Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 02:39
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Listy czytelników

Śmiertelne grzybobranie

Śmiertelne grzybobranie

W dniu dzisiejszym w lesie koło Cekanowa, obok rezerwatu Kruszewiec, zmarł nagle mężczyzna w wieku około lat 40. 26.07.2016 14:37
Marsz Pamięci przejdzie ulicami Tomaszowa?

Marsz Pamięci przejdzie ulicami Tomaszowa?

Wielu tomaszowian odczuwa traumatyczną pustkę i wielką ciszę po tym, gdy w listopadzie 1942 roku żydowscy obywatele Tomaszowa na skutek likwidacji getta - w specjalnych transportach - zostali przymusowo wywiezieni w kierunku nieznanej wówczas Treblinki. 22.07.2016 13:37    23
Zapomniana uliczka  2.

Zapomniana uliczka 2.

Raz jeszcze o odcinku drogi powiatowej ul. Zacisze od mostku na rzece Wolbórka do ul. Nadrzecznej. 15.07.2016 08:47    10
Pełzające słodkości

Pełzające słodkości

Nasi czytelnicy przysyłają nam różnego rodzaju informacje. Tym razem króciutki filmik z takim oto "Michałkiem" zakupionym w jednym z tomaszowskich supermarketów. Po otwarciu opakowania uwolnieni zostali mieszkający w nim pełzający "lokatorzy". O nietypowym znalezisku został oczywiście powiadomiony SANEPiD 15.07.2016 08:20    8
Może warto to szybko naprawić

Może warto to szybko naprawić

Od jakiegoś czasu po deszczach na skrzyżowaniu ul. Legionów, Dąbrowskiej, Smugowej pojawiła się na chodniku taka oto dziura. Zaczęło się od jednej kostki, a dalej mamy efekt domina. Może warto uszkodzenie naprawić, zanim ktoś złamie sobie w tym miejscu nogę? Wszystkie ulice na tym skrzyżowaniu są własnością Powiatu, a chodnik był całkiem niedawno wykonywany. Może warto poprosić firmę, która go zrobiła o naprawę w ramach gwarancji. 15.07.2016 07:11    3
Bezpiecznie, czy surrealistycznie?

Bezpiecznie, czy surrealistycznie?

Podobno 30 .06.16 r. - jak informuje TIT/27- w trosce o dobro i zdrowie plażowiczów nad Zalewem był zlot służb specjalnych. Była policja wodna i ta z ogniwa konnego, Straż Leśna, Łowiecka, WOPR, Sekcja Higieny Sanepidu SP. Było ponoć 27 mandatów za nielegalny wjazd do lasu, zaśmiecanie i zagrożenie pożarowe, za pływanie bez asekuracji, za łamanie przepisów ruchu obowiązujących w portach i przy plażach, za uchybienia dot. nieprawidłowości w sprzedaży lodów i fast foodów itp. 15.07.2016 00:01    10
Dramat Pod Grotami

Dramat Pod Grotami

Wczorajszej nocy, na ulicy Pod Grotami, ulewny deszcz zalewał posesje mieszkańców. Woda wdzierała się z ulicy. brak rowów powoduje, że nadmiar wody przelewa się całą jezdnię.Powiat Tomaszowski zrobił remont tej drogi montując kratki, ale bez odpływu (na pewno nie tanio). Przepust pod jezdnią jest przyblokowany przez właściciela przyległej działki. Ludzie są tak zdesperowani że zaczęli sami kopać rowy odwadniające, a inwestycja pana Starostwa znów nie zdała egzaminu, gdyż została wyrwana jezdnia na zakręcie drogi (jadąc do Nagórzyc). Mam pismo od byłego dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych, pana Kilmana, gdzie stwierdza się, że po remoncie w przyszłości nie będzie woda nas zalewać. Prosimy o pomoc i interwencję 13.07.2016 19:55    14
Jak dojechać tu czy tam?

Jak dojechać tu czy tam?

Jedna z naszych czytelniczek przysłała nam link do rozkładu jazdy autobusu numer 1 z ulicy Spalskiej, pytając w jaki sposób osoby starsze i schorowane mają się dostać np. na ulicę Mościckiego (lub jakąkolwiek inną) do lekarzy w godzinach, w których najczęściej przyjmują chorych. Nasza redakcja nie znalazła pomocnej odpowiedzi na to pytanie. Może inni czytelnicy pomogą. Osobną rzeczą jest czytelność dostępnego na stronie MZK rozkładu jazdy. 12.07.2016 23:08    17
Perpetuum Mobile na Jarmarku Spalskim

Perpetuum Mobile na Jarmarku Spalskim

Jarmark Spalski to cykliczna impreza z roku na rok zyskująca coraz szerszą renomę wśród miłośników staroci zarówno sprzedających jak i kupujących. 10 lipca 2016 roku dobra pogoda sprawiła, że w Spale pojawiła rekordowa ilość osób. Nad tym, żeby centrum Spały się nie zablokowało a każdy zainteresowany znalazł miejsce na parkingu, czuwali, jak zawsze podczas Jarmarku, harcerze 247 Szczepu Perpetuum Mobile w Spale Hufca Inowłódz. 10.07.2016 21:43    4
W kolorze miedzi

W kolorze miedzi

- Mamy problem z wodą po remoncie ciepłowni i rur na ulicy O. Lange. Woda jaka leci z kranów w naszym bloku przy ulicy Ogrodowej ma kolor "miedziany". Nie ma możliwości się umyć, nie wspominając już o dzieciach. Proszę opublikować zdjęcie. Być może ktoś zajmie się tą sprawą - pisze do nas czytelnik portalu. 09.07.2016 09:20    22
Zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby nie mieszano nas w konflikt, który nie od nas zależy

Zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby nie mieszano nas w konflikt, który nie od nas zależy

Prezentujemy oświadczenie Zarządu Koła .Nowoczesna Tomaszów Mazowiecki dotyczące wystąpienia Prezydenta Marcina Witko w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej. 08.07.2016 20:30    45
Raz jeszcze o apelu radnych - list otwarty

Raz jeszcze o apelu radnych - list otwarty

Przedstawiamy list otwarty do Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. 06.07.2016 18:29    91
Nikt nami nie manipuluje! - niepełnosprawni odpowiadają Prezydentowi miasta

Nikt nami nie manipuluje! - niepełnosprawni odpowiadają Prezydentowi miasta

Poniżej prezentujemy teks oświadczenia Stowarzyszenie Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim, stanowiący polemikę z oświadczeniem Prezydenta Marcina Witko w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej 05.07.2016 12:58    8
Wystarczyło 5 minut

Wystarczyło 5 minut

W odległym od Tomaszowa Mazowieckieo o 30 km Przyłęku i jego okolicach nawałnica sprzed tygodnia narobiła dużych strat. Wystarczyło 5 minut i 60-letnich lasów nie ma. 03.07.2016 20:10
Dzieci z półkolonii w fontannach?

Dzieci z półkolonii w fontannach?

Fontanny - nowe kąpielisko w TM. Skład: woda+ chemia -podchloryny - substancje grzybobójcze w obiegu zamkniętym żeby WODA nie kwitła, glony się nie osadzały a instalacja nie zakamieniała i nierdzewiała. W tym wszystkim Wasze dzieci i ich skóra wystawiona na UV o innych zanieczyszczenia chyba nie trzeba wspominać. Ta woda funkcjonuje w obiegu zamkniętym i jest nafaszerowana chemią. Nie można się w niej kąpać. Grozi poważną chorobą. Obok macie kurtynę wodną zasilaną kranówką. To polecam. No i czytajcie tablice przy fontannach. 02.07.2016 13:12    18
Zapomniana uliczka

Zapomniana uliczka

Chodzi o odcinek drogi powiatowej ul. Zacisze od mostku na rzece Wolbórka do ul. Nadrzecznej. 28.06.2016 09:40    19
Taka sobie dziura

Taka sobie dziura

Takiej wielkości dziura w asfalcie znajduje się na ulicy Strzeleckiej nieopodal mieszczącego się tam supermarketu. Wpadając w nią moim samochodem poczułam się jakbym wpadała w otchłań... tomaszowskich dziur.... 27.06.2016 20:19    6
List otwarty do Dyrekcji MZK w Tomaszowie Mazowieckim.

List otwarty do Dyrekcji MZK w Tomaszowie Mazowieckim.

Pragnę serdecznie podziękować kierowcy autobusu, który przejeżdżał normalną prędkością dwukrotnie ul. Legionów na odcinku miedzy Zieloną a Ogrodową w czasie wczorajszych intensywnych opadów deszczu. 27.06.2016 11:51    29
Jest niebezpiecznie. Czekamy na nieszczęście?

Jest niebezpiecznie. Czekamy na nieszczęście?

Dzisiaj kilka słów na temat utrzymywania porządków w mieście. Dotyczy to przede wszystkim okolic ulic, jakie są aktualnie przebudowywane w centrum miasta. Chciałbym zwrócić uwagę naszych decydentów na zalegający w ich okolicach piasek, który nanoszony jest przez spływające wody deszczowe oraz kołami samochodów obsługujących plac budowy. Piach ten stanowi duże zagrożenie przede wszystkim dla jeżdżących tędy motocyklistów ale i dla pieszych ze względu na wydłużoną drogę hamowania. 18.06.2016 12:58    1
Ktoś to tak wymyślił

Ktoś to tak wymyślił

Tydzień Antoniański zbliża się powoli do końca. Obchody ustanowienia patrona dla miasta i powiatu może nieco zbyt rozciągnięte w czasie były jednak sporą atrakcją dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. Były też okazją do zaprezentowania dorobku i talentów tomaszowskiej młodzieży. Okazuje się, że kompleksów mieć nie powinniśmy a dzieci i młodzież mamy utalentowaną. Dotąd imprezy, które stanowiły okazję do sympatycznego spędzenia czasu, nie stanowiły dużej uciążliwości. Niestety ktoś wymyślił, by w sobotę zamknąć od rana dla ruchu całe centrum miasta. O ile niedzielę można byłoby jakoś znieść, to sobota niestety wydaje się być mocno problematyczna. Przy obecnych remontach drogowych (które przeciągają się w nieskończoność) i licznych objazdach zamkniecie centrum to nie był chyba najszczęśliwszy pomysł. 18.06.2016 12:26    40
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:26 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama