Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 21:59
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Listy czytelników

Trudno w to uwierzyć? A jednak...

Trudno w to uwierzyć? A jednak...

Nasi czytelnicy ostrzegają, że nie tylko sinice stanowią niebezpieczeństwo dla osób, które chciałyby się kąpać w Zalewie Sulejowskim. Jak widać na poniższym filmie, który nakręcono na plaży w Smardzewicach. Okazuje się, że do zbiornika opróżniane są także nieczystości pochodzace z szamb. Nie jest to pierwszy tego rodzaju alert kierowany do nas przez osoby zbulwersowane podobnymi praktykami. Wcześniejsze dotyczyły np. wylewania nieczystości do zatoki w Karolinowie. 29.07.2018 17:50    41
Niebezpiecznie na przystanku

Niebezpiecznie na przystanku

Nasza czytelniczka prosi o interwencję w sprawie przystanku przy ulicy Jałowcowej. Wygląda on tak, jak przedstawiono na fotografiach. Z przystanku korzysta wiele osób starszych i niepełnosprawnych. Zgodnie z informacją z Urzędu Miasta wskazany chodnik należy do powiatu, ale ze względu na bliskość przystanku, zajmą się nim służby miejskie 27.07.2018 10:46    22
Dwa kroki od tragedii...

Dwa kroki od tragedii...

PARK MIEJSKI Tomaszów Mazowiecki niedziela 22 lipca 2018 _Niebezpieczne topole. Bezwietrzna niedziela przed południem, z wielkim hukiem dwa metry od chodnika spada potężny konar (obwód dorosłego mężczyzny). Myślę, że wiedza o zagrożeniach związanymi z rosnącymi w parku miejskim topolami jest powszechnie znana. Czekamy na nieszczęśliwy wypadek? 23.07.2018 15:14    2
List otwarty do Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia

List otwarty do Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia

Temat dotyczy oczywiście zmian w sądownictwie 23.07.2018 12:39    25
Pro-fani w Świątyni

Pro-fani w Świątyni

Czym jest kościół? Pytanie niby oczywiste, ale mimo wszystko odpowiedź na nie potrafi sprawić wiele kłopotu różnym ludziom. Nawet i tym, którzy na co dzień deklarują swoją do niego przynależność. Dochodzi często do pomylenia pojęć. Bierze się to być może stąd, że mamy do czynienia z wielowymiarowością znaczeniową. 12.07.2018 13:28    109
Ludzie listy piszą... na ulicy Zachodniej

Ludzie listy piszą... na ulicy Zachodniej

Jak zwykle, pytanie czytelnika i odpowiedź magistratu. Tym razem o ulicy Zachodniej 11.07.2018 15:36    5
Gwałt to gwałt jest, nawet jeśli ktoś chce go nazwać smeraniem

Gwałt to gwałt jest, nawet jeśli ktoś chce go nazwać smeraniem

Znacie tę babeczkę, z przewiązanymi oczyma i mieczem w jednej i wagą w drugiej ręce? Tak, tak... to właśnie ta pani ponoć stać ma na straży sprawiedliwości. Oczy zasłonięte ma po to, by oceny i wyroki były obiektywne. Tymczasem jest w Polsce grupa ludzi, która uważa, że te zasłonięte oczy to pozwolenie na to, by kobietę tę bezkarnie i swawolnie gwałcić, kiedy przyjdzie na to ochota. 10.07.2018 21:39    14
Kulturę wynosi się z domu

Kulturę wynosi się z domu

Niedzielny spacer nad Pilicą /plażą/ nie należał w tym tygodniu do najprzyjemniejszych. Tak wyglądają tereny wzdłuż rzeki /i nie tylko/ po tegorocznych Dniach Tomaszowa. Czy naprawdę trzeba po sobie zostawiać taki bałagan? Odrębnym tematem były setki puszek i butelek, jakie mieszkańcy okolicznych domów musieli sprzątać ze swoich ogródków. 06.07.2018 13:06    3
Co na to Policja? Mieszkańcy proszą o pomoc

Co na to Policja? Mieszkańcy proszą o pomoc

Nasi czytelnicy proszą o interwencję w sprawie ciężarówek, które notorycznie przemieszczają się uliczkami na osiedlu Brzustówka. Problem dotyczy m.in. ulic ks. Ściegiennego i Wodnej, które nie jest w żaden sposób dostosowana do ruchu pojazdów ciężkich. Osoby mieszkające w tym miejscu zapewniają, że nie mamy do czynienia z tzw. dojazdami celowymi. Kierowcy zwyczajnie skracają sobie tu drogę jeżdżąc najczęściej do okolicznych kopalni piasku. Ta sama sytuacja ma miejsce także na ulicy Wierzbowej. Być może należałoby te miejsca dodać do tomaszowskiej mapy zagrożeń i umieszczenie na nich kamer monitoringu. 06.07.2018 12:32    12
Element turystycznego krajobrazu

Element turystycznego krajobrazu

Kolejnego z naszych czytelników dziwi pomysł urządzenia toru przeszkód na drodze rowerowej do Spały. Barierki ponoć mają poprawić bezpieczeństwo. Czy aby na pewno 15.06.2018 17:22    18
Kosić czy nie kosić - szekspirowski dylemat

Kosić czy nie kosić - szekspirowski dylemat

Chciałbym zapytać za pośrednictwem Naszego Tomaszowa, administrację SM Przodownik, czy rżnięcie zdezelowaną małą podkaszarką wyprodukowaną do podkaszania trudno dostępnych miejsc, czy rżnięcie całymi dniami wielkich połaci trawników będzie odbywać się co tydzień i to aż do zimy.... 09.06.2018 08:32    15    1
Szukają innych rozwiązań

Szukają innych rozwiązań

W ostatnim felietonie z cyklu "Prawym Okiem" opublikowanym na łamach portalu przywołana została opinia Jacka Kowalewskiego dotycząca udrożnienia przepustowości skrzyżowania ulic Bartosza Głowackiego oraz Św. Antoniego. Dzisiaj możecie zapoznać się z opinią magistratu w tej sprawie 08.06.2018 14:37    13
MZK Tumanów Maz.

MZK Tumanów Maz.

W dzisiejszych czasach najszybszą metodą sprawdzenia jakiegokolwiek połączenia komunikacyjnego jest Internet. Czy w przypadku naszej miejskiej, nowoczesnej komunikacji jest podobnie? Nie sądzę. Mamy najbardziej skomplikowany system, z jakim kiedykolwiek się spotkałem. Prześledźmy funkcjonalność na przykładzie obywatela – leszcza, który orientuje się w róży wiatrów i od czasu do czasu wizytuje nasze miasto. 28.05.2018 19:02    20
Najlepiej wszystko zniszczyć i nie będzie ... niczego

Najlepiej wszystko zniszczyć i nie będzie ... niczego

Najwyraźniej jakimś osobom "mądrym inaczej" zaczęły przeszkadzać nowe nasadzenia na skwerze nieopodal Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Jedni chcą by było ładnie i zielono, inni wszystko w swej głupocie zniszczą. Faktem jest, że dla dużej grupy osób ten kawałek zieleni jest solą w oku i najchętniej zabetonowaliby go tworząc kolejny wstrętny parking. Jest nadzieja, że policjanci namierzą wandali 26.05.2018 19:25    5
Plac zabaw tonie w "zieleni"

Plac zabaw tonie w "zieleni"

Witam, chcialbym zauważyć jedną rzecz, wartą poruszenia. Otóż byłem na „nowym” placu zabaw dla dzieci przy ulicy Piaskowej. Jak widać wybudowany na potrzeby kampanii politycznej, ale już zapomniany przez jakiekolwiek służby porządkowe. Wszystkie zabawki porośnięte są trawą i chwastami, że nie wiadomo za bardzo czemu i komu ma ten plac służyć 21.05.2018 22:10    19
Przyjeżdżajcie do Borek

Przyjeżdżajcie do Borek

W trakcie spaceru wokół zalewu można się nacieszyć widokiem takich oto wiosennych atrakcji. Ciekawe czy to pamiątki po długim weekendzie czy stały element krajobrazu? Może problem rozwiąże stały kontener na śmieci bo niebieskie beczki na śmieci są ruchome i widać się nie sprawdzają;) 18.05.2018 16:17    17
Uważaj co wrzucasz do kosza

Uważaj co wrzucasz do kosza

W deszczowe popołudnie 16 Maja około godziny 17:30 tomaszowscy strażacy zostali wezwani do pożaru na osiedlu Bohaterów Getta Warszawskiego. Mieszkańcy zostali zaniepokojeni kłębami dymu wydobywającego się z przyosiedlowego śmietnika. Gdy strażacy dotarli na miejsce, pozostało im już tylko ugasić doszczętnie spalony i zgnieciony pojemnik. Póki co nie wiadomo kto ani za sprawą czego spowodował pożar, ale równie dobrze mógł to być zwykły niedopałek. 16.05.2018 18:57
Katastrofa ekologiczna Pilicy

Katastrofa ekologiczna Pilicy

Od wielu lat próżno nad naszą rzeką spotkać spławiające się ryby, czy gęstwę młodego narybku. Obserwacja wędrujących stad tarłowych jazi, zalotów linów w szuwarach, odrętwiałych z rozkoszy dużych leszczy, wielkich brzan i kleni pod drogowymi mostami, czy majowego szaleństwa boleni, to już przeszłość. Podczas mojej ostatniej wizyty nad rzeką, jej brzegi pokrywały masy martwych ryb. Czy to naturalna przyducha, czy ktoś jak w przypadku parę lat temu Warty dopomógł katastrofie? 16.05.2018 16:22    31
J. Batorski: Sprawy ważne i ważniejsze...

J. Batorski: Sprawy ważne i ważniejsze...

Jesteśmy w trakcie roku wyborczego. Już są zawiązywane komitety, koalicje, jak również rozpoczyna się proces prezentacji aspirujących do fotela prezydenta naszego miasta. Są to oczywiście istotne wiadomości. Pamiętajmy jednak, że kampania jeszcze się nawet oficjalnie nie rozpoczęła, a tymczasem w naszym mieście dzieje się mnóstwo istotnych rzeczy. Oczywiście można oceniać według własnego uznania, które informacje powinny mieć większy priorytet, wszakże dla każdego są sprawy ważne i ważniejsze... 11.05.2018 14:24    22
PODZIĘKOWANIA od WTZ

PODZIĘKOWANIA od WTZ

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych składa serdeczne podziękowania naszym sponsorom za ufundowanie nagród dla uczestników „XII OTWARTEGO TURNIEJU KRĘGLARSKIEGO WARSZTATÓW TERAPII ZAJĘCIOWEJ O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA TOMASZOWA MAZOWIECKIEGO”: 09.05.2018 23:16    1
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533DB

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533DB

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisCzy łóżko rehabilitacyjne można otrzymać od nas niemal za darmo? Tak. Pomożemy załatwić wszelkie formalności  Na zdjęciu: Obudowa PB 533 DB w kolorze orzech, z dwoma wkładami PB 521 wraz z okrągłymi podstawami łóżka.Obudowa PB 533 DB wraz z wkładami PB 521, to nasza propozycja rozwiązania umożliwiającego korzystanie z łóżka przez oboje partnerów przy zachowaniu wszystkich jego istotnych funkcji. To jedyne w swoim rodzaju łóżko umożliwia stałe wsparcie i obecność opiekuna/partnera, co stanowi istotny czynnik w rekonwalescencji i opiece nad chorym.Więcej informacji Kolory standardowe: Kolory niestandardowe*:DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Indywidualne sterowanie leżami2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Podwójny system podnoszenia3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżkaOPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kółPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze330 kgMaksymalna waga użytkownika2 × 140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 165 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:33 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:10 Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:02 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:48 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 19:59 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama