Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 01:23
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Listy czytelników

Oświadczenie Jarosława Batorskiego w sprawie TBO

Oświadczenie Jarosława Batorskiego w sprawie TBO

Chciałbym pozwolić sobie na kilka słów wyjaśnień w kwestii losów "niebrowskiej strefy rekreacyjno - integracyjnej" - promowanego przeze mnie i całe środowisko "Tomaszów - Lubię to!" projektu do Budżetu Obywatelskiego. Był on już przedstawiany na naszym profilu. Pełnomocnikami tego projektu byliśmy wraz z Bogną Hes, która była jego pomysłodawczynią. Pierwotnie miałem się zaangażować w zupełnie inną inicjatywę. Współtworzeniem "niebrowskiej strefy rekreacyjno - integracyjnej" zająłem się dopiero po tym jak uzyskałem zapewnienie co do realizacji w 2018 r. rozwiązania infrastrukturalnego, mającego służyć Rodzinnym Ogródkom Działkowym "Siedmiodomki". 14.09.2016 15:32    16
Czy ktoś może tu pomóc

Czy ktoś może tu pomóc

Jeden z naszych czytelników pyta, czy nie można zrobić czegoś z ciężarówkami zwożącymi piach na tereny położone równolegle do ulicy Orzeszkowej. Zarządcą ulicy jest Powiat Tomaszowski. Kilka miesięcy temu pisaliśmy już o o rozjeżdżonym tutaj chodniku, którym nie da się przejść. Teraz otrzymujemy kolejny mail z prośbą o interwencję Czytamy w nim: panowie, którzy wozili piach ciężarówkami skracali sobie drogę przez wjazd na posesję. Jak widać na zdjęciach zrujnowany jest chodnik i pojawiła się górka piachu, przez która niestety nie da się przejechać samochodem do własnej posesji. 13.09.2016 07:54    10
Można też inaczej

Można też inaczej

W pobliżu niedawnej rozbiórki, czy raczej "terrorystycznej" likwidacji kamienicy TTTSu przy ul. Bartosza Głowackiego 57 (†) rozpoczęto prace przy docieplaniu południowej (SIC!) ściany bloku przy ul. Strzeleckiej/Głowackiego (SM Przodownik). Dla odmiany jest tam profesjonalnie Część bloku została osłonięta w celu minimalizacji zakurzenia terenu. Zabezpieczono też rusztowanie. Są odpowiednie informacje o możliwym niebezpieczeństwie. Wystarczy inny dowódca i inspektor nadzoru, żeby morale wykonawców i brawa dla zwycięzców były antypodycznie inne. 08.09.2016 23:00    4
Czy Burmistrz wiedział....?

Czy Burmistrz wiedział....?

Wraca temat banerów jakie pojawiły się w okolicach opoczyńskiego basenu. Poniżej publikujemy list otwarty do burmistrza Rafała Kądzieli 04.09.2016 18:57    33
Raz jeszcze o warsztatach terapii zajęciowej

Raz jeszcze o warsztatach terapii zajęciowej

Na prośbę przedstawicieli Stowarzyszenia Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych publikujemy list skierowany do Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, Marcina Witko 04.09.2016 18:34    4
A wystarczy odrobina serca

A wystarczy odrobina serca

Przepraszamy za małe opóźnienie w publikacji listu. Umknął nam w dużej ilości wysyłanych do nas wiadomości. 04.09.2016 17:12    9
Nie wytrzymali-zablokowali

Nie wytrzymali-zablokowali

Protest mieszkańców ulicy Szczęśliwej,Spalskiej i Mireckiego w Tomaszowie Maz . 31.08.2016 23:17    77
Oświadczenie kibiców Widzewa Łódź FC Tomaszów Mazowiecki

Oświadczenie kibiców Widzewa Łódź FC Tomaszów Mazowiecki

Pragniemy ustosunkować się do podziękowań opublikowanych na łamach portalu nasztomaszow.pl "Zarząd klubu KP RKS Lechia prosił, abyśmy na łamach naszego portalu podziękowali obu grupom za atmosferę, bardzo ładne zachowanie podczas meczu, oraz wyrozumiałość." 30.08.2016 19:46    57
Stop ciężarówkom!

Stop ciężarówkom!

Stop samochodom ciężarowym na ul.Szczęśliwej w Tomaszowie Maz.W dniu 30.08.2016 r o godz.17,00 przy ulicy Szczęśliwej 121 w Tomaszowie Maz. odbędzie się spotkanie z telewizją TVP INFO. Program "To jest temat" w sprawie dużego i uciążliwego natężenia ruchu na ulicy Szczęśliwej ma być transmitowany na żywo. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie i wyrażenie swojej opinii. 29.08.2016 18:17    46
Człowiek-człowiekowi

Człowiek-człowiekowi

Cmentarze grodzone. Tylko po to żeby umilić ludziom życie. Nowy pastor kościoła ewangelickiego w Tomaszowie niema pieniędzy na wywóz śmieci, ale ma na rozbiórkę i budowę nowego płotu. Płot ten ma oddzielać cmentarze, tak aby ludzie nie mogli przemieszczać się (wiele osób ma groby na obu cmentarzach) likwiduje dwa śmietniki, które były chyba od 100lat,będzie taniej, utrudnia dostęp do wody, czy tak postępuje duszpasterz ? 25.08.2016 16:35    27
Pieniądze nie zginą

Pieniądze nie zginą

W mailach do naszej redakcji pojawia się się sporo pytań dotyczących Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 25.08.2016 10:10    9
Spacer Doliną Pilicy

Spacer Doliną Pilicy

Fotografie wykonane w Dolinie Pilicy przez Radosława Jaszczyńskiego, zajmującego się fotografią przyrody. Zapraszamy na konto FB autora https://www.facebook.com/Rados%C5%82aw-Jaszczy%C5%84ski-Fotografia-744444842267546/?ref=bookmarks 20.08.2016 11:22    4
Czy nie można inaczej?

Czy nie można inaczej?

Aktualnie rozbierana jest stara posesja przy B. Glowackiego – Hoża. Jak to się dzieje? Na zdjęciach. Zasypywane kurzem sklepy, samochody, tysiące szyb okiennych. Kto za takie bezprawie, za mycie szyb okiennych, samochodów okolicznym mieszkańcom osiedla i sklepom zapłaci?. Nie można inaczej? Nie można utylizować tego kurzu w czasie pracy (np. zwykłym strumieniem wodnym?) Gdzie tu jakiś myślący inspektor nadzoru i służby OŚ? Takiego postępującego bezprawia to nigdy w tym mieście nie było. 19.08.2016 17:55    11
Cierpliwości może zabraknąć

Cierpliwości może zabraknąć

Od kilku dni pracuję na ulicy Polnej. Po pracy wracam tym małym odcinkiem, stanowiącym łącznik między ulicą Jerozolimską a Placem Kościuszki. Czy możecie jakoś poruszyć problem tempa prac, prowadzonych w tym miejscu, aby wykonawca szybciej skonczył i dzieki temu rozładował korki tworzące się na ulicy Jerozolimskiej. 14 pobiła chyba ostatnio rekord. Jechała godzinę od dawnej siedziby SLD świateł. Pracowałem na różnych budowach i uważam, że jakby się dobrze wzięli do roboty, to za tydzień koniec pracy bo: droga utwardzona, płyty chodnikowe i kostka wykończeniowa pod ścianami zrobione w 99.99%. Tylko asfalt wylać. Mały kawałek ulicy a p..... się z tym, jakby robili robili S8 od Wolborza do Tomaszowa. Czy miasto nie ma żadnego wpływu na wykonawcę, by sprawniej wykonywał zleconą pracę? 18.08.2016 20:48    69
Podatnik za to zapłaci - suplement

Podatnik za to zapłaci - suplement

Sporo emocji wzbudził list naszego czytelnika dotyczący wyjazdowego szkolenia dla kadry zarządzającej placówkami oświatowymi. Publikujemy kolejny list w tej sprawie, ponieważ jest ono mocno bulwersująca 15.08.2016 18:51    15
Oświadczenie w sprawie nadania nazwy rondu

Oświadczenie w sprawie nadania nazwy rondu

14.08.2016 13:26    78
Podatnik za to zapłaci. Bizantyjskie rozpasanie w Tomaszowie Mazowieckim

Podatnik za to zapłaci. Bizantyjskie rozpasanie w Tomaszowie Mazowieckim

Poniższy tekst potraktowaliśmy jako list otwarty. Taki sam dotarł także w formie maila do Starosty Powiatu Tomaszowskiego 12.08.2016 23:59    80
Uwaga na złodziei rowerów!

Uwaga na złodziei rowerów!

W Tomaszowie Mazowieckim na osiedlach mieszkaniowych zaczęły ginąć rowery. Giną nawet z zamkniętych komórek. Chowajcie więc swoje jednoślady i zabezpieczajcie komórki, schowki, itp.. NIE ZOSTAWIAJCIE ICH POD BLOKIEM CZY DOMEM!. 12.08.2016 10:39    1
Czytelnicy pytają: co z tą wodą?

Czytelnicy pytają: co z tą wodą?

Mam pytanie odnośnie ostatnich wielkich robót w naszym mieście związanych z przerwami dostawy ciepłej wody - pisze czytelnik portalu NaszTomaszow.pl 02.08.2016 16:08    11
List otwarty mieszkańców osiedla Nowy Port do Komendanta Policji w Tomaszowie Mazowieckim

List otwarty mieszkańców osiedla Nowy Port do Komendanta Policji w Tomaszowie Mazowieckim

My mieszkańcy osiedla Nowy Port w Tomaszowie prosimy Pana Komendanta o pomoc. 27.07.2016 23:59    137
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:26 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama