Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 05:07
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Listy czytelników

Się poczuwam...

Się poczuwam...

Na razie jestem bardzo przejęty, studiuję pilnie wszystkie dokumenty jakie dostaje z biura rady. Śledzę zawzięcie tabelki budżetowe i staram się zrozumieć powiązania finansowe, jakie zachodzą w sferze budżetowej, nie miałem do tej pory z takimi sprawami kontaktu. Po prostu się uczę. 11.01.2015 23:59    15
Kontakt nieco utrudniony

Kontakt nieco utrudniony

Minęły już prawie 2 miesiące od wyborów samorządowych. Były one szczególne, gdyż po raz pierwszy, przynajmniej teoretycznie, mogliśmy głosować na ludzi a nie na partie polityczne. Wreszcie jakaś zmiana. Mamy swoich reprezentantów, ludzi którym są bliskie problemy miasta a szczególnie okręgów wyborczych z których startowali. 11.01.2015 23:59    19
Chcesz dajesz, nie chcesz nie dajesz

Chcesz dajesz, nie chcesz nie dajesz

Już w niedzielę kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wielu znasz zapełni puszki 120 tysięcy wolontariuszy, aby zasilić fundację Jerzego Owsiaka. Są jednak tacy, którzy dawać nie chcą. 09.01.2015 21:42    20
Dla kogo ten chodnik

Dla kogo ten chodnik

Nie ma tygodnia, by czytelnicy portalu Nasz Tomaszów nie informowali o absurdach drogowych, jakie pojawiają się w naszym mieście. Kolejny przykład "inwencji" twórczej w zakresie inżynierii ulicznej wytworzono przy ulicy Bohaterów 14 Brygady. Zbudowano tu zatoczkę parkingową, która nie spełnia żadnych norm technicznych a dodatkowo uniemożliwia ruch pieszy. 30.12.2014 23:58    1
W "trosce" o bezpieczeństwo wlepiają mandaty

W "trosce" o bezpieczeństwo wlepiają mandaty

Nie od dzsiaj tomaszowscy policjanci urządzają regularne polowania na mieszkańców miasta. Zmieniają się miejsca ale metoda zawsze taka sama, złapać leszcza i ukarać mandatem. Bo nic tak przeciez nie poprawia statystyk jak ubytek w kieszeni podatnika. W Tomaszowie polowoano już w różnych miejcach, jednak walka o bezpieczenstwo nie wiąże się nigdy z jakimikolwiek wnioskami. Widać to szczególnie na skrzyżowaniach, gdzie bezpieczeństwo mają zapewnić porozpinane na słupkach łańcuchy. Zdarza się, że przez wiele tygodni są one pozrywane a przejeżdżających w radiowozach policjantów "guzik to obchodzi". Nasi czytelnicy zwracają uwagę, że najnowszym miejscem polowań jest ulica Konstytucji 3-go Maja w okolicach supermarketu Kaufland. W ostatnim czasie wręczane sa tu masowo mandaty dla pieszcych którzy przechodzą przez ulicę w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Znowu mundurowi idą na łatwiznę, bo skoro ludzie tędę przechodzą, to może powinni zawnioskowować do odpowiednich władz (powiatu) o wyznaczenie w okolicy przejscia dla pieszych. 26.12.2014 16:14
Nasze kochane MZK....

Nasze kochane MZK....

Nasze kochane MZK... To, co robicie, to żart z korzystających z waszych usług pasażerów 25.12.2014 00:38
Zakupy w Tomaszowie - oszczędzając czas i pieniądze

Zakupy w Tomaszowie - oszczędzając czas i pieniądze

Lubię Święta i lubię kupować najbliższym (i nie tylko im) prezenty. Niestety na zakupy ciągle brakuje czasu, więc cieszę się, kiedy mogę wyrwać się na 3-4 godziny i wpaść do galerii handlowej po małe co nieco. W tym roku z trudem znalazłem taki dzień, a że Piotrków blisko i droga pozwala na szybki dojazd postanowiłem zrobić szybki kurs i zaopatrzyć się w gwiazdkowe podarki. 23.12.2014 23:59
"Trójka" będzie mieć 100 lat

"Trójka" będzie mieć 100 lat

Szanowni Państwo, Gimnazjum nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Mazowieckim będzie obchodzić we wrześniu 2015 roku 100-lecie szkoły. Pragniemy z tej okazji w dniu jubileuszu otworzyć wystawę związaną z przeszłością naszej szkoły. Zwracamy się do z gorącym apelem o wypożyczenie wszelkich pamiątek z dowolnego okresu istnienia naszej placówki – mile widziane są tarcze szkolne, podręczniki, świadectwa, dyplomy, sprawdziany, zeszyty, zdjęcia oraz wszelkie przedmioty, które mogą okazać się cennym eksponatem. Prosimy również o przesyłanie wspomnień związanych ze szkołą na adres [email protected] lub kontakt telefoniczny 447244330. Z poważaniem Komitet organizacyjny obchodów jubileuszu szkoły 23.12.2014 23:14
Bo tu tylko ciemność widać

Bo tu tylko ciemność widać

Szanowni Państwo, Każdego dnia czytuję Wasz portal, który jest dla mnie podstawowym źródłem informacji. Czytuję nie tylko wiadomości ale i ogłoszenia, szukam firm świadczących różne usługi i przeglądam zapowiedzi imprez. Dzisiaj chciałabym z.wrócić do Was z prośbą o interwencję. Sprawa wydaje się banalna ale jest moim zdaniem niezwykle ważne, ponieważ wiąże się z bezpieczeństwem mieszkańców 20.12.2014 22:21
Gdzie kupić dobry jakościowo węgiel?

Gdzie kupić dobry jakościowo węgiel?

Panie redaktorze, a może by tak poświęcić rubrykę na temat składów węgla w Tomaszowie, gdzie kupować, a które z nich omijać? Kupiłem latem tego roku na ul. … tonę węgla, z tego 50% to kamień i piasek, bo nawet trudno to nazwać popiołem. Nie będę się rozpisywał na temat, gdyż nie wiem jaki będzie odzew z Pana strony. Sprawa nie jest błaha, ponieważ tona węgla kosztuje prawie 800zł. Byłem u tego pana, który węgiel mi sprzedał i w ramach rekompensaty zaoferowano mi 100kg. Myślałem, że będzie lepszy, ale dzisiaj wybierałem z popielnika a tam sam kamień i piach. 09.12.2014 23:59
U Pawlakowej w ogródku : Po wyborach

U Pawlakowej w ogródku : Po wyborach

- Dobry wieczór pani Pawlakowa, a jednak prezydentem został mężczyzna. 01.12.2014 18:23
U Pawlakowej w ogródku

U Pawlakowej w ogródku

Jak zwykle wracając wieczorem po pracy do domu, natknąłem się na moją sąsiadkę. Kobieta już jest po dobrej 70 ale umysł ma sprawny a i język cięty. 28.11.2014 19:10    10
Kolejny powiatowy absurd drogowy

Kolejny powiatowy absurd drogowy

Szanowni Państwo, pisze do Was z zapytaniem, czy w Tomaszowie Mazowieckim zmieniona została uchwała dotycząca stref płatnego parkowania. Jako osobie neipełnosprawnej dotąd przysługiwało mi bezpłatne parkowanie w miejscach przeznaczonych dla inwalidów oznaczonych tzw. kopertą. Obecnie ktoś próbuje to uprawnienie zmienić ustawiając znaki takie, jak na załączonym obrazku z ulicy Św. Antoniego. Jeśli regulamin strefy nie został zmieniony, oznacza to, że prawo nie jest tu respektowane bądź po raz kolejny zarządca drogi powiatowej wykazał się absolutną bezmyślnością. Prosze o interwencję 22.11.2014 19:23    33
Nie jest tak źle

Nie jest tak źle

Przez całe długie lata swojego życia przyzwyczaiłam się, że najlepiej mówić „ I tak się nie uda” albo „chce ci się?”. Zahartowana tak przez życie po namowie znajomych postanowiłam kandydować do Rady Powiatu ponieważ mam pomysł a nawet „wizję”. 11.11.2014 04:20    3
Prostota w działaniu.

Prostota w działaniu.

Witam wszystkich wyborców. Dzisiaj podam prosty przykład działań a raczej ich braku. Zawsze, gdy pada deszcz, od co najmniej 25 lat widzę ten sam obraz. Na moim osiedlu robi się wielka i głęboka kałuża i nikt nic z tym nie robi. Ja widzę takie rzeczy i potrafię zbierać argumenty do działań. Na zdjęciach to widać. Ocenę pozostawiam Państwu. Serdecznie pozdrawiam. Paweł Łuczak 09.11.2014 16:27    5
Konsultacje po Tomaszowsku

Konsultacje po Tomaszowsku

Jak zwykle odzew na ogłoszenie dotyczące konsultacji społecznych dot. strategii przyszłego rozwoju Tomaszowa był można powiedzieć skromny, choć to słowo to też dość mocne nadużycie. 08.11.2014 19:48    13
Szerokie nieporozumienie

Szerokie nieporozumienie

Ulica powiatowa - Szeroka - brak chodnika na kilkuset metrach. To po czym chodzimy na takie określenie nie zasługuje. 08.11.2014 16:52    28
Wymiana prawa jazdy... a to niespodzianka

Wymiana prawa jazdy... a to niespodzianka

Jestem zawodowym kierowcą i w ostatnim czasie musiałem wymienić prawo jazdy po to by móc wykonywać zawód i mieć wbity kod tzw.95 w kat C,CE... 04.11.2014 10:46    4
Plac zabaw na zimę

Plac zabaw na zimę

Witam, chciałbym zwrócić uwagę redakcji na to, co dzieje się w naszym sąsiedztwie. Chodzi mi mianowicie o park przy ulicy Krzyżowej. Zauważyłem dziś rano, że ktoś mądry chce się chyba pokazać przed wyborami i w zasadzie na początku listopada zdecydował się wybudować plac zabaw dla dzieci! 03.11.2014 21:46    15
Polowanie na leszcza

Polowanie na leszcza

Przyznam, że nic nie irytuje mnie tak bardzo, jak policyjne cwaniactwo, które ja często nazywam "polowaniem na leszcza". Na czym ono polega? Otóż na takich działaniach, które niewiele mają wspólnego z poprawą bezpieczeństwa a nastawiano są jedynie na łupienie mandatami kierowców za brak zapiętych pasów. W mojej ocenie funkcjonariusze, którzy ustawiają się o godzinie 7:00, kiedy wszyscy spieszą się do pracy, na skrzyżowaniu ulic Konstytucji 3-go Maja i Nowowiejskiej niewiele mentalnie różnią się od typków udających wnuczków i wyłudzających pieniądze od staruszków. Wiem, wiem, co na to powiedzieliby rzecznicy Policji. Oczywiście, że należy trzymać się przepisów. Tyle, że poza przepisami jest jeszcze jakieś poczucie zdrowego rozsądku. Ale statystyki muszą przecież być. To prawda, że radiowozu w okolicach Nowowiejskiej dawno nie widziałem. Być może zawdzięczamy to trwającym w mieście remontom. Nie znaczy to jednak, że zmieniło się podejście stróżów prawa do mieszkańców Tomaszowa. 02.11.2014 23:59    24
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny

Komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:26 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama