Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 02:41
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

J. Batorski: sprawa ma drugie dno

Jesteśmy właśnie w trakcie tygodnia wszystkim kojarzącego się z "Czarnym Strajkiem" oraz światopoglądowym konfliktem o sprawę aborcji. Należy z przykrością stwierdzić, że jest to spór zbudowany wokół jednej z nielicznych kwestii naprawdę uporządkowanych i społecznie aprobowanych przez wszystkie opiniotwórcze środowiska i instytucje w Polsce, włączając w to kościół.

Oczywiście nie akceptował on nigdy aborcji nawet w dopuszczanych ustawą przypadkach i namawiał wiernych do postępowania zgodnego z głoszoną im nauką. Nie wywierał jednak presji na dalsze zaostrzanie ustawy i również wyrażał aprobatę dla takiego kształtu tego aktu prawnego. Ś.P. Pierwsza Dama Maria Kaczyńska również potrafiła stanowczo przyjąć kategoryczną postawę poszanowania i obrony powyższego kompromisu, a jej przecież nikt skłonności, często określanych mianem "lewackich", zarzucić nie może. Po prostu  w tej jakże trudnej kwestii udało się wypracować wariant, który z całą stanowczością może mienić się kompromisem. Wszyscy zatem powinniśmy szanować, że udało się wypracować stanowisko, może nie idealne dla wszystkich, ale dla wszystkich akceptowalne. Zresztą taka właśnie jest definicja kompromisu.

 

Pomimo, iż członkiem PiSu nie jestem, to mienię się wierzącym, praktykującym katolikiem i moim zdaniem tej ustawy nikt nie powinien "ruszać" - taki jej kształt jest słuszny. Nie ma przecież nakazu dokonywania aborcji jeśli płód zagraża życiu matki, czy posiada nieuleczalne, poważne choroby. Nikt jednak nie ma, w mojej ocenie, prawa nakazywać kobiecie donoszenia dziecka z niewykształconym układem oddechowym, czy innymi deformacjami tylko po to by w ciągu kilku minut od porodu zmarło. Nit nie ma również prawa moralnego nakazywać poświęcania swojego życia.

 

Co więcej taki kształt ustawy mógłby determinować wycofanie stosowania badań prenatalnych, które niejednokrotnie pozwalają w porę wykryć pewne problemy płodu i już w tym momencie zająć się jego leczeniem. Nie może być na to zgody. Dlatego właśnie przyszedłem na "Czarny Strajk" organizowany w naszym mieście. Uważam, że to sprawa wielkiej wagi, iż zarówno kobiety, jak i mężczyźni zdecydowali się przyjść by zamanifestować sprzeciw w tej kwestii. Stanowczo jestem przeciwny zarówno zaostrzaniu tej ustawy, jak również jej liberalizowaniu.  Osiągnęliśmy w 1993 r. kompromis i należy to szanować, co powtórzę po raz kolejny. Ewentualnie warto byłoby podjąć dialog dotyczący edukacji i dostępności środków antykoncepcyjnych. Natomiast pomysłom na liberalizację tej ustawy również jestem przeciwny. Szanujmy to, że osiągnęliśmy ponad 20 lat temu prawdziwy kompromis.

 

Dystansowanie się Prawa i Sprawiedliwości i stwierdzanie, iż jest to suwerenna inicjatywa "Pro Life" zwłaszcza dla nas tomaszowian, jest oczywistą obłudą. Przecież to nasza Rada Miejska zdominowana właśnie przez PiS, a której jestem członkiem głosowała apel do parlamentarzystów o zmiany w takim kształcie. Głos przeciwny był jedynie jeden... Niestety obecne wpływy środowisk kościoła, zwłaszcza tych związanych z Radiem Maryja i osobą O. Rydzyka zaczęła wywierać w tej kwestii presję, mając tak ważny, jeśli nie najważniejszy głos przy obecnej władzy. Nie wolno również patrząc na całą sytuację pomijać, jak widoczny jest obecnie rozdźwięk między tą frakcją kościoła katolickiego, a Watykanem.

 

 

Cała sprawa jednak może posiadać drugie dno, na które właśnie swoim tekstem pragnę zwrócić uwagę. Szum medialny wywołany dzięki naturalnemu efektowi lawinowemu zupełnie osłonił obecnie kwestię CETA i TTIP, której rozstrzygnięcia mogą znacznie uszczuplić grono sympatyków partii władzy. Wszystko jednak pod warunkiem, że się o tym dowiedzą... Tymczasem opinia publiczna zajęta jest zupełnie czymś innym. Podczas tego rozgorzałego konfliktu światopoglądowego procedowane jest stanowisko Polski w kwestii ratyfikowania CETA (Comprehensive Economic and Trade Agreement) i TTIP (Transatlantic Trade and Investment Partnership). Gwoli wyjaśnienia są to porozumienia handlowe pomiędzy Unią Europejską, a (CETA) Kanadą i (TTIP) Stanami Zjednoczonymi.

 

Tego typu umowy determinują ujednolicenie norm technicznych, jak również usuwanie wszelkich różnic w zakresie handlu. Trudno dostrzec na chwilę obecną korzyści dla zarówno polskich konsumentów, jak i producentów, zwłaszcza żywności, korzyści z wprowadzenia w życie tego porozumienia. Natomiast należy postawić pytanie o reperkusje dla naszego rynku pracy. Nie ma wątpliwości, że przyniesie to korzyści dla wielkich korporacji, ale co z naszymi, polskimi firmami? Istnieje również poważna obawa, że sfinalizowanie tych umów może zniszczyć polskie rolnictwo, obniżyć standardy produktów, które napotkamy na sklepowych półkach, ale przede wszystkim spowodować  zalew żywności genetycznie modyfikowaną (GMO), o której nie będziemy nawet wiedzieli. W USA i Kanadzie nie ma obowiązku informowania, że dany produkt zawiera GMO, a umowa determinuje ujednolicenie standardów...

 

Ponadto umowa ma zawierać mechanizm ICS, czy ISDS czyli sądów arbitrażowych. Wielkie korporacje w myśl projektów tych umów mogłyby pozywać państwa, partycypujące w umowie. W myśl obecnych projektów nie byłyby związane aktami prawnymi obowiązującymi na terytorium danego kraju, a jedynie tymi ustaleniami międzynarodowymi, o których kształcie same w głównej mierze przecież mają współdecydować. Idąc dalej można mieć obawy, że to właśnie te korporacje zaczęłyby mieć kluczowy głos w kwestii stanowienia prawa ich samych dotyczącego...

 

Być może są jakieś wyjaśnienia dla wszystkich podjętych przeze mnie wątpliwości i odpowiedzi na postawione pytanie. Natomiast niestety nie ma debaty publicznej na ten jakże ważny i nigdy nie podejmowany w Polsce temat. Schowany został za parawanem tematu, w którym już wszystko zostało powiedziane i nawet wypracowano kompromis...

 

Zachęcam wszystkich zainteresowanych tym, co dzieje się w naszym kraju do przyglądania się nie tylko tej jasnej, widocznej "stronie księżyca", ale również tej "niewidocznej" i wyciągania wniosków z pełnego oglądu sytuacji.

 

Jarosław Batroski

Radny Rady Miejskiej


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

kiki 05.02.2017 19:05
W komentarzu nr.25 Ajdejano ukazał prawdę tej zblazowanej czarnej hołocie w obronie życia poczętego i brzuchatego. Brawo !!! Tym co to kwestionują i plują na Polskę, władzę i kościół, zróbmy zbiórkę na bilet w jedną stronę tak jak to robią amerykańscy zwolennicy nowo wybranego prezydenta. Mam nadzieje, że wybiorą sobie nowy kraj ich marzeń albo oprzytomnieją. bo powrotu do ukochanej Polski już nie będzie.

Ajdejano 12.10.2016 13:09
Do wpisu nr 35. "Miszczu": moja teoria o tych zawziętych małych - jednak się potwierdza. Tacy nie ustępują. Polecam się na przyszłość, tzn. na samorządową kampanię wyborczą - ogolony mały misiaczku. Dopiero wtedy dam ci do pieca. Masz to - jak w banku !!!

org 13.10.2016 16:58
Nie strasz, bo ktoś dostanie obstrukcji.

Ajdejano 12.10.2016 10:48
Do wpisu nr 32: widzisz - jakie gieroje te ludziki z po ? Ten mały spod wpisu nr 33 wie, jak się pisze "chamowaty", natomiast cwaniaczek bał się całkowicie napisać moją ksywkę. Cwaniaczek wie, czym grozi nieuzasadnione ubliżanie komuś - nawet posługującym się ksywką. Ci z po - to lepsze cwaniaczki - na forum krajowym, a zwłaszcza no forum lokalnym. Taka ich uroda.

pic 11.10.2016 20:49
A te durnoty, które wypisuje chamowaty ajde... Ci nie przeszkadzają?

Ajdejano 11.10.2016 18:27
Takie małe to - a uparte !!! Tak jak w tym powiedzeniu: chłop - swoje, a baba - swoje !!! Znam wielu takich małych. I każdy taki uparty !!! Podpowiadam ci, lokalny po-bonzo za dychę: przełam się i napisz nie tak jak piszesz, z uporem po-maniaka, ale napisz tak: Będzie się z ciebie jeszcze można pośmiać, elytarny komentarzyno. PS. U was, w tej waszej po - wszyscy takie maniakalne uparciuchy ? U was zawsze wsze musi być na wierzchu ? Takie maniactwo źle wam wróży.

org 12.10.2016 12:07
Nie chce mi się z tobą więcej gadać, ale ty pisz dalej. Będzie się z ciebie pośmiać, elytarny komentarzyku.

Ajdejano 11.10.2016 15:34
Do wpisu nr 28: "miszczu" mowy i pisowni polskiej. (Nawet domyślam się - o kogo chodzi). Jak chcesz się wysilać pisemnie przeciwko mnie, to poinformuję cię tak: to twoje ostatnie zdanie w twoim wpisie nr 28 świadczy o tobie tak, jak myślę: maleńki człowieczek - nie tylko w sensie fizycznym, ale i w innych "sensach". Jak piszesz, po-człowieczku: "Będzie się z ciebie pośmiać, elytarny komentarzyku." , to ci wyjaśniam po-wski lokalny bonzo: "Będzie się z ciebie pośmiać,..." - co to ma być ?!?! Kto się będzie śmiać ??? Czy ty - maleńki (wiesz, o co chodzi) - chodziłeś kiedyś do szkoły ?!?!?! Co oznacza słowo "komentarzyku" ? Czy do ciebie dotrze, że to słowo oznacza mały komentarz, czyli właśnie komentarzyk ?! Oczywiście tego nie wiesz. No, bo niby skąd ?! Przecież nie z po !!! A ty, biedaku myślałeś, że jak to słowo napisałeś, to to słowo oznacza "komentarzynę". Szkoła podstawowa i początki średniej - kłaniają się !!!

org 11.10.2016 15:50
Pisz dalej. Będzie się z ciebie pośmiać, elytarny komenarzyku.

do org 11.10.2016 18:51
Raz piszesz "elytarny komentarzyku", a teraz " elytarny komenarzyku". Zdecyduj się się wreszcie na jakąś nazwę, a najlepiej polską, bo te obecnie przez Ciebie używane pochodzą z jakiejś nieznanej gwary.

Ajdejano 11.10.2016 13:34
Jeszcze raz o zdjęciu powyżej : czy te o czy (i te uśmiechy) - mogą kłamać ??? Chyba - nie !!! To jest nasza, powiatowa "polytycna elyta" !!!

org 11.10.2016 14:11
Jeszcze z 10 razy skomentuj to zdjęcie. Będzie się z ciebie pośmiać, elytarny komentarzyku.

10.10.2016 12:33
Pan radny postanowił dać znać, że wciąż istnieje? Niby foto z ".Nowoczesnymi" ma mu pomóc?

Ajdejano 09.10.2016 13:58
Na zdjęciu powyżej widzę jednego prawie ogolonego na łyso (przypomina mi to typów z pewnej sfery) facia i dwie dziewoje. Wszyscy zadowoleni, ponieważ widzą, że ktoś z mediów robi im zdjęcia. Tylko, że - są to bezmózgowcy. Dlaczego? Zapomnieli, że przecież: są oni na "czarnym strajku", są na czarno poubierani, bo przecież ten strajk miał być strajkiem żałoby po tym jak ten wredny PiS chciał spowodować nieszczęście dla kobiet ( o nieszczęściu dla abortowanych dzieci z brzuchów tych kobiet nikt nie wspomina), którym miano zabronić wylewania ich własnych dzieci z brzucha do kibla (na telewizyjnych transmisjach z Warszawy widziałem, jak te "bohaterskie" mamusie z czarnego strajku, pilnie usiłowały zasłonić zdjęcia, z usuniętymi dziećmi w trakcie aborcji, zdjęciami, umieszczonymi na budynkach). A te ludziki na zdjęciu powyżej ? Jak najbardziej zadowoleni !!! Dlaczego ? Bo przecież oni mają głęboko w d..... temat, dla którego się pokazali. Ich interesowało tylko i wyłącznie pokazanie się w lokalnych mediach. To jest właśnie lokalna, wsiowa "polytyka". Rzygać się chce. I potem taki jeden z drugim, lokalny ćwok, łaskawie "otrzyma" w lokalnych wyborach samorządowych tych 300 - 500 głosów i już będzie lokalnym BONZO !!! I te: dietki za sesje, posiedzenia komisji, lokalne układziki, mozliwość załatwienia lokalnych stołeczków, itp., itd. DNO !!!

.. sci fi 07.10.2016 12:00
..wróciłem ostatnio z miejsca , w którym jeszcze rządzi natura , a żywność rośnie wszędzie... Kiedy jednak wlazłem do jakiegoś niby marketu zobaczyłem jabłka wypolerowane z n.zelandai - przepłynęły chyba setki mil , aby nakarmić głodnych i nawet się nie zepsuły ?! Tymczasem zastanawiam się , czy dla przyszłych pokoleń uchowa się smak i zapach chociażby polskich truskawek - jeśli tak gorliwie lecimy do tych umów jak ćmy ... Opinie są różne , każdy może mieć inne zdanie na temat tej genetycznej penetracji .czasami nawet dość kontrowersyjne https://www.youtube.com/watch?...xH5i8tD2yM https://www.youtube.com/watch?...Cz-I2zVKTg

.. sci fi 07.10.2016 11:21
nie wierzę w żadne demokracje , rządy , władze - wierzę w człowieka , który jak to napisał redaktor posiada umiejętność rozróżnienia dobra od zła . Jeśli jesteśmy tacy szlachetni i martwimy się o przyszłe pokolenia , kobiety to dlaczego będziemy jedynym krajem na świecie , w którym wprowadzona będzie Przymusowa , Kontrowersyjna Szczepionka HPV .... Będą nią szpikowane młode dziewczynki , a odmowa grozić będzie wysokimi karami ....

... 07.10.2016 10:30
Cytat sprzed artykułu 2.07.2016: Tomasz Zdonek z kolei wyrażał zdziwienie, że w tak ważnym temacie nie zabierały wcale głosu radne rady miejskiej - Nie sądzę, że kobiety decydują się na aborcję, bo to lubią. A w poniedziałek 3.10 te panie radne także nie miały nic do powiedzenia. W lipcu milczały i 3.10 też milczały. Nie przyszły na plac Kościuszki bronić swoich racji dlaczego przyłożyły rękę do podpisania tego antykobiecego projektu.

Ciekawostka 07.10.2016 09:16
wychodzi,że radny PO jest przeciw (słusznie zresztą) umowie wysmażonej przez starszych kolegów za rządu PO-PSL.Teraz za to obwiniany jest PiS, który wtedy był w opozycji ? No chyba, że jak w starym polskim porzekadle najgłośniej "Łapaj złodzieja!!!" krzyczy sam złodziej;)! Chyba strzał w kolano ze strony PO, ale nic mnie już nie zdziwi...

Na 07.10.2016 09:04
szczęście "spisane będą czyny i rozmowy", może paru wiecznych bezradnych odklei się od stołka, kiedy ludzie przejrzą na oczy.

ABC 06.10.2016 23:15
Pan Jamaj chętnie wykorzystuje zamieszanie by gdzieś zaistnieć.

Opinie

26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

Dziś jest piątek, 26 czerwca, sto siedemdziesiąty siódmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.15, zajdzie o 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Dawid, Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł i Pelagia. Data dodania artykułu: 26.06.2026 08:23
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał. Data dodania artykułu: Wczoraj, 14:59 Liczba komentarzy: 4 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 5
Samochody z USA z bogatym wyposażeniem - dlaczego wersje amerykańskie często różnią się od europejskich? Zdrowie ile cię trzeba cenić ?!! Dyskopatia Prognoza pogody na 27 i 28 czerwca. Tomaszów pod czerwoną lampą upału Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Rowerem do Skansenu i Grot. Tomaszów Mazowiecki z nową inwestycją turystyczną za 120 tysięcy złotych Jaki hotel SPA w łódzkiem wybrać na weekendowy relaks Ponad 6,2 mln zł z KPO dla szpitala onkologicznego w Tomaszowie. Dane, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo pacjentów Kiedy najlepiej umówić wymianę opon w Warszawie Czerwony pasek, czyli polska szkoła w krzywym zwierciadle. Nagradzamy oceny, a potem udajemy, że nie o oceny chodzi Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Jaki hotel blisko Łodzi wybrać na spokojny wypoczynek Ruszył nabór do Akademii TMF Tomaszów Mazowiecki. Małe kroki, wielkie piłkarskie marzenia
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama