Piszę do Państwa w sprawie być może prozaicznej, ale chyba również istotnej. Chodzi mi mianowicie o to, że pragnęłabym zwrócić uwagę na to, w jaki sposób nadzorowany jest stan nawierzchni ulic na terenie naszego miasta. Pomijam już nawet stan z dzisiejszego ranka, kiedy ponownie zaczął padać śnieg i na jezdniach oraz chodnikach pojawiło się go więcej, ale to, co obserwuję przez ostatni tydzień nie napawa raczej optymizmem. Są bowiem u nas miejsca, które chyba od początku zimy nie widziały ani razu piaskarki. Na niektórych skrzyżowaniach znajduje się warstwa lodu, która utrudnia zatrzymanie się nawet wolno jadącym samochodom. Podobnie jest w okolicach przejść dla pieszych. Być może ktoś zainteresuje się problemem.
12.01.2017 13:13
(aktualizacja 12.08.2023 10:47)
Podziel się
Oceń
Napisz komentarz
Komentarze
Tomek
20.01.2017 12:00
Dzisiaj we wsi Mierzno k/Budziszewic był wypadek śmiertelny wszystko przez gololedź, a pierwsza piaskarka pojawila się trzy godziny po wypadku.
Jan III Sobieski
16.01.2017 19:17
Z tego co wiem to Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta miał się tym zajmować, czyli ten sam co zajmuje się schroniskiem :)
16.01.2017 00:37
Wielkie problemy z odśnieżaniem były parę lat temu jeszcze za kadencji poprzedniego prezydenta. Jak widać nic się nie zmieniło.
um
14.01.2017 21:52
W tym sezonie stawiamy na lodowiska. Na Placu Kościuszki płatne, na ulicach i chodnikach darmowe :)
piotrek
13.01.2017 15:34
Dzis tuż po 10 pług z piaskarką przejechał przez skrzyżowanie Szkolna z Antoniego śnieg owszem przegarniał lecz piachem nie sypał pewnie oszczędności, dopiero jak się sam poślizgnął na końcu starostwa to włączył piaskarkę. Dziwne bo przecież Starostwo i szkoła, ąż chciałoby się w tą piaskarkę z tyłu przypieprzyć ciekawe co by wtedy powiedział.
♥
13.01.2017 14:22
Nie marudzić proszę, nie marudzić, dziś widziałem przez okno piaskarkę na ulicy i to już drugi raz w tym roku.
tomek
13.01.2017 08:49
A na mieście nadal żadnego pługa nie widać. Czy ktoś się orientuje jakie firmy mają umowy na odśnieżanie i na jaką kwotę?
on
13.01.2017 06:11
chyba przeczytali bo sypią . polecam chlorek magnezu -50 nieszkodliwy dla srodowiska
?!
12.01.2017 21:45
W minionym tygodniu widziałem piaskarkę na ul. Niskiej i przyległych, ale tylko jeździła i nabijała kilometry na liczniku. O posypywaniu piasku kierowca zapomniał.
King
12.01.2017 19:36
Tomaszów to stolica zimy
#
12.01.2017 23:03
I śniegu. Za parę lat takich rządów będziemy mieć w naszym mieście Puchar Świata w narciarstwie.
kiki
12.01.2017 18:02
Co za idiotyzmy wypisuje się na władze miasta !!!
W krajach północy nikt dróg nie soli ani nie piaszczy !
Zakłada się łańcuchy na kola i nikt nie ma prawa marudzić ani narzekać.
^^
12.01.2017 23:01
Kiki podobno, gdzieś szalała z łopatą od śniegu. W tamtej okolicy chyba wszystko było odśnieżone.
jagoda
12.01.2017 16:59
Za postój w strefie płatnego parkowania zapłacić trzeba, a żadne z tych miejsc na ul. Św. Antoniego ani na parkingu Kawki nieodśnieżone.
kynek30
12.01.2017 16:47
Niestety musze potwierdzic to co ludzie pisza.Jestem czestym bywalcem w Waszym miescie ale to co zobaczylem ostatnio to pomsta do nieba.Chyba nie bylo zadnej drogi ,ktor bylaby odsnizona,czy tez posypana byle czym.A o drogach osiedlow nawet nie chce pisac.Tragedia!!!!
....
12.01.2017 16:10
Od kilku lat bo kilka lat wstecz nie bylo takiego mrozu.
A sol drogowa dziala max na -5 stopni.
Wiec i piach nic nie da.
Ogarnijcie sie
Pretensje do pogody ze zima hahaha
NIE
12.01.2017 17:29
DO POGODY ALE DO WŁADZ GRAJDOŁA !!!
SS
12.01.2017 15:53
Potwierdzam. Najgorszy stan dróg od kilku lat. Masakra.
władze
12.01.2017 17:28
z wodzem na czele pewnie całą energię poświęcają na przewidywany za porę miesięcy "wysyp" klecho poddańczych festynów. Na prozę życia obywateli nie mają czasu ani energii.
Napisz komentarz
Komentarze