Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 20:49
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Listy czytelników

Pomóżcie Zbyszkowi

Pomóżcie Zbyszkowi

Tomaszów Mazowiecki, niewielkie osiedle, blok bez windy, czwarte piętro, drzwi po lewej. Tu mieszka Zbyszek i 12, kiedyś bezdomnych, kotów. 21.03.2019 11:22    13    10
Kilka uwag o oznakowaniu ul. Nowy Port

Kilka uwag o oznakowaniu ul. Nowy Port

Tym razem przejedziemy się w okolice "tomaszoskiego centrum rekreacji" 21.03.2019 10:16    7
Parkowanie przy ul N.Barlickiego.

Parkowanie przy ul N.Barlickiego.

Druga strona medalu 21.03.2019 05:19    8
Ulica Jerozolimska... dlaczego tak

Ulica Jerozolimska... dlaczego tak

Kilka uwag na temat oznakowania ulicy Jerozolimskiej 18.03.2019 19:09    4
Bardziej niebezpiecznie, niż się wydaje

Bardziej niebezpiecznie, niż się wydaje

W czasie przeprowadzonego nie tak dawno remontu fragmentu ulicy Smugowej na odcinku od ul. Legionów do ul. Sterlinga wydzielono z jezdni pas dla rowerów. Niestety poruszanie się nim jest utrudnione ze względu na parkujące po lewej stronie ulicy samochody. Zwracają nam na to uwagę m.in. czytelnicy serwisu. 13.03.2019 23:19    4
Oznakowanie do małej poprawki

Oznakowanie do małej poprawki

Tym razem wybieramy się na ulicę Zakątną 10.03.2019 13:46    2    2
Trudno dogodzić

Trudno dogodzić

Przez ostatnie 3 miesiące na naszą skrzynkę mailową wpływały dzisiątki listów z pytaniem: kiedy wreszcie zaświecą się latarnie przy ścieżce pieszo rowerowej do Grot. Dziwne to, bo brak latarń nikomu nie przeszkadzał przez 25 lat lat. Kiedy już się pojawiły okazało się, że ich podłączenie trwa o parę dni za długo. Ludziom ciężko jest dogodzić. Latarnie się się już świecą, chociaż jak twierdzą niektórzy biegnąc do grot czują smak spalin w ustach. 09.03.2019 13:28    16    3
Proszą o pomoc

Proszą o pomoc

Piszę do Państwa ponieważ moja cierpliwość dobiegła końca. Interwencje Straży Miejskiej nic nie uczą, prośby również nic nie dają... 28.02.2019 11:04    36    7
Znaki do zmiany na ulicy Niskiej

Znaki do zmiany na ulicy Niskiej

Ciąg dalszy naszego cyklu pt "poprawiamy oznakowanie". Tym razem wybraliśmy się na ulicę Niską 26.02.2019 11:42    16    1
W Zawadzie i Chorzęcinie

W Zawadzie i Chorzęcinie

Kolejne uwagi dotyczące oznakowania dróg i ulic przesłane nam przez pana Adama Nawrockiego. 20.02.2019 11:49    1    2
Oznakowanie to nie tylko bezpieczeństwo

Oznakowanie to nie tylko bezpieczeństwo

Wspólnie z Adamem Nawrockim przeglądamy ulice naszego miasta. W wielu miejscach konieczna jest zmiana w oznakowaniu. Tym razem znajdujemy się w okolicach ulicy Konstytucji 3-go maja. Uwagi kierujemy też do Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy staroście tomaszowskim 11.02.2019 10:45    3
Miejsce zapomniane nie tylko przez Boga

Miejsce zapomniane nie tylko przez Boga

W Tomaszowie nadal znajdują się miejsca zapomniane przez Boga i... ludzi. Do takich należy ulica Borek. Tuż obok nowoczesnego centrum handlowego jest droga, po której nie da się przejść ani przejechać. Przy ulicy Borek mieszka od lat Pani Mariola wraz z niepełnosprawnym mężem. Mężczyzna od lat porusza się na wózku inwalidzkim. Nie ma dość siły, by poruszać się nim samodzielnie i za każdym razem, kiedy chce opuścić dom, musi korzystać z pomocy żony. Za każdym razem kiedy spadnie deszcz małżeństwo jest praktycznie uwięzione. Prawdziwy problem pojawia się, gdy trzeba się wybrać do lekarza. Być może któryś z radnych miejskich zechce pomóc w tej sprawie 04.02.2019 21:02    13    1
Z kaczki do bloków

Z kaczki do bloków

Nasi czytelnicy znajdują w internecie rózne przedziwne materiały. Tym razem fragment Kroniki Filmowej z 1978 roku. Opowiada o wyprowadzce mieszkańców fabrycznej dzielnicy Kaczka do nowych osiedli w mieście 04.02.2019 12:53    58    32
Ludzie listy piszą: oznakowanie do poprawy

Ludzie listy piszą: oznakowanie do poprawy

W wielu miejscach w Tomaszowie Mazowieckim konieczna jest zmiana lub uzupełnienie oznakowania. Poniżej uwagi przesłane nam przez Adama  Nawrockiego. Trafią one też do Zarządu Dróg Powiatowych w formie interpelacji radnego Mariusza Strzępka. Jeśli dostrzegać coś, co trzeba w naszym mieście zmienić, piszcie na nasz adres mailowy lub za pośrednictwem formularza na dole strony 04.02.2019 11:18    19
Ludzie listy piszą: odrobinę ciszej panowie!

Ludzie listy piszą: odrobinę ciszej panowie!

O 5 rano zostaliśmy dziś wybudzeni warkotem odśnieżarki spalinowej i bluźnierstwami kierowanymi do siebie nawzajem przez dwóch pracowników SM Przodownik. Niby odśnieżać trzeba, ale.... 04.02.2019 08:14    7    5
Przejścia nie da się przesunąć

Przejścia nie da się przesunąć

Nasi czytelnicy prosili nas o interwencję w sprawie przejścia dla pieszych w dzielnicy Brzustówka. Wiele osób twierdzi, że stanowi ono zagrożenie ze względu na ograniczoną widoczność i poruszające się tędy z nadmierną prędkością pojazdy. Według informacji przekazanej przez Zarząd Dróg Powiatowych, po wizji w terenie i konsultacjach z Wydziałem Ruchu Drogowego KPP Tomaszów, przeniesienie przejścia jest raczej mało prawodpodobne ze względu na geometrię drogi. Ponadto według danych Policji w tym miejscu nie dochodziło wcześniej do żadnych zdarzeń z udziałem pieszych. 30.01.2019 11:02    7
Poszukujemy informacji na temat ks. Władysława Plewika

Poszukujemy informacji na temat ks. Władysława Plewika

Dzień dobry. Mam nadzieję że czytelnicy portalu NaszTomaszow.pl pomogą mi w dość trudnej, historycznej, a jednocześnie ciekawej sprawie. Ciekawej tak dla mnie jak i dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. 30.01.2019 09:59    1
Z rowerem pod pachą

Z rowerem pod pachą

Nasi czytelnicy zwracają uwagę, że na nowo budowanym rondzie na skrzyżowaniu ulic Św.Antoniego, Mazowieckiej i Sikorskiego, wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego prowadzącego ze Spały do Niebieskich Źródeł postawione zostały znaki drogowe B-9, informujące o zakazie wjazdu rowerów. W praktyce oznacza to, iż przed rondem należy się zatrzymać i przeprowadzić rower. Wielka szkoda że przy projektowaniu ronda nie pomyślano o poprowadzeniu ścieżki dla rowerów przez wspomniane rondo... 29.01.2019 22:33    5    1
Najlepsze lody na dworcu?

Najlepsze lody na dworcu?

Po radości z informacji o dodatkowych połączeniach autobusowych z Warszawą przyszła chwila na chłodną refleksję.  27.01.2019 00:00    18    3
Sprzątamy i... jest bałagan

Sprzątamy i... jest bałagan

Coraz więcej osób sprząta po swoich czteronożnych pupilach. Na osiedlach i w parkach ustawiono specjalne kosze. Niestety zdarza się, że są one ne dostatecznie często opróżniane. Przy Szkole Podstawowej numer 1 stan taki utrzymuje się od kilku tygodni. W efekcie powstaje bałagan, jak na zamieszczonym poniżej obrazku. Przypomminamy, że "psie" torebki można bez najmniejszego problemu wrzucać do zwykłych koszy na śmieci. 22.01.2019 22:28    3    2
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533DB

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533DB

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisCzy łóżko rehabilitacyjne można otrzymać od nas niemal za darmo? Tak. Pomożemy załatwić wszelkie formalności  Na zdjęciu: Obudowa PB 533 DB w kolorze orzech, z dwoma wkładami PB 521 wraz z okrągłymi podstawami łóżka.Obudowa PB 533 DB wraz z wkładami PB 521, to nasza propozycja rozwiązania umożliwiającego korzystanie z łóżka przez oboje partnerów przy zachowaniu wszystkich jego istotnych funkcji. To jedyne w swoim rodzaju łóżko umożliwia stałe wsparcie i obecność opiekuna/partnera, co stanowi istotny czynnik w rekonwalescencji i opiece nad chorym.Więcej informacji Kolory standardowe: Kolory niestandardowe*:DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Indywidualne sterowanie leżami2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Podwójny system podnoszenia3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżkaOPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kółPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze330 kgMaksymalna waga użytkownika2 × 140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 165 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:33 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:10 Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:02 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:48 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 19:59 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama