Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 00:10
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Listy czytelników

Mamy nadzieję, że jej nikt nie zabije

Mamy nadzieję, że jej nikt nie zabije

Piszę do Państwa z informacją, że dziś w lasach w okolicach Wiaderna spotkałam pewne zwierzę (na zdjeciu). Okazało się, że jest to Sarna Albinos. Cała biała (zdjęcie nie wyraźne ponieważ uciekała szybko). Super sprawa. Gatunek widywany juz wiele razy w różnych częściach Polski. W lasach, okalających Tomaszów ostatnio postawiono więcej ambon. Mam nadzieje, że jej nie zabiją. Zresztą te obiekty powinny zniknąć, bo widok sarenek na polu jest piękny, a zaraz znowu będzie ciężko ujrzeć dziką przyrodę 05.04.2017 08:58    13
Niebrowskie obrazki

Niebrowskie obrazki

Przesyłam parę zdjęć z naszego parku niebrowskiego. Taki widok można zobaczyć jak się idzie głównym chodnikiem w kierunku szkoły. Dopiero ok. 2 tygodni temu, panowie ze spółdzielni mieszkaniowej naprawiali całą siatkę. Robili to we 4 osoby, papierów i śmieci żaden nie pozbierał ze środka. Tylko grodzili, ale to co już dzisiaj jest, to naprawdę tragedia 03.04.2017 21:21    12
Jezioro na ul. Barlickiego...

Jezioro na ul. Barlickiego...

Jezioro na Barlickiego... Jako użytkownicy drogi gminnej biegnącej wzdłuż bloku mieszkalnego (Barlickiego 10/12), budynku handlowego i ciągu 25 garaży jesteśmy żywo zainteresowani jej rychłym remontem. 26.03.2017 07:02    25
Oszuści. Wymieniają rynny za grosze

Oszuści. Wymieniają rynny za grosze

Nie daj się nabić w rynnę. Ostrzegam państwa przed naciągaczami, którzy proponują wymianę rynien w budynku na nowe. Zjawili się 24.03.2017r. w woj. łódzkim. "Ekipa od rynien" w białym volkswagenie o numerze rejestracyjnym OP 94... podawali się za Węgrów, byli ciemnej karnacji. Zaproponowali, że wymienią rynny za 200zł. Gdy zapytano ponownie czy na pewno za 200zł odpowiedzieli, że tak. Jak się później okazało 200zł miało być za metr bieżący. Cała ich praca trwała 20 minut. Gdy powiedziano im żeby zdjęli te rynny, bo nie dostaną tyle pieniędzy ile żądają, zaczęli być bardzo agresywni i ordynarni. Jak postraszono ich dopiero policją, to odpuścili. 24.03.2017 16:56    4
Ławeczka na przystanku

Ławeczka na przystanku

Informacja Rady Osiedla Gustek w Tomaszowie Mazowieckim. 14.03.2017 18:38    28
Na ratunek karetce

Na ratunek karetce

Niedzielny poranek godz. 8.10, tradycyjnie przygotowuję kawę w ekspresie, spoglądam przez okno, kątem oka dostrzegam przy jednym z bloków, a dokładniej, przy ul. Skorupki 10 ambulans pogotowia ratunkowego. 06.03.2017 15:37    48
Takie sobie "cwaniaczki"

Takie sobie "cwaniaczki"

Chciałbym przedstawić sytuację jaka miała miejsce wczoraj na ul. Warszawskiej po godzinie 22. 02.03.2017 19:40    37
Czy wspólne znaczy niczyje?

Czy wspólne znaczy niczyje?

No właśnie, czy coś w przestrzeni publicznej, będące do dyspozycji wszystkich jest niczyje? Takie pytanie można by sobie zadać przechadzając się po mieście, gdzie co krok widać dewastacje różnych obiektów i publicznych i prywatnych. 01.03.2017 22:12    24
Pani sekretarka nie chciała umówić, bo nie usłyszała tego od lekarza

Pani sekretarka nie chciała umówić, bo nie usłyszała tego od lekarza

Właściwie nie ma dnia abyśmy nie otrzymali przynajmniej jednego maila na temat funkcjonowania Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Publikowany niżej pochodzi z weekendu. Dzisiaj napisał do nas czytelnik, który wraz żoną oczekiwał w poradni specjalistycznej na spóźnionego lekarza. Podobna sytuacja miała miejsce wczoraj. Pismo, które otrzymaliśmy w załączniku nie zostało wskazane w wykazie skarg, przedstawionym mi przez Prezesa Krzysztofa Zarychtę. Faktycznie nie była to skarga wyrażona na wprost... ale jednak. 28.02.2017 21:51    18
Przecież chodnik jest dla pieszych

Przecież chodnik jest dla pieszych

Tak parkują kierowcy na ulicy Zawadzkiej. Chodnik w całości ma maksymalnie 150 cm szerokości. Po zaparkowaniu pojazdu pieszym pozostaje na przejście 50 cm. Ci piesi, to najczęściej osoby w podeszłym wieku. Czy nie można inaczej? 28.02.2017 19:39    31
Gordon-całe zycie w kojcu!

Gordon-całe zycie w kojcu!

Interwencja Tomaszowskiego Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce. 27.02.2017 07:19    1
Pacjencie... lecz się sam

Pacjencie... lecz się sam

Witam redakcję NaszTomaszów.pl. Zauważyłem, że Państwo poruszacie ostatnio tematykę związaną ze szpitalem w Tomaszowie Mazowieckim. U nas w gminie Rzeczyca też jest nieciekawa sytuacja z ośrodkiem zdrowia. Problem jest w w tym, że jak się z samego rana człowiek nie zarejestruje, to jak się przyjdzie po godzinie 9,, okazuje się, że już do lekarza nie ma miejsc i trzeba czekać do następnego dnia. W moim przypadku (ponieważ wybrałem się do Ośrodka dziś) oczekiwanie potrwa do poniedziałku. No nic... są jeszcze domowe sposoby na grypę: łóżko, bańki, miód, herbata i może samo przejdzie. Tylko co to za Służba Zdrowia, skoro wiecznie nie można się do niej dostać 24.02.2017 16:39    7
Siateczki do popraweczki

Siateczki do popraweczki

Nasi czytelnicy zwracają uwagę na uszkodzone siatki zabezpieczające roślinność na osiedlu Niebrów. Prosimy Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej o naprawę 24.02.2017 15:35    3
Dzierżawa nieważna, co będzie dalej?

Dzierżawa nieważna, co będzie dalej?

Nazywam się Joanna Danowska. Od 2014 roku jestem administratorem Stanicy Harcerskiej we Fryszerce koło Inowłodza. Jest to piękne miejsce, położone niemal w samym środku lasów spalskich. Ciekawostki historyczne jakie dotyczą tego miejsca to: 22.02.2017 18:43    15
O ciepłowni, torze łyżwiarskim i tomaszowskim smogu

O ciepłowni, torze łyżwiarskim i tomaszowskim smogu

Czytelnicy listy piszą. Staramy się na nie odpowiadać... 22.02.2017 10:00    6
Czy orliki będą zamykane?

Czy orliki będą zamykane?

"Nowy" stary operator boisk orlik. FRKF wygrało przeterg na operatora programu Lokalny Animator Sportu tyle że pieniędzy nie starczy na wszystkie orliki w kraju. 14.02.2017 19:08    7
Tak sobie odśnieżył

Tak sobie odśnieżył

Czy tłumaczyć postawę kierowcy z auta ze zdjęcia narażającą otoczenie na śmierć? 06.02.2017 21:56    23
Jeszcze jeden sposób na walkę ze smogiem

Jeszcze jeden sposób na walkę ze smogiem

Ostatnio na tapecie i w internecie poczesne miejsce zajmuje smog. Dobrze, że chociaż przyroda znalazła ten temat. Nikt nie ma wątpliwości, że trzeba z tym walczyć. Tylko nie wszyscy wiedzą, w jaki sposób. Podaję jeden dość znaczący sposób walki. Proponuję wycieczkę od ciepłowni miejskiej w stronę Antoniego i dalej w miasto czarnymi docieplanymi ścieżkami, wytyczonymi niesprawnymi izolacjami rurociągów, którymi ZGC przesyła nam ciepło. Ile musimy stracić, żeby suszyć śnieg, grzać ziemię, topić węgiel, truć mieszkańców i płacić za marnotrawstwo i jeszcze dodatkowo ciężkie miliony na hybrydy. 23.01.2017 23:49    8
Wystarczy chwila nieuwagi

Wystarczy chwila nieuwagi

Nasi czytelnicy proszą o ostrożną jazdę. Aura nas w ostatnich dniach nie rozpieszcza. Wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Uważajcie na siebie i na innych. Poniżej dla przestrogi zdjęcia z dzisiejszego przedpołudnia. 22.01.2017 21:57    12
Powiatowy Rzecznik Konsumentów skuteczniejszy niż policja?!

Powiatowy Rzecznik Konsumentów skuteczniejszy niż policja?!

Jakiś czas temu na łamach tomaszowskiego tygodnika ukazał się artykuł kwestionujący rolę i potrzebę funkcjonowania Powiatowego Rzecznika Konsumentów. 20.01.2017 14:05
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:26 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama