Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 22:55
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Listy czytelników

Ratujcie nas przed Kebabem!

Ratujcie nas przed Kebabem!

Pomóżcie nam walczyć z tym miejscem. Ja od 5 lat z nimi walczę o ciszę w nocy, ale wszędzie dostaję odpowiedź, że jest to prywatną kamienica i nic nie można zrobić. Pisałam do prokuratury, byłam u prezydenta i w TTBS. Poruszałem nawet SANEPiD i Straż Graniczną. Wszędzie to samo: nic nie możemy zrobić! I tak mamy prawie codziennie w lato, ale nie tylko latem. Letnie miesiące są najbardziej uciązliwe, bo nie można w nocy okna uchylić, Zaproszam waszą redakcję na noc w sobotę, to sobie popatrzycie, jak to wygląda z naszej perspektywy. Teraz jest mniej wałęsającej się młodzieży. Za to stoją samochody z których gra głośno muzyka. Żrą to świństwo a jaki bałągan po sobie zostawiająmożna zobaczyć na załącząnych zdjęciach. 17.12.2017 14:36    34
Przydałyby się znaki

Przydałyby się znaki

Nie ma żadnego znaku, że droga nieprzejezdna. Po prostu się kończy. Codziennie w inny sposób się jeździ w okolicach Rolnej i Smugowej. Fakt, że prace się posuwają dosyć szybko, ale czy ktoś mógłby zapanować nad oznakowaniem? 06.12.2017 19:59    1
Egzamin na Prawko w Tomaszowie, czemu NIE?

Egzamin na Prawko w Tomaszowie, czemu NIE?

Czemu w Tomaszowie nie ma ośrodka terenowego Piotrkowskiego WORDu? 04.12.2017 09:54    20
Kowalewski listy pisze

Kowalewski listy pisze

Kolejny głos w sprawie obwodnicy miasta 29.11.2017 20:00
Dla zwierzaków od przedszkolaków

Dla zwierzaków od przedszkolaków

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym w przedszkolu numer 2 została przeprowadzona akcja zbiórki darów dla zwierząt pod opieką Tomaszowskiego Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Zebrano m.in. suchą i mięsną karmę, ryż, kaszę, makaron itp. 29.11.2017 14:08    2
7 tysięcy za wskazanie wandali

7 tysięcy za wskazanie wandali

Chciałbym zapytać czy istnieje możliwość umieszczenia na łamach serwisu Nasztomaszow.pl ogłoszenia w sprawie aktów wandalizmu dokonywanych przez kibiców "Widzewa". Dokładnie o nagrodzie za wskazanie sprawców (imię, nazwisko, adres zamieszkania). 21.11.2017 00:19    25
Relacja FC TM z meczu Lechia Tomaszów Maz. - Widzew Łódź (12.11.2017 r.)

Relacja FC TM z meczu Lechia Tomaszów Maz. - Widzew Łódź (12.11.2017 r.)

Dzień po tegorocznych obchodach Święta Niepodległości przypadło nam widzewskie święto w Tomaszowie Mazowieckim. Tego dnia piłkarze Widzewa przyjechali rozegrać spotkanie z lokalną Lechią. Była to jedna z kluczowych odsłon tej rundy w kampanii o awans do I ligi, który zarówno pod względem piłkarskim, jak i kibicowskim spełnił oczekiwania. W tym drugi aspekcie plany były ambitniejsze, ale podobnie jak w zeszłym roku to niezwykle elektryzujące wydarzenie miało swojego antybohatera. 13.11.2017 11:12    24
Jak nie do pieca, to do lasu

Jak nie do pieca, to do lasu

Co jakiś czas pokazujemy podobne leśne obrazki. Komentarz pozostawiamy naszym czytelnikom 06.11.2017 10:27    5
Orkan Grzegorz zawitał do Lidla?

Orkan Grzegorz zawitał do Lidla?

Święto zmarłych w moim domu to czas zadumy, to czas wspomnień, spotkań z bliskimi i pełna gościnność. Gościna wiąże się jednak z zakupami. Nie sądziłem jednak, że do tomaszowskiego Lidla zawitał Orkan Grzegorz. We wtorkowy wieczór takie oto obrazki zobaczyć można było w sklepie położonym przy ulicy Mościckiego. 03.11.2017 00:13    25
Mali przyjaciele zwierząt

Mali przyjaciele zwierząt

26 października przedszkolaków z Rokicin odwiedziła pani Mieczysława Goździk - prezes Tomasowskiego Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Razem z nią przyjechał pies Ciapek - maskotka towarzystwa. Pani Mieczysława opowiadała o obowiązkach właścicieli czworonogów, o tym jak przeciwdziałać bezdomności zwierząt i jak reagować na ich krzywdę. Na sam koniec dzieci przekazały zebrane przez siebie dary. 02.11.2017 20:29    4
Tymczasem w jednej ze szkół

Tymczasem w jednej ze szkół

Wydawało mi się, że żyjemy w wolnym kraju. Moje pytanie jest takie: czym różni się Halloween od tzw. "przebierańców", którzy chodzą po domach w "ostatki" i śpiewają "Nie mam ojca ani matki. Ojciec matkę zamordował i w piwnicy ją pochował. Dzisiaj jest Popielec dajcie pączka na widelec"... - pisze jeden z czytelników portalu podsyłając zdjęcie. A jaka jest Wasza opinia na ten temat? 30.10.2017 21:05    60
Czy ktoś to zabezpieczy

Czy ktoś to zabezpieczy

Stworzony kilkanaście lat temu Program Rewitalizacji Centrum Tomaszowa Mazowieckiego zakładał wśród wielu innych zadań odnowienie dawnego budynku warsztatów szkolnych przy ulicy Tadeusza Kawki. Powstać miała tutaj mediateka, czyli centrum nie tylko bibllioteczne ale też multimedialne. Z projektów nic nie wyszło. Trafiły nawyraźniej do szuflad urzędniczych biurek. Obiekt stoi opuszczony i chyba nich się nim nie interesuje, ponieważ z powybijanych okien zwisają brudne firanki a potłuczone szyby zagrażają bezpieczeństwu przechodniów, którymi są głównie uczniowie dwóch pobliskich szkół 30.10.2017 09:23    7
Bez pomyślunku i bez szacunku

Bez pomyślunku i bez szacunku

Czasem nasi czytelnicy podsyłąją nam materiały, które delikatnie mówiąc, jeżą włosy na głowie. Tym razem film z wycinki drzew na cmentarzu w Żelechlinku. Po obejrzeniu pytania nasuwają się samo. Czy nie można tego było zrobić inaczej? W jakiś bardziej cywilizowany sposób? Cmentarz, to jednak w naszej kulturze miejsce szczególne. Czy nie można było ruszyć nieco głową? 28.10.2017 10:25    17
Uwaga szkoła się pali!

Uwaga szkoła się pali!

Jak wielkie jest ryzyko, że na przykład w jakiejś szkole wybuchnie pożar? Statystycznie zapewne nie zbyt duże, jednak każda z placówek musi mieć opracowaną procedurę reagowania, sposoby postępowania oraz drogi ewakuacyjne. Jednak, by były one skuteczne należy od czasu do czasu je przećwiczyć. takie ćwiczenia są w szczególnie w szkołach sporą atrakcją, bo kto z nas nie chciałby pospacerować zamiast sidzieć na lekcji fizyki lub chemii. W ubiegłym tygodniu podobne akcje przeprowadzono m.in. szkle podstawowej numer 14 oraz w I Liceum Ogólnokształcącym 28.10.2017 09:45    1
Remont zakończony a oznakowanie nie

Remont zakończony a oznakowanie nie

Czytamy na łamach niniejszego serwisu, że remont Warszawskiej został zakończony. Jak to jednak jest, że minęły 3 tyg od tego oficjalnego faktu a miasto wciąż usiane jest znakami informującymi o objazdach i wciąż trwającym remoncie? 26.10.2017 08:03    16
Kierowco! Naucz się parkować

Kierowco! Naucz się parkować

Wydawało się że zniesienie opłat parkingowych nieco ułatwi życie mieszkańcom naszego miasta, przynajmniej jeżeli chodzi o parkowanie. Niestety Tomaszowianie parkować nie umieją. 25.10.2017 13:30    34
Rezydenci nie protestują. Chirurdzy operują

Rezydenci nie protestują. Chirurdzy operują

Szanowny Panie Redaktorze. Uprzejmie proszę zainteresować się ilością lekarzy pracujących na oddziale chirurgicznym od rana do godziny 15, czyli do czasu, kiedy zaczyna się dyżur lekarski. Z jakiegoś powodu nie można skontaktować się z żadnym lekarzem, bo jest albo na bloku i operuje, albo na izbie przyjęć, albo w poradni. I nie ma nikogo innego na oddziale. Czemu konsorcjum na chirurgii zatrudnia tak mało lekarzy od rana? Do niedawna byli lekarze rezydenci, może pojechali głodować do stolicy? Byli też etatowi lekarze zatrudniani przez szpital. Gdzie oni są? Proszę o wyjaśnienie tego problemu na łamach portalu. Co się dzieje - napisał do nas czytelnik portalu. 25.10.2017 12:02    12
Kamienica do remotu

Kamienica do remotu

Szanowni Państwo. Mam takie pytanie, prośbę. Otóż władze naszego miasta tak bardzo chwalą sie realizowanymi inwestycjami w Tomaszowie. Jestem mieszkanką kamienicy przy ulicy Barlickiego 20, gdzie ma powstać projekt Mieszkanie Plus TM. 21.10.2017 23:13    16
O czym mówią zwierzęta ?

O czym mówią zwierzęta ?

Informacja Tomaszowskiego Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce . 21.10.2017 21:32    2
Cóż to za "szczęśliwe" numerki?

Cóż to za "szczęśliwe" numerki?

- Redakcja zapewne wie: kto i po co numeruje ponad 100.letnie drzewa w parku w alejce wzdłuż stadionu od ul. Rzecznej... do Wolbórki. Czy to nowa forma graffiti, może fanaberie unijne, może wewnętrzne zobowiązania w walce np. ze smogiem lub efektem ciplarnianym. Ciekawe: bo nadawanie numerów ma przykre skojarzenia w naszej historii - pisze jeden z czytelników portalu 11.10.2017 12:32    22
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:26 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama