Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 03:52
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Listy czytelników

Znowu do naprawy

Znowu do naprawy

Czytelniczka portalu podesłała nam fotografie ścieżki rowerowej prowadzącej w stronę Grot Nagórrzyskich tydzień po naprawie. Tuż za ogrodzeniem wodociągów wszystko się zapada po opadach deszczu 18.06.2015 13:50    8
Przez auta szybę: Totalne wariactwo

Przez auta szybę: Totalne wariactwo

Za nieco ponad tydzień odbędą się wybory uzupełniające w jednym z małych jednomandatowych okręgów wyborczych. Jeżdżąc sporo po mieście zauważyłem swego rodzaju wariactwo. Rozumiem kampanię wyborczą ale żeby wieszać niezliczone ilości banerów to jest dla mnie rzeczą nie do pojęcia. Chyba nie do końca taka była idea JOW-ów. Rozumiem jeden lub dwa banerki powieszone w uczęszczanych miejscach, ale w przypadku jednego z kandydatów naliczyłem ich prawie (40!). Całkowity odlot lub bezgraniczna determinacja, by na stołek radnego załapać się za wszelką cenę. 12.06.2015 09:57    55
Św. Antoni patronem? Nie wszyscy są za...

Św. Antoni patronem? Nie wszyscy są za...

Poniżej stanowisko w sprawie przyjęcia przez radnych Rady Powiatu Tomaszowskiego oraz Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego uchwał intencyjnych dotyczących ustanowienia patrona w osobie Św. Antoniego z Padwy 11.06.2015 21:54    51
Spacerkiem  po  parku

Spacerkiem po parku

Kochani Włodarze zmieńcie nasze miasto. Wystarczy rozliczać osoby odpowiedzialne za powierzone im obowiązki. 09.06.2015 17:07    7
Czytelnicy listy piszą...

Czytelnicy listy piszą...

Szanowny Panie Redaktorze.Chciałbym poruszyć pewien problem.Kto ustawia znaki drogowe na drodze wojewódzkiej 713 w naszym mieście? Jadąc w kierunku Opoczna przed mostem na Pilicy obok stacji Petrochemii ustawione są znaki B-25 oraz B-36,na jezdni namalowana jest linia ciągła podwójna. Znaki te obowiązują na długości około 150 metrów. Co za mądrala postawił te znaki po obu stronach jezdni? Następna sprawa, wjeżdżając za mostami na ulicę Białobrzeską jest znak B-25, a 50 metrów dalej jest ulica Szewska, 300 metrów dalej jest ulica Krawiecka, a dopiero 100 metrów dalej stoi znak B-27. Następnie przejście dla pieszych przy sklepie spożywczym nie jest oznakowane znakiem pionowym. 05.06.2015 23:59    14
Ta zimna woda, zdrowia nie doda

Ta zimna woda, zdrowia nie doda

Co prawda ani astronomiczne ani też kalendarzowe lato się jeszcze nie rozpoczęły ale temperatura w ostatnich dniach nie daje nam powodów do narzekań a słońce zachęca do spacerów. Nieco chłodu niosą ze sobą uruchomione na Placu Kościuszki fontanny. Sprawiają one sporo radości dzieciakom, które uwielbiają biegać między strumieniami wody. Jedna z naszych czytelniczek zwraca jednak uwagę, że zabawy w fontannach są niebezpieczne. Po pierwsze mokre kamienie mogą być śliskie i wywrotka na nich może skończyć się bardzo poważnie. Po drugie woda znajduje się w obiegu zamkniętym i zawiera dużą ilość środków chemicznych, mogących negatywnie oddziaływać na skórę. Przy fontannach znajduje się tablica ostrzegawcza ale mało kto przejmuje się jej treścią. 04.06.2015 23:59    42
Bo na wybory trzeba było zdążyć

Bo na wybory trzeba było zdążyć

Jestem radnym i nie mogę, przejść obojętnie, obok takich zaniedbań, jakie zaistniały na głównej ulicy miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Chodzi mi oczywiście o Al. Św. Antoniego, czyli ubiegłoroczną, flagową inwestycję poprzednich włodarzy starostwa. Jest to też ulica przy której której mieszkam. Już w trakcie jej budowy, wywracałem się na wózku inwalidzkim, aby zwrócić uwagę na partactwo wykonawcy. Okazało się, że to był jedyny i trafny sposób – budowlańcy poprawili. 22.05.2015 11:10    19
Sterczące kikuty

Sterczące kikuty

Czytelnicy portalu NaszTomaszow.pl zwrócili nam uwagę na kilkanaście drzew, które zostały ich zdaniem okaleczone. Drzewa rosły w okolicach bloku, zarządzanego przez Tomaszowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. 14.05.2015 20:20    15
Lustro potrzebne od zaraz

Lustro potrzebne od zaraz

Pragnę zwrócić uwagę na problemy z jakimi muszą borykać się kierowcy samochodów ciężarowych poruszających się ulicami Szczęśliwą oraz Mireckiego. Dokładniej mówiąc, chodzi o wyjazd w drogę W713 w kierunku Opoczna. Znajdujący się na skrzyżowaniu budynek niemal całkowicie ogranicza widoczność. Mam świadomość, że skrzyżowanie będzie przebudowywane. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie to nastąpi. Kierowca, który dojeżdża do ulicy Mireckiego nie widzi czy z lewej strony nie nadjeżdża inny samochód. Kiedy w tym miejscu spotkają się dwie ciężarówki, droga jest zablokowana. Rozwiązaniem mogłyby być lustra, które poprawiłyby widoczność. 13.05.2015 19:47    12
Idą jak po swoje. Przed nimi wielka kariera?

Idą jak po swoje. Przed nimi wielka kariera?

W Proszowicach w minioną niedzielę zakończyły się Mistrzostwa Polski kadetek. Izabela Matyszczak wraz z koleżankami wywalczyła srebrny medal. Co słychać u innych,byłych siatkarek Piotra Jedyki, oraz Krzysztofa Filipowicza? Kilka słów od "naszego" lokalnego eksperta. 12.05.2015 23:04    2
Dreptanie w błocie

Dreptanie w błocie

Tak wyglądają podwórka kamienic zarządzanych przez tomaszowski TTBS. Wystarczą lekkie opady deszczu , by nie dało się wyjść na ulicę bez brodzenia w błocie. Kamienica przy ulicy Słowackiego 1 została dwa lata temu wyremontowana. Kiedyś istniała możliwość wyjścia z niej przez drzwi zlokalizowane właśnie przy tej ulicy. Niestety przyszło komuś do głowy, by te drzwi zamurować, jak przypuszczam bez zgody Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, która w tym przypadku jest wymagana. Nie pozostaje nic innego jak dreptać w błocie do bramy od strony ulicy Jana Pawła II. 07.05.2015 21:03    3
Może kogoś to zainteresuje

Może kogoś to zainteresuje

Pragnę zainteresować Państwa chodnikiem, którym duża grupa dzieci podąża codziennie do szkoły. Ten chodnik, to właściwie betonowe płyty, służące niegdyś, jako utwardzenie dojazdu do placu budowy. Leżą przed tą szkołą już około 30 lat. Osobiście nie wierzę, że miasta nie stać na położenie w sumie około 100 metrów bieżących chodnika, tym bardziej, że z tego co wiem, stara kostka zdejmowana z Placu Kościuszki leży na paletach na ulicy PCK bo tam była zwożona, gdy ją demontowano. W drugą stronę (środka osiedla), gdzie są boiska jest normalny chodnik ale pozarywany pełny dołów. Tam zawsze stoi multum wody po deszczu i coś dla tych małych dzieciaków można byłoby poprawić 05.05.2015 12:54    15
Niebezpieczne skrzyżowanie będzie "naprawione"

Niebezpieczne skrzyżowanie będzie "naprawione"

Po zapoznaniu się z wnioskiem Jarosława Batorskiego, występującego w imieniu Koła Młodych „Tomaszów – Lubię to!”, w sprawie montażu lustra drogowego przy skrzyżowaniu ulic Cegielnianej i Ugaj, zmieniono pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu. 03.05.2015 13:05    11
Przedszkolaki, czyli tomaszowski pacjent drugiej kategorii

Przedszkolaki, czyli tomaszowski pacjent drugiej kategorii

Bawią mnie komentarze rodziców, którzy krytykują pomysły Rady Miasta dotyczące nowo utworzonych zespołów szkół. Bawi mnie też, że rządzący w moim mieście zajmują się bzdurami, zamiast rozwiązywać poważne problemy. 01.05.2015 23:03    22
Miasto tonie!

Miasto tonie!

Proszę zainicjować dobranie się do odpowiedzialnych tyłków za ten basen na Św. Antoniego! Pewne jest, że zrobili to nam świadomie, widzieli zarwane kanały odpływowe, jednak kazali je przykryć kostką. Słyszałem nawet głosy, że na spotkaniach z wykonawcami w Starostwie padły słowa "w d... mam to co jest pod spodem! Nawierzchnia ma być czarna". W sensie asfalt ma leżeć! Dziś wody mamy powyżej kostek! Co prawda do uszu daleko, ale to i tak za dużo! 28.04.2015 19:08    41
Uliczne obrazki.... prosto z Facebooka

Uliczne obrazki.... prosto z Facebooka

Dzięki uprzejmości administratorów profilu Facebook/jazdatomaszowska.pl tygodniowy zestaw obrazków z tomaszowskich ulic. 25.04.2015 11:56    23
Długa i niebezpieczna

Długa i niebezpieczna

Witam, chciałem zwrócić uwagę na sprawę niebezpiecznych skrzyżowań w Tomaszowie... W ostatnich dniach w jednej okolicy zdarzyły się dwie kraksy, o których ani słowa w lokalnych mediach. Pierwsza: na skrzyżowaniu ulic Długiej i Cmentarnej- w czwartek 16 kwietnia przed godziną 19. Drugi: na skrzyżowaniu ulic Długiej i Grota Roweckiego 17 kwietnia w okolicach godziny 16. W pierwszym niewidoczny znak stop i zapewne wiecznie parkująca tuż przy skrzyżowaniu ciężarówka były współwinne zaistniałej sytuacji. W drugim... cóż. Nie sposób wyjechać z ulicy długiej w Grota Roweckiego...ani w prawo, ani w lewo ani też przejechać na wprost w godzinach ok. 15:30-16:30... Dojeżdżające do świateł przy Warszawskiej auta (często wielkie TIR-y) skutecznie blokują możliwość zobaczenia czegokolwiek. Jednym słowem dramat. Codziennie aby wrócić do domu tą drogą trzeba podejmować ryzyko... Proszę o zainteresowanie sprawą. 24.04.2015 10:00    3
Niebezpiecznie na Cegielnianej

Niebezpiecznie na Cegielnianej

Skrzyżowanie ulic Cegielnianej i Ugaj stwarza poważne niebezpieczeństwo kolizji. Osoby jadące ulicą wzdłuż muru cmentarza przy Smutnej, chcąc jechać na wprost zobowiązane sa ustąpić pierwszeństwa pojazdom, wyjeżdżającym z ich prawej strony, od ul. Ugaj. Problem jednak w tym, że mur cmentarny radykalnie ogranicza widoczność... 19.04.2015 17:57    14
Nie chcą zespołów szkolno - przedszkolnych

Nie chcą zespołów szkolno - przedszkolnych

Prezentujemy list otwarty rodziców dzieci uczęszczających do przedszkoli numer 5, 7 oraz 19 17.04.2015 20:59    83
Może, gdyby tu były kosze....

Może, gdyby tu były kosze....

Kilka lat temu w alejach Piłsudskiego wymieniono betonowe płyty chodnikowe na kostkę. Super, ale przy okazji zlikwidowano kosze na śmieci. Od wielu lat, jako osoby prowadzące działalność gospodarczą na tej ulicy, staramy się zamiatać i utrzymywać w należytym porządku tę część miasta. Kosze są - ale przy pasażu pomiędzy jezdniami. Przy chodniku koszy brak. W ramach remontu na Placu, dbania o estetykę miasta - może moglibyście poruszyć temat u siebie? Może Gospodarz miasta zechce być lepszy od poprzednika? To, co widać na zdjęciach to tylko fragment. Każdego ranka ulica wygląda jeszcze gorzej. Puszki po piwach, butelki i fruwające folie... może gdyby kosze były "pod ręką" ludzie wrzuciliby śmieci DO kosza a nie na chodnik... 17.04.2015 15:01    5
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 325

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 325

Cena: Do negocjacji Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 325 w kolorze buk, z płytą osłaniającą napęd łóżka. Akcesoria: szafka Rubens 1 w kolorze buk.Ekonomiczne łóżko PB 325 wyróżnia się lekką konstrukcją przy zachowaniu wszystkich funkcji i wymogów nowoczesnego łóżka do opieki długoterminowej. Model ten sprawdza się doskonale zarówno w środowisku domowym jak i placówkach opiekuńczych. Z uwagi na szczególne parametry, łóżko to również idealnie wpisuje się w oczekiwania wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.DETALE PRODUKTU:1. Dopuszczalne obciążenie 200 kg4. System napędowy Linak2. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji5. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu (opcja)3. Solidne koło z hamulcem6. Osłona frontu (opcja) OPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • funkcja TrendelenburgaPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze200 kgMaksymalna waga użytkownika165 kgRegulacja wysokości leża:od 40 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:218 × 102 cmCiężar całkowity:87,0 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJE ŁÓŻKA REHABILITACYJNEGODO POBRANIA: Karta produktu [PDF]
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:26 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama