Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 21:58
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Listy czytelników

Czytelnicy ostrzegają: nieprzyjemny zapach

Czytelnicy ostrzegają: nieprzyjemny zapach

Czy wiecie coś Państwo na temat nieprzyjemnego (nie do określenia) zapachu w powietrzu od wczoraj. Najlepiej smród jest wyczuwalny w okolicach Kauflanda, ul Konstytucji 3maja. Słychać szum, tak jakby włączonego wielkiego wentylatora (tak jakby słychać go było z fabryki Filców Technicznych lub okolicy) i wtedy czuć ten nie miłosierny smród (nie można okna w domach otworzyć) bo strasznie śmierdzi. Na pewno zapach ten nie jest obojetny dla organizmu, a wręcz trujący sądząc po intensywności w powietrzu. Smog w porównaniu z tym może być małym pikusiem Jeśli jeszcze nikt nie informował i nie interweniował to proszę dowiedzcie się o co chodzi. Pozdrawiamy 27.04.2018 16:33    4
Ia dla zwierzaków

Ia dla zwierzaków

Informacja Tomaszowskiego Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce. 23.04.2018 20:38
Wszystkich przedsiębiorców traktujemy równo

Wszystkich przedsiębiorców traktujemy równo

Prezydent odpowiada na zarzuty Agaty Moraczewskiej Wolskiej 19.04.2018 10:29    22
Inicjatywy, które nie znalazły wsparcia

Inicjatywy, które nie znalazły wsparcia

List otwarty Agaty Moraczewskiej - Wolskiej w związku z jej rezygnacją z członkowstwa w Radzie Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Tomaszowa MAzowieckiego 19.04.2018 10:19    7
Zabity i wyrzucony. Co ludzie mają w głowach?

Zabity i wyrzucony. Co ludzie mają w głowach?

Są czasami sytuacje, że trudno znaleźć słowa komentarza. W ubiegłym tygodniu, będąc na leśnym spacerze, znaleźliśmy porzuconego w lesie, zabitego małego psiaka. Ktoś zwierzę wywiózł i nie zadał sobie trudu, by chociażby zakopać. Psiak porzucomny został na plastikowym worku, ze śladami krwi. Raczej mało prawdopodobne, by był ofiarą potrącenia przez samochód, ponieważ leżał w środku lasu kilkadziesiąt metrów od głównej drogi. Moim zdaniem ktoś psa zabił na własnym podwórku a później porzucił przy leśnej drodze. Zatelefonowaliśmy do tomaszowskiego schroniska z prośbą o uprzątnięcie zwierzęcia. Tutaj należą się podziękowania dla pana kierownika Piotra Milczarka, który szybko przysłał osoby, które zwłokami zwierzaka się zajęły. 15.04.2018 11:09    19
Od kilku lat czekamy na normy jakości

Od kilku lat czekamy na normy jakości

Niezwykle cieszy mnie, że temat smogu - tak istotny dla naszego zdrowia - jest podnoszony w przestrzeni publicznej. Mam ogromną nadzieję, że osoby reprezentujące różne środowiska nie zajmują się tą kwestia tylko z powodu zbliżających się wyborów. Podnosząc ten niezwykle istotny dla nas wszystkich problem, warto pochylić się nad tym zagadnieniem całościowo. 11.04.2018 20:33    3
Okazja czyni złodzieja...

Okazja czyni złodzieja...

Jakoś na początku roku prawie skusiłem się na Samsunga w dobrym stanie z OLX za 75 zł. Prosty model, bez LTE, aparat 5-8 mpx. Używam ich jako routery. Często uczciwi ludzie sprzedają za tyle, bo już mają inne telefony. W moim przypadku sprzedająca kobieta ogłaszała się chyba z Międzyzdrojów czy Rewala. Wrzuciłem w Google adres - bo co ciekawe podała podczas korespondencji, jako odbiorca przelewu. Ładnie podała też imię nazwisko. W sieci googluje sie jakiś ośrodek wczasowy... Była niedziela, ale - pomyślałem - jakaś ochrona tam jest. Zatelefonowałem.... 08.04.2018 12:37    1    1
Kolejne lotnisko w zasięgu tomaszowian

Kolejne lotnisko w zasięgu tomaszowian

Już pod koniec 2019 roku loty czarterowe i low-costowe przeniosą się z Warszawy do Radomia. Tamtejszy port lotniczy zostanie przebudowany za 900 milionów złotych ogłosiło Państwowe Przedsiębiorstwo „Porty Lotnicze” To bardzo bardzo dobra wiadomość również dla nas. 08.04.2018 09:46
Klasizm. Jak często się z nim spotykasz?

Klasizm. Jak często się z nim spotykasz?

W następną sobotę jedna z największych sieci marketów zacznie sprzedawać smartfona za niecałe 120 zł. To najniższa cena za nowy sprzęt dostępny w masowej dystrybucji w Polsce. W internecie zawrzało 06.04.2018 21:50    20    1
Taksówkarze w odwrocie. Uber zabija legalnych przewoźników

Taksówkarze w odwrocie. Uber zabija legalnych przewoźników

W najnowszym wydaniu magazynu Wired ukazał się artykuł Mirandy Katz na temat coraz liczniejszych samobójstw wśród nowojorskich taksówkarzy. Motywacje samobójców są prozaiczne. Świetnie znający miasto, od lat opłacający licencje i wszelkie podatki kierowcy żółtych aut które na całym świecie stały się symbolem Ameryki są wypierani przez ludzi z ulicy dzięki firmie, która działa na granicy prawa. 02.04.2018 09:21    30
Jesteś kierowcą, pasażerem?? Przeczytaj proszę !!!

Jesteś kierowcą, pasażerem?? Przeczytaj proszę !!!

Szukam świadków wypadku samochodowego który miał miejsce w dniu 05.05.2017 ok godz 12.40 na trasie S8 w kierunku Warszawy na wysokości miejscowości Jasień w gminie Lubochnia. 31.03.2018 15:58    4
Zabłąkane ptaszysko

Zabłąkane ptaszysko

Nasi czytelnicy przesyłają nam zdjęcie tego nietypowego u nas ptaka. Błąka się po mieście i ani Straż Miejska ani też Schronisko dla bezdomnych zwierząt nie chcą się nim zaopiekować. Może taki pupil uciekł komuś z podwórka? 30.03.2018 09:01    5
25 zł za wjazd do centrum miasta? To dobry pomysł

25 zł za wjazd do centrum miasta? To dobry pomysł

Pod obrady Rządu trafił właśnie projekt ustawy, której część dotyczy wprowadzenia opłat za poruszanie się w tzw. „strefach czystego transportu” Proponowane zmiany zakładają, że wyłączeni z opłat zostaną kierowcy samochodów na gaz, wodór i elektrycznych. To dobry, choć trudny społecznie pomysł. Mimo to nieustannie powinno się ponawiać próby jego wprowadzenia, a ludzi wręcz zmuszać do zakupu / załatwienia sobie w inny sposób roweru. 29.03.2018 20:52    6
Nie ma zgody na takie metody – OŚWIADCZENIE Kukiz’15 oddział Tomaszów Mazowiecki

Nie ma zgody na takie metody – OŚWIADCZENIE Kukiz’15 oddział Tomaszów Mazowiecki

Kukiz’15 w powiecie tomaszowskim nie zgadza się z oświadczeniem w sprawie nowych okręgów wyborczych w Tomaszowie wydanym przez członków Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, SLD oraz i Stowarzyszenie Przedsiębiorczość, Rozwój, Obywatel "ProTM". 29.03.2018 18:59    5
Brak zgody na takie metody

Brak zgody na takie metody

Publikujemy oświadczenie w sprawie nowego podziału Tomaszowa Mazowieckiego na okręgi wyborcze 29.03.2018 18:58    24
Wielkanocne życzenia od harcerzy Hufca Inowłódz

Wielkanocne życzenia od harcerzy Hufca Inowłódz

Czas Świąt to czas pamięci o wszystkich i myślenia o nich z życzliwością i miłością. Dlatego zuchy, harcerze, wędrownicy i instruktorzy hufca Inowłódz składają najserdeczniejsze życzenia 29.03.2018 11:17
Czy to wojna?

Czy to wojna?

Oprócz działań wewnątrz polskiej armii, tych na szczeblu dyplomatycznych na które mamy wpływ jednie pośredni, także każdy z nas może przygotować się na ewentualną reakcje ze strony Rosji, po wczorajszej decyzji o wydalenie z polskich rosyjskich dyplomatów. Chodzi o zwykłe, proste nawyki kosztujące niewiele, albo nawet wcale. 27.03.2018 09:35    14    1
Liberalne obchody trzydziestolecia bez ławki

Liberalne obchody trzydziestolecia bez ławki

Z dużym prawodopodobieństwem można założyć, że urodzeni po 1989 roku Polacy ławkę kojarzyć będą jedynie z ławeczką pomnikiem. Ławeczka Tuwima jest w Łodzi, ławeczkę ma Szymborska w Kórniku a Osieckia na Saskiej Kępie w Warszawie. Natomiast liberalną modą samorządów po PRLu stało się kastrowanie przestrzeni publicznej z możliwości odpoczynku pod gołym niebem dla zwykłych, żyjących obecnie ludzi. 26.03.2018 12:47    9
Ścieżka z przeszkodami

Ścieżka z przeszkodami

Jadąc dzisiaj tj. 25.03. ścieżką rowerową do Spały natknąłem się na to "cudo". Robiąc fotkę widziałem, że osoby mijające mnie na rowerach pukają się w głowę. Pociąg przejeżdża tymi torami w kierunku Spały JEDEN RAZ W ROKU. 26.03.2018 08:40    19
Władza wreszcie podaje rękę...

Władza wreszcie podaje rękę...

Zamknięcie na noc Okęcia zakłócającego ciszę nocną kilkudziesięciu tysiącom okolicznym mieszkańców wyrywa nas z apatii III RP i motywuje do organizowania się w lokalnych społecznościach i walki o swoje prawa. Często tak fundamentalne jak zdrowy sen. 25.03.2018 20:06    3    1
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533DB

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533DB

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisCzy łóżko rehabilitacyjne można otrzymać od nas niemal za darmo? Tak. Pomożemy załatwić wszelkie formalności  Na zdjęciu: Obudowa PB 533 DB w kolorze orzech, z dwoma wkładami PB 521 wraz z okrągłymi podstawami łóżka.Obudowa PB 533 DB wraz z wkładami PB 521, to nasza propozycja rozwiązania umożliwiającego korzystanie z łóżka przez oboje partnerów przy zachowaniu wszystkich jego istotnych funkcji. To jedyne w swoim rodzaju łóżko umożliwia stałe wsparcie i obecność opiekuna/partnera, co stanowi istotny czynnik w rekonwalescencji i opiece nad chorym.Więcej informacji Kolory standardowe: Kolory niestandardowe*:DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Indywidualne sterowanie leżami2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Podwójny system podnoszenia3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżkaOPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kółPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze330 kgMaksymalna waga użytkownika2 × 140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 165 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:33 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:10 Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:02 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:48 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 19:59 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama