Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 01:23
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Listy czytelników

Nie ma winowajcy

Nie ma winowajcy

Interwencja Tomaszowskiego Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce. 19.11.2016 12:33    21
Tiry poza miasto - kolejny protest

Tiry poza miasto - kolejny protest

Protest mieszkańców ulic Szczęśliwa, Spalska, Mireckiego w Tomaszowie Maz. 09.11.2016 22:54    19
Czytelnicy pytają, my szukamy odpowiedzi

Czytelnicy pytają, my szukamy odpowiedzi

Od ponad tygodnia postawili na środku jezdni bramki. Żeby dojechać do posesji trzeba po chodniku jeździć. To ulica Wspólna. Wczoraj kolejny raz pokonywałam te przeszkody (teściowa moja tam mieszka). Postawili, zagrodzili i po problemie? 08.11.2016 23:19    2
Dylematy tomaszowskiego kierowcy

Dylematy tomaszowskiego kierowcy

Codziennie przejeżdżam ulicą Zgorzelicką w kierunku Placu Kościuszki. Zastanawiam się jak prawidłowo powinien zachować się kierowca skręcający w lewo. 02.11.2016 17:03    17
Kino ruszyło. Mieszkańcy nie dbają

Kino ruszyło. Mieszkańcy nie dbają

Ileż było narzekania że w Tomaszowie nie ma kina z prawdziwego zdarzenia. Od czwartku możemy się cieszyć pięknym, pełnym klimatu Heliosem. Minęło trzy dni od otwarcia. W dniu dzisiejszym, około godziny siedemnastej, wybrałem się do naszego nowego centrum filmowego, to co zobaczyłem w holu to jakiś dramat: porozrzucany, rozdeptany popcorn między kasą, a barem. Jedne ziarna luzem, inne z domieszką napoju. Większość porozdeptywana Ja rozumiem że są ekipy sprzątające w Galerii i pewnie by to posprzątały, ale korona nam z głowy nie spadnie jak się schylimy i podniesiemy ziarna kukurydzy, które wysypały nasze dzieci, czy też my sami. Dbajmy o to co mamy. WSTYD. 30.10.2016 22:44    36
Idąc cmentarną aleją...

Idąc cmentarną aleją...

Cmentarze to część naszej historii. Szczególnie u nas mają one istotne znaczenie, bo nigdzie tak jak w nekropoliach nie ma silniejszego świadectwa koegzystencji w naszym mieście 4 kultur. W Tomaszowie poza grobami katolików znajdujemy ewangelików, żydów a także groby osób wyznania prawosławnego. Zachęcamy do obejrzenia fotografii autorstwa pana Zygmunta Dziedzińskiego. Przy okazji raz jeszcze przypominamy o kweście organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa,z której dochód przeznaczany jest co roku na renowację zabytkowych nagrobków 25.10.2016 13:07    5
Remont ulicy Warszawskiej

Remont ulicy Warszawskiej

Prowadzę działalność na ulicy Warszawskiej. Od 10 sierpnia dotarła do nas przebudowa tej ulicy. Po dwóch miesiącach, prace odbywają się w minimalnym tempie. Firma dwa dni pracuje, później od dziesięciu ich nie ma. Teraz gdy prace się ruszyły okazuje się, że dojście do mojego lokalu jest prawie niemożliwe, gdyż każdej strony są wykopy. Przejście na drugą stronę ulicy też jest niemożliwe ponieważ wystają nowe krawężniki, a tuż za nimi są wykopane dziury... Czy nikt nie bierze pod uwagę ludzi którzy też tutaj pracują? 19.10.2016 13:29    17
W Spale nie chcą do Tomaszowa

W Spale nie chcą do Tomaszowa

Publikujemy stanowisko mieszkańców miejscowości Spała w sprawie hipotetyczne przyłączenia do Tomaszowa Mazowieckiego 18.10.2016 12:34    54
Tiry poza miasto

Tiry poza miasto

Kolejny protest mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. 07.10.2016 12:48    25
Straż Miejska w końcu się do czegoś przydała

Straż Miejska w końcu się do czegoś przydała

Mieszkańcy Tomaszowa niestety nie mają zbyt dobrej opini o Straży Miejskiej. Wcale się nie dziwię, skoro muszą zajmowac się rzeczami, ktore nie należą do ich obowiązków i nie mają czasu na pomoc obywalom. 06.10.2016 17:43    5
J. Batorski: sprawa ma drugie dno

J. Batorski: sprawa ma drugie dno

Jesteśmy właśnie w trakcie tygodnia wszystkim kojarzącego się z "Czarnym Strajkiem" oraz światopoglądowym konfliktem o sprawę aborcji. Należy z przykrością stwierdzić, że jest to spór zbudowany wokół jednej z nielicznych kwestii naprawdę uporządkowanych i społecznie aprobowanych przez wszystkie opiniotwórcze środowiska i instytucje w Polsce, włączając w to kościół. 05.10.2016 21:13    39
Wypowiedź Witolda Stępnia Marszałka Województwa Łódzkiego

Wypowiedź Witolda Stępnia Marszałka Województwa Łódzkiego

W sprawie zerwania negocjacji z firmą Airbus Helicopters ws. zakupu śmigłowców wielozadaniowych Caracal dla polskiej armii. 05.10.2016 14:02    2
Dymiący internat

Dymiący internat

Pisze do Redakcji, bo być może zechcą się Państwo zainteresować tematem zanieczyszczania powietrza przez Internat, zlokalizowany przy ul. Św. Antoniego. 01.10.2016 15:48    5
Też grzyb...

Też grzyb...

Prawdziwych grzybów już nie ma... I marne szanse, żeby były jeszcze w tym roku. Udało mi się natomiast znaleźć pięknego grzyba nad Pilicą. Żółtą hubę. Szkoda, że to tylko nadrzewna pijawka. Ale aż miło pooglądać ze wszystkich stron. 01.10.2016 15:34    2
O Halce bez emocji

O Halce bez emocji

W uzupełnieniu informacji na temat sterylizacji i mastektomii suczki Halki w tomaszowskim schronisku dla bezdomnych zwierząt prezentujemy opinię w tej sprawie, zajmujących się zwierzęciem lekarzy weterynarii. Zdjęcia przesłane przez wolontariuszy z przytuliska wywołały sporo emocji. To kolejne glosy w tej sprawie. 29.09.2016 08:05    6
Bez wyobraźni i bez rozumu

Bez wyobraźni i bez rozumu

Ulica Dąbrowska, na odcinku od ulicy Generała Bema do Dąbrowy jest chyba najbardziej niebezpieczną ulicą w całym mieście. Mimo ustawionych znaków ograniczających w tym miejscu prędkość do 40 km/h wydaje się, że większość poruszających się tędy kierowców pozbawiona jest nie tylko wyobraźni ale i rozumu. 28.09.2016 20:27    11
Oświadczenie dyrektora ZDiUM oraz kierownika Schroniska dla Zwierząt

Oświadczenie dyrektora ZDiUM oraz kierownika Schroniska dla Zwierząt

Poniżej treść oświadczenia 26.09.2016 13:34    29
Trudno nie doznać szoku

Trudno nie doznać szoku

To co dzieje się w naszym schronisku jest niedopuszczalne,karygodne i nosi znamiona zaniedbania. Biorąc pod uwagę, że dwóch lekarzy zatrudnionych w schronisku pobiera wynagrodzenie 17 tysięcy miesięcznie - takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. 25.09.2016 17:27    79
To się w głowie nie mieści

To się w głowie nie mieści

Takich ludzi jak ten "typ" powinno trzymać się w zamknięciu z daleka od ludzi a tym bardziej od dzieci. 22.09.2016 12:35    8
Poszukujemy rodziny pana Henryka Szperny

Poszukujemy rodziny pana Henryka Szperny

Szanowni Państwo, w związku z moją pracą naukową w Kassel (Hessja BRD) szukam kontaktu z rodziną z Polski zamordowanego w 1941 polskiego pracownika przymusowego, Henryka Szperny ur. 30.07.1918 roku, zamieszkałego w Tomaszowie Mazowieckim (żona z domu Serwa - Zofia Szperna). Henryk Szperna był zatrudniony w jednej z fabryk w Kassel-Bettenhausen. 17 czerwca 1941 r. po pobycie w obozie koncentracyjnym Breitenau/Kassel został skazany na karę śmierci. Wyrok wykonano. (akt zgonu Nr. 1542-archiwum Kassel). W zbiorach archiwalnych nie ma żadnych informacji na temat tego, jak się dostal do Kassel. Czy miał Henryk Szperna dzieci? Czy jego rodzina zna okoliczności jego śmierci? Proszę o pomoc (ja i moi uczniowie - klasa maturalna Gymnasium Engelsburg w Kassel). Może ktoś z Państwa czytelników znał Henryka Szperna? Z poważaniem Zofia Wieleba 19.09.2016 21:04    2
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny

Komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:26 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama