Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 02:39
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Listy czytelników

Nie da się przejść - może Policja pomoże

Nie da się przejść - może Policja pomoże

Być może ktoś przeczyta mój list i zainteresuje się problemem. Być może zrobi to tomaszowska Policja, która mogłaby pojawić się od czasu do czasu na ulicy Zawadzkiej na wysokości dwóch funkcjonujących tam sklepów spożywczych. 02.04.2016 13:20    25
W tym miejscu brak jest gospodarza

W tym miejscu brak jest gospodarza

Co roku w Wielki Piątek przychodzę na groby moich rodziców na Cmentarzu przy ulicy Dąbrowskiej. Byłam tam także i dzisiaj, by umyć pomnik, zmienić kwiaty w wazonach i zapalić znicze. Niestety miejsce to robi wrażenie, jakby nie miało gospodarza. Zastanawiam się (zresztą nie po raz pierwszy), czy nie można tu zrobić porządku? Być może ktoś powie, że dopiero zaczyna się wiosna i na porządki jeszcze czas. To prawda, tylko, że cmentarz wygląda na zaniedbany przez cały czas i o każdej porze roku. Czy naprawdę nie można zatroszczyć się o nasadzenia? Tuje na cmentarzu wyglądają jakby ich nikt od lat nie pielęgnował, a wyłożone kostką alejki poprzerastane są trawą. Może warto też zatroszczyć się nieporządek wokół grobów, których nikt nie odwiedza, lub odwiedzane są z różnych względów tylko raz do roku? Do tego nienajlepsze wrażenie robi też samo otoczenie cmentarza, walające się wzdłuż ogrodzeia śmieci i nie zagrabiane od jesieni liście. 25.03.2016 16:56    44
Społeczna Straż Rybacka.

Społeczna Straż Rybacka.

W powiecie tomaszowskim od wielu lat działa Społeczna Straż Rybacka, którą powołała Rada Powiatu na wniosek Starosty. Strażnikami są wędkarze z kół tomaszowskich i z Nowego Glinnika. Jest nas ok 40 osób. 18.03.2016 21:36    8    1
Pułapka w centrum miasta

Pułapka w centrum miasta

Internauci ostrzegają przed niebezpiecznymi pułapkami na tomaszowskich ulicach. Jedna z nich zlokalizowana jest w samym centrum miasta. Uwagę zwraca także profesjonalizm zabezpieczenia. 16.03.2016 23:28    14
Rodzice muszą zapłacić

Rodzice muszą zapłacić

Rodzice ze Szkoły Podstawowej numer 14 dowiedzieli się właśnie, że od 1 kwietnia będą musieli płacić za pracę instruktora na basenie, z którego w ramach zajęć lekcyjnych korzystają ich dzieci. 15.03.2016 21:04    33
Ratunku! Tu się nie da żyć

Ratunku! Tu się nie da żyć

Żółty albo brązowobrutnatny gęsty i duszący dym. To jest to, co każdego dnia wydobywa się z komina dawnego "Medyka" nie pozwalając normalnie żyć mieszkańcom okolicznych bloków. Wołamy pomocy, bo skargi i prośby kierowane w tej sprawie m.in. do Straży Miejskiej są bezskuteczne. 08.03.2016 21:23    20
Sytuacja konfliktowa?

Sytuacja konfliktowa?

Parkowanie to czynność stosunkowo skomplikowana. Wiedzą o tym wszyscy, którzy prawo jazdy posiadają a na egzaminie wjeżdżali tyłem w kopertę albo do tzw. garażu. Skomplikowane jednak bywa także oznakowanie, którego interpretacja stwarza wielu osobom problemy. 05.03.2016 16:22    12
Warto zwracać uwagę

Warto zwracać uwagę

Niedawno byłam przypadkowym świadkiem następującego zdarzenia w osiedlowym sklepie przy ul. Strzeleckiej. 27.02.2016 19:06    11
Przydreptał po pomoc

Przydreptał po pomoc

Pod nasz dom przydreptał taki oto niespodziewany gość. Ptak to prawdopodobnie orzeł przedni (przynajmniej go bardzo przypomina). Bez problemu dał się "złapać". jest młody i wychudzony, najprawdopodobniej ma chore skrzydło i nogę. Dzwoniłam na straż miejską i to oni ich poinformowali. Nie miałam pojęcia do kogo się zgłosić , a bałam się, żeby ptaszysko sobie krzywdy nie zrobiło. Początkowo był prawie nieprzytomny. Jak się rozgrzał, napił, zjadł to nawet zaczął dziobać. Zadzwoniłam do Straży Miejskiej, która skierowała mnie do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Ciekawostką jest fakt, że jak wyczytałam, orłów przednich jest w Polsce tylko około 30 -40 par 23.02.2016 21:56    4
Obrazek nieodosobniony

Obrazek nieodosobniony

To jest obrazek niemal z Centrum naszego miasta. Chyba nieodosobniony, chociaż bardzo wymowny. Drewniak tuż przy parku na ulicy Krzyżowej, który doczekać ma się rewitalizacji. Ponoć w Tomaszowie Mazowieckim brakuje atrakcyjnych działek do zagospodarowania a miasto zaczyna się rozciągać poza swoje granice w związku z dużą migracją ludności do okolicznych wsi. Wydaje mi się, że w mieście brakuje "mądrej głowy", która zajęłaby się odzyskiwaniem terenów pod inwestycje budowlane. Korzyść z tego dodatkowo mogłaby być taka, że zwiększona podaż gruntu mogłaby skutkować obniżeniem ich ceny a zarazem kosztów inwestycji. 23.02.2016 21:16    11
Wciąż niebezpiecznie

Wciąż niebezpiecznie

Jakiś czas temu zmieniono granice strefy płatnego parkowania. Jej ograniczenie było moim zdaniem słuszną decyzją. Jednak nie wszystko przy okazji zostało dokładnie przemyślane. Jesnym z przykładów jest skrzyżowanie ulic Grunwaldzkiej i Piekarskiej, na którym widoczność jest mocno ogronoczone ze względu na parkujące w jego obrębie samochody. A wystarczyło tylko odpowiednio oznaczyć miejsca parkingowe oznakowaniem poziomym i pionowym. Dzisiaj, by zobaczyć czy coś nie nadjeżdża z prawej strony trzeba wyjechać poza oś jezdni. Z czym się to wiąże, chyba nie muszę nikogo przekonywać. 22.02.2016 20:19    8
Geodeci piszą, Poczta odpowiada

Geodeci piszą, Poczta odpowiada

Kilka tygodni temu publikowaliśmy list Stowarzyszenia Geodetów, jaki organizacja ta skierowała w formie skargi do Poczty Polskiej. Dzisiaj odpowiedź oraz prośba o tym, by pamietać o aktualizacji danych teleadresowych. Ułatwią one życie nine tylko nam, ale również osobom, które na nasą rzecz wykonują zlecenia, bądź usługi. 01.02.2016 21:56    1
W niedziele przed południem

W niedziele przed południem

W niedzielne przedpołudnie, gdy jedni kończą śniadanie inni wychodzą zarobić na nie. Dla mnie obrazki ściskające w gardle. Ludzie grubo po 60tce. Przyzwoicie - w sensie schludnie ubrani, raczej nie nadużywajacy alkoholu. Czy widok emerytów wybierających ze śmietników surowce wtórne będzie już nam towarzyszył zawsze? 30.01.2016 21:46    34    1
Na Chopina egipskie ciemności - uzupełnienie

Na Chopina egipskie ciemności - uzupełnienie

Na prośbę naszego czytelnika uzupełniamy informację na temat oddania do użytku ulicy Chopina. 19.01.2016 15:44    5
Jak tu przejechać?

Jak tu przejechać?

Nasi; czytalnicy zwracają uwagę na synchronizację świateł, kierujących ruchem na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej, Szerokiej i gen. Grota Roweckiego - 18.01.2016 20:29    17
Czy warto im pomagać?

Czy warto im pomagać?

Kolejne listy i pytania czytelników i kolejne odpowiedzi. 15.01.2016 18:55    18
Na Chopina egipskie ciemności

Na Chopina egipskie ciemności

Nasi czytelnicy, to osoby zainteresowane sprawami miasta. Zdarza się, że zadają dużo pytań, na które staramy się z kolei poszukać odpowiedzi.... 14.01.2016 20:35    14
Tomaszowscy Geodeci krytycznie o Poczcie Polskiej

Tomaszowscy Geodeci krytycznie o Poczcie Polskiej

Stowarzyszenie Geodetów Tomaszowskich przygotowało list otwarty do kierownictwa Poczty Polskiej, w którym domaga się zaprzestania praktyk, będących w ocenie piszących, formą wyłudzania pieniędzy za niedostarczone listy 08.01.2016 11:19    10
Ścieżka potrzebna od zaraz

Ścieżka potrzebna od zaraz

Jacek Kowalewski uważa, że powinna powstać bezpieczna droga dla rowerów między Tomaszowem a Smardzewicami. W sezonie letnim wąską drogą poruszają się setki rowerzystów każdego dnia. Jest niebezpiecznie, bo drogę tę upodobali sobie również amatorzy szybkiej jazdy na czterech kółkach. 30.12.2015 23:59    37
Mistrzowski nieporządek

Mistrzowski nieporządek

Na tomaszowskim torze łyżwiarskim odbywają się właśnie Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Szybkim. Impreza prestiżowa, na którą zaproszono gości z całego kraju i dziennikarzy ogólnopolskich mediów. Szkoda, że nikt nie zadbał o najbliższe otoczenie toru. Tak wyglądały okolice Przystani OSiR dzisiaj rano. Wystawiają nienajlepsze świaddectwo nam wszystkim, w tym miejskim władzom. 30.12.2015 11:04    16
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:26 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama