Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 21:59
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Weryfikacja stereotypów

Szkodliwe antypolskie stereotypy utrwalane przez duże redakcje w Polsce mówią, że w takich sytuacjach Polacy rzucają się na sklep jak... na kartofel. Nic takiego nie zaobserowałem podczas dzisiejszego otwarcia niemieckiego marketu ALDI w przy Rondzie Tomaszowskich Olimpijczyków.


 

Nie planowałem być na otwarciu, ale jako że jestem akurat w Tomaszowie, to postanowiłem po raz pierwszy zweryfikować to o czym czytam w sieci przy podobnych okazjach. Nie będę sie rozpisywał, bo nic w ALDI mnie nie zaskoczyło. Znam tę sieć z Warszawy, gdzie mają trzy markety, ale i bez tego, osoba która odwiedzi sklep nie zobaczy niczego, czego już wcześniej w naszym Mieście by nie było.


Nic mnie nie zaskoczyło może poza tym, że w tomaszowskim markecie, w przeciwieństwie do warszawskich, nie ma stoiska z alkoholem (czyżby zdecydowała bliskość
szkoły gastronomicznej).


Do domu wróciłem 20 minut po otwarciu sklepu, niedopita kawa jeszcze nie zdążyła ostygnąć. Zweryfikujcie Państwo moje obserwacje na nagraniu z otwarcia sklepu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Januszek 22.01.2019 14:47
Piotrków i tak ma więcej marketów niż u was w Tomaszowie, wiocha i tyle.

Romek 25.01.2019 11:56
Gdzie wiocha? to nie odwiedzaj Tomaszowa, zaopatruj się poza naszym miastem!

tiny.cc/tomaszow 06.01.2019 08:04
Jest niedziela 8 rano, a na Hubala 1 już posypane. Parking, ścieżki, wszędzie. Czerowna twarz latem nadużywa kosiarki, ale trzeba przyznać, że sumienny jest.

mieszkaniec 15.12.2018 12:10
Cosik mniej klijentów czyżby wysokie ceny odstraszyły a sąsiednia Biedronka do fullu oblężona non stop.

KK 16.12.2018 17:44
Do Biedronki lecą na łeb na szyję, do tego stopnia, że skosił ktoś ostatnio słup na trawniku vis a vis myjni.

Hania 18.12.2018 11:18
Niech pobudują Biedronki w Smardzewicach to nie będą jechać na łeb na szyję do miastowych na zakupy.

. 18.12.2018 17:24
Tam Dino macie.

Gienek z Unewla 20.12.2018 11:28
Smardzewice jako 5 tysięczna osada zasługuje na Market z prawdziwego zdażenia, skróciłoby to drogę na zakupy z okolicznych osad zamiast dojeżdzać do Tomaszowa.

miastowy 21.12.2018 16:41
Macie pojazdy to co to za problem podjechać do Aldi, rozleniwiacie się w tych waszych osadach

Bogusia 30.12.2018 12:06
łojojoj jakichż filozof a co momy robić w zimę? albo zakupy albo figle z chłopem pozostają, bo na wsi nuda

AA 05.01.2019 22:05
Na wsi nuda??? to zamieszkaj w mieście, tu masz full marketów i nie będzie czasu na figle z chłopem.

.. 21.12.2018 23:56
Gdyby to ode mnie zależało, to dodałbym Wam wszystkie tomaszowskie. Jeden obok drugiego by stały: Lidl, Biedronka, Aldi, Netto, Mila. To do was powinniśmy jeździć, a i miasto by odetchnelo, wzmocniona była by Kinia autobusowa tam do was.

Reńka 22.12.2018 11:02
błąd! -nie piszemy zdażenia tylko zdarzenia a gdzie was tam 5 tysięcy??? bez przesady, niech wam Wójt sciąga inwestora to może Biedronka będzie... etc

Ktosik 06.01.2019 07:49
Jakie 5 tysięcy? Tam mieszka "aż" 1876 osób. Poniżej dane z "Szukacza" (1) wieś Smardzewice woj. łódzkie pow. tomaszowski gmina Tomaszów Mazowiecki 1876 osób kod: 97-213

lokalny 10.01.2019 20:00
Zbliżona liczba mieszkańców wsi Smardzewice do liczby mieszkańców miasta Wolbórz. A może by, zawalczyć o prawa miejskie dla tej prężnej osady?

Całość po wklejeniu w Google: Podziękowanie dla Klientów Deutsche Bank Polska 13.12.2018 01:33
(...) Kończy się pewien etap naszej historii, który stanowił dla nas niezwykle cenne źródło satysfakcji, doświadczeń i inspiracji. Mamy nadzieję, że ta wspólna podróż poprzez świat finansów spełniła Państwa oczekiwania. Wierzymy, że byliśmy dla Państwa partnerem nie tylko w zakresie codziennej bankowości, ale przede wszystkim w budowaniu długofalowych strategii finansowych i dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań. Dziękujemy Klientom Private Banking, Klientom detalicznym, a także Małym i Średnim Przedsiębiorstwom za zaufanie i pełne zrozumienia relacje, które przez lata przyczyniały się do budowania modelu banku doradczego. Dziękujemy też za inspiracje do tworzenia ciekawych, unikalnych produktów i usług, które staraliśmy się jak najlepiej dopasowywać do Państwa potrzeb. (...) za inspiracje do tworzenia ciekawych, unikalnych produktów - nie było nic uniklnego, co więcej były na pozaßku 3 bankomaty w Warszawie (przy ich placówkach), z których można było wypłacić pieniądze bez prowizji. Najczęściej krozystałe z tego na pl. Konstytucji. Tzn przez pierwszy miesiąc, bo już mnie to zmęczyło, i po prostu odłożyłem ich kartę do szuflady. Po 6 latach znalzłem ją i w strachu przed jakimiś dużymi zaległosciami wynikajacymi z opłaty za kartę i nieużywany rachunek, poszedłem do największego odsziału dla detalistów. Twierdzili, że ...nigdy nie miałem u nich konta. Na moje pytanie skąd moje imię nazwisko jest wyryte na ich karcie? Ona: O_______________________O Trzy tygodnie szukali, potem dyrektorka powiedziała mi przez telefon, że jednak miałem, że znalazła mnie w jakimś katalogu centralnym, ale że zamkneli mi po kilku latach niekorzystania samii. Ja: Ale 5 dych miałem wam zapłacić z tego co pamiętam.... Ona: to już pan nie musi... Do dziś nie wiem, czy nie muszę, bo żadnego kwitu od nich nie dostałem, że mam konto zamknięte. Muszę opisać sprawę i wysłać pytanie do Santandera. Ale to już gdy sobie kupię nową klafiaturę. bo już co 3 klawisz się wciska bez uporu. W każdym razie moje wyobrażenia niemieckiej gospodarki: Bałagan, arogancja, sztywne głupie zasady. Ale przede wszystkim bałagan.

ALDI, Deutsche Bank, Billa - dziwne inwestowanie w Polsce. 15.12.2018 02:58
Tam miało być: do chwili przejęcia przez Santander, Deutsche Bank miał w poltoramilionowej Warszawie... 5 bezpłatnych bankomatów. Słownie: piec bezpłatnych bankomatów. Czyli tylko tyle ile mieli placówek. Zero umów z Euronetu czy Planet Cashem... Jak na bank z działem klienta indywidualnego w portfolio, czyli dla zwykłego RORowca, to jest historia z Barei. Dwie te maszyny znam osobiście :) i dość dobrze, bo za każdym razem gdy chciałem wypłacić 20 zł wędrowałem albo na Targowa, albo na pl. Konstytucji. Na pl. Konstytucji jest też duży Orange i do pewnego czasu tam był ogólnodostępny ekspres ciśnieniowy z kawą (FRANKE czyli taki z prawdziwego zdarzenia) Jeździłem sobie tam po prostu dla rozrywki. W Orange nie ogarniali tego ekspresu potem zniknął. Teraz jest w mBanku nad Dworcem Wileńskim.tez za free dobra kawa, kubek nie taki mały. Nie pół litra, ale 0,33 na pewno. Nie widzę powodu by nie korzystać z bezpłatnej kawy od banku. Mam konto, o co chodzi? Wracając do Deutsche Banku. Ich planów co do oddziału w Polsce nie rozumiem do dziś. Po co odpalać możliwość składania pieniądzy przez zwykłych RORowcow, skoro obsługa jest na tak niskim poziomie? Tam nie bylo żadnej ekspansji. Z biegiem lat przyglądania się temu biznesowi, poznałem kiedyś dziewczynę która u nich pracowała przy sprzedaży kredytów. Nie wejdzie tu, a przynajmniej to mało prawdopodobne, ale jej kwalifikacje - w tej jednak bardzo trudnej dziedzinie, bo tam jest masa rzeczy do wykucia na blachę, oceniam bardzo nisko. Chwaliła mi się ile to tam zarabia, jakie to perspektywy przed nią, ale nawet na podstawie wiedzy laika, zwykłego ich klienta, gdy zadałem jakieś konkretne pytanie, to odpowiedz była na poziomie jaki można znaleźć gdzieś na forum. Ze tam pracowała to wiem na pewno. Fizjologia, takiej prostej dziewczyny z Pruszkowa czy Ząbek. Historia przeciekawa. Znam osoby pracujące w podobnym charakterze w BGŻ, Credit Agricole i to są dziewczyny zupełnie na innym poziomie. Tutaj jak z jakiejś łapanki i po krociotkim szkoleniu. Tam jest taka masa danych wrażliwych... Pisze to pod tekstem o Aldi, bo obserwując trzy warszawskie ich markety, widzę dużo podobieństw z Deutsche Bankiem. Przypomnijmy - przed Lehman Brothers w 2008 drugim pod względem obrotów bankiem na świecie. Teraz są dalej od podium, ale nadal są graczem globalnym. To jest oczywiście jakąś tam działalność o której mam małe pojęcie, inwestycje, kredyty korporacyjne, generalnie źle kojarzące mi się rzeczy, no ale z samego wizerunkowego punktu widzenia, po co odpalać coś dla detalistow, z bardzo poważnym logiem i serwować taka kiche? Nie jest ważne czy w jakimś obszarze dział ości poważna firma się ośmiesza? Z pl. konstytucji pamiętam kiedyś babol od nich mnie wygonol, bo nozykiem do tapet otwieralem sobie kartę SIM, która przed chwilą dostałem od T-Mobile :) Mordę zaczęła drzec, że mam "niebezpieczne narzedzie" :)) Ochrony nie mieli (tzn jakiegos dziadka, który by wyszedł w czarnym swetrze i mi powiedział bym schował nożyk, czy coś takiego), to zaczęła mi policja grozic. Nie chcąc problemów, jakichś spisywac, wyszedłem, mówiąc jej na odchodne, że ma coś z głową. Tym samym nozykiem robię to samo w wielu innych miejscach do dziś i pierwszy raz ktoś w ogóle zwrócił uwagę. Gruby babiszon, z nalanym ryjem. Wcale nie taka stara, koło 40stki. Łeb zakuty, zafiksowany na filmach akcji gdzie z nozykiem do tapet może napadaja na banki. Jednym słowem kretynka z emocjami z okolic menopauzy. Na świecie olbrzymi bank, ale na sytuacje polskiego oddziału nie przełożyło się to w żaden sposób. Skala inwestycji w Polsce była zadziwiająco mała. Już dużo mniejsze banki oparte tylko na krajowym kapitale - jak Solorza Plus Bank, czy Czarneckiego Getin, mają więcej infrastruktury, wiecej etatów do obsługi tego. Deutsche Bank zainwestował w Polsce jakby od niechcenia. Od kilku lat podobnie jest z Aldi. Decyzja o tomaszowskim dyskoncie, była dla mnie sporym zaskoczeniem. W Warszawie jest marazm. I to nie rok, ale już z trzy lata. W żaden sposób tej sieci w Polsce nie można porownywac z tym co robi Lidl. A w Niemczech to jest ich bezpośredni konkurent. W Polsce to jest zupelnie inna skala inwestycji Lidla i ALDI. Jak oni mają zorganizowana logistykę - przechowywanie towaru, szczególnie warzyw, nabiału itd.Jakie i z kim maja popodpisywano umowy na rozwozenie tego przy tak małej ilości sklepów? Przeciez to się nie powinno spinać. To nie jest jak przy polskim biznesie samochód dostawczy a całe TIRy. To wszystko ich kosztuje. Pamiętajmy, że w Polsce też była obecna austriacka Billa. I też bardzo dziwnie inwestowala. Potem ten market Billi na Żoliborzu który ja obserwowałem zamienił się w Elea(?) Jakoś tak. A teraz jest Simply czyli mały Auchan. I Auchan jest szyty bardzo dobrze na polski rynek. Ceny są bardzo niskie, w tych marketach coś się dzieje. Czasem wychodzą jakieś francuskie absurdy, ale generalnie polityka jest zrozumiała. Najbliższy nam Simply jest w Rawie. Tutaj ALDI, w Tomaszowie...? Swiadczy albo o jakiejś odgornej decyzji koncernu że teraz małe miasta, bez właściwego rozeznania rynku - po prostu otwieramy! Bo z perspektywy Niemiec założyli sobie, że taki będzie trend. Ale to aż mało wiarygodne by tak robiła duża firma. Otwierają market, z dość wysokimi cenami, asortymentem jak wszędzie, w miejscu gdzie w promieniu 200 metrów są już trzy inne markety - Biedronka, Lewiatan, Dino... kupy to się nie trzyma, chociaż by było jasne ja też nie udaje, że mam jakąś głębsza wiedzę na temat prowadzenia takiego biznesu. Od wielu lat obserwuje z pozycji jakoś tam zaangażowanego, ale nadal tylko klienta. Zaangażowanego, bo jako niemieckiej firmie życzę im oczywiście źle. Biedronka choć jako grozniejsza stanowi poważniejsze zagrożenie dla polskiego biznesu, jednak nie wzbudza we mnie tak negatywnych emocji jak Lidl, Kaufland, czy teraz ALDI. To oczywiście oszolomsko, ale tak czuję po wielu refleksjach, to jest jednak kontynuacja germanizacji i wolałbym by Polacy takie sieci otwierali a nie oni. Z ciekawością będę ich obserwował.

Podstawowe braki 11.12.2018 18:54
Słaby asortyment rowniez jeśli chodzi o papierosy. Popularne Chesterfieldy czerwone - ciągle "nima" Niemcy slabiutko. Kilka miesięcy mało świadomy lud będzie zaglądał z ciekawości, potem będą jęki kweki jak w Tesco na Warszawskiej. Prostych spraw nie potraficie ogarnąć. By popularnych papierosów nie bylo trzeci tydzień? W polskim Dino zawsze są...

kupyjący. 10.12.2018 21:41
Muszę przyznać że różni się od Aldi z Niemiec czy Holandii.Szału nie ma.

Dani 11.12.2018 09:56
Racja, za mały asortyment towarów dużo dużo skromniej z tym co można kupić nad Renem. I towar jest gorszej jakości nie ten sam co u Niemca.

Kiedy bedzie ALDI Talk w Polsce? 11.12.2018 19:47
W Tesco to samo. Aldi w PL mogłoby odpalić jakaś telefonię wirtualną :) W DE jest Aldi Talk. Znając ich zdolności organizacyjno-zarządcze (jak to u Niemców, zero zdolności szybkiej oceny sytuacji, zero intuicji, tylko planowanie 3 lata do przodu, w czasach gdy ta zmienia się z roku na rok. Już Deutsche Bank kwiczał w Polsce, został przejęty przez ...katolików Hiszpanów (po prostu mamy więcej wigoru, przez lata ćwiczona kombinatoryka, pozwala tez szybko odpowiadać na zmiany. Nie mamy tylko kapitału, bo przez wieki niszczono nasze kraje) Kaufland / Lidl jest na olbrzymiej kroplówce finansowej, bez tego zobaczymy jak to z nimi jeszcze będzie. Gdy dostajesz kredyty na 0% No to właśiwie o czym mowa? To jest jak pożyczanie u rodziny. Jednym narodom się to daje, innym odmawia, twierdząc, że przejedzą... Także fajnie jakby ALDI odpaliło jeszcze jakiś MVNO, może by dali jakieś nowe łatwe numery, czasem też takie sieci dają 2 lata ważności konta, łącznie z srodkami które się załaduje. Większy kapitał jak właśnie markety zwykle te sieci mają przez 2-3 lata.

Zitrooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooonnnnnn mmmmmm mmmmmm pycha! 13.12.2018 02:34
Byłeś w ALDI nad Renem czy tylko tak napisałeś bo wydaje ci się że brzmi ekskluzywnej? :))) Oj Boziu :)))))) Pamiętam z podstawówki w Tomaszowie, mieliśmy w klasie takiego kolegę którego ojcieciec z tomaszowskiego MZK pojechał dla DDR na jakąś tam wymianę. Ostatnie lata PRLu były. No i był tam też wycieczce w Berlinie Zachodnim, skąd do Polski przywiozę potem zapas żywności na pół roku. Co mu się chwali przynajmniej ja tak teraz na to patrzę - po prostu dobry i Ojciec. Mój też taki był. Tyle tego co dalej opiszę, w mojej najbliższej rodzinie było zawsze pietnowane, a przynajmniej nie pochwalane. Ale ten nasz kolega z jedną puszka jakieś fanty czy czegoś takiego chodził przez 5 przerw w szkole i kropelka po kropelce rozkoszowal się przy nas - polskich burkach przeciągajac cały czas nazwę napoju która pamiętam do dzis: "Zitroooooooooooon ach Zitronnnnnnnnnnnn mmmmmmmmmmm mmmmmm" To jakieś szczyny jak teraz Fanta były pewnie. Ojciec był zwykłym tam robolem, ten kolega też jakoś na podobnym poziomie mentalnym egzystuje teraz. Ale tak bylo: Zitroooooooooooooooooooooooooooooooonnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn. Szkoła się skończyła, nie utrzymywalismy kontaktu ani jednego dnia dłużej. Mimo, że żadnych konfliktów nie było między nami to jednak jakieś poczucie ulgi po ostatnim wspólnym dzwonku byli. Fanty nie pije do dziś, lubię najtańszy tonic z Carrefour, mając świadomość że to zakwaszana chemicznie woda. A niektorych znajomych z podstawówki mam dla dziś. Zazdrosc się właśnie najczęściej we mnie wymusza w taki sposób. Masz coś więcej? Lub wydaje ci się, że więcej? Ciesz się, smakuje, po co komuś przykrość robić? Także napisz proszę jak "nad tym Renem" jest. Gdzie tam parkujesz zwykle TIRa? To że masz telewizor na pół ściany - jestem więcej niż pewien. No i ok. Jak tu Pani Lucyna już pisała słonina hiszpańska już jest, może z czasem będzie tak jak nad Renem :))

Aśka 13.12.2018 11:47
Chcesz towar od Niemca to na ryneczku facet przywozi bezpośrednio z Berlin. Mucha nie siada, słodycze czy kawa original Deutschland, po szamponie bujny włos że wszyscy mi zazdroszczą!

gość 13.12.2018 16:55
gorączka świątecznych zakupów tylko w tomaszowskich marketach, ryneczek to kicha

ABC 15.12.2018 03:29
No jednak świeże orzechy, takie w środku jeszcze wilgotne, z których po rozlupaniu można ściągnąć te brązowa skórkę, tylko na rynku. To jest kwestia dwóch tygodni gdy orzechy wysychaja. Markety nie mają szans dostarczyć takiej jakości orzecha. Mogą nie wiadomo jak chlodzic, to orzech i tak wyschnie. Raz w roku można go zjeść ściągając skórkę palcami. To samo z jabłkami. Na rynku kilkanascie gatunków. To samo w końcu z mięsem. I to jest właściwa funkcja rolniczego rynku. Także, myślę że przedwcześnie ich skazujesz. Jest w Polsce jeszcze sporo grupa klientów, która korzysta z targowisk. Poza tym patrząc na Rzgów ile ludzi tam pracuje, to też nie jest jeszcze takie pewne, że handel przeniesie się do galerii. Sklepy z galerii nie kupują w Rzgowie, Wólce Węglowej itp. W Warszawie wszystkie które istniały w PRLu dzielnicowe targowiska istnieją do dziś. Część pewnie handluje towarem z hurtowni, ale na takim rynku jest wszystko Wieńce cmentarne, Wszystko za 1 zł, kiosk z prasa i papierosami (wolnostojących w mieście już coraz mnie, na targowiska są. U mnie na Brodnie, taki ryneczek z bud dużo gorszych od naszych z pl. Narutowicza jest pod samym Carrefour Market. Ze stoisk które obserwuje od 7 lat nic nie padło. Dwa bankomaty (1 Planet Cash, 1 Euronet) Ten drugi dostawionybjako jako wolnostojący w ostatnich latach. Pierwszy był tu jeszcze w budynku w którym jest Carrefour zanim pojawił się Carrefour. Handel nie jest taki prosty do analizy jakby się wydawało. Można sobie poteoretyzowac, ponasmiewac się z bud, ale często do rzeczywistości ma się to nijak. Zobaczymy. Nie mam żadnych też, tylko konkretne obserwacje. Są i tacy, którzy twierdzą, że obecność marketu jakiejś znanej sieci czasem jest na rękę ryneczkowi w pobliżu. Ze generuje ruch. Ze ci którzy przyjeżdżają tylko do marketu często przy okazji kupują też na ryneczkowi, choć z powodu samego ryneczku samochodem często z odległych miejsc by tu nie przyjechali. Jaka jest skala tych zakupów - to też ciekawe. Ważne jest też kto rządzi. W Warszawie były czasy gdy gardzi i tymi handlarzami i władze dzielnic nosiły się z zamiarem wrzucania ich, ale spotkało się to z Krytyka głównie Wyborczej i jakoś rozeszła się pi kościach. To jest istotne, bo konsultacji nie prowadziło się wtedy i właściwie jedna uchwała można byli kilkanaście osób posłać na bruk. Kilkanascie bezpośrednio tam stojących, nie licząc strat łańcucha dostaw. Może to jest tak, że je starsze pokolenia kupują z przyzwyczajenia - to jest też odmienna od sklepowej kultura handlowania - chociażby możliwość zbijania ceny na miejscu - to ma swój urok. Może młodsze pokolenia już tam nie chodzą - ale tego jeszcze powiedzieć nie można. Badania sondażowe robi się na ten temat trudno, bo cześć młodych się wstydzi że chodzi a chodzi, a część wręcz przeciwnie kupuje - po marketach ale by brzmieć bardziej offowo deklarują, że "tylko ryneczek i pomidor prosto od rolnika" Jest taka moda w dużych miastach. Spółdzielnie spożywcze nawet były otwierane. W środku miasta wynajmowali akiś lokal i w środku same warzywa że skrzynek - które ktoś przywozil spod Grójca czy tego typu miejscowości. To było osnute taka atmosfera kawiarniane lewicowosci, często bardzo naskorkowe, ale cześć tych ludzi rzeczywiście tak żyje. Nie ma chyba dzielnicy w której nie byliby targowiska. Nawet na Wilanowie.

Lucyna 08.12.2018 01:17
Aldi jedyny market w mieście który fakt cenowo nie przebija innych, ale za to mają najlepsze pieczywo wśród reszty, do tego artykuły których nie kupi się w innych sieciach, chociażby hiszpańska słonina, no i wygląd, w przeciwieństwie do chociażby Biedronki gdzie bałagan wąskie alejki, do tego kolejki przy kasach, Aldi ma zupełnie inne znaczenie. Panuje ład, porządek i miła obsługa. Szkoda tylko, ze nie mają jeszcze alkoholu bo podobno też w tym asortymencie przebijają resztę!

Lenka 08.12.2018 16:09
Popieram wpis, Aldi to najporządniejszy market w Tomaszowie! Konsumenci zaczynają już omijać Biedronkę czy Lewiatana aby tu kupić coś wymarzonego i w świetnej jakości. Szkoda że mamy tylko jeden Ajdi w Tomaszowie...

Prowincjonaklna inteligencja do kupienia za 5 zł 09.12.2018 11:11
To są bzdury. Pieczywo robią z mrożonek, które miesiącami leżą w centrach dystrubucyjnych a na miejscu są tylko podpiekane. Słonina... jaka tam była? :))) Hiszpańska :)))) To jest fanaberia, którą kupujesz raz na pół roku, a od producentów, dostawców i całego łancucha ludzi którzy przy tym pracują, oczekujesz by te pół roku czekali na twoje 12,99. Dyskont jest ładny? Bo jest nowy kretynko. Zajrzyj do tego przy Radzymińskiej w Warszawie. Prawie każdego ranka syf przed sklepem, jakiego nie doswiadczysz nawet w - zaniedbanym pod tym wzgledem Tomaszowie (jestem po wczorajszym spacerze i to jest dramat :( ilość walajacych się po chodnikach śmieci po prostu poraża. Winowajca nie jest łatwy do wskazania, bo to jest miasto postrobotnicze i rzucenie wielgachnej toreby po czipsach z 1,99, nie uchodzi za coś złego. Ale też koszy - przynajmniej na moim osiedlu jest zbyt mało. Jest też przekonanie, tej troche zamożniejszej warstwy postrobotników, że skoro ja tyram i mnie stać na 1,99 zł za czipsy, to od tego jest cieć, który zaraz powinien przylecieć z miotłą i tę torbę uprząnać... Szereg przyczyn na pierwszy rzut oka prostego zjawiska) Ale wracając do słoniny :) No cóż, to jest miałkość takiej właśnie prowincjonlnej inteligencji (w PRLu to była matura, czasem jeszcze jakaś szkoła policealna, która na prowincji miała uchodzić za studia, potem był to licencjat - często zaoczny, no a teraz masz pewnie i wyższe, panie(!), studia, ...nie mając pojęcia ani o dziedzinie w której pracujesz, ani o niczym innym. Pozostaje słonina hiszpańska i ajfon za 3 tysie, spłacany ratami operatorowi - naczęściej Play'owi (który realizuje połączenia kiedy chce, ale co tam, tego nie widać, widać ajfona i słoninę hiszpańską) Poważni, wartościowi ludzie, nie noszą się tak, bo zdobycie wiedzy łączy sie zawsze z pokorą. Po prostu im wiecej wiesz, tym bardziej jesteś przerażony ile jeszcze nie wiesz. Każda górka na którą wchodzisz, często z trudem, pokazuje Ci miliony kolejnych. Nie znam nikogo, kto by znał dwa języki obce, miał na koncie PORZADNE studia, kto kupowałby słoninę hiszpańska. Mówiąc najkrócej jesteś powierszchowną idiotką, w botkach z Allegro i pikowanej kurtce z H&M. Wesołych Świat. ale błagam zadbajmy oboje, byśmy poza urzędem do którego ja czasem muszę iść, a ty w nim siedzisz, byśmy nigdy sie nie spotkali.

z Niecałej 09.12.2018 17:47
Chyba ci szkoda że w twojej dzielnicy nie ma takiego super sklepu, pieczywko jest super i nie przymulaj!

Ten co "przymula" 09.12.2018 20:12
Tak, tak masz racje :)

KTOŚ 09.12.2018 19:19
A kim ty jesteś? Po stylu pisania i błędach ORTOGRAFICZNYCH można uznać, że na szkołę to rzucałeś kamieniami, a krytykujesz innych.

Prowincjonaklna inteligencja do kupienia za 5 zł 10.12.2018 11:54
Tak jest. I niczego nikomu słoniną hiszpańską udowadniać nie muszę.

Tajemnica? 05.12.2018 13:00
W ramach ciekawostki. "Kaufland" "Lidl" połączyły się i obecnie są firmą rodzinną. "W 2015 r. otrzymał od Banku Światowego i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju prawie 900 mln dolarów na rozwój w Europie Środkowo-Wschodniej. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że środki te powinny być wykorzystywane na pomoc lokalnym rolnikom i drobnym przedsiębiorcom, oraz zapewnienie im dostępu do nowych rynków zbytu, tymczasem informacje na temat ich faktycznego przeznaczenia są tajne." Jakie tajne? Za otrzymane pieniądze kupili sobie pałac na terenie Belgii.

gringo 05.12.2018 21:43
Nasze dzieci - ta części którym rodzicie pozostawią niezadłużone mieszkania (reszte czeka poniewierka po Europie, bez własnego dachu nad głową do końca życia, po 3-4 rozwodach w ciągu życia, albo w ogóle bez jakichkolwiek międzyludzkich więzi, z przygodnym seksem, losu tak poczętych dzieci już nawet na noc nie chcę sobie wyobrażać), nasze dzieci czeka praca w nieco bardziej niż w XIX wieku zautomatyzowanych halach należących do ludzi, którzy z miastem i jego mieszkańcami nie mieli i nie będą mieć nigdy nic wspólnego. To jest wyobcowanie kapitału od "środków produkcji" Marks w hieperpesymistycznej formie. Turbokapitalizm w którym każdy z nas jest okienkiem w Excelu. I to w Tomaszowie sytuacja jest dużo gorsza niż w XIX wieku, kiedy pracę tu organizowali w dużej mierze fabrykanci tu mieszkający. Zmodernizowali osadę na tyle, że stała sie miastem, Wybudowli ludziom kościoły, lecznice (Sterling pracował w Tomaszowie w laboratorium przy fabryce), a nawet szkołę. Zobaczymy co zasponsoruje ALDI, LIDL i Kaufland wykorzystaujący jedynie zasoby które już tu zastał. W takiej sytuacji jedynie wszelkie formy sabotowania nieludzkiego systemu wydają się etyczne.

Jakie to cyniczne :( 04.12.2018 17:46
"Pod koniec maja 2014 roku IDC, agenda Banku Światowego, przegłosowała przyznanie pakietu 350 milionów dolarów dla Grupy Auchan na rozwój inwestycji w Rosji, Wietnamie i na innych rynkach wschodzących" I teraz: "Dziennikarze agencji Bloomberg podali, że pożyczka została przyznana w 2014 roku po aneksji Krymu przez Rosję i wzbudziła duże kontrowersje. Przeciwna jej była Kanada, a USA i część państw europejskich wstrzymały się od głosu" Oficjalnie prostestują, wprowdzają sankcje, a po cichu pożyczają ponad ćwierć miliarda dolców na markety, centra dystrybucyjnie w Rosji... To jak neutralność Szwajcarii i konta nazistów, ze złotem zrabowanym Żydom. Pamiętacie tę zwrotkę Janka Wiśniewskiego? "świt się dowiedział nic nie powiedział..." Tak to wygląda i teraz. Źródło cytatów o korzystnej pożyczce dla Auchan na inwestycje w Rosji - wklej w Google: "Lidl i Kaufland nie były jedyne, które dostały dofinansowanie z Banku Światowego na inwestycje" i preczytaj tekst z portalu DlaHandlu

Lenka 03.12.2018 18:43
kurdebele.... dziś była promocja kaw ludziska się rzuciły jak dzicz i zręcznie chwyciłam z półki jedną z trzech ostatnich

również polujący na promocje 04.12.2018 17:24
Sama polujesz na promocje, ale o kimś, kto robi to samo: "dzicz"... Dlaczego jako Polacy się tak nie szanujemy? Czyja to wina, jak nie ALDI, którego założyciele na bank, jakieś profity z II WŚ czerpali? Że mamy w Kraju takie zacofanie płacowe jakie mamy? Wszystko odbudowywwane tutaj własnymi siłami. Plan Marshalla dla Polski, odrzucony przez Stalina... Niemcy dzięki temu odbili w ciagu dwóch dekad... Lepszymi są pracownikami? Może w ogóle ludźmi co? Bo protestanci? To są bzdury. W przypadku emerytów w Polsce to jest często rozrywka - przypolować na coś tańszego. W jego czasach części produktów nie było, dlaczego nie może sobie spróbować chociaż na koniec życia? Jakieś lepszej kawy czy anansów? W każdym kraju tak jest, po to robią gazetki. Jako słoik z Tomaszowa, cieszę się, bo obwijam sobie nimi słoje z zupą, na wypadek gdyby któryś się rozszczelnił. Najbardziej lubię te gazetki niezszywane i A4 i z tego gorszego papieru, bo łatwiej nim się obwija słoje. Ten kredowy się rozłaci. Zbyt sztywny.

05.12.2018 13:11
"W przypadku emerytów w Polsce to jest często rozrywka " Nie pisaj głupot. W przypadku emerytów jest to konieczność, ze wzglęgu na zawartość portfeli. Jaka jest przeciętna wysokość emerytur w naszym mieście? Gdy ktoś ma 2500/m-c to jest bogaty. A czy biedny ma nie spróbować czegoś lepszego niż podgarlana i zalewajka bez omasty?

05.12.2018 21:46
masz rację, chodziło mi bardziej o przełamywanie samotności

BTR 03.12.2018 17:30
Ja bym się wstydził wejść do zagranicznych supermarketów.Przeciez oni nie płacą żadnych podatków w naszym kraju,a więc skoro ich nie płacą ,to dlaczego parkingi są wypełnione po brzegi samochodami ,którymi przyjeżdżają całe rodziny po zakupy.Nie wiem jak ludziom nie wstyd jest udawać polaka w dniu 11 listopada,a na zakupy jechać do tych zaborców,którzy nic nie wnoszą do budżetu.Znam wielu 500 plusowiczów ,którzy wydaja swoje pieniądze właśnie w takich miejscach i to jest wielki błąd ,bo jak się bierze od panstwa pieniądze,to te powinny trafić w obrót na rynek rodzimy,a nie wyjeżdżają za Odrę na zachód . Ludzie ogarnijcie się i głęboko zastanówcie gdzie wydajecie swoje pieniądze ,bo to jest bardzo ważne dla nas wszystkich.

Skąd pochodzą pieniądze właściela Lidla i Kauflandu 04.12.2018 17:28
Właściele Lidla i Kauflandu (ten sam), korzystał z nielegalnej w UE pomocy publicznej. Dostał dotacje na swój biznes w ramach odbudowy Europy Środkowej... Można? Wikipedia: Lidl Wikipedia: Kaufland

KTOŚ 09.12.2018 19:41
Co ty pitolisz jak połamany? Kto ci powiedział, że markety w Polsce nie płacą podatków? Poczytaj, https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/resort-finansow-ujawnil-wysokosc-podatkow-placonyc,46900/1 a potem pisz.

Mieszkaniec 03.12.2018 15:47
Tomaszow to dziura - dlatego zadnego hipermarketu nie ma i nie bedzie.Kazdy musi jezdzic do Piotrkowa i Łodzi wydawac pieniadze - zamiast w Tomaszowie.

. 07.12.2018 13:56
Dziurę masz w gowie pustaku.

Leszek 02.12.2018 13:27
Otwarcie pierwszego supermarketu ALDI a kiedy otwarcie drugiego supermarketu ALDI?

. 03.12.2018 07:18
Pierwszy budzi zawsze największe zainteresowanie ludzi.Wedlug stereotypów to powinien być szturm na sklep i walka o kapcie. Tego nie było i nie będzie przy drugim trzecim czy którymś nastepnym.

mieszkaniec 30.11.2018 14:31
Świetna sprawa z tym Aldi, trochę odżyła ta część miasta, oby tylko jeszcze powstał długo oczekiwany łącznik Ronda Olimpijczyków ze Strzelecką.

? 01.12.2018 06:27
A to przepraszam którędy po powstaniu ALDI? Heh :) Z prawej teren prywatny, z lewej ALDI. Wywałaszczą cukiernika? To dlaczego nie wywałaszczyć ALDI?

Zbychu 29.11.2018 15:33
Cosik w Lewiatanie teraz pustki, wymiotło klijentów przez te Aldi, eh

Opinie

26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

Dziś jest piątek, 26 czerwca, sto siedemdziesiąty siódmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.15, zajdzie o 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Dawid, Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł i Pelagia. Data dodania artykułu: 26.06.2026 08:23
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał. Data dodania artykułu: Dzisiaj, 14:59 Liczba komentarzy: 1 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 5
Zdrowie ile cię trzeba cenić ?!! Dyskopatia Prognoza pogody na 27 i 28 czerwca. Tomaszów pod czerwoną lampą upału Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Rowerem do Skansenu i Grot. Tomaszów Mazowiecki z nową inwestycją turystyczną za 120 tysięcy złotych Jaki hotel SPA w łódzkiem wybrać na weekendowy relaks Ponad 6,2 mln zł z KPO dla szpitala onkologicznego w Tomaszowie. Dane, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo pacjentów Kiedy najlepiej umówić wymianę opon w Warszawie Czerwony pasek, czyli polska szkoła w krzywym zwierciadle. Nagradzamy oceny, a potem udajemy, że nie o oceny chodzi Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Jaki hotel blisko Łodzi wybrać na spokojny wypoczynek Ruszył nabór do Akademii TMF Tomaszów Mazowiecki. Małe kroki, wielkie piłkarskie marzenia Jaki piasek budowlany wybrać do betonu a jaki do tynku
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 337

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 337

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 337 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 3 w kolorze buk.Łóżko PB 337 jest szczególnym łóżkiem do opieki długoterminowej, które w przeciwieństwie do klasycznych łóżek posiada możliwość opuszczenia krawędzi leża do poziomu ok. 23 cm. Niskie, dolne położenie leża ułatwia dostęp osobom z problemami z koordynacją ruchową i zwiększa bezpieczeństwo pacjenta nawet przy opuszczonych barierkach bocznych.Więcej informacjiKolory standardowe: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 23 cm od podłogi4. Solidne koło z hamulcem2. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Leże z regulacją twardości6. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu OPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 23 do 63 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:219 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 7 cmCiężar całkowity:101,4 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-337 [PDF]

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama