Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 00:10
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Listy czytelników

J. Batorski: Czy "ratujmy kobiety" ratuje kobiety?

J. Batorski: Czy "ratujmy kobiety" ratuje kobiety?

We wtorek, 3 października, odbyły się w wielu miastach całej Polski demonstracje i marsze w ramach tzw. "czarnego protestu". Stanowiły one swoisty punkt kulminacyjny akcji zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawodawczym, obejmującym m.in. liberalizację przepisów prawa dotyczącego aborcji, dość przewrotnie nazwanego, "ratujmy kobiety". Miały również nawiązywać do zeszłorocznych protestów spod znaku czarnej parasolki. Tym razem jednak już frekwencja tak nie dopisała... 04.10.2017 01:49    77
Może kogoś to zainteresuje... a może nie

Może kogoś to zainteresuje... a może nie

Chciałam się podzielić z Państwem moimi spostrzeżeniami z tego, co dzieje się na osiedlu, gdzie przyszło mi mieszkać. Bloki, gdzie od jakiegoś czasu zamieszkuję znajdują się przy ulicy Św. Antoniego. Mimo to, miejsce to, które z drugiej strony wyznaczone jest ulicą niecałą, mogłoby stanowić cichy zakątek. Mogłoby, ale nie stanowi. Wszystko za sprawą uczniów z okolicznych szkół, głównie "Gastronomika", ale trafiają się także i młodzi ludzie uczęszczający do pobliskiego gimnazjum. To, że wpadają do nas na małego dymka, nie byłoby może wielką tragedią. Jednak ostatnio obserwuję młodych ludzi nie tylko z papierosami ale także z puszkami piwa w rękach. Zdarza się, że dodają sobie kurażu jeszcze przed godziną 8. Czy naprawdę, żaden nauczyciel nie widzi, że jego uczeń jest na lekcji pod tzw. wpływem? Co gorsze widuję też takie sytuacje. kiedy młodzi, po wypiciu piwka i ciśnięciu puszki na pobliski trawnik wsiadają do samochodów i odjeżdżają... a napój mimo, że niskoprocentowych, jednak bezalkoholowym nie jest. Być może temat zainteresuje nie tylko nauczycieli i dyrektorów szkół ale również służby takie jak Policja, czy Straż Miejska. Jeśli tak, to serdecznie zapraszam Państwa na ulicę Czołgistów. 01.10.2017 20:59    4
Zgłoszone... ale reakcji brak

Zgłoszone... ale reakcji brak

Byłem w piątek na grzybach... ( nie lubię tego określenia.. po prostu byłem w lesie..) w okolicach Cekanowa. Znalazłem martwą sarnę, więc postanowiłem zgłosić to do leśniczego, który mieszka około 100 metrów od nieżywego zwierzęcia. Leśniczy przyjął zgłoszenie, nie pytając o nic np. o moje personalia, tylko podziękował i to wszystko. Niestety sarna leży do dzisiaj. Moje pytanie: co zrobiłem nie tak, jak należy? Gdzie zgłasza się takie rzeczy? Czy ja popełniłem jakiś błąd? Przecież zwierzę mogło być chore. Mogło oczywiście zginąć w wypadku... ale niekoniecznie. 01.10.2017 20:22    3
Listy od .N - przeprosili, teraz się odwołują

Listy od .N - przeprosili, teraz się odwołują

Tym razem na temat informacji przetworzonych 01.10.2017 10:03    20
Nowocześni przepraszają prezesa Krzysztofa Zarychtę i zapowiadają odwołanie się od decyzji wydanej przez TCZ

Nowocześni przepraszają prezesa Krzysztofa Zarychtę i zapowiadają odwołanie się od decyzji wydanej przez TCZ

W nawiązaniu do wniosku o dostępie do informacji publicznej wystosowanym przez przewodniczącą Koła Nowoczesna Tomaszów Mazowiecki Sylwię Koszarną w dniu 31.07.2017 drogą elektroniczną do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, informujemy, że odpowiedź sygnowana podpisem prezesa TCZ Krzysztofa Zarychty została wysłana pocztą w dniu 16.08.2017 na adres łódzki biura partii Nowoczesna. 24.09.2017 11:30    24
Podziękowanie

Podziękowanie

Informacja Tomaszowskiego Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce. 23.09.2017 23:09    2
ŻEGNAMY LATO-CO ZWIERZAKI NA TO

ŻEGNAMY LATO-CO ZWIERZAKI NA TO

Informacja Tomaszowskiego Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce. 21.09.2017 16:30    6
3 kilogramy jednego grzyba

3 kilogramy jednego grzyba

Jak widać, na grzyby wcale nie trzeba jeździć w Bory Tucholskie. W okolicach Tomaszowa również trafiają się ciekawe egzemplarze 17.09.2017 17:41    3
Listy do .N - o bezdomnych zwierzakch słów więcej niż kilka

Listy do .N - o bezdomnych zwierzakch słów więcej niż kilka

Wiceprezydent Tomasz Jurek oraz dyrektor Szymon Michalak udzielają odpowiedzi w sprawie schroniska dle bezdomnych zwierząt. 13.09.2017 19:38
Listy od .N - pieska sprawa

Listy od .N - pieska sprawa

Kolejny wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Tym razem w sprawie schroniska dla bezdomnych psiaków 10.09.2017 20:27    22
Barlickiego panoramicznie...

Barlickiego panoramicznie...

Zgodnie z obietnicą przesyłam jeszcze jedną fotkę. Mam również pytanie, czy Unia za taki stan nie cofnie nam tych funduszy. To przecież FUSZERKA... 07.09.2017 20:00    10
CYKLICZNY PROBLEM

CYKLICZNY PROBLEM

Ulica N.Barlickiego: TU TONĄĆ NIE MOŻNA, NIESTETY PRZEJŚĆ TEŻ NIE... 06.09.2017 18:26    15
Co drzemie w człowieku ?

Co drzemie w człowieku ?

Informacja Tomaszowskiego Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce 05.09.2017 22:39    18
Zupa z jednego prawdziwka

Zupa z jednego prawdziwka

Wszystko wskazuje na to, że zacznie się wreszcie sezon grzybowy. Takiego prawdziwka znalezli dziś na swoim podwórku w Inowłodzu czytelnicy naszego pportalu. Jak widać na zdjęciach cały zdrowiutki. 03.09.2017 22:08
Listy od .N - oświatowych pytań końca nie widać

Listy od .N - oświatowych pytań końca nie widać

Ciąg dalszy korespondencji w sprawie organizacji szkół podstawowych w Tomaszowie Mazowieckim 01.09.2017 22:58    5
J.Batorski: Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim!

J.Batorski: Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim!

W dniu dzisiejszym rusza głosowanie w Budżecie Obywatelskim. Jako autor jednego z projektów lokalnych oczywiście namawiam do głosowania na REMONT UL. KOMBATANTÓW i UL. KS. IGNACEGO JANA SKORUPKI. Z kolei jeśli chodzi o ogólnomiejski, bardzo serdecznie będę przekonywał do wybrania projektu: POPRAWA WARUNKÓW BYTOWYCH ZWIERZĄT W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM. W pierwszej kolejności zachęcam jednak do głosowania w ogóle. Zdecydujmy świadomie jak wydać 1,5 miliona! 01.09.2017 09:07    6
Rozjeżdżanie Chopina

Rozjeżdżanie Chopina

Od jakiegoś czasu na ulicy Chopina trwają prace porządkowe po przebudowie drogi 713, polegające na wywózie gruzowiska. W związku z tym nawierzchnia ścieżki rowerowej i chodnika, a przede wszystkim wjazd na ten teren jest zdewastownany przez auta ciężarowe. Dziś ok godziny 19 doszło w tym miejscu do wypadku rowerzystki. Skutkiem czego jest złamany i rozcięty nos oraz łuk brwiowy. Prosimy o interwencję służby prezydenta oraz tomaszowską policję 31.08.2017 20:55    24
Cyrk bez zwierząt

Cyrk bez zwierząt

Komunikat Tomaszowskiego Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce 30.08.2017 19:40    22
Listy od .N - ponaglają szpital

Listy od .N - ponaglają szpital

Jakiś czas temu prezentowaliśmy list .Nowoczesnej do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. 27.08.2017 13:08    7
W lewo czy prosto

W lewo czy prosto

Jeżdżę często po mieście i zastanawiam się czy tylko mnie wprowadza w błąd oznakowanie na jezdzni kolo Mcdonalda jadąc od Galerii w kierunku Placu Kościuszki przed MC jest oznakowanie na jezdni wyznaczające skręt do MC. Powinna byc domalowana strzałka również do jazdy na wprost, bo inaczej wprowadza to niepotrzebne zamieszanie. Chcąc jechać w strone domu handlowego Tomasz jadąc prawym pasem zostajemy często przyblokowani 25.08.2017 12:08    8
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny

Komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:26 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama