Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 01:23
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Listy czytelników

Budowa ośrodka sportu idzie pełną parą

Budowa ośrodka sportu idzie pełną parą

Jak widać budowa idzie pełna parą. Dosłownie co widać na zdjęciu. 14.01.2017 15:59    5
Jest ślisko a piaskarek nie widać

Jest ślisko a piaskarek nie widać

Piszę do Państwa w sprawie być może prozaicznej, ale chyba również istotnej. Chodzi mi mianowicie o to, że pragnęłabym zwrócić uwagę na to, w jaki sposób nadzorowany jest stan nawierzchni ulic na terenie naszego miasta. Pomijam już nawet stan z dzisiejszego ranka, kiedy ponownie zaczął padać śnieg i na jezdniach oraz chodnikach pojawiło się go więcej, ale to, co obserwuję przez ostatni tydzień nie napawa raczej optymizmem. Są bowiem u nas miejsca, które chyba od początku zimy nie widziały ani razu piaskarki. Na niektórych skrzyżowaniach znajduje się warstwa lodu, która utrudnia zatrzymanie się nawet wolno jadącym samochodom. Podobnie jest w okolicach przejść dla pieszych. Być może ktoś zainteresuje się problemem. 12.01.2017 13:13    25
J. Batorski: O kryzysach i budżetach tonąc w smogu...

J. Batorski: O kryzysach i budżetach tonąc w smogu...

16 grudnia Sejm przyjął jak uważa część społeczeństwa, bądź jak sądzą inni, nie przyjął prawomocnego projektu budżetu państwa na 2017 rok. O samym projekcie już z kolei naprawdę mało kto mówi... 21 grudnia w Tomaszowie został przyjęty większością głosów budżet miasta na 2017 rok. Budżet naprawdę trudny i z całą pewnością taki, który powinien w sposób naturalny generować dyskusję. "Tonąc" w smogu zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się jednak spektakl "kryzysu parlamentarnego". 11.01.2017 15:34    31
Dokarmianie czy zwabianie?

Dokarmianie czy zwabianie?

Od razu napiszę, że nie znam się na tym kompletnie, ale sporo spaceruję po okolicznych lasach i ostatnio znalazłem takie miejsce w okolicach Grot Nagórzyckich. Na pierwszym planie jak widać jest rozrzucona słoma i widać na niej resztki różnego rodzaju warzyw i owoców. W tle stoi ambona. Zastanawiam się, czy jakiś dodający sobie męskości członek Koła Łowieckiego nie przyzwyczaja zwierząt by wychodziły mu wprost pod lunetę sztucera. Może się mylę, dlatego chciałbym poznać Waszą opinię na ten temat. 07.01.2017 15:09    49
Zima... ach to Ty

Zima... ach to Ty

Zima, niby nic a jednak. Na co zwracają uwagę nasi czytelnicy? 05.01.2017 09:25    35
Ulica Chopina wciąż "ślepa"?

Ulica Chopina wciąż "ślepa"?

Budowa drogi Chopina już jakiś czas temu się zakończyła ale jak widać na zdjęciu, ktoś jeszcze nie wszystko posprzątał.... 03.01.2017 19:21    7
Waldemar Wendrowski oraz Mariusz Węgrzynowski życzą Wesołych Świąt

Waldemar Wendrowski oraz Mariusz Węgrzynowski życzą Wesołych Świąt

Z życzeniami ze spalskiego Ośrodka 23.12.2016 17:57    1
Trudno w tym smrodzie wytrzymać

Trudno w tym smrodzie wytrzymać

Publikujemy list naszych czytelników z ulicy Szerokiej. Jeśli sytuacja ma rzeczywiście miejsce, to sprawa jest bardzo poważna. Portal nasz śledzą na bieżąco służby prezydencie, liczymy więc, że energicznie przystąpią do działania. 21.12.2016 23:50    20
Podziękowania za wsparcie

Podziękowania za wsparcie

Zespół Szkół Nr 2 im. St. Staszica w Tomaszowie Maz. jako darczyńca składa gorące podziękowania za przyłączenie się do zorganizowania pomocy dla wybranej rodziny w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka” 14.12.2016 23:31    1
Proszą o pomoc

Proszą o pomoc

Mieszkańcy ulicy Krzyżowej proszą o pomoc 14.12.2016 20:36    12
"Na rzecz totalitarnego państwa"?

"Na rzecz totalitarnego państwa"?

List do parlamentarzystów insp. Marka Osika 13.12.2016 21:52    19
Tomaszowskich danych brak... a szkoda

Tomaszowskich danych brak... a szkoda

Chcę nawiązać do tez ujętych w Waszych artykule z pt. "Sprawdź powietrze w swojej okolicy" z dn. 10 grudnia 2015 r. 08.12.2016 18:20    19
J. Batorski: Finał dramatu ze schroniska

J. Batorski: Finał dramatu ze schroniska

Na sesji Rady Miejskiej, 24.11. 2016 r., za sprawą skargi złożonej na Dyrektora ZDiUM, któremu podlega schronisko dla zwierząt, powróciła dramatyczna historia suczki "Halki". Podejmuję temat, gdyż można przyjąć, że sprawa znalazła swój finał, a dotknęła nie tylko mnie, ale mnóstwo tomaszowian, którym los czworonogów nie jest obojętny. 07.12.2016 20:18    23
Uprasza się nie zawstydzać manekina

Uprasza się nie zawstydzać manekina

Naszych czytelników spotykają sytuacje, które muszą wywoływać zdziwienie. 03.12.2016 10:47    12
Gdzie one mają głowę???

Gdzie one mają głowę???

Dzień dobry. Chciałam poinformować i jednocześnie nagłośnić sprawę, jakiej świadkiem byłam dzisiaj ok. godz. 14. Na skrzyżowaniu ulicy Wiejskiej i Strzeleckiej dwie nauczycielki przeprowadzały grupę małych dzieci przedszkolnych w miejscu niedozwolonym, nie na pasach tylko dosłownie przez środek skrzyżowania. 02.12.2016 23:59    9
Popękany "całokształt" Barlickiego

Popękany "całokształt" Barlickiego

7 listopada, jako Radny Rady Miejskiej, wystąpiłem z wnioskiem do Prezydenta Marcina Witko o uwzględnienie w wydatkach na zadania własne w budżecie miasta na rok 2017 remontu części, należącej do gminy miasto, drogi wiodącej wzdłuż garaży przy ul. Barlickiego. 22 listopada z podobnym wnioskiem wystąpili Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Barlickiego 10/12, Barlickiego 14 i Krzywej 17/19. Oba wnioski brzmią bardzo podobnie i mają prawie identyczne uzasadnienie. Nie ukrywam zresztą, że moje pismo było wynikiem zwrócenia mojej uwagi przez Przewodniczącego Wspólnoty Mariusza Jackiewicza, który najzwyczajniej troszczy się o mieszkańców. Jego obawy i troska są w pełni uzasadnione. W całości je podzielam i pragnę o nich mówić. 01.12.2016 22:00    17
Na obrzeżach dzielnicy

Na obrzeżach dzielnicy

Podobne obrazki pokazujemy na naszym portalu regularnie. Tym razem okolice Woli Wiaderna. Dla tych co zapomnieli, jest to dzielnica Tomaszowa Mazowieckiego. Mamy też wrażenie, że śmieci te daleko nie wędrowały 25.11.2016 10:57    1
A o koszach zapomnieli

A o koszach zapomnieli

Witam piszę do Was, bo jak wy coś napiszecie, to jest większy rozgłos i "cuda" sie zdarzają. Może warto zwrócić uwagę na bardzo ładnie zrobioną ul. Barlickiego. Mnie osobiście dręczy fakt, że mimo nowej jezdni itp. na całej długosci ulicy nie ma ani jednego kosza. Jako mieszkanka tej ulicy zauważam coraz więcej śmieci lądujących na chodnikach 21.11.2016 21:36    2
Szkoda łez...

Szkoda łez...

Szkoda łez - pisze nasz czytelnik zwracając uwagę na szkody, jakie wyrządzają bobry w Parku Miejskim im. Solidarności. 21.11.2016 18:31    12
APEL Jacka Kowalewskiego do Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego

APEL Jacka Kowalewskiego do Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego

Panie Prezydencie, niech Pan odstąpi od sprzedaży nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. św. Antoniego 65/67. 20.11.2016 15:46    44
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:26 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama