Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 05:07
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Listy czytelników

Przejście jest, choć przejścia brak

Przejście jest, choć przejścia brak

Wszyscy rozmawiają ostatnio o przebudowie ulicy Św. Antoniego, szczególnie znanym z TV garbem spowalniającym. Ten artykuł również dotyczy tej ulicy, dokładnie mówiąc zbiegu ulic Św. Antoniego z ulicą Wodną oraz Św. Antoniego z ulicą ks. Ściegiennego. 01.11.2014 23:59    6
A może by tak o... młodzieży

A może by tak o... młodzieży

Jeśli mamy mowić o problemach naszego miasta, to nie da się ukryć, że jest ich wiele. Nawet nietrudno je zauważyć: ponownie rozkopana główna ulica centrum (Św Antoniego), płatne parkowanie, obwieszony Tomaszów plakatami wyborczymi, bójki, napady, kradzieże, można tak wymieniać i wymieniać. Każdemu z osobna coś nie pasuje, coś wadzi. Jednakże dziś zajmijmy się problemem młodzieży. 29.10.2014 18:57    9
Wybory - czas obietnic. A może coś realnego?

Wybory - czas obietnic. A może coś realnego?

Nasi kandydaci obiecują różne rzeczy. Jedne bardziej, inne mniej możliwe do realizacji. 26.10.2014 20:37    12
Byle tylko przeżyć "tsunami"

Byle tylko przeżyć "tsunami"

Codziennie czytam portal NaszTomaszów.pl i nie mogę wyjść ze zdziwienia jak jesteśmy „wrednym” i „niewdzięcznym” społeczeństwem. Od czasu ogłoszenia kampanii wyborczej nagle wszyscy widzimy ile beznadziejności nas otacza. Sama wzięłam w tym udział pokazując jak ‘wspaniale’ jeździ się ulicami naszego miasta. 24.10.2014 19:20    16
Problem do rozwiązania

Problem do rozwiązania

Zwracam się z prośbą o interwencję w sprawie nieprawidłowego parkowania na osiedlu Zapiecek. Konkretnie chodzi mi o zastosowanie poniższego przepisu kodeksu drogowego: 23.10.2014 23:44    32
A piesi muszą fruwać

A piesi muszą fruwać

Z zainteresowaniem śledzę "aferę" wokół budowy przez Powiat Tomaszowski, kierowany przez Piotra Kagankiewicza. ulicy Św. Antoniego. W ostatnim czasie uwaga wszystkich skupiła się na progu zwalniającym utrudniającym przejście przez ulicę pieszym. Ja chciałabym zwrócić ją na inny element tego ciągu dla pieszych i rowerzystów oraz zapytać: którędy w tym miejscu ma poruszać się pieszy, bo z wytyczonej przez genialnego projektanta trasy wynika, że droga pieszego wiedzie po schodkach. Z podobną bezmyślnością, żeby nie powiedziec głupotą spotykam się po raz pierwszy. 22.10.2014 09:49    50
Staw w parku miejskim - dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Staw w parku miejskim - dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Kilka słów o stawie w parku miejskim im. Solidarności 15.10.2014 12:55    19
Z "eLką" czy bez "eLki"

Z "eLką" czy bez "eLki"

Witam , już od około roku czasu Tomaszów jako miasto ma prawo do tego żeby w mieście był przeprowadzony państwowy egzamin na prawo jazdy. Czy mógłby pan, panie Mariuszu z racji zajmowanego stanowiska w redakcji :) zasięgnąć języka w ty temacie i napisać coś szerzej na łamach portalu? Myślę że z racji tego iż w zasadzie kampania samorządowa już wre, można by się pokusić o jakąś obietnice z ust naszych "rajców" którą łatwo można byłoby później rozliczyć, prawda? Warunki owszem jakie są każdy mieszkaniec naszego miasta zna, ale już niebawem wszelkie remonty dróg chyba dobiegną końca, rond jest u nas bez liku:)) a co najważniejsze plac manewrowy który jest przy samochodówce znowu zacząłby zarabiać na siebie. Proszę o reakcję, za co z góry dziękuje 08.10.2014 14:09    18
Goń bolszewika z pomnika

Goń bolszewika z pomnika

Spacerując po Tomaszowie z przykrością można stwierdzić, że w naszym mieście dalej funkcjonują symbole będące pozostałością komunistycznej propagandy zakłamującej prawdę historyczną. Gloryfikują one ludzi i organizacje będące narzędziami represji wobec społeczeństwa polskiego. Paradoksalnie wiele tych „pamiątek” sąsiaduje z nazwami ulic poświęconych Polakom, którzy całe życie walczyli z totalitaryzmem o niepodległą Polskę. 17.09.2014 00:29    46
Śmietniskowy marketing

Śmietniskowy marketing

Jedno z piękniejszych miejsc nad Zalewem Sulejowskim, tętniące życiem i pełne plażowiczów. Kiedy tylko jest pogoda a sinice jeszcze nie kwitną, trudno znaleźć wolne miejsce na położenie ręcznika. 12.09.2014 09:59    8
Zagrożenie w ruchu drogowym a Policja przejeżdża i nie reaguje

Zagrożenie w ruchu drogowym a Policja przejeżdża i nie reaguje

Gdzie Sanepid i Policja, czy jakiekolwiek inne slużby, które zajęyły się handlarzami grzybów przy drodze K-48 i wojewódzkiej 713. 05.09.2014 09:40    25
Komu na tym zależało?

Komu na tym zależało?

Z początkiem września nastąpiły dziwne zmiany w placówkach handlowych na terenie naszego miasta. Dotychczas działające placówki 24 na dobę przy ul. Niskiej i Strzeleckiej zmieniły czas pracy na 6.00 - 22.00. Jedna czwarta miasta została pozbawiona możliwości zakupów w godzinach późno - nocnych. 04.09.2014 17:56    27
Niebezpieczne skrzyżowanie Grunwaldzka - Piekarska

Niebezpieczne skrzyżowanie Grunwaldzka - Piekarska

Dosyć poważnie wyglądający wypadek, samochód na boku, a kierowca wyszedl za pomocą gapiów otrzepał się i było dobrze. Kiedy wkońcu władze miasta zrobią coś w tym kierunku z tym skrzyzowaniem? Tyle juz tu bylo wypadków, średnio dwa w miesiacu a zdarzało się, że nawet częsciej. Jak wyjeżdża się od strony parku, z prawej strony dość, że jest parking i zawsze stoi jakiś samochód, to jeszcze dodatkowo nikomu do szczęścia nie potrzebny żywopłot, który całkowicie zasłania widoczność. Trzeba się bardzo daleko wychylić. Jednemu sie uda, drugiemu też a trzeci nie zdąży. Ktoś go wkońcu zetnie jak się naprawdę coś stanie poważnego. Takie było uderzenie, że nawet wyrwało cały znak zakazu parkowania. Całe szczęście, że kierowcy nic się nie stało. 03.09.2014 19:48    10
Natura blisko dzieci

Natura blisko dzieci

Plac zabaw, który znajduję się w Parku Miejskim, obok jednego z najpopularniejszych miejsc w Tomaszowie - muszli koncertowej, posiada bardzo ładne zielone otoczenie... Szkoda tylko, że większość tejże zieleni, która przebija się poprzez ogrodzenie to zwykłe pokrzywy... Sięgają wysokości nawet i 1,5 m. Siadając na ławce, żeby pilnować swojego szkraba, można się nieźle poparzyć, wiem z doświadczenia. Wstyd żeby takie miejsca były tak zaniedbane!! 31.08.2014 19:39    8
Walka i po walce...

Walka i po walce...

Byłem pomysłodawcą dwóch artykułów odnośnie dramatycznych wydarzeń z 8 sierpnia na 9 sierpnia br. Po skali odczytów wnioskuję, że los osób poszkodowanych nikogo nie obchodzi. Nadal apeluję o pomoc, już nie finansową, ale rzeczową. Mam na myśli art. pierwszej pomocy - żywność, chemię, materiały budowlane etc. 30.08.2014 21:12    4
Sił po prostu brak

Sił po prostu brak

Przeciętny człowiek jest bezsilny. To wiem od dawna ale brak reakcji to jeszcze gorszy rak, który toczy nasze miasto. Tylko jak reagować? 29.08.2014 23:59    17
PGE czy oszuści?

PGE czy oszuści?

W dniu dzisiejszym mieliśmy w domu nietypową wizytę. Przyszedł człowiek i podając się za pracownika PGE oferował podpisanie umowy dzięki której rachunki będą niższe. I tu rodzi się pytanie czy to był pracownik czy naciągacz? 29.08.2014 21:59    2
Powiatowi "cudacy" drogowi

Powiatowi "cudacy" drogowi

Proszę o wyjaśnienie jak powinien zachować się kierowca na ulicy Piłsudskiego dojeżdzając do przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulica Krzyżową -przed przejściem powalowane są białe linie na prawym pasie prostopadle do krawężnika /co to znaczy/ gdyż część kierowców przejeżdza przez nie a część zmiena pas na lewy po czym z pasa lewego skręca w prawo /rynek/. Analogicznie jest w drugą stronę - napisał do nas jeden z czytelników. 20.08.2014 23:59    26
Walka o lepsze jutro, walka o przetrwanie, walka o lepsze jutro.......

Walka o lepsze jutro, walka o przetrwanie, walka o lepsze jutro.......

Po pożarze temat został zamieciony pod "dywan", czy wreszcie, ktoś zareaguje?. Owszem pojawiła się pomoc z MOPS-u, TTBS-u i chwała za to, ale Ci ludzie potrzebują wszystkiego... Byłem naocznym świadkiem, lokale różne... Proszę o pomoc 19.08.2014 10:06    3
Pożar domu na Barlickiego 38 - walka o przetrwanie i apel o pomoc dla mieszkańców pogorzeliska

Pożar domu na Barlickiego 38 - walka o przetrwanie i apel o pomoc dla mieszkańców pogorzeliska

W dniach z 08.08.br. na 09.08 br. wydarzyła się tragedia mieszkańcom domu na ul. Barlickiego 38. Dwie osoby poniosły śmierć. Jedna w płomieniach, a druga w szpitalu w wyniku zaczadzenia. Dziś odbyły się ich pogrzeby. Poszkodowanych zostało kilka osób. Pilnie potrzebują pomocy. Jakiejkolwiek. Rzeczowej i materialnej. 14.08.2014 23:10    8
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:26 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama