Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 20:49
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Listy czytelników

Non omnis moriar

Non omnis moriar

19.01.2019 r o godz. 12:00 na cmentarzu w Tomaszowie Maz. spotkali się członkowie Federacji Dla Rzeczypospolitej aby upamiętnić drugą rocznicę tragicznej śmierci Śp. Rafała Wójcikowskiego. Asystent posła Marka Jakubiaka odczytał list od posła, została także odczytana refleksja. "Mija druga rocznica tragicznej śmierci Rafała Wójcikowskiego, wspominamy naszego przyjaciela, jego dokonania i w pół drogi przerwane zamierzenia. Wielu z nas Rafał inspiruje i zachęca do dalszego działania. Pamiętamy przenikliwą inteligencję i determinację, a przy tym lekkość ukazywania trudnych tematów. Non omnis moriar". 22.01.2019 08:11    1
Nie ma kosza, dużo czyściej. Podziękowania.

Nie ma kosza, dużo czyściej. Podziękowania.

Dziękuję portalowi NaszTomaszow.pl za publikacje tematu przed kilkoma tygodniami oraz Zarządowi Dróg i Utrzymania Miasta, za usunięcie kosza przy tablicy upamiętniającej Tomaszowski Olimpijczyków, który najcześciej zapychany był dużymi opakowaniami po przedmiotach odebranych z pobliskego paczkomatu, oraz pudełkami po pizzy, co skutowało, że pozostałe śmieci lądowały już na trawniku pod tablicą. Dookoła jest dużo koszy i przy paczkomacie InPostu i przy pizzeri takie są. Jeśli ktoś chce z nich skorzystać na pewno nie ma problemu. 19.01.2019 22:46    5
Drobne ważne sprawy

Drobne ważne sprawy

Często spotykam się z krytyką łączenia przeze mnie funkcji radnego Rady Powiatu z prowadzeniem portalu NaszTomaszow.pl. Poniżej dwa przykłady na to, że może to przynieść trochę korzyści. Kilka tygodni temu publikowaliśmy dwa listy naszych czytelników. Jeden z nich dotyczył zapchanego odpływu kanalizacji deszczowej przy ulicy Jana Pawła II, drugi uszkodzonej ławki przy ul. Św. Antoniego. Obie sprawy udało się załatwić dzięki portalowo - samorządowej interwencji. Są to z pozoru drobne tematy ale dokuczającego na co dzień mieszkańcom. Jeśli spotykacie się z podobnymi piszcie na adres mailowy redakcji, postaram się pomóc je jakoś załatwić. Zachęcam też do zapoznania się z moimi interpalacjemi i odpowiedziami na nie, jakie udzielił Zarząd Dróg Powiatowych 19.01.2019 20:41    2    3
Mieszkańcy proszą o pomoc

Mieszkańcy proszą o pomoc

Wielokrotnie pisaliśmy już o problemie "niesfornych" kierowców parkujących na ulicy Słowackiego. Często dla własnej wygody utrudniają życie innym użytkownikom drogi oraz mieszkańcom pobliskich domów, którzy za naszym pośrednictwem proszą o pomoc służby odpowiedzialne za utrzymywanie porządku i dbałości o bezpieczeństwo. Tarasowane bramy i wjazdy na posesje są tu codziennością 13.01.2019 16:53    7    3
Plakaty wciąż wiszą

Plakaty wciąż wiszą

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, plakaty i banery wyborcze należy usunąć napóźniej 30 dni po wyborach Tymczasem nasi czytelnicy informują, że w wielu miejscach na terenie miasta i powiatu nadal nie zostały usunięte. Zachęcamy ptrzedsatwicieli komitetów oraz kandydatów do zrobienia powyborczych porządków 13.01.2019 16:46    5    1
Strajk nauczycieli, a później może rodziców?

Strajk nauczycieli, a później może rodziców?

Zamknięte drzwi  klas, zamknięte bramy szkoły, odwołane lekcje. Czy czeka nas wielki protest jednej z ostatnich grup „mundurowych” wychowanej na pańszczyźnianej kasie? Odpowiedź na to pytanie poznamy niebawem. 12.01.2019 22:45    74    2
1+1 + wózek. Współczesny model rodziny? (wideo)

1+1 + wózek. Współczesny model rodziny? (wideo)

Dwa lata temu do portalu NaszTomaszów.pl wysłałem zdjęcia tego smego śmietnika podczas styczniowej niedzieli. Para staruszków wygrzebywała wówczas - z odległości fotografującego trudne do indentyfikacji. W każdym razie na pewno - odpady. Coś, co ktoś z niespecjalnie zamożnych mieszkańców, wyrzucił. 05.01.2019 11:48    11    5
Na wojewódzkich trochę do poprawy

Na wojewódzkich trochę do poprawy

Nasz stały "konsultant" w zakresie organizaji ruchu drogowego na terenie miasta zwraca uwagę na konieczność dokonania zmian, które powinny ułatwić życie mieszkańcom. Jak zapewnia nas pan Adam, pisał w tej sprawie do Zarządu Dróg Wojewódzkich. Niestety bez rezultatu. może więcej "daru przekonywania" będą miały władze miasta lub powiatu 03.01.2019 22:34    7    3
Ludzie listy piszą: do zrobienia Pod Grotami

Ludzie listy piszą: do zrobienia Pod Grotami

Czytelnicy naszego portalu proszą o naprawę powypadkowych uszkodzeń rowów odwadniających na ul. Pod Grotami. Proszą też o ponowne ustawienie znaków ograniczających prędkość. Ulica jest dosyć ruchliwa i często dochodzi tu do wypadków. Od jakiegoś czasu właśnie tędy pędzą wielotonowe ciężarówki. Znak ograniczający prędkość do 40 km.h został uszkodzony, a nestępnie uprzątnięty dosyć dawno temu. Nowy dotąd się nie pojawił. Zarządcą drogi jest Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim 03.01.2019 22:14    3
Oznakowanie poprawione

Oznakowanie poprawione

Niespełna dwa tygodnie temu, na prośbę naszego czytelnika, zwracaliśmy uwagę na wymagające poprawy oznakowanie na wyremontowanym ciągu pieszo rowerowym na ulicy Legionów. Po naszym tekście oraz interpelacji oznakowanie zostało już poprawione a policja ma podjąć działania dotyczące samochodów, które parkują w tym miejscu łamiąc przepisy Kodeksu Ruchu Drogowego. Przypominamy Wam, że parkowanie na ciągach pieszo - rowerowych parkowanie jest zabronione, nawet jeśli nie ma ustawionego znaku zakazu. Poniżej możecie zapoznać się z odpowiedzią w tej sprawie udzieloną przez Zarząd Dróg Powiatowych 27.12.2018 19:54    5
Oświadczenie FC RKS Lechii Tomaszów Mazowiecki

Oświadczenie FC RKS Lechii Tomaszów Mazowiecki

W związku z informacjami, jakie docierają do nas Kibiców o aktualnej sytuacji w klubie, wyrażamy swój duży niepokój o to, jaka przyszłość czeka nasz klub. 27.12.2018 13:01    26    6
Historii kosza ciąg dalszy

Historii kosza ciąg dalszy

  Serdecznie dziękuję  służbom miejskim za szybkie uporządkowanie najbliższego otoczenia tablicy z nazwiskami tomaszowskich olimpijczyków przy rondzie ich imienia. Niestety ze smutkiem musze napisać, że kilka godzin po sprzątaniu, kosz ponownie został zapchany  19.12.2018 09:58    3    1
Zakaz potrzebny od zaraz

Zakaz potrzebny od zaraz

W czasie przeprowadzonego niedawno remontu ulicy Smugowej na odcinku od ul. Legionów do ul. Sterlinga wydzielono z jezdni pas dla rowerów. Niestety poruszanie się nim jest utrudnione ze względu na parkujące po lewej stronie ulicy samochody. Stanowi to spore zagrożenie, szczególnie dla rowerzystów, ponieważ auta, jadące w kierunku ul Jana Pawła II, zmuszone są poruszać się po pasie wydzielonym spacjalnie dla jednośladów. Konieczna jest pilna zmiana organizacji ruchu w tym miejscu poprzez ustawienia znaków B-36 wraz tabliczką T-24. Chodniki po obu stronach ulicy są wyjątkowo wąskie. 15.12.2018 11:15    4
Temat do załatwienia

Temat do załatwienia

Jeden z naszych czytelników prosi o usunięcie darni, która uniemożliwia odpływ wody do przydrożnego rowu. Sami tego nie zrobimy oczywiście ale przyłączamy się do prośby i kierujemy ją do właściwych służb miejskich i powiatowych. 15.12.2018 11:05    9    1
Legionów przed odbiorem

Legionów przed odbiorem

Dobiega już końca przebudowa chodnika przy ulicy Legionów pomiędzy rondem Legionistów a ulicą Dąbrowską. Chodnik przez wiele lat wyłaczony był z użytkowania, co było powodem, że Tomaszów trafił na telewizyjne ekrany w programie TVN Turbo "Absurdy drogowe". Teraz mamy już praktycznie gotowy ciąg pieszowo rowerowy. Nasi czytelnicy, jak zwykle pozostają czujni i zwracają uwagę na kilka ważnych elementów 15.12.2018 10:15    9    3
Czy mamy się czym chwalić?

Czy mamy się czym chwalić?

Rondo Olimpijczyków od weekendu wygląda tak. Na pamiatkowej tablicy 20 nazwisk z których Tomaszów może być dumny, a pod nimi... 14.12.2018 18:27    10    7
Czekają na słupy

Czekają na słupy

Czytelnicy naszego portalu pytają o instalację oświetlenia przy ścieżce pieszo rowerowej do grot. - Czy Szanowni Państwo mogli by się dowiedzieć czy w związku z końcem kampanii do wyborów samorządowych ustały jednocześnie prace przy oświetleniu ścieżki rowerowej do Grot. W czasie kampanii obiecywano nam założenie oświetlenia do końca listopada - czytamy w jednym z maili. - Instalacja została już położona - czekamy na słupy. Obecnie jest problem z ich zakupem (nie ma ich na rynku), jak tylko się pojawią, wykonawca niezwłocznie je zainstaluje - wyjaśnia rzeczniczka prasowa Prezydenta Miasta, Joanna Budny. Według posiadanych przez nas informacji, zainstalowane zosatnie nie tylko oświetlenie ale w przyszłym roku położona zostanie nowa nawierzchnia. 12.12.2018 23:54    8    2
Tomaszowianie pokazali, że chcą mieć prawo do oddychania.

Tomaszowianie pokazali, że chcą mieć prawo do oddychania.

Problem smogu w Tomaszowie Mazowieckim jest coraz bardziej nagłaśniany. Coraz więcej osób rozumie, że to czym oddychamy decyduje o naszym samopoczuciu, zdrowiu, a nawet życiu. Dzięki inicjatywie Bogny Hes, radnej Rady Powiatu Tomaszowskiego, wiceprzewodniczącej Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska i kilku osób zaangażowanych w ten ważny temat, została przygotowana petycja do Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego i radnych Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim. Dziś pod petycją zaczęli podpisywać się Ci najważniejsi - mieszkańcy naszego miasta. Udało się zebrać aż 101 podpisów w bardzo krótkim czasie. 09.12.2018 17:30    53    2
Jest takie (sporne) miejsce

Jest takie (sporne) miejsce

Na prośbę tomaszowskich żeglarzy publikujemy ich list, który nie mógł ukazać się gdzie indziej. Dla pełnego zobrazowania sprawy dodajemy też tekst, do którego się on odnosi 07.12.2018 10:55    7    4
Uczniowie siódemki pomagają zwierzakom

Uczniowie siódemki pomagają zwierzakom

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 prowadziły zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. 06.12.2018 13:20
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533DB

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533DB

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisCzy łóżko rehabilitacyjne można otrzymać od nas niemal za darmo? Tak. Pomożemy załatwić wszelkie formalności  Na zdjęciu: Obudowa PB 533 DB w kolorze orzech, z dwoma wkładami PB 521 wraz z okrągłymi podstawami łóżka.Obudowa PB 533 DB wraz z wkładami PB 521, to nasza propozycja rozwiązania umożliwiającego korzystanie z łóżka przez oboje partnerów przy zachowaniu wszystkich jego istotnych funkcji. To jedyne w swoim rodzaju łóżko umożliwia stałe wsparcie i obecność opiekuna/partnera, co stanowi istotny czynnik w rekonwalescencji i opiece nad chorym.Więcej informacji Kolory standardowe: Kolory niestandardowe*:DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Indywidualne sterowanie leżami2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Podwójny system podnoszenia3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżkaOPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kółPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze330 kgMaksymalna waga użytkownika2 × 140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 165 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:33 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:10 Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:02 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:48 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 19:59 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama