Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 20:50
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Sieć światłowodowa dociera do naszych domów

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którym oferta i jakość usług jedynego nadawcy telewizji kablowej w Tomaszowie, z jakichś względów nie odpowiadają. Kolejne tomaszowskie bloki uzyskują dostęp do światłowodu. Monterzy Orange pracowali dziś na osiedlu Hubala I. 

Warto zaznaczyć, że o ile infrastruktura budowana jest przez Orange, to będzie wykorzystywana również przez innych dostawców - na podstawie umów między operatorami. W lipcu ubiegłego roku taką umowę podpisał T-Mobile. Media branżowe spekulują również o możliwosći współpracy Play z Orange.

Tomaszów był jednym z pierwszych 40 miast w których Orange rozpoczął budowę infrastruktury  światłowodowej. Umożliwia ona oczywiście dostęp do internetu ale również do telewizji drogą kablową. Co istotne, ponieważ nieraz, a to ze względu na lokalizacje budynku, a to przez gęstą roślinność wokół niego, jakość dostępu za pomocą anteny satelitarnej jest nienajlepsza.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Szach Mat 08.12.2020 00:26
Na poboczach Ludwikowa nawet kablówki nie ma a mieszka tutaj wiele młodych osób które w tym okresie potrzebują dobry Internet jak i nauczyciele się znajdą. Czemu takimi miejscami się nie zajmą?

Net 31.05.2019 22:41
Szkoda że, tyle blokowiska kablują a gdzie inne bloki takie które są np. na ul.Długiej a co z budowlanką tam będą biura a inetrnet to na ul. Farbiarskiej masakra XXI wiek i tylko 21 prędkości telefon ma więcej.

? 31.05.2019 22:59
Firma w Polsce prywatna. Żale to sobie mogłeś wylewa gdy była TPSA i miała jakąś misję. Teraz tylko hajs się dla nich liczy. 2 bloki na Długiej? Trzy? Poczkacie jeszcze. A co bys oglądał gdybyś miał? Poronosy? Nowe auta? Czy jak przebiec 100 km i się nie zmęczyć? Ja poronosy.

rwd 31.05.2019 20:00
Orange zarabia kosztem prywatnych osób. Korzysta z prywatnej własności nic nie płacąc.

czekający 31.05.2019 12:43
Na Nadrzecznej miał być na koniec 2018 i nie ma , choć na Szczęśliwej jest - " lipa"

5 minut dla Tomaszowa, 5 minut dla Nadrzecznej 31.05.2019 13:02
Za mało Was tam mieszka. To, że jest światłowód nie obliguje nikogo do korzystania z tego. Zatem im mniejsze skupisko, tym większe ryzyko strat dla firmy. Podłączą światłowód, po roku okazuje się, że 3 mieszkania podpisały umowę. Gdy przy ulicy mieszka 100 osób jest niemal pewne, że nie skorzysta nikt, albo skorzysta za 10 lat. Ale pisać do Orange (choć zlikwidowali e-maila), w każdym razie ja bym pisał. To jest zawsze jakiś sygnał dla firmy który często niespodziewanie skutkuje. Zarządzanie tych komercyjnych, niepańtwowych gigantów jest często bardziej absurdalna niż w państowych / samorządowych instytucjach. A nuż naniesie ktoś w planch i Nadrzeczną, przyjedzie niebieska furgonetka, wyciągną szpulę z pomarańczowym kablem i podłączą Was. Tego Wam życzę i mam wrażenie, że jeśli nie wydębi się tego w ciagu PiSowskich 5 minut dla takich miast jak nasze, to jeszcze długo się nie wydębi. Przeć, pisać, tworzyć sztuczny tłum. Piszesz jakieś zgłoszenie - używaj liczby mnogiej. To nie jest stuprocentowo skuteczne, ale a nuż jakiś pelikanik menadżer to łyknie. Zatem nie ja mieszkaniec, a my mieszkańcy ulicy Nadrzecznej. Itd.

Nadrzeczna nadal z szansami 31.05.2019 13:25
1. Na nawet zwykły ekonomiczny, odpowiedzą też listownie. Kiedyś pisałem. Orange Polska S.A. ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice E-mail (bok (at) orange dot pl niestety zlikwidowali. Trzeba se aplikacje zainstalować, ale tam też jest bardzo powierzchne to załątwiają. Na koniec odsyłają na forum, gdzie zostaniesz objechany przez gimbazę. 2. Drugim w miarę skutecznym zaczepieniem ich jest złożenie reklamacji. Ale to trzeba zatelefonować do nich i mieć u nich jakąś usługę. Nawet numer na kartę. Tutaj bardzo krótko bo nie wiadomo czy ta ich konsultantka czy konsultant nie oleje części treści. Ja bym podyktował tak: Dzień dobry, mimo wieokrotnych obietnic składanych przez Orange, do dziś nie mamy światłowodu, mimo, że na naszym osiedlu mieszka 1312 osób, a na lokalnym portalu wielu wyraża chęć posiadania Państwa usługi. Tym bardziej, że mamy (lub nie mamy - nie wiem jak tam na Michałówku jest. Jeśli nie mamy to tym lepiej. Dostępu do jedynej kablówki w mieście. Proszę o odpowiedź na adres - i tutaj dać krótkiego łatwego e-maila by ta która będzie to notować nie pomyliła się) Ona to podczepia pod profil tej usługi, a tam są dane. Na koniec poprosić o numer sprawy pod którą reklamacja jest przyjęta. Robiłem tak na numerze na kartę mimo, że sprawa nie dotyczyła tego numeru. Jeśli takich natrętów nie mieli za dużo, to jest szansa, że to jeszcze działa. Przywrócili mi kiedys łatwy numer na kartę po takim zgłoszeniu, mimo, że nie doładowałem go ani razy po przeniesieniu przez ponad 15 miesięcy. Powtarzam, reklamacja byłą zgłaszana na innym numerze Ważne by mieć coś u nich. Cokolwiek. Jeśli dla rozrywki chcesz się pobawic i nie wydać nawet 5 zł na starter Orange, to przenieś się na chwilę z innej sieci do nich (można przez stronę internetową, wtedy zyskujesz tekturową kopertę DPD (Niemcy czyli warto ich ciućkać, nawet na kopertę), którą potem możesz wykoszystywać jako teczkę by jakieś ważniejsze papiery się nie gniotły), to twa ok 2 tygodni. To jest fajne gdy ma się doła i chce się coś małego ale pożytcznego zrobić.

trzy kropki 31.05.2019 22:10
Nigdzie nie trzeba dzwonić. Oni puszczają po domach swojego przedstawiciela z ofertą, który się zorientuje jakie jest zainteresowanie. A pierwszą rzeczą jest pewnie ilość numerów Orange i ilość abonentów neostrady na danym terenie bo wiadomo, że ich wtedy łatwiej na światłowód namówić.

f 31.05.2019 22:21
To jest domokrążca, żadnego wpływu nie ma.

A 31.05.2019 22:46
To jest jeden z najgorszych z możliwych zawodów. Widać po tych ludziach pracujących na pl.Kosciuszki. A ci co lażą po domach to jest jeszcze niżej. Z jednej pracy wyżyć się nie da, więc w jeden dzien nadciąga na telefonie, w inny montuje dla multimediów, a w soboty służy na weselach. Mówi się, że żadna praca nie hanbi, ale odradzam każdemu. Ja wprawdzie nie po domach, ale w call center telekomunikacyjnym pracowałem. To jest przeważnie oszukiwanie ludzi. Klient jeśli czegoś potrzebuje to spokojnie sobie znajdzie dostęp.

ziutek 31.05.2019 21:31
Absurdalne to są twoje wpisy. Światłowód będzie niedługo w całym mieście bo to się dostawcom opłaca. Kabel światłowodowy jest mniej podatny na warunki atmosferyczne, dzięki czemu jest mniej awarii i rzadziej się go wymienia na nowy, a więc mniejsze koszty utrzymania infrastruktury i do tego nie musi tyle ludzi na infolinii siedzieć. Nie tylko Orange puszcza kabel światłowodowy w Tomaszowie, ale też nasze lokalne firmy - wiem o jednej, która podłączyła osiedla domków jednorodzinnych.

Teraz to już jest standard 31.05.2019 21:46
no dobrze, no zobaczymy. Ja bym chciałby jak najszybciej Wam tak założyli realia takie jak opisałeś wcześniej jako „czekający” Miało być a nie ma. Denerwujesz się, że mieszkasz w starej dzielnicy, a cieszyć się powinieneś bo PRL przeniósł Cię z lepianki na wsi, lub z chatki na kurzej łapce na Kaczce do mieszkania, które było projektowane dla urzędnika. Ale takiego porządnego, który spokojnie mówił i po niemiecku i po rosyjsku, a i pewnie w yiddish. Ty nie mówisz w żadnym, ale masz sporotową może nawet ośmioletnią beemkę i wszystko kwitujesz „teraz to już jest standard” Wyświetlacze przy przytankach? „Teraz to już jest standard” Autobusy hybrydowe? „Teraz to już jest standard” Loty do Egiptu za 660 złotych w obie strony dla ludzi, którzy nie potrafią spontanicznie wymienić wszystkich województw w Polsce. „Teraz to już jest standard” Polska jako jeden z pierwszych krajów na świecie, podkreślam na świecie, w którym wdraża się na masową skalę sieć 5G „Teraz to już jest standard” Zwykle temu jeszcze towarzyszy takie ćmoknięcie na koniec tego „Teraz to już jest standard” ale nie wiem jakiej onomatopeji użyć. „Teraz to już jest standard” kwituje cepek.

555 31.05.2019 22:38
Coś gdzieś usłyszałeś o 5G i się podniecasz ale tak szybko tego 5G nie będzie więc nie podniecaj się

K 31.05.2019 22:41
W Łodzi już wdrazają. Jest narodowa strategia. Orange już ma infrastrukturę. Problem jest w tym że Huaweia.

W
w_p 31.05.2019 12:31
Mnie przeraża tysiąc dodatkowych tunerów, dekoderów, nagrywarek, wzmacniaczy, ect. i drugie tyle pilotów. Niby świat idzie naprzód, a poza jakością obrazu obsługa TV to coraz większa porażka.

Dramaty dnia powszedniego 31.05.2019 12:53
To jest absolutnie prawda. Teraz min. 2 piloty by obejrzeć sobie „Jeden z dziesieciu” wieczorem. Tak jest. Taka prawda, niedotrzegalna w tych pseudonowoczesnych łepetynach które to projektują. 2 piloty i worek baterii do nich. To się nazywa eko, green and modern and happy. And no coal! Wiatraki, panale solarne i worek baterii do pilotów! Brawo wy! Ze zgrozą wypatruje już sprowadzenia wszystkiego do obsługi aplikacji w telefonie. Nie masz? Nie włączysz telewizora. Tzn telewizor jeszcze włączysz, ale nie będzie sygnału. Ludzie to odrzucą. Pierwszy który przyjdzie i uprości, zetnie te wszystkie dręczące nawisy, zyska popularność.

Nikola 30.05.2019 20:08
Świetna sprawa teraz mogę śmigać w necie aż do bólu, do tej pory net czasami się zawieszał jakby przegrzany a tyle filmików jest do obejrzenia z moim chłopakiem.

Więcej kabla - choć to niemodne, to jednak stabilniejsze 31.05.2019 11:51
No przynajmniej tomaszowianie zaczynają mieć wybór. 60-tysięczne miasto miało przez wiele lat tylko jedną kablówkę. Talerz jednak nie jest alternatywą dla wszystkich. Wiele bloków jest ustawionych w taki sposób, że odbiór jest po prostu trudny. Gdyby było inaczej kablówki by nie działały w ogóle, inni operatorzy odpalali oferty z talerzami (a jakoś się nie kwapią. Play wprawdzie odpalił swój zestaw telewizyjny, ale po marketingu widać, że nie upatruje w nim większych perspektyw. Raz, że to są spore koszty jeśli chodzi o wszystkie licencje dla najbardziej popularnych kanałów. ALE przede wszystkim - nie tylko moim zdaniem - oni mają wciąż za słabą infrastrukturę by udźwignęła jeszcze szerokopasmowy internet a taki jest potrzebny do przesyłania obrazu. Jeszcze z dwa lata temu w takim Tomaszowie mieli problemy z realizacją najzwyklejszego połączenia głosowego... To o czym tu mowa.Heh. Ja Mamie prowadzącej małą firmę musiałem organizować dwa awaryjne telefony w innych sieciach. „Organizować” bo chodziło jednocześnie o nie zwiększaniu kosztów, przy stworzeniu jednocześnie stabilnego rozwiązania. Ktoś powie: „phi, to można załatwić w ciągu godziny” Ja odpowie: sam zakup sprzętu i numerów na kartę i w dwa kwadranse" I na tym zakończymy rozmowę. Firma istnieje przeszło trzydzieści lat, właśnie dlatego, że każdy grosz oglądamy na tysiąc stron, liczymy rowki na krawędziach tych żółtych monet 2-5 gorszowych. Zaimplementuj 70latce, która ma i smartfona i tablet w domu, a nadal najchetniej woli sobie dzwonić z telefonu klawiaturowego. Który gdy raz gdy zginął, był na tyle mało atrakcyjny dla znalazcy, że ten zadzownił po naklejce na telefoie z moim numerem - zadzonił do mnie do Wawy, dogadaliśmy się do 2 dych znaleźnego, Mamunia pojechała w miejsce gdzie z panem znalazcą uistaliłem i po 2 godzinach miałą ten sam telefon, z tą samą kartą. Gdyby zarządał 5 dych znaleźnego - nie zgodziłbym się, a Mamunię posłał do salonu po nową kartę wydawaną w Play za darmo, a potem do domu po ten sam model starek Nokiii, której zapasów narobiłem. Tak się Kochani minimalizuje stres w życiu. No ale tak było z tym Playem. Dzis już można gadać bez przerwań, telefony w Plushu i T-Mobile na kartę odłożyłem, numery z tych sieci przeniosłem do Play by zgarnąć 20 GB za przeniesienie. Także licha infrastruktura mobilna nadal w Play) a Orange nie inwestował w kabel. Jednak zawsze dobrze, by jak najwięcej gospodarstw domowych miało okablowanie. To w przyszłości można poszerzać. Z tego co widzę to ci monterzy otwierają studzienki telekomunikacyjne wybudowane jeszcze w PRLu. Czyli przez TPSA. Czyli infrastruktura sprzeda 40 lat nadal jest ważna. Nie muszą budować swoich kanałów, tylko otwiera betonowy dekiel, przeciska przewód, potem podłącza drobiazgi. To samo teraz. Ciągną światłowód, który jest na dzisiaj do internetu i telewizji, a w przyszłości przyda się jeszcze do czegoś innego. Kto wie, czy my za 20 lat nie będziemy mieli - jako ludzkość - takich technologii, że zainstalowanie małych kamer na każdej klatce schodowej to będzie koszt nie 3 tysięcy złotych, a stu złotych? A dysk zbierający i przechowujący ten obraz nie będzie kosztował dla jednego bloku dziesięc tysięcy a pięćdziesiat złotych. Gdy jest już szkielet infrastruktury, to resztę doczepiać jest już dużo łatwiej. Jednym słowem i wbrew obiegowym opiniom: im więcej kabla tym lepiej. Ja się ciesze.

elektornik 30.05.2019 19:01
Troszkę rozminął Pan się z prawdą. Jakość sygnału anteny satelitarnej jest najlepsza. Ta z kabla podlega kompresji przez operatora, który musi zmieścić w jednym kablu sygnał internetu tv i telefonu dla wielu użytkowników. Z anteny mamy sygnał bezpośrednio z satelity z mniejszą kompresją.

autor zgłoszenia 30.05.2019 19:35
Z technicznego punktu widzenia może tak, mi chodzi o poklatkowanie, cięcie, czy w ogóle zastoje czasem. Proszę nie odebrać tego jako złośliwość, nie taka jest intencja, ale sama jakość sygnału nie wszystkich interesuje. Chcę mieć ważne dla mnie kanały, byle nie śnieżyło i styka. Z multiMediami są różne problemy. No naprawdę maskara, gdzieś to już opisałem wyszło ponad dwadzieścia punktów. Ale przede wszystkim - cena, obsługa klienta, i teraz nowinmi, które do niczego nie są mi potrzebne, a bardzo utrudniają życie. Ostatnio zmieniłem sobie rozdzielczość (mój telewizor jej nie obługuje), zniknęło wszystko. A na infolinii mi powiedzieli, że starym pilotem nie przywróce starych ustawień... Ja mam na szczęście dwa gniazdka u nich, i mam też tego nowszego pilota, ale wyobraźmy sobie emerytkę z jednym telewizorem i starym pilotem do tego ich dekodero-tudnera... Jaja. To samo z tym nagrywaniem. Poklikałem tam na kilku kanałach, po tygodniu zaczeło mi wyskakiwać co pół godziny okienko, że pamięć zapełniona. Dłubać trzeba było by to pokasować. I okazuje się, że i tak nagrywanie jest za darmo tylko do testów. Potem będzie płatne. Nie chcę tego. Ale wracając do początku - fatalna obsługa klienta. Już samo ustawienie komunikatów automatycznych jest tego symbolem. Kiedyś przez miesiac, gdy miałem z nimi największe bóle, przez 20 sekudn wysłuchiwałem o jakiejś walce MMA telefonując do nich. I nie można było tego ominąć wcisąnąwszy jakiś klawisz w telefonie. Orange póki co jest trochę droższy (tak ja tu mam 6 dych za dwa gniazdka), ale tylko kilka złotych. Bardzo poważnie rozważam przejście. Talerza nie chcę - no po prostu nie chcę, ale po kablu - to jest interesujaca propozycja. Wracajac do jakości obrazu. Chociaż na pewno część widzów cieszy się krystalicznym odbiorem to jednak dostępność i by nie cieło co pół godizny jest ważniejsza. A na talerzach to sie zdarza często. Nawet podczas większej ulewy.

az 30.05.2019 19:46
W ogóle przymusowe przejście na telewizje cyforową, pozytywy z tego płynące nie są tak jednoznaczne. O ile wcześniej, jednym klawiszem w pilocie nagrywałem sobie program na VHSie i BZPŁATNIE, o tyle teraz na zewnętrzną nagrywarkę tego nie zrobię. Kodują sygnał :( No ale to chyba niezaleznie od operatora. Jeśli uczysz się języka, mieszkasz w dwóch miejscach, chciałbyś na przykład na weekend zabrać sobie jakiś program by obejrzeć kilka razy - nie możesz tego zrobić. Dla właścicieli treści - to jest ich ochrona, ale dla końcowego użytkownika tylko bariera.

:( 30.05.2019 23:25
Albo teraz :( automatyczny wyłącznik :( W większości telewizorow, nawet starszych każdy może sobie sam ustawić godzinę kiedy chce by telewizor się wyłączył, albo nie korzystać z tego. To kablówka mi narzuca że o 23 mi się wylaczy :( I to wyłącza się tylko dekoder, a telewizor jak działał tak dziala. Absurd :( Pilota zwykle mam w balaganie na biurku, położę się na chwilę i zrywać się muszę i szukać :( Wiekszosc tych ich "nowinek" jest tak irytujących. Na siłę wpychane, na chama.

Opinie

26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

Dziś jest piątek, 26 czerwca, sto siedemdziesiąty siódmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.15, zajdzie o 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Dawid, Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł i Pelagia. Data dodania artykułu: 26.06.2026 08:23
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał. Data dodania artykułu: Dzisiaj, 14:59 Liczba komentarzy: 1 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 4
Ponad 6,2 mln zł z KPO dla szpitala onkologicznego w Tomaszowie. Dane, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo pacjentów Kiedy najlepiej umówić wymianę opon w Warszawie Czerwony pasek, czyli polska szkoła w krzywym zwierciadle. Nagradzamy oceny, a potem udajemy, że nie o oceny chodzi Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Jaki hotel blisko Łodzi wybrać na spokojny wypoczynek Ruszył nabór do Akademii TMF Tomaszów Mazowiecki. Małe kroki, wielkie piłkarskie marzenia Jaki piasek budowlany wybrać do betonu a jaki do tynku Upał zamiast akademii. Prezydent apeluje: zakończenia roku szkolnego tylko w niezbędnym minimum Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda 26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa Auto prywatne czy z komisu — co wybrać? Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał.
Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Dzisiejsze głosowania nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla Starosty Powiatu Tomaszowskiego trudno nazwać inaczej niż... cyrkiem. Ostatecznie, Dariusz Kowalczyk zarówno jednego, jak i drugiego nie uzyskał, bo... Mariusz Węgrzynowski i radni PiS zagłosowali przeciwko budżetowi, który sami... realizowali. Z kolei radni Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu (co de facto oznacza również głosowanie przeciw), mimo że wcześniej budżet i jego zmiany przyjmowali właściwie bezdyskusyjnie. Węgrzynowski przy okazji potwierdził, że odwołanie go było jak najbardziej uzasadnione. Dyskusja toczyła się głównie wokół peanów na własną cześć, wygłaszanych przez Węgrzynowskiego.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 337

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 337

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 337 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 3 w kolorze buk.Łóżko PB 337 jest szczególnym łóżkiem do opieki długoterminowej, które w przeciwieństwie do klasycznych łóżek posiada możliwość opuszczenia krawędzi leża do poziomu ok. 23 cm. Niskie, dolne położenie leża ułatwia dostęp osobom z problemami z koordynacją ruchową i zwiększa bezpieczeństwo pacjenta nawet przy opuszczonych barierkach bocznych.Więcej informacjiKolory standardowe: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 23 cm od podłogi4. Solidne koło z hamulcem2. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Leże z regulacją twardości6. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu OPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 23 do 63 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:219 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 7 cmCiężar całkowity:101,4 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-337 [PDF]

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama