Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 05:07
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Listy czytelników

Chorujesz na stwardnienie rozsiane? Zadzwoń koniecznie!

Chorujesz na stwardnienie rozsiane? Zadzwoń koniecznie!

Bardzo prosimy wszystkie osoby u których zdiagnozowano stwardnienie rozsiane ( nie ważne kiedy) o kontakt z Oddziałem PTSR w Tomaszowie Maz. tel.724 200 023 .Dla ułatwienia leczenia i pomocy osobom chorym niezbędna jest informacja ile osób w powiecie tomaszowskim jest chorych. 16.04. 2015( czwartek) o godz. 17-tej w Ośrodku dla Dzieci Niepełnosprawnych ul. Jana Pawła II 64/66- mamy zebranie. Jeżeli chory nie może przybyć , to proszę kogoś z najbliższych o przybycie. Sprawa bardzo ważna dla chorych! z pozdrowieniami Anna Tomkiewicz 16.04.2015 18:59    1
Kluby Sportowe Orange

Kluby Sportowe Orange

Ruszyła druga rekrutacja do Klubów Sportowych Orange! 16.04.2015 10:59
Co wpływa do Pilicy?

Co wpływa do Pilicy?

Czy oczyszczone ścieki odprowadzane z oczyszczalni do Pilicy winny mieć taka barwę i zapach (niestety nie jestem w stanie oddać tego aromatu). Przez wielolecie spuszczali tam w miarę czysta wodę. Teraz po remoncie to jakaś makabra jest. 14.04.2015 23:19    26
Podobno z psami tam wstęp wzbroniony

Podobno z psami tam wstęp wzbroniony

Chodzi mi o egzekwowanie zakazu wprowadzania psów do parku miejskiego im. "Solidarności". To co się tam ostatnio dzieje przechodzi ludzkie wyobrażenie. Park jest miejscem szczególnym, służącym do odpoczynku, a biegające po nim bez smyczy i kagańców psy są tu regułą. Tak zresztą jak nie sprzątający po nich właściciele. Reguła to zbyt łagodne określenie, to istna plaga... Właściciele piesków to okoliczni mieszkańcy, których ostatnio za sprawą nowych bloków na ulicy Browarnej przybywa. Zrobili oni sobie z parku psi wychodek i hulaj dusza. Park jest dla nas miejscem do odpoczynku i dziecięcych zabaw. To właśnie dzieci upodobały sobie to miejsce i stanowią w nim zdecydowaną większość. 07.04.2015 19:49    42
Teraz to już naprawdę przyjdzie do nas wiosna

Teraz to już naprawdę przyjdzie do nas wiosna

W miastach tacy goście to rzadki widok ale po aurze kilku ostatnich dni budzi jakiś świąteczny optymizm. Dziękujemy Joannie za podesłanie fotografii 04.04.2015 14:02    3
Ktoś zbudował, ktoś niszczy

Ktoś zbudował, ktoś niszczy

Za pośrednictwem portalu NaszTomaszow.pl pragnę prosić pana Prezydenta i Pana Komendanta Straży Miejskiej o interwencje w sprawie niedawno wyremontowanego Placu Kościuszki. Na załączonych fotografiach widać skutki niefrasobliwości niektórych kierowców, którzy jeżdżą jak chcą i wjeżdżają, gdzie chcą, niszcząc przy okazji to, co niedawno zostało naprawione. Przy okazji prosiłbym też mieszkańców Tomaszowa o większą dbałość o to, co ktoś inny zrobił i wyremontował. Dziękuję i życzę wszystkim Zdrowych Świąt. Jacek. 03.04.2015 19:09    70
Przeprosiny dla p. Cezarego Dębca

Przeprosiny dla p. Cezarego Dębca

Ja Krzysztof Kowalski niniejszym gorąco przepraszam pana Cezarego Dębca, prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą DEKO SMAKU Cezary Dębiec w Tomaszowie Mazowieckim za bezprawne naruszanie jego dóbr osobistych, a w szczególności jego dobrego imienia, poprzez podawanie i sugerowanie, jako osoba komentująca, na portalu internetowym NaszTomaszów.pl, nieprawdziwych informacji dotyczących osoby Pana Cezarego Dębca, które to informacje i sugestie miały charakter zniesławienia i zawierały stwierdzenia, które bezpodstawnie podważyły zaufanie do profesjonalizmu i rzetelności Pana Cezarego Dębca, oraz poniżyły go w oczach opinii publicznej i naraziły na utratę zaufania potrzebnego dla prowadzonej przez niego działalności gospodarczej. Ponadto przyznaję, że nie miałem żadnych podstaw do głoszenia owych wypowiedzi. Jednocześnie oświadczam, że w przyszłości dołożę należytej staranności w swoich wypowiedziach, tak, aby już więcej nie następowało naruszenie dóbr osobistych Pana Cezarego Dębca. 01.04.2015 14:59
Dni otwarte w "Mechaniku"

Dni otwarte w "Mechaniku"

W dniu 20 marca br. w godzinach od 9.00 do 13.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się Dni Otwarte dla rodziców i uczniów klas trzecich tomaszowskich gimnazjów. 20.03.2015 20:13    3
"Pilica zachwyca"

"Pilica zachwyca"

Tak wyglądają brzegi Pilicy. Trudno się nimi zachwycać. Czy nasze społeczeństwo, kiedyś znajdzie w sobie troszkę siły, żeby zabierać ze sobą to , co przyniosło? Dlaczego tak jest? Niedawno byłem nad kilkoma jeziorami w Wielkopolsce. Proszę sobie wyobrazić, że dookoła nich są drogi rowerowe, małe kosze na śmieci i duże pojemniki. Jest też dojazd i darmowe parkingi. Mało tego, to są wyznaczone miejsca na ogniska (jest też opał) gdzie turyści i spacerowicze mogą upiec kiełbaskę i resztki sprzątnąć. 16.03.2015 15:40    11
Strażacy zamiast Ratowników

Strażacy zamiast Ratowników

Pogotowie Ratunkowe wysłało Straż Pożarną aby ratować życie dziewczyny która słabo się poczuła, ponieważ nie było karetki w Tomaszowie... 09.03.2015 23:59    36
Na Białobrzeskiej brakuje przejścia

Na Białobrzeskiej brakuje przejścia

Szanowny Panie Redaktorze, chciałbym poruszyć może z wydawać by się mogło błahy temat, ale bardzo ważny dla mieszkańców i klientów sklepów LEWIATAN i DINO usytuowanych przy ul. Białobrzeskiej. 07.03.2015 17:28    16
Nie dajcie się naciągnąć!

Nie dajcie się naciągnąć!

Nasi czytelnicy przestrzegają przed kolejnymi oszustami internetowymi, którzy naciągają ludzi za pomocą ogłoszeń oferujących pracę, polegającą na sklejaniu opakowań ozdobnych. W anonsach znajdujemy jedynie mail kontaktowy. Nie ma numeru telefonu ani nazwiska osoby upoważnionej do kontaktu. 07.03.2015 12:15    4
Na Polnej potrzebne są zmiany

Na Polnej potrzebne są zmiany

Kolejnych kilka uwag, dotyczących oznakownia ulic w Tomaszowie Mazowieckim. Tym razem nasz czytelnik zwraca uwagę na ulicę Polną 01.03.2015 10:51    7
Walczyli przez godzinę... z podnośnikiem

Walczyli przez godzinę... z podnośnikiem

Takie atrakcje w piątek wieczorem w mojej klatce... Taka sytuacja... Kobieta zatrzasnęła się w domu (drzwi wejsciowe), stała na balkonie, a strażacy majstrowali przy wozie 1h, bo im podnośnik nie działał, po czym odjechali, a jeden z panów za drzwiami wejściowymi tłumaczy lokatorce jak może drzwi otworzyć. Jak tu czuć się bezpiecznie, jak 10 strażaków po godzinie odpuszcza bo nie może zwalczyc takiego "żywiołu".Tak w ogóle to przyjechali na sygnale xD. Brawo Panowie strażacy! 20.02.2015 23:45    33
Kilka koniecznych poprawek

Kilka koniecznych poprawek

Jakiś czas temu opublikowaliśmy na łamach portalu kilka uwag naszego czytelnika, dotyczących organizacji ruchu drogowego w ccigu Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dzisiaj uwagi obejmujące wyremontowany odcinek ulicy Św. Antoniego 19.02.2015 21:48    4
Kilka słów o edukacji ponadgimnazjalnej

Kilka słów o edukacji ponadgimnazjalnej

Co roku na przełomie zimy i wiosny (od lutego do końca kwietnia) rozpoczyna się "giełda" edukacyjna dla uczniów szkół Ponadgimnazjalnych. Szkoły zaczynają się prześcigać w oferowaniu gimnazjalistom propozycji edukacji w swych "murach". Wymyślają różne działania promocyjne (konkursy, dni otwarte, itd.), gdyż niż demograficzny i działania organu prowadzącego czyli starostwa powiatowego a konkretnie Naczelnika Wydziału Edukacji wg wielu osób (co można usłyszeć w mieście i z portali) nie są sprawiedliwe dla wszystkich szkół co powoduje "wyścig szczurów" w tym przypadku "wyścig szkół średnich". 18.02.2015 23:59    43
Kilka uwag do organizacji ruchu

Kilka uwag do organizacji ruchu

W ubiegłym tygodiu wspommminaliśmy na łamach portalu o konieczności zmiany oznakowań poziomych i pionowych w ciągu Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Placu Kościuszki. Stowną interpelację w tej sprawie w czasie obrad Rady Powiatu Tomaszowskiego złożył radny Mariusz Strzępek a tematem zajmie się też Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Tymczasem, jak zwykle z pomocą tomaszowskim zarządcom dróg przychodzą czytelnicy NaszTomaszów.pl Poniżej kilka uwag, które może warto uwzględnić. 09.02.2015 23:49    12
Pytanie retoryczne... po co wydawać  miliony

Pytanie retoryczne... po co wydawać miliony

Po co to było remontować - pytają internauci na facebookowym profilu "Jazda Tomaszowska". Przyłączamy się do tego pytania, bo chyba niczego w tym mieście nie da się utrzymać w należytym porządku z winy... jego mieszkańców. Możemy sobie krytykować taką czy inną władzę, ale to nie preydent ponosi winę za oleiste plamy na granitowych płytach placu Tadeusza Kościuszki. 08.02.2015 12:39    17
Trzecie Życie Jumbów

Trzecie Życie Jumbów

W tym mieście paranoja goni paranoje. Właśnie w dzielnicy Ludwików kładziona jest kanalizacja. Oczko w głowie poprzedniego Prezydenta. Jest kanalizowana jedna z głównych dróg łączących Tomaszów Mazowiecki z Wąwałem przez którą przebiega m.in. linia MZK. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie pewne szczegóły. 03.02.2015 22:52    10
Dziwne... ale prawdziwe

Dziwne... ale prawdziwe

Według obecnie obowiązujących przepisów prawa ten, kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody. 20.01.2015 12:40    7
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:26 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama