Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 23:04
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Klasizm. Jak często się z nim spotykasz?

W następną sobotę jedna z największych sieci marketów zacznie sprzedawać smartfona za niecałe 120 zł. To najniższa cena za nowy sprzęt dostępny w masowej dystrybucji w Polsce. W internecie zawrzało

Tani więc dla biedaków.
 

Oprócz – pachnących na opłacone przez konkurencje – tekstów podkreślających wady proponowanego  przez market telefonu, w komentarzach pojawiło się mnóstwo wypowiedzi potwierdzających antagonizmy klasowe w naszym kraju. Niby w liberalnym społeczeństwie nieobecne, bo przecież "każdy jest kowalem swojego losu", "to nie ważne z jakiego się pochodzi domu", to "drugorzędne jakim kapitałem (również kulturowym), dysponowali rodzice" to jednak z roku na rok „mieć mniej” skazuje w Polsce na wykluczenie towarzyskie, a coraz częściej i formalne.

Ok, rzeczony smartfon to nie jest sprzęt z górnej półki, który zachodni market dobrodusznie postanowił podarować Polakom by zrekompensować im mordy wojenne. Postanowił obiżyć cenę by technologia trafiła wreszcie nawet do najuboższych polskich domów. Nie. 1 GB RAMu to obecnie standard poniżej którego przeglądanie przesyconego materiałami wideo internetu, jest trudne. To prawda - po zainstalowaniu ponad 5 aplikacji i korzystaniu z nich równocześnie, telefon po prostu będzie się zacinał. W skrajnych przypadkach, przy cięższych apkach będzie konieczne ponowne włączenie urządzenia. 13 mpx matrycy przy tańszym obiektywie, też nie daje efektów, których moglibyśmy się spodziewać.


 
Za wszelką cenę utrzymać się na poziomie człowieczeństwa.
 

Jednak telefon z internetem w tej cenie to poszerzenie możliwości korzystania z udogodnień współczesnego świata jak program 500+ w dostępie do rynku pracy dla kobiet mieszkających 20-30 często więcej kilometrów od miejsc gdzie ta praca jedynie jest. Co więcej, smartfon za 120 zł to często jedyna szansa by zobaczyć się z bliskimi podczas wielomiesięcznej nieobecności w rodzinnym domu. Ktoś nas wygnał ze środowisk, w których się urodziliśmy, odebrał pracę, możliwości zwykłego legalnego życi. Ktoś wskazał emigracje jako jedyną szanse na życie. Transmisja przez Skype, WhatsApp to dla setek tysięcy Polaków jedyna możliwość by zobaczyć się ze starym Ojcem czy Matką. Lata lecą, zwlekając z tym może się okazać, że któregoś dnia będzie po prostu za późno. To jak z dziećmi. Zamożni mogą je legalnie, bez ostracyzmu mieć, resztę spycha się do ssących socjał „dziadów”, którzy żerują na niewypracowanych przez siebie dobrach.
 

 

jeden z tekstów którym się inspirowałem


https://www.spidersweb.pl/2018/04/gigaset-gs160-w-lidlu-czy-warto.html

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

m&m 12.04.2018 08:05
Za dużo ideologii w tym wszystkim proszę Państwa. Smartfon za 120zł, to świetna oferta dla mniej wymagających i tyle. A jeżeli ktoś komentuje z pogardą, że to dla biedaków, to nie żaden klasizm tylko chamstwo i brak wychowania. Tak naprawdę, to w porównaniu z zachodem, to 95% Polaków jest biedakami, więc...

MG 19.04.2018 01:49
No rzeczywiście, bo tam wszyscy zamożni. Na pierwszym stypendium jako jedyny na piętrze nie miałem laptopa... Kupilemnsobiendopiero w PL za pieniądze zarobione tam. W markecie B&Q. Ale za to wszyscy przychodzili do mnie potem na kino w piątki, gdy znalazłem na śmietniku działający telewizor no i dokupilem w komisie używany VHS. Za 10 funtów. Pokazywałem I'm kino polskich Żydów - Polańskiego, Falka i potem Kieślowskiego. Bo te taśmy były w bibliotece. Nie mieli pojęcia o zjawiskach o których nie wiedzieć w polskiej szkole średniej to był wstyd. Pochodzili z angielskiej klasy średniej... Tacy bogaci. Zależy jak się podchodzi do życia i co dla kogo jest w nim ważne. Czy wakacje w Portugalii (chociaż ja też nie deprecjonuje tak do końca tego), czy ciulanie na lepszą szkole dla dziecka jakieś horyzonty dla siebie. Ja tam codziennie kupowałem sobie jeden dziennik. The Guardian, The Daily Telegraph rzadziej The Financial Times bo był droższy. Pierwsze dwa kosztowały w sklepiku studenckim 20 pension. Wówczas 60 groszy polskich. Wyborcza wówczas w PL kosztowała 1, 20 zł więc to dla mnie była euforia tam. Piszę o tym, bo oprócz mnie nikt na piętrze.tego nie robił... Przeglądali moje stare gazety w kuchni... To co u nas nazywa się klasami plebejskimi w UK jest masowe. Negatywne skutki umasowienia wchodzą już tak wysoko, że czasem trudno znaleźć ciekawą, wciągająca, nie banalną książkę na listach tamtejszych prestiżowych nagród literackich. Man Booker Prize czy Orange Prize. Taka autorką której karierę poprzez splaszczanie przekazu, obserwuje od 10 lat jest Zadie Smith. Być może to ryzykowne, ale z perspektywy Tomaszowa jesteśmy na pewno w dużo lepszej sytuacji niż miasteczka podobnej wielkości tam. Tańszy transport, uniwersytet na miejscu lub w pobliżu. Dwa baseny, mnóstwo przestrzeni do bezpiecznego biegania, jazdy na rowerze. Niczego nam w takich porównania nie brakuje. Naprawdę nieraz czytając Nasz Tomaszów aż się przykro robi ze ludzie mogą tak źle mówić o swoim otoczeniu. Ale jeśli mamy się porównywać pod kątem ile aut w rodzinie, jak często na wakacje no to tak jesteśmy biedniejsi. Tylko ja na przykład tak jak oni nie mam ochoty żyć. .

10.04.2018 01:24
Widocznie lubisz córki młynarza.

AK-47 09.04.2018 20:40
A ja we wpisie nr 15 skomentowałem wpis nr 11. Czegoś Pan nie rozumie?.

multi99 09.04.2018 16:29
To nie idzie o elektorat bo ja jestem za PiS ale za odrobiną zrozumienia i szacunku jak można szargać imię ś.p. zmarłej osoby w tragedii Smoleńskiej ... mam na mysli wpis 8 i wpis 11 ...

AK-47 09.04.2018 16:23
Nie pozostaje nic innego jak pogratulować Nowackiej elektoratu!.....

AK-47 09.04.2018 16:22
Świętość jakoś nie pasuje do lewactwa.....

multi99 09.04.2018 15:49
Pani śp Pani JARUGA Nowacka zginęła w katastrofie smoleńskiej ... a Jej córka to Pani NOWACKA ... OT RÓŻNICA ....

multi99 09.04.2018 15:48
O pani której piszesz ma nazwisko NOWACKA ... A Pani ś.p. Jaruga Nowacka to jej mama , która zginęłą w KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ .... OT taka mała różnica...

Co do p. Jarugi Nowackiej 09.04.2018 08:43
to przynajmniej ładna jest w odróznieniu od ropuch reprezentujących pis w parlamencie.

08.04.2018 18:18
Ok, podaj namiary do swojego.

Proszę 08.04.2018 17:11
poszukać pomocy u specjalisty . Ja Panu nie pomogę.

08.04.2018 14:41
Nie jestem pewien czy doczekam się odpowiedzi, zatem posłużę się domysłem. O Jarugę-Nowacką chodzi? Co jest bolesne? Że za promocje w polityce służy jej nazwisko matki? Czy to, że była "kanclerzem" zaraz po studiach w uczelni ... prowadzonej przez ojca? Tak ją promowano. To były jej główne atuty gdy startowała po Smoleńsku w polityce. Predyspozycji do bycia liderką choćby kółka różańcowego ma tyle co niegdyś Katarzyna Piekarska z SLD. Są to rozleniwione damesy tzw. lewicy. Nie mające nic do powiedzenia, za to z "szanowanych" rodzin. Gdy po Smoleńsku kilka "pisowskich żon" startowało w wyborach od początku je dyskredytowano jako kocmołuchy zachłanne jedynie na uposażenia. Tymczasem córka Wassermana dodaje do pieca w komisji ws Amber Gold jak Ziobro ws Rywina. Jest naprawdę dobra w te klocki. Trzeba mieć to coś. Nie tylko urodzenie w tej czy innej rodzinie. Tyle, że tam gdzie możemy kogos obserwować na żywo braki wychodzą. Jest natomiast mnóstwo zachowanych jeszcze z PRLu struktur i społecznych i zawodowych, dzięki którym można przebimbać sobie życie za publiczne pieniądze mając zero polotu nie mówiąc o znajomości rzeczy. Innym przykładem jest Kazia Szczuka. Znawczyni literatury i przy okazji wszystkiego na komentowanie czego jej przyjdzie ochota. Babol od 20 lat robi doktorat... Jeszcze parę lat temu przedstawiana była jako akademiczka... Pięćdziesiątka na karku, zwykłe studia i autorytet :)) Zdaje się, że niedawno broniła demokracji również w Tomaszowie. Mogę zapytać jako kto? Pani od czego? Dziadek był świetnym szachistą, ojciec adwokatem opozycji demokratycznej i w związku z tym co? Słucham. Mi się w takich sytuacjach zawsze przypomina wywiad Widackiego - adwokata SLD z Krakówka, jak bronił nepotyzmu na uczelniach - dziedziczenia posad :) To jest człowiek lewicy :) Że wychowany w prawniczym domu student, ma większe kompetencje niż ten spoza środowiska.

08.04.2018 14:22
Dodaj jeszcze pedofilie. To stały element obrzydzania Kościoła.

08.04.2018 14:17
" czyni bo są to często sprawy bolesne tak w kręgach towarzyskich jak i rodzinnych by je traktować w tak obrzydliwy sposób" O co chodzi?

Tak plujesz na tych poprzednio rządzacych 07.04.2018 12:35
że powyganiali z kraju braci i siostry szukających lepszego życia, że wygnali ich ze swoich środowisk i rodzin. ze odebrali ludziom możliwość pracy u siebie w kraju. A co zrobili ci obecnie rządzący??? Czym się różnią od poprzedników poza pustymi słowami i ogromna krytyką wszystkich którzy byli przed nimi ??? Nic nie zrobili by skłonić rodaków do powrotów, bo nie maja żadnych sensownych propozycji. Jak ludzie którzy żyli przez paręnaście lat w normalnej cywilizacji ma naraz rzucić normalność i wracać masowo do skłóconego kraju , na siłę przez pewną małą zacofaną partyjkę ciągnięta w mroki średniowiecza gdzie trzeba płacić dziesięcinę pazernemu klerowi i całować lepkie łapy klechów . Może tobie się to podoba lecz wiedz że większa część narodu jest temu przeciwna.

08.04.2018 04:26
Nie czuje bym żył w skłóconym Kraju. Co ma świadczyć o tym skłóceniu? Wąskie kadry z Czarnych Poniedziałków / Piątków? Czy kreacje medialne jak córka Jarugi Nowackiej, którą już do znudzenia promuje się w telewizjach prywatnych robiąc z niej nie wiadomo jaką ekspertkę. Od czego? Pfff. Już bardziej do rzeczy gada Żyd Zandberg. Postulaty socjalne "Razem" są mi bardzo bliskie. Co jest "mrokiem średniowiecza" społeczny projekt zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, który to projekt w mgnieniu oka zebrał pół miliona, podkreślam PÓŁ MILIONA podpisów? Ile osób manifestuje na tych demonstracjach feministycznych? Gdy jest 50 tysięcy wpadają w euforie. W Tomaszowie Łuczakówna się wycofała, bo przychodzili tylko jej znajomi. To nie "partyjka" Kaczyńskiego panu i panu podobnym przeszkadza. To ludzie tutaj panu przeszkadzają. Zwykli pana sąsiedzi, którzy głosują na PiS. "Lud pisowski" to jest min. 70 % społeczeństwa. Ludzie chcą roboty, spokoju i dzieci, nie pieprzenia o wydumanych ideach. Co do Kościoła Rzymska-Katolickiego jest to instytucja państwowa. Tak powinna być traktowana, jak kościół anglikański w UK. Jeśli się to panu nie podoba, droga wolna. Niech pan nie zmienia Naszego Kraju na siłę, wbrew ludziom, bo rączki mogą zaboleć.

Ha, ha, ha 08.04.2018 12:52
Od kiedy klesza firma jest instytucja Państwa Polskiego ??? Chyba ta firma ma siedibe o ile wiem w Watykanie , a takie państewka jak nasze traktuje jak swoje kolonie do wydojenia z kasy i majątku !!!

może odrobinkę obiektywizmu ? 08.04.2018 13:34
Zastanawiam się z czego Pan się urwał bo chyba nie z choinki ? Szczyt hipokryzji , cynizmu czy obłudy wyziera z pierwszego zdania cyt. "Nie czuję bym żył w skbiektywizmu ?łóconym Kraju". Ja , jak zapewne zdecydowana większość czuję , widzę to (skłócenie) i mocno nad tym boleję. Mimo to nie zamierzam wejść w rolę prymitywnego propagandzisty którejś ze stron co Pan czyni bo są to często sprawy bolesne tak w kręgach towarzyskich jak i rodzinnych by je traktować w tak obrzydliwy sposób .Pierwsze Pańskie zdanie Pana dyskwalifikuje następne już tylko pogłębiają kompromitację .

Opinie

26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

Dziś jest piątek, 26 czerwca, sto siedemdziesiąty siódmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.15, zajdzie o 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Dawid, Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł i Pelagia. Data dodania artykułu: 26.06.2026 08:23
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał. Data dodania artykułu: Dzisiaj, 14:59 Liczba komentarzy: 4 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 5
Zdrowie ile cię trzeba cenić ?!! Dyskopatia Prognoza pogody na 27 i 28 czerwca. Tomaszów pod czerwoną lampą upału Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Rowerem do Skansenu i Grot. Tomaszów Mazowiecki z nową inwestycją turystyczną za 120 tysięcy złotych Jaki hotel SPA w łódzkiem wybrać na weekendowy relaks Ponad 6,2 mln zł z KPO dla szpitala onkologicznego w Tomaszowie. Dane, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo pacjentów Kiedy najlepiej umówić wymianę opon w Warszawie Czerwony pasek, czyli polska szkoła w krzywym zwierciadle. Nagradzamy oceny, a potem udajemy, że nie o oceny chodzi Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Jaki hotel blisko Łodzi wybrać na spokojny wypoczynek Ruszył nabór do Akademii TMF Tomaszów Mazowiecki. Małe kroki, wielkie piłkarskie marzenia Jaki piasek budowlany wybrać do betonu a jaki do tynku
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama