Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 20:48
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Zakopcony "Niebrów"

Od dłuższego czasu popołudnia a także wieczory, na osiedlu Niebrów uprzykrza ciemnoszary,a nawet czarny i śmierdzący dym.

Często w tych godzinach przechodząc w okolicach ulicy Szerokiej można dostrzec, że owa ulica jest wręcz siwa, czuć duszący smród. Otwierając okno niejednokrotnie czuć spaleniznę, wyglądajac przez nie widać dym unoszący się nad blokami.Niestety rozwieszenie prania na zewnątrz może skończyć się ubraniami intensywnie przesiakniętymi dymem.

Jakie to zaskoczenie, gdy wracając ze spaceru człowiek zauważa,że właśnie ten okropny "dymek" unosi się z komiu piekarni przy ulicy szerokiej.. Po wykonaniu telefonu do straży miejskiej otrzymujemy informację, iż mają związane ręce - była kontrola tego czym jest palone, wyniki nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Niemożliwym wydaje się ten fakt - może właśnie tego dnia przypadkowo było palone tym co powinno być?

Wydawać by się mogło, że coś tu jest nie tak, ponieważ ten właśnie dym często uprzykrza życie mieszkańcom osiedla,szczególnie tym mieszkającym niedaleko ulicy Szerokiej.

Swoją drogą ciekawe jak smakuje pieczywo, bo zapach dymu pozostawia wiele do życzenia...

Czy na prawdę nic nie da się z tym zrobić?


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

N 07.08.2019 20:18
Minęło trochę czasu i pierkarnia znów kopci jak talala..na szerokiej znów po poludniu siwoutko. Czy to bedzie takie błędne koło?

Ajdejano 20.07.2019 18:32
Szanowny Panie Mariuszu: temat tego dymu z tej małej piekarni, to dobry pretekst do tego, aby dać materiał na temat badań jakości, czyli głownie składu chemicznego takiego dymu, który przeszkadza hrabiostwu np. z bloków mieszkalnych (to jest głównie hrabiostwo z wiechciami w gumofilcach: Chorzęcin , Godaszewice, Zawada, Łazisko, Wiaderno, Ciebłowice, itp., itd.). Nie wierzę, aby taki piekarz, produkujący taki dobry chleb, pchał do pieca nie drewno, ale byle g.ó.w.n.o. Więc, oprócz zbadania paliwa, jest równie ważne zbadanie i tego dymu, który nie daje żyć temu hrabiostwu-wieśniactwu. W niektórych polskich, największych miastach pojawiają się drony, które łapią próbki tego dymu. Jednak, nie znalazłem informacji o jakichkolwiek normach dla dymu. Więc, dobrze byłoby, aby ktoś np. z San.- Epidu, lub z ośrodka ochrony środowiska np. w Piotrkowie (ul. Filtrowa) wyjaśnił: badają taki dym i w jaki sposób pobierają próbki takiego dymu. PS. Wysilam się tutaj z powodu troski o zdrowie tego hrabiostwa-wieśniactwa z ul. Szerokiej.

hasto 19.07.2019 20:53
dym okropny i śmierdzacy. O tym tu piszemy! Inaczej byś śpiewał gdyby to było pod twoim nosem. Wielki smród. co wy wypisujecie ? kiedy Straż Miejska ma sprawdzać o 2 w nocy? Śmiech! Oni wtedy nie pracują. Robią kontrole jak sie już wszystko wypali i nic nie znajdują. To niech przyjdą na rozpalanie i wtedy bedzie wszystko wiadomo

AK-47 19.07.2019 23:24
Chleb jest tak dobry, że odpuszczam sobie ten dym...

Zwykły zjadać chleba 19.07.2019 18:13
W tej piekarni prowadzone są regularne kontrolę z ochrony środowiska z Tomaszowa i Piotrkowa, straż miejska jest na okrągło badają i żadnych uchybień tylko właściciela szkoda. Ale teraz ma reklamę za darmo polecam chlebek wiejski i dniowy tylko trzeba wcześnie wstać bo o 10 to już po chlebie. A tak nawiasem mówiąc sam widziałem hrabiostwo jak po 5 bochenkow brali a przed świętami to jeden z nich się kłóci że mu nie chcą pokroić gorącego chleba

. 19.07.2019 17:52
Kochani, byłem przed chwilą po ten chlebek, ale pozamykane :( Widocznie mu tam robią problemy i nie produkuje tak często jakby mógł. Niedługo by zjeść kromkę prawdziwego chleba, będzie trzeba przed szóstą zapisywać się tam na listę oczekujących. Jaki świat sobie tą nowoczesnością fundujemy?

w obronie prawdziwego chlebka 19.07.2019 17:55
A tuż za piekarnią rośnie już nowy haus. Niby jednorodzinny ale olbrzym, ten z czerwonej cegły. Także pewnie będzie wynajmowanie mieszkań, przynajmniej z pięciu. To piekarz będzie miał jeszcze większe kłopoty. Tyle lat robił chlebek dla całego Niebrowa...

Ajdejano 19.07.2019 14:57
Do wpisowicza poniżej (dzisiaj 14:05): tak, masz rację Kolego. Łapali te mieszkania - jak młody indor kluchy i na nic nie patrzyli. Teraz - to już jest hrabiostwo !!! Mieszkają w blokach obok piekarni - jak murzyni w Ameryce w slumsach, a wydaje się temu dziadostwu, że oni mieszkają w jakichś apartamentach. I to jest ta wieśniacka mentalność. Hrabiowie-ekolodzy za dychę.

Pen house z widokiem na komin. 19.07.2019 15:56
Ajdejano, podjudzają nie niebrowiacy tylko ci z bloków prywaciarza przy Szerokiej. Już któryś donos na NaszTomaszów od kiedy tu regularnie siedzę, czy od 2014 kiedy dla Tomaszowa pojawiała się nadzieja. 2-3 materiał na ten temat czytam i zdjęcia zawsze są robione od strony właśnie tych stosunkowo młodych bloków przy Szerokiej. Tam jeden nawet, po tym, jak się przeniósł do domków próbuje mieszkanie wynajmować nazywając je apartamentem. Wygooglujcie, jest beka. Dla mnie przynajmniej. Widzę, że była tyrka w Reichu - jakiś montaż bojlerów ewentualnie elektryki tera wszystko nazywa albo apartamentem, albo pen house. Tak jest. Un bedzie tera wszystkich dookola ustawial, zamykał wszystkim interesu bo un pen house ma w mieszkaniu 60-70 metrowym.

A podobno 19.07.2019 22:14
garnitur dobrze leży dopiero w czwartym polkoleniu

zwykły zjadacz chleba 19.07.2019 14:05
Ta piekarnia działa od ho ho a może jeszcze dłużej pewnie stała tam wcześniej niż budowali bloki na szerokiej więc Państwo mogli sobie mieszkanka kupować gdzieś w obszarze natura 2000 a nie obok ruchliwej ulicy i "kopcącej" piekarni a nie sytuacja jak z pewnym panem doktorem co wyprowadził się na wieś i pisał skargi do starostwa że śmierdzi z sąsiada obory

senior 19.07.2019 14:38
Ta piekarnia istniała już w latach pięćdziesiatych ub. wieku, podobnie jak piekarnia p. Klauze na Karpatach czy p. Kula w Starzycach i na Spalskiej róg Nowowiejskiej to były najstarsze powojenne piekarnie. Istniała jeszcze przed wojną piekarnia róg Nowowiejskiej i Mireckiego w piwnicach Kamienicy narożnej, póżniej przeniesiono ją na ul. Dolną.

Mariusz Strzępek 19.07.2019 16:19
Prowadził ją stary pan Zwierzchowski, później Kryczka. Zarąbiasy chleb był. Godzinami w kolejce staliśmy, by kupić i czasem nie udało się bochenka do domu donieść i trzeba było stanąć ponownie. Boże jak ten chleb pachniał... Supermarketowe szczury takiego pieczywa nie znają. Smutne jest to, że wkrótce będziemy (i jest to perspektywa 3-4 lat) mieli do wyboru tylko chleb z mrożonego ciasta z biedronki lub innego lidla, który nie nadaje się do jedzenia.

Ajdejano 19.07.2019 13:43
Ludziska: nudzi się wam i bez końca zajmujecie się ***relami. Za komuny, wielu z was lub z waszych rodzin, pracowało w Wistomie (może nawet na włóknach ciętych lub na kwaśnej sali), a Wistom smrodził tak, że szło wytrzymać i nikt nie darł gęby tak jak teraz z powodu jakiejś małej piekarni. Wtedy wszyscy obecni bohaterowie, porąbani ekolodzy, siedzieli (ci starzy) lub siedzieliby (ci młodzi) cicho na ***, bo było sb, komuna. I portki się trzęsły ze strachu. I wtedy siarczek nie przeszkadzał ?!?! A teraz nawet dym z małej piekarni przeszkadza - hrabiostwu ?! I tak międolicie temat, bo jest w modzie?! Bo żadne sb i ub, ani policja nie weźmie was za tyłek ?! Brawo!!! Bohaterowie-ekolodzy - za dychę i pod ksywkami, którzy sami jeździcie zdezelowanymi samochodami, które nigdy nie były sprawdzane pod kątem prawidłowości spalin. Nie cierpię takich wsiowych cwaniaczków.

czyste powietrze plus 19.07.2019 11:15
W artykule mowa jest o uprzykrzającym dymie, a większość komentarzy jest o chlebie. I tutaj apel do Straży Miejskiej - proszę kontrolować to miejsce regularnie, tak często, jak się da. Nie raz był już wyczuwalny swąd palonego plastiku..

IKA 17.07.2019 16:16
Najlepszy chleb to z Łagiewnik, wystarczy zobaczyć jakie kolejki są na rynku. Natomiast taki kopciuch z komina przy wypieku to zgroza, czarno i śmierdząco. Zdecydowanie wolę czyste powietrze!!! A tak na marginesie, co niektóre wypowiedzi są po prostu głupie. W ostatnich dniach brak dymu, czyżby nie piekli chlebka???? albo już wszystkie śmieci spalone.

AK-47 17.07.2019 17:19
Za tym z Szerokiej kolejki na rynku nie ma bo szybko schodzi.... A chleb pieką codziennie....Wiem bo kupuję.

Mieszkanka Niebrowa 17.07.2019 17:48
Są kolejki , bo jest puszysty nafaszerowany chemią kupują mroza i jedzą caly miesiąc . Najlepszy chlebus z Szerokiej ,jakim trzeba byc pustym pisac o paleniu w piecu chlebowym śmieci .

zwykły zjadacz chleba 17.07.2019 07:23
Chleb najlepszy w Tomaszowie z pieca opalanego drewnem więc nie ma się co dziwić że jest dym, a temat tej piekarni mam wrażenie pojawia się w okolicach wyborów

k_oplina 18.07.2019 14:24
To,że jest dym to jedno ale to że śmierdzi on spalanym plastikiem to już kolejna kwestia.

Mieszkanka Niebrowa 16.07.2019 08:48
Pieczywo z Szerokiej nie ma sobie równych w całym mieście, a z tym zakopceniem to chyba lekka przesada.

Basia 16.07.2019 08:59
Chlebek jest przepyszny a piekarnia od lat potrafi wyżywić tysiące niebrowiaków

Wiktor 16.07.2019 09:09
Proszę spróbować pieczywko z Biedronki to zmieni pani zdanie, jest puszyste i chrupiące spożywane z ekstra wędlinką z tego samego sklepu.

Do Wiktor 16.07.2019 10:58
Do Wiktor . Masakra chlebek z Biedronki nawet 2 tygodnie puszysty , bo nafaszerowany chemią , prosze poczytac skladniki także wedlinka. Na Szerokiej jest prawdziwy chleb , nie ma takiego w Tomaszowie i okolicy

Sszut 17.07.2019 08:54
poczytaj jakie są składniki, a się mocno zdziwisz. Samo takie gadanie jest niedorzeczne. Reklame możesz wystawić jaką chcesz, a składniki każe wywiesić w sklepie Sanepid i tam dowiesz się prawdy. Radzę sprawdzić

Ela 17.07.2019 13:59
A mój sąsiad odżywiał się starannie wyselekcjonowaną żywnością i zdrowo nagle zmarł.

Zenia 17.07.2019 20:24
Widocznie żle selekcjonował zdrową żywność. Ja wypiekam sobie chleb w domu z mąki orkiszowej, pycha.

Długie życie nie zawsze warte przeżycia 18.07.2019 02:20
Często tak bywa. Mnie dawny szef usilnie przestrzegał przed paleniem. Marszczył złowrogo - ale tak ojcowsko - brwi gdy czasem mnie spotkał pod firmą z fajką. Zmarł po paru latach w wieku 49 lat... Abstynent, niepalący, seksu pewnie nie uprawiający od czasu spłodzenia córki. Nie mówię, że sam będę żył dłużej, ale skoro tak, to wolę sobie żyć korzystając z przyjemności. To są tacy mędrkowie cudzych żyć. Obaj byliśmy dorośli, 10 lat różnicy to nie jest też relacja ojciec-syn. On oczekiwał, że chyba będę wdzięczny, przez pewien czas bardzo m matkował. Gdy napisałem e-maila, że odchodzę, to następnego dnia gdy przyszedłem do roboty, powiedział, że jest bardzo rozczarowany. Przez chwilę tej rozmowy czułem jakbym mu odebrał część tego życia :( To było chore. Bez kitu. Dorośli faceci, w wielu sprawach mieliśmy inne zdanie, choć co - trzeba przyznać - nigdy nie naciskał mnie, a przecież mógł i pisałbym wg jego zapatrywań. Był moim szefem, oczywiście, że bym się słuchał bo takie tam mieliśmy role. Ale tylko w robocie. Zatrudniasz się gdzieś, a ktoś ma poczucie, że uwiązał Cię na całe życie. Do dziś bardzo niekomfortowo czuję się w takich sytuacjach. Często jest tak, że gdy mężczyzna nie ma syna, a bardzo by chciał, to potem przelewa te uczucia na dorosłych - jakby nie było jednak obcych ludzi. Ale to tylko taka domatorska hipoteza :) Ale potem w paru sytuacjach życiowych spotkałem się z czymś podobnym. I by było jasne, to nie byli geje czy kryptogeje. Wszystko przynajmniej na to wskazywało. Szef w robocie, wynajmujący mieszkanie który zżywa się z lokatorem (jeden - bez pytania - doradzał mi co mam sobie do jedzenia kupować :)) ) Dobrzy-źli, narzucający się ludzie. Zrobisz coś z WŁASNYM życiem nie po jego myśli to czujesz się jakbyś go zranił. Chore akcje i do dziś poza arogancją (której oczywiście nie lubię), nie wiem jak na to reagować. Zajmij się chłopie sobą, co najwyżej swoją rodziną, żryj tylko zdrowo, wypiekaj domowymi sposobami chleb, ale wara od cudzego PRYWATNEGO życia.

Michał 18.07.2019 07:39
Właśnie tacy ludzie mnie wkurzają, wyselekcjonowana żywność... oglądnie i namaca z 10 pomidorów zanim wybierze tego właściwego, widzę to często w marketach, selekcjonerzy żywności mają bzika w tym temacie i wzbudzają obrzydzenie.

emeryt 17.07.2019 11:41
Chyba jesteś młody i nie odczuwasz złowrogiego działania tej chemii w pieczywie z marketów. Ludzie starsi muszą uważać na to świństwo, lecą przede wszystkim stawy i pojawiają się problemy neurologiczne. Dlatego seniorzy chętnie kupują ten chlebek z Szerokiej wg dawnych procedur.

Do a_k 15.07.2019 17:35
" rozwieszenie prania na zewnątrz może skończyć się ubraniami intensywnie przesiakniętymi dymem." Po to wam wybudowano w każdym bloku suszarnie, abyście tam suszyli swoje gacie i skarpety, a nie na balkonie i dworze jak Pawlak i Kargul. Ciepły i smaczny chlebek to chętnie by się jadło, ale cóż kiedy komuś dymek przeszkadza. Przeprowadźcie się poza granice Tomaszowa, jak radzi wam Tom, a tam będziecie mieli czyste i świeże powietrze, bo mieszkańcy tamtych terenów, bez względu na porę roku nie wietrzą mieszkań. ""dymek" unosi się z komiu piekarni przy ulicy szerokiej" Dymek może się unosić z komina, a nie z jakiegoś komiu, a nazwę ulicy zawsze piszemy z dużej litery.

BA 15.07.2019 16:15
koszmarem jest mieszkać w okolicy tej piekarni!!!

Ajdejano 15.07.2019 14:18
Kto potwierdzi, że to zdjęcie powyżej - to jest zdjęcie dymu z komina tej małej piekarni. Takich zdjęć można narobić wszędzie. To zwykła "kicha kaszana". A chleb z tej piekarni - wyśmienity. A ci, którym tak "cóś" śmierdzi - niech może myją się chociaż raz w tygodniu, zwłaszcza nogi.

AK-47 15.07.2019 15:43
Chleb z tej piekarni jest najlepszy w mieście! ...

W obronie piekarni przy Szerokiej 19.07.2019 16:11
nawet jeśli tak to większość ludzi tego miejsca będzie bronić. I ja też, mimo, że w moim - wydawałoby się interesie - byłoby gdyby zniknęło. To jest biznes który właściwie powinien być wpisany na listę tomaszowskiego dziedzictwa. Kultowe miejsce. Aż dzisiaj pojadę tam rowerem przez pół miasta by sobie kupić ten chleb który wychwalacie. Aż mi ślinka poleciała. Niech wynosi się osiedle nie interes który stał tam od tysięcy lat.

W obronie polskiego smaku 19.07.2019 16:14
Ludzie wychowali się na tym chlebie, z oddali tęsknią za tym zapachem. Świeża ogórkowa z takim chlebem... O Boże.... mhhhhhh! Biedronka? Lidl? Ty młodociany dziadu! Jeden z drugim! Nie znacie prawdziwego smaku.

Opinie

26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

Dziś jest piątek, 26 czerwca, sto siedemdziesiąty siódmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.15, zajdzie o 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Dawid, Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł i Pelagia. Data dodania artykułu: 26.06.2026 08:23
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał. Data dodania artykułu: Dzisiaj, 14:59 Liczba komentarzy: 1 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 4
Ponad 6,2 mln zł z KPO dla szpitala onkologicznego w Tomaszowie. Dane, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo pacjentów Kiedy najlepiej umówić wymianę opon w Warszawie Czerwony pasek, czyli polska szkoła w krzywym zwierciadle. Nagradzamy oceny, a potem udajemy, że nie o oceny chodzi Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Jaki hotel blisko Łodzi wybrać na spokojny wypoczynek Ruszył nabór do Akademii TMF Tomaszów Mazowiecki. Małe kroki, wielkie piłkarskie marzenia Jaki piasek budowlany wybrać do betonu a jaki do tynku Upał zamiast akademii. Prezydent apeluje: zakończenia roku szkolnego tylko w niezbędnym minimum Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda 26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa Auto prywatne czy z komisu — co wybrać? Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał.
Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Dzisiejsze głosowania nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla Starosty Powiatu Tomaszowskiego trudno nazwać inaczej niż... cyrkiem. Ostatecznie, Dariusz Kowalczyk zarówno jednego, jak i drugiego nie uzyskał, bo... Mariusz Węgrzynowski i radni PiS zagłosowali przeciwko budżetowi, który sami... realizowali. Z kolei radni Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu (co de facto oznacza również głosowanie przeciw), mimo że wcześniej budżet i jego zmiany przyjmowali właściwie bezdyskusyjnie. Węgrzynowski przy okazji potwierdził, że odwołanie go było jak najbardziej uzasadnione. Dyskusja toczyła się głównie wokół peanów na własną cześć, wygłaszanych przez Węgrzynowskiego.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 337

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 337

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 337 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 3 w kolorze buk.Łóżko PB 337 jest szczególnym łóżkiem do opieki długoterminowej, które w przeciwieństwie do klasycznych łóżek posiada możliwość opuszczenia krawędzi leża do poziomu ok. 23 cm. Niskie, dolne położenie leża ułatwia dostęp osobom z problemami z koordynacją ruchową i zwiększa bezpieczeństwo pacjenta nawet przy opuszczonych barierkach bocznych.Więcej informacjiKolory standardowe: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 23 cm od podłogi4. Solidne koło z hamulcem2. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Leże z regulacją twardości6. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu OPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 23 do 63 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:219 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 7 cmCiężar całkowity:101,4 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-337 [PDF]

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama