Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 19:41
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Listy czytelników

Prosimy o naprawę

Prosimy o naprawę

Rondo im. Anny Walentynowicz przy osiedlu Niebrów (u zbiegu ulic Dzieci Polskich, Milenijnej i Zawadzkiej), wymaga naprawy. Pas najazdowy jest już częściowo podlany asfaltem, w miejscach gdzie ubytki kostki granitowej pojawiły się wcześniej. Obecnie powstały kolejne uszkodzenia. Jeżdżące tędy ciężarówki dokonują regularnych dewastacji. 01.06.2019 09:33    9    4
Szpeci miasto, należy wymienić

Szpeci miasto, należy wymienić

W samym centrum miasta przy przejściu dla pieszych prowadzącym z DH „Tomasz”  na pl. Kościuszki, tuż przy Banku Spółdzielczym (św. Antoniego 16), stoi bardzo zniszczona latarnia. 30.05.2019 18:49    11    13
Sieć światłowodowa dociera do naszych domów

Sieć światłowodowa dociera do naszych domów

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którym oferta i jakość usług jedynego nadawcy telewizji kablowej w Tomaszowie, z jakichś względów nie odpowiadają. Kolejne tomaszowskie bloki uzyskują dostęp do światłowodu. Monterzy Orange pracowali dziś na osiedlu Hubala I.  30.05.2019 18:41    22    5
"Czyja zguba?"

"Czyja zguba?"

Na rogu  pl. Kościuszki i św.Antoniego, nieco za pizzerią Capone, na wysokości najdłuższych niegdyś tomaszowskich delikatesów "Róg Obfitości", leży - na pierwszy rzut oka sprawne koło.  29.05.2019 17:42    4    5
Kto i jak to robi? Krótka refleksja nad miastem

Kto i jak to robi? Krótka refleksja nad miastem

Jeżdżę rowerem po mieście o bardzo różnych porach i to godzinami. Głównym celem jest zrzucenie nadmiernych kilogramów, ale też rozkoszowanie się widokami bujnej roślinności, którą najprzyjemniej przecież obserować w maju. 28.05.2019 09:42    6    5
Wrak do uprzątnięcia

Wrak do uprzątnięcia

W bardzo widocznym miejscu przy dworcu kolejowym, na trawniku przy dawnych toaletach (od strony Warszawskiej), stoi porzucony, zdewastowany samochód osobowy. Mimo, że nie stoi tu dłużej jak dwa tygodnie, pozbawiony jest już kół i tablic rejestracyjnych. Wszystko wskazuje na to, że ktoś go porzucił. Serdecznie proszę o interwencje Służb. Dworzec jest wizytówką naszego Miasta. 28.05.2019 09:32    18    4
Z perspektywy zwykłego człowieka

Z perspektywy zwykłego człowieka

Jechałem wczoraj do sklepu przy ul. Św.Antoniego by kupić małe piwo za złotówkę i mojego ulubionego batona czekoladowo-orzechowego. Tak planowałem zakończyć dzień, który rozpocząłem jeszcze przed 3 nad ranem. Patrzę w kierunku stacji Orlen – piękna blondynka w mundurze policyjnym stoi u wjazdu na stację. 25.05.2019 08:56    7    5
Prędzej czy później samo upadnie

Prędzej czy później samo upadnie

Przy dróżce leśnej w rejonie Stawu przy rzece Pilicy jest takie ładne miejsce dla odpoczynku. Tam już drugą zimę i drugą wiosnę stoi podgryzione przez bobry drzewo. Stoi i czeka, jakby chciało upolować jakiegoś piechura, lepszy rower, czy samochód (z przerażeniem patrzę na takich samobójców przyjeżdżających do lasu (!) i parkujących tu swoje pojazdy). Może rozbudowujące się w pobliżu mrowisko niektórych odstraszy. 21.05.2019 21:04    3    2
Gorzej niż na wsi

Gorzej niż na wsi

Ulica Wiejska znajduje się w katastrofalnym stanie. Mieszkańcy proszą o pomoc radnych, Zarząd Powiatu i media. 21.05.2019 10:25    11
Pod grotami znów niebezpiecznie

Pod grotami znów niebezpiecznie

Po każdym deszczu droga zamienia sie w rzekę a miejscami w staw. Jest tu bardzo niebezpecznie dla kierowców. Przyczyną jest brak odprowadzenia wód opadowych. Mimo, że niedawno była modernizowana kanalizacja na tym odcinku, nikt o tym nie pomyślal. Woda wdziera sie na posesje mieszkańców. Kilka lat temu zrobiono odwodnienie liniowe wzdłuż tego odcinka drogi lecz bez odplywu. Pieniądze wyrzucone w bloto, i to w sensie dosłownym. Mieszkańcy proszą o pomoc władze miasta i powiatu, a lokalni politycy pojawiają się tu tylko na okoliczność rozwieszania wyborczych banerów 20.05.2019 09:11    13    1
Wciąż wylewają

Wciąż wylewają

Kilka tygodni temu zwracaliśmy uwagę na miejsca nad rzeką Wolbórką, gdzie wylewane są nieczystości. Tekst wywołał liczne komentarze. Okazuje się, że proceder trwa nadal. Film, który możecie obejrzeć otrzymaliśmy wczoraj. Być może ktoś z mieszkańców wsi Niebrów rozpozna beczkowóz sąsiada. Prosimy o informacje na naszego maila a my powiadomimy odpowiednie służby 19.05.2019 22:36    16
Chcą skateparku

Chcą skateparku

Kilkanaście lat temu powstał w Tomaszowie mini skate park. Obecnie jest on nieczynny, a młodzi pasjonaci jazdy na deskach muszą jeździć w miejscach nie do końca do tego przeznaczonych. 19.05.2019 21:34    8    5
Śmieci i odpady - problem narastający

Śmieci i odpady - problem narastający

- Chciałabym poruszyć temat odpadów. Wczoraj firma Eneris nie zabrała jednego z worków z plastikami. Nakleili kartkę, że odpady są źle posegregowane. Wewnątrz były foliowe worki po ekogroszku. Dziś telefonicznie próbowałam się dowiedzieć jak inaczej powinnam te śmieci psegregować. Otrzymałam informację, że firma w ogóle nie odbiera tych foliowych worków po ekogroszku. Moje pytanie: gdzie mam wyrzucić te śmieci? Jak radzą sobie inni mieszkańcy? Pomyslalam, że może redakcja Nasz Tomaszów pomoże mi ustalić co mam zrobić z tymi workami, które uzbierały się po zimie. Dziękuję serdecznie i pozdrawiam - pisze jedna z naszych czyteniczek 19.05.2019 15:38    3    1
Kilka uwag do ulicy Orzeszkowej

Kilka uwag do ulicy Orzeszkowej

Od czasu do czasu prezentujemy nasze sugestie dotyczące zmiany oznakowania ulic w naszym mieście. Dzisiaj zajmiemy się ulicą Elizy Orzeszkowej, która jest naszą "reprezentacyjną dwupasmówką". Większość osób przyjeżdżających do miasta wjeżdża właśnie tędy, nawet jeśli myślą, że wjechali do Paradyża, to jednak właśnie tu zaczyna się Tomaszów 18.05.2019 07:35    14    1
Czekamy na nieszczęście?

Czekamy na nieszczęście?

Na załączonych zdjęciach widać w jak katastrofalnym stanie jest rondo im. gen Władysława Andersa u zbiegu ulic: Legionów, Norberta Barlickiego, Szerokiej i Elizy Orzeszkowej. Nasi czytelnicy pytają: czy musi dojść do nieszczęścia, by Zarząd Dróg Powiatowych zdecydował się na dokonanie niezbędnych napraw. Wymaga ich nie tylko pas najazdowy wykonany z granitowej kostki, która obecnie luzem poniewiera się w obrębie skrzyżowania (nie jest trudno sobie wybobrazić co stanie się, kiedy na taki "kamień" najedzie ciężarówka i wystrzeli on jej spod koła niczym pocisk). Remont potrzebny jest także murkowi okalającemu wyspkę (zwaną też kopcem kreta). 14.05.2019 20:59    17    5
Co wolno "wojewodzie", to nie Tobie...

Co wolno "wojewodzie", to nie Tobie...

Nasi czytelnicy alarmują, że na skrzyżowaniu ulic Wschodniej oraz Grunawaldzkiej w ostatnich dniach pojawił się ogródek gastronomiczny, który utrudnia poruszanie się osobom pieszym. Widoczny na fotografiach obiekt znajduje się w pasie drogowym, należącym do miasta. Jak dowiedzieliśmy się w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta, przedsiębiorca, do którego należy nieruchomość, nie wystąpił o wydanie zgody na zdjęcia pasa drogowego, więc obiekt stanowi samowolę budowlaną. O sprawie powiadomiliśmy Straż Miejską, która dokonała w tym miejscu kontroli, potwierdzając posiadane przez nas informacje. Warto przy okazji zwrócić uwagę, że mamy w tym miejscu do czynienia z dosyć ruchliwym skrzyżowaniem, na którym widoczność jest ograniczona, wytyczono tu linie autobusów komunikacji miejskiej. Nie ma ta strefy zamieszkania, ani żadnego ograniczenia w ruchu samochodów. Ogródek więc w żadnym razie nie powinien się tu pojawić. Mieszkańcy okolicznych domów zwracają też uwagę na zachowanie przedsiębiorcy, który często blokuje chodnik swoimi samochodami, zmuszając pieszych do schodzenia na jezdnię, a także jeździ ulicą "pod prąd". Jak twierdzą policja i straż miejska w konfrontacji z właścicielem firmy pozostają bezsilne. 14.05.2019 12:49    62    1
I po problemie

I po problemie

Kilka dni temu zgłaszałem Portalowi fatalnie wyglądające brudne i podarte flagi (narodową i unijną) przy wjeździe do naszej, tomaszowskiej oczyszczalni ścieków przy ulicy Henrykowskiej. Z dużą ulgą a zarazem wdzięcznością, odnotowałem i chciałbym się podzielić z Czytelnikami NaszegoTomaszowa, że flagi zostały wymienione  i już godnie reprezentują nasze Miasto jak i sam bardzo nowoczesny obiekt. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do tej - co ty dużo gadać - faktycznie dobrej zmiany. Monitorujmy takie sprawy razem, bo jak nas widzą tak nas piszą. 06.05.2019 10:49    6    2
Czy można coś z tym zrobić?

Czy można coś z tym zrobić?

Chciałam poruszyć temat związany z naszym nowym parkiem na bulwarach. Chodzi o podjaz dla wózków, a raczej jego brak po jednej stronie przy moście na ulicy Legionów. Dlaczego nie ma tam zbiegu ścieżek tak jak po drugiej stronie? Jest podjazd tylko dla ścieżki rowerowej, ale dla ścieżki dla pieszych, którzy spacerują też z dziećmi w wózkach już nie ma. Osobiście widziałam jak rodzic przyjeżdżał przez pas zieleni właśnie na ścieżkę rowerową, żeby móc podjechać wózkiem. Czy nie można z tym "niedociągnięciem " coś zrobić? Jestem pewna , że w innym wypadku ludzie zrobią sobie przejście sami właśnie przez pas zieleni. Z góry dziękuję za zainteresowanie się tematem. W załączeniu przesyłam zdjęcie miejsca,o którym napisałam. 04.05.2019 15:52    19    7
Biało czerwone Bulwary

Biało czerwone Bulwary

Warto zauważyć, że z okazji Święta Flagi Państwowej kładki przez rzekę Wolbórkę w Parku Bulwary zaświeciły się na biało - czerwono 03.05.2019 15:44    4
Jeszcze jedna usterka do naprawy

Jeszcze jedna usterka do naprawy

Fontanna w Parku Bulwary znowu uszkodzona. Zapadła się kolejna płytka. Może czas na dokładny przegląd obiektu. 02.05.2019 11:53    4
Reklama
Reklama
Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Aktywny wózek inwalidzki na stałej ramie otwartejW naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki na stałej ramie otwartej, przeznaczony dla osób, które oczekują lekkości, wytrzymałości i bardzo dobrego dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkownika.Rama wózka wykonana jest z wytrzymałego aluminium, stosowanego również w przemyśle wojskowym. Dzięki temu konstrukcja łączy trwałość z niską wagą i sprawdza się w codziennym, aktywnym użytkowaniu.Wózek można dopasować do sylwetki oraz sposobu poruszania się użytkownika. Dostępna jest szerokość siedziska od 30 do 50 cm, głębokość od 38 do 50 cm oraz wysokość oparcia pleców od 25 do 45 cm. Istnieje również możliwość regulacji wysokości siedziska – z przodu od 45 do 53 cm, a z tyłu od 36 do 51 cm. Różnica między przednią i tylną wysokością siedziska może wynosić do 10 cm, a kąt siedziska do 13 stopni, w zależności od długości ramy.Dużym atutem modelu jest płynna regulacja środka ciężkości, która pozwala lepiej dostosować wózek do poziomu aktywności i techniki jazdy. Wózek może być wyposażony w boczek aktywny, aluminiowy – stały lub wyjmowany. Jednoczęściowy stopień podnóżka wykonano z lekkiej i wytrzymałej płyty aluminiowej, a jego wysokość, głębokość i kąt można regulować.Model posiada wytrzymałą tapicerkę, przednie kółka w rozmiarach 4”, 5” lub 5,5”, a w wersji standardowej dostępne jest oparcie z rączkami do pchania lub bez nich.W ramach dodatkowych opcji można dobrać elementy stabilizacji, takie jak peloty, pasy piersiowe, kamizelki oraz zagłówki. Dostępne są także regulowane na wysokość rączki do pchania, szeroka gama modeli i kolorów kółek przednich oraz tylnych, bogata paleta kolorów ram i tapicerek, stopień podnóżka z oświetleniem drogowym LED, kółka podporowe oraz tylne wąsy.Z pełną ofertą wózków inwalidzkich można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż i dostawy bezpośrednio do domów pacjentów.
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533DB

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533DB

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisCzy łóżko rehabilitacyjne można otrzymać od nas niemal za darmo? Tak. Pomożemy załatwić wszelkie formalności  Na zdjęciu: Obudowa PB 533 DB w kolorze orzech, z dwoma wkładami PB 521 wraz z okrągłymi podstawami łóżka.Obudowa PB 533 DB wraz z wkładami PB 521, to nasza propozycja rozwiązania umożliwiającego korzystanie z łóżka przez oboje partnerów przy zachowaniu wszystkich jego istotnych funkcji. To jedyne w swoim rodzaju łóżko umożliwia stałe wsparcie i obecność opiekuna/partnera, co stanowi istotny czynnik w rekonwalescencji i opiece nad chorym.Więcej informacji Kolory standardowe: Kolory niestandardowe*:DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Indywidualne sterowanie leżami2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Podwójny system podnoszenia3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżkaOPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kółPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze330 kgMaksymalna waga użytkownika2 × 140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 165 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:33 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:10 Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:02 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:48 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 19:59 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama