z bejcą do drewna. Dla majsterkowiczów i drobnych budowlańców jakich w Tomaszowie jest wielu, to jest raj. Na elektronarzędzia co tydzień promocja. Młot do ścian w blokach, za 100-150 zł.

. 23.07.2019 13:41
Firma nazywa się Brico Depot Jagiellońska 82 Warszawa. W Google wyświetla się jako zamknieta w tje lokalizacji na stałe. Byłem tam rok temu ostatni raz. Brico Depot nie Bricomarche

. 23.07.2019 13:43
szkoda :( bardzo szkoda :(

Znawca 29.07.2019 17:07
Maserati nie są drogie jako używane :)

Monia 22.07.2019 18:44
Gdyby w końcu wzięto się za parterową zabudowę Warszawskiej, gdzie te budy stoją od ponad stu lat. Pierzeje Warszawskiej czekają na rewitalizację Panowie Włodarze Tomaszowa. Może już czas doprowadzić do estetyki zabudowę naszej głównej arterii miasta.

Aldona 21.07.2019 08:44
Autor widać ma alergie do marketu Aldi. A jest to jedyny market w mieście w dużej części z innym towarem niż cała reszta sieciówek. Czas podjąć jakąś kurację drogi pismaku. Poza tym Stokrotka to nie polska sieć. Lecz czy to ma takie znaczenie? W marketach sprzedawany jest towar głównie wyprodukowany w Polsce. Pracownicy też pracują głównie z Polski. I podatki też w dużej części idą do polskiego US. Dinozaurów umysłowych jednak widać nie brakuje. Komentarze też widać są puszczane tylko te przychylne właścicielowi portalu, jednocześnie mającemu dużo wspólnego z drobnymi sklepikarzami. eh.....

xl 20.07.2019 22:44
Widać zwolenników otwarcia stodół w tym mieście nie brakuje

/ 21.07.2019 05:59
1. Stabilna praca 2. Niezłe jak na Tomaszów zarobki. Utyskiwanie rzeczywistości nie zmieni. Jest teren, Burian kupuje, buduje, wynajmuje. Uzupełnienie: Z punktu widzienia osoby która przez 19 lat żyła w większym mieście, to i tak w Tomaszowie jest mały wybór. Przez 3 tygodnie szukałem najtańszej możliwości zakupu mniejszego klucza nastawnego. Takiego który w większości zastosowań zastępuje płaskie i oczkowe. No i i skończyło się na ...rynku za 10 zł. Carrefour: 14 czy nawet 14,99 Mrówka chyba ponad 20, wszędzie indziej też. I teraz: Carrefour Market (czyli taki mały market po pawilonach PSS na osiedlach - jak u nas Biedronka przy Panfil. Carrefour Market na Julianowskiej w Warszawie - 6,99 zł. Rok? Półtora roku temu? W ogóle wszystko jest jest tańsze jeśli chodzi o zakupy. Nawet te sklepy „wszystko za złotówkę” w Tomaszowie są za 1,5 zł Idźcie sobie na bazarki przy Julianowskiej w Warszawie, przy Namysłowskiej - wszyztkich tego typu. A tam się kupuje wszystko do sprzątania, jakąś małą przemysłowkę. Złotówka za sztukę. W Tomaszowie? 1,5 - 2 zł i więcej. Ta sama chińszczyzna. Buraki które wstydzą się na takie tematy rozmawiać, a sami kombinują by zaspokoić podstawowe potrzeby tego nie powiedzą, ale fakty są takie, że handluje się w Tomaszowie dużo drożej, w krótszych godzinach (sklepy czynne do 17??? WTF?? Pfff To te 20 lat temu nawet tu tak nie było), niż w Warszawie Ja nie kręcę nosem, że nie można już kupić jedzenia w markecie w nocy, nie o to mi chodzi. Ale sklep czynny do 17 - rękawiczki te typu wampirki tylko, że czarne na rowwer za 2,50 ??? Gdzie w Warszawie kupuję za 1 zł? Kupują tę chińszczyznę w tych samych hurtowniach w Rzgowie, część pewnie na Marywiliskiej w Wawie, część na Wólce Kosowskiej, ten sam towar cena 150 % wyższa.

:( chce już do domu 21.07.2019 06:07
Pompkę teraz trzymam do roweru, która kupiłem w Tesco na Stalowej za 1,99 zł (jak Boga kocham, przeleżała sezon, nikt jej nie kupił bo chyba opakowanie było naruszone, no nie wiem. Ja na pewno dałem 2 zeta), w Biedrze przy Panfil identyczną widziałem jakoś tydzień temu za ? ...9,99 zł Dramaty prowincji: przemoc na codzień, drożyzna, niska jakość spotykanych ludzi.

Hanka 20.07.2019 09:55
Napięcie w artykule...majstersztyk

:P 20.07.2019 11:52
:)) thx

Ajdejano 19.07.2019 13:25
Jak czytam te wszystkie wpisy, to zastanawiam się: jacy durnowaci są ci wszyscy ludzie, którzy takie bzdety piszą. W Polsce, jednak musi być dobrobyt, jeżeli ludzie zajmują sobie czas takimi wpisami-***relami. Ale, za chwilę będą bluzgać na rząd i ten cholerny PiS. Paranoja.

Delciu 19.07.2019 09:48
Duże i śmierdzące TIRy ? Brawo dla autora tego posta, gdyby nie te „śmierdzące TIRy” nie miałbyś co jeść, w aptekach nie byłoby leków potrzebnych dla Ciebie, Twojej rodziny czy przyjaciół, ludzie poświęcają życie dla pracy na rzecz innych, a Ty obrażasz ich pomimo, że ten zawód jest nie bez powodu nazywany najtrudniejszym zawodem świata. Wielki minus dla autora za te wypowiedź i jedyna śmierdząca rzecz jaką tu widzę to ten artykuł.

e 19.07.2019 09:54
noo rzeczywiście, oddychać bym nie mógł, pajacu. Wyjedź chociaż gdzieś do roboty na zachód i poobserwuj jak to jest organizowane. Dwutygodniowe wakacje nie bardzo na to pozwalają, a w czasie studiów (jeśli jakieś w ogóle ukończyłeś), nie kwalifikowałeś się nigdy na stypendium. Zatem jedyna możliwość potyrać tam.

Czytelniczka 19.07.2019 07:58
Szczerze? Ciężko stwierdzić o czym konkretnie jest artykuł. Zamiast konkretnie zgodnie z tytułem, nie potrzebne krążenie wokół tematu. Widząc tytuł chciałabym przeczytać o tym co jest w tytule, a nie koniecznie o tym, że autor artykułu uwielbia jakąś audycje w radiu...

Kierowca 18.07.2019 23:30
Śmierdzące Tir-y ... haha ... po pierwsze pismaku zapoznaj się z definicją co oznacza skrót "TIR", Po drugie to co druga osobówka śmierdzi gorzej niż ciężarówka... Po trzecie gdyby nie te śmierdzące Tir-y, to byś nie miał o czym pisać bo ten sklep by nie był otwarty, no chyba że takie pismaki jak Ty przynieśliby towar do magazynu na plecach

BZ 19.07.2019 05:32
Z perspektywy mieszkańców miasta degradujecie przestrzeń, prowadzicie do nowotworów, udarów chociażby nie pozwalając zasnąć ludziom mieszkających przy ulicach przez które przejeżdżacie. Większość dróg nie jest przystosowana do takich obciążeń, więc rozsypuje się po 5 latach od pobudowania.

Czytelniczka 19.07.2019 08:13
Z perspektywy jakich mieszkańców? Idąc za Pana tokiem myślenia, to tylko hybrydy po Tomaszowie jeżdżą i żadne inne pojazdy nie zanieczyszczaja powietrza... Zresztą co kierowca ma z tym wspólnego? Taka jest jego praca. Często z góry ma wyznaczoną trasę i godzinę dostawy. Jeżeli jest to taki problem dla "mieszkańców" to pisać pisma i brać się za firmy transportowe, które mogą ewentualnie coś poprawić. Jednakże na ten moment nie istnieje zastępstwo dla transportu samochodowego. Jest on najtańszy i najszybszy z obecnych możliwości. Dlatego też łatwo narzekać, ale jak chce się mieć w marketach dobre i świeże produkty to ktoś je dostarczyć musi. Pozdrawiam.

? 19.07.2019 08:27
Ktoś wcześniej już napisał - kolej. Gdyby to wymuszono odgórnie to i musiałby powstać w Tomaszowie i porządniejsza platforma cargo, do jej obsługi powstały by dodatkowe etaty, a każda z takich Biedronek musiałaby mieć swoją furgonetkę do obsługi tego. Przychodzi transport koleją, podjeżdżają furgony, zapakowują dowożą do sklepów. Dlaczego cierpieć muszą mieszkańcy takich - jednak niezamożnych - miasteczek, bo portugalski, niemiecki, czy inny właściciel dyskontów ma taki a nie inny model dystrybucji? Co to jest jakiś dogmat? Kto ma komu robić dobrze? Z Polski przez coś takiego nie wyjdą. Osobnym tematem są TIRy rozwożące piasek z Białej Góry. Ulicę niszczą na maksa, są bardzo uciążliwe dla mieszkańców, w kosztach naprawy miejskiej infrastruktury firma nie uczestniczy w ogóle. Nawet w odpiaszczaniu zapiaszczonego przez nich miasta. Zero. Nawet gestu.

mieszkaniec 19.07.2019 10:17
>tematem są TIRy rozwożące piasek z Białej Góry< narazie tych wielotonowców jest umiarkowana ilość na ulicach Tomaszowa. Za kilka lat ilość TIR-ów z drogocennym piaskiem może wzrosnąć dziesięciokrotnie i miasto będzie zakorkowane.

Szwaby dorzucajcie się do sprzątania miasta! 19.07.2019 10:27
i jeszcze mocniej zabrudzone piaskiem. Przecież to jest jakaś masakra, zwały piachu przy krawężniku co kwartał :(

Kierowca 18.07.2019 19:48
``Przede wszystkim nie natykam się na olbrzymie i śmierdzące TIRy,, Drogi dziennikarzu gdyby nie te tiry (ciężarówki) to byś nie miał gdzie mieszkać i byś z głodu zmar, bo bez ciężarówki niema nic.

TIR-y na tory 18.07.2019 21:26
Nie ma też zasad ortografii. Co do zasady kierowcy ciężarówek, to ludzie o niskim poziomie kultury i intelektu

Alinka 18.07.2019 19:37
Hitem otwarcia były przepyszne poczęstunki. Super sklep w tym miejscu!

Misia 18.07.2019 19:36
Niestety Stokrotka nie jest już polską siecią marketów. Została sprzedana litewskiej firmie Maxima Grupe spółki Emperia :)

BZ 19.07.2019 05:01
Ma Pani rację, nie sprawdziłem, przepraszam.

Opinie

26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

Dziś jest piątek, 26 czerwca, sto siedemdziesiąty siódmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.15, zajdzie o 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Dawid, Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł i Pelagia. Data dodania artykułu: 26.06.2026 08:23
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał. Data dodania artykułu: Dzisiaj, 14:59 Liczba komentarzy: 1 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 4
Ponad 6,2 mln zł z KPO dla szpitala onkologicznego w Tomaszowie. Dane, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo pacjentów Kiedy najlepiej umówić wymianę opon w Warszawie Czerwony pasek, czyli polska szkoła w krzywym zwierciadle. Nagradzamy oceny, a potem udajemy, że nie o oceny chodzi Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Jaki hotel blisko Łodzi wybrać na spokojny wypoczynek Ruszył nabór do Akademii TMF Tomaszów Mazowiecki. Małe kroki, wielkie piłkarskie marzenia Jaki piasek budowlany wybrać do betonu a jaki do tynku Upał zamiast akademii. Prezydent apeluje: zakończenia roku szkolnego tylko w niezbędnym minimum Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda 26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa Auto prywatne czy z komisu — co wybrać? Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał.
Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Dzisiejsze głosowania nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla Starosty Powiatu Tomaszowskiego trudno nazwać inaczej niż... cyrkiem. Ostatecznie, Dariusz Kowalczyk zarówno jednego, jak i drugiego nie uzyskał, bo... Mariusz Węgrzynowski i radni PiS zagłosowali przeciwko budżetowi, który sami... realizowali. Z kolei radni Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu (co de facto oznacza również głosowanie przeciw), mimo że wcześniej budżet i jego zmiany przyjmowali właściwie bezdyskusyjnie. Węgrzynowski przy okazji potwierdził, że odwołanie go było jak najbardziej uzasadnione. Dyskusja toczyła się głównie wokół peanów na własną cześć, wygłaszanych przez Węgrzynowskiego.
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 337

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 337

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 337 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 3 w kolorze buk.Łóżko PB 337 jest szczególnym łóżkiem do opieki długoterminowej, które w przeciwieństwie do klasycznych łóżek posiada możliwość opuszczenia krawędzi leża do poziomu ok. 23 cm. Niskie, dolne położenie leża ułatwia dostęp osobom z problemami z koordynacją ruchową i zwiększa bezpieczeństwo pacjenta nawet przy opuszczonych barierkach bocznych.Więcej informacjiKolory standardowe: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 23 cm od podłogi4. Solidne koło z hamulcem2. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Leże z regulacją twardości6. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu OPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 23 do 63 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:219 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 7 cmCiężar całkowity:101,4 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-337 [PDF]

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama