Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 06:24
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Listy czytelników

Tomaszów okiem turysty

Tomaszów okiem turysty

Radni Tomaszowa Mazowieckiego uchwalili strefy płatnego parkowania. Może oni poszukają odpowiedzi na pytania przesłane przez osobę, kóra miała wątpliwą przyjemność zatrzymać się w naszym mieście na nocleg 10.08.2014 15:50    34
Rewitalizacja się sypie...

Rewitalizacja się sypie...

W ramach realizowanego w Tomaszowie programu rewitalizacji centrum miasta przebudowano między innymi schody na ulicy Rzeźniczej oraz Przeskok. Spacerując niedawnow tych okolichach zauważyłem, że prace wykonano, delikatnie mówwiąc, wadliwie. Może urzędnicy, przeglądając NaszTomaszów.pl zauważą usterki i zlecą ich naprawę. 05.08.2014 23:00    21
Niczego nie widzieć, niczego nie słyszeć

Niczego nie widzieć, niczego nie słyszeć

Zauważyłam, że spore zainteresowanie i dużą liczbę komentarzy wywołał temat rozbicia policyjnego radiowozu. Ja chciałabym opisać nieco inną historię, chociaż również związaną z policją i kolizją drogową. 03.08.2014 17:54    6
Badają, że aż "szczęka opada"

Badają, że aż "szczęka opada"

Dziś odebrałam trzeci w przeciągu dwóch godzin telefon od pracowników Centrum Doradztwa Strategicznego, które to ma coś tam "wyhaftować" na potrzeby Miasta. 02.08.2014 09:15    5
Rozjeżdżają Majową

Rozjeżdżają Majową

Po raz kolejny władze Tomaszowa Mazowieckigo doprowadziły do sytuacji, w której samochody ciężarowe rozjeżdżają ulicę Majową. Duże składy nie mieszczą się między innymi w skręcie w ulicę Nowowiejską. Efekt widać na załaczonych obrazkach. Przypomnę tylko, że po remoncie ulicy w tym miejscu ustawione były barierki zabezpieczające. Ciężarówki je skutecznie "zdemontowały". Slowem: jedno naprawiają, drugie psują. 02.08.2014 08:41    10
Przeklęta W-716 - czekamy aż stanie się nieszczęście

Przeklęta W-716 - czekamy aż stanie się nieszczęście

W-716 - jak dzieci swe chronić przed śmiercią tragiczną na drodze? 01.08.2014 12:00    5
Zepsuty plac zabaw na Niebrowie

Zepsuty plac zabaw na Niebrowie

Zepsuty plac zabaw na Niebrowie, ani dzieci ani urządzeń do zabawy 31.07.2014 23:07    8
Dziurawa Nadrzeczna

Dziurawa Nadrzeczna

Nadrzeczna jest genialna!!! oddali kawałek drogi wczoraj do przejazdu ulica otwarta dzisiaj pojawiła sie nowa dziura ulice zamknęli...No tego jeszcze nie grali:) 28.07.2014 17:10    13
Nie wypada nie opublikować

Nie wypada nie opublikować

W weekend byłam z mężem na spacerze na Niebieskich Źródłach. Wpadliśmy na pomysł zaglądnąć pod taflę wody. Jest pięknie pod nią. Tomaszowianie nie doceniają tego co mają. Ja jestem zachwycona. Przesyłam wam link do filmiku mojego autorstwa. Może Was zainteresuje. Jest dla mnie odkryciem, dlatego się nim dzielę... pozdrawiam serdecznie Iwona 22.07.2014 19:43    24
Pastorze, zlituj się nad cmentarzem

Pastorze, zlituj się nad cmentarzem

Pod wpływem ostatniej wizyty na cmentarzu przy ul. Smutnej, jestem zmuszony napisać niniejszy mejl. 15.07.2014 19:38    16
Nie wszędzie dociera SANEPiD

Nie wszędzie dociera SANEPiD

Witajcie Czytelnicy. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż nie jestem polonistą, więc może nie każde zdanie będzie stylistycznie poprawne, może gdzieś zabraknąć przecinka czy kropki. Ale nie to w tym artykule będzie najważniejsze.. 18.06.2014 13:28    14
Dni Tomaszowa to nie problem

Dni Tomaszowa to nie problem

Problemem nie jest to, że nie będzie Dni Tomaszowa, tylko że Tomaszów nic nie robi w kierunku aby wypromować miasto i zapewnić rozrywkę mieszkańców. 17.06.2014 18:31    12
Ja płacę podatki....!

Ja płacę podatki....!

Jak często w amerykańskich filmach to słyszałam? Już wydawało mi się, że i w Polsce ten argument jest brany pod uwagę. No skoro mamy afery podsłuchowe to już prawie jak Ameryka i jak ktoś płaci podatki to jest ważny i należy się z jego głosem liczyć. Ale tak nie jest. 17.06.2014 16:58    15
Czy mamy czas reagować na przypadki maltretowania zwierząt?

Czy mamy czas reagować na przypadki maltretowania zwierząt?

Żadne zwierzę, jako istota żywa, zdolne do odczuwania cierpienia nie jest rzeczą – tak mówi ustawa o ochronie zwierząt. Dzisiaj stwierdziłam, że tak naprawdę nie jestem w stanie zrobić nic aby ulżyć w cierpieniu maltretowanemu psu. Maltretowanemu tu i teraz. Jak przerwać doświadczanie kolejnych ciosów? 13.06.2014 21:36    2
Na Utracie stracone nadzieje

Na Utracie stracone nadzieje

W naszym pięknym mieście, w bliskiej odległości od wyjątkowego i rzadko spotykanego zjawiska, jakim są niebieskie źródła, jest ulica pełna absurdów albo jak kto woli na której panuje pełna „normalność”, w rozumieniu polskiej rzeczywistości urzędniczej. 13.06.2014 14:45    6
Zlikwidować i po problemie

Zlikwidować i po problemie

Dzeiń dobry, chciałem poruszyć pewną sprawę. Chodzi mianowicie o ulicę Polną. Po wyremontowaniu jej od ulicy ulicy Żwirki i Wigury do Jerozolimskiej postawiono po obu stronach znaki B-36. Zakaz zatrzymywania się zmusił mieszkańców do znalezienie nowego miejsca parkowania dla swoich pojazdów, co wcle w centrum miasta nie jest latwe. Natomiast osoby, które notorycznie przyjeżdżają na kebab, nic sobie z tego powodu nie robią i parkują mimo obowiązującego zakazu. Co najzabawniejsze policja również. Wiele razy widziałem zaparkowane auta i przejeżdżającą policję. Też w sumie jest kamera na bloku, tak więc jak to możliwe, iż nie ma interwencji. Czyżby kamera to "ściema", czy władze miasta totalnie olewają takie wykroczenia. Skoro tak, to po co te znaki. Niech wszyscy sobie parkują jak wcześniej i będzie po problemie. 13.06.2014 09:43    6
Na placu budowy... nie jest bezpiecznie

Na placu budowy... nie jest bezpiecznie

Skoro już poajwiło się kilka słów na temat remontów ulic powiatowych na terenie miasta, to może warto zwrócić też uwagę na to, co dzieje się przy ulicy Św. Antoniego. Prace, co prawda, prowadzone sa w sposób stosunkowo dynamiczny. Jednak ich organizacja pozostawia jednak sporo do życzenia, podobnie jak zabezpieczenie terenu oraz bezpieczeństwo pieszych. 11.06.2014 23:59    7
Z nieco innej perspektywy

Z nieco innej perspektywy

Podobno używając zwyczajnego, ogólnie dostępnego cukry, wystarczą dwie łyżeczki wsypane do herbaty, aby stała się ona słodką a w przypadku taniego cukru z dyskontu potrzebujemy trzech łyżeczek a wciąż wydaje nam się, że do słodkości cały czas jeszcze trochę brakuje. Nie jest tajemnicą, że niską cenę musi rekompensować obniżona jakość. Dotyczy to praktycznie wszystkich produktów. Wystarczy porozmawiać z budowlańcami, którzy w sposób zdecydowany odradzają zakupy produktów „dedykowanych” dla dużych sieci handlowych. Niedawno pewien mój znajomy, prowadzący firmę budowlaną u nas zachodnich sąsiadów opowiadał mi, jak bardzo był zaskoczony różnicą jakości tych samych produktów zakupiony w Niemczech i u nas. Sposobów na odrobienie strat związanych z niską ceną jest wiele. Za każdym razem oszukany jest klient. Do najbardziej bezczelnych należy niedoważanie produktów, z czym ostatnio spotkałam się w sklepie Biedronki. Zakupione przeze mnie borówki ważyły o 15 procent mniej niż zadeklarowano na opakowaniu. Przesadzam i marudzę? Być może. Tylko warto zadać sobie pytanie, co taka niedowaga, najkrócej ujmując, oznacza? Otóż to, że realnie opakowanie borówek jest o 15 procent droższe niż to deklaruje sprzedawca. Zamiana wagi na cenę zmienia nieco nasza perspektywę... nieprawdaż? 08.06.2014 09:32    6
Zmiany... czy aby na lepsze?

Zmiany... czy aby na lepsze?

Niektóre zmiany zachodzące w Tomaszowie zastanawiają. Poprzedni widok tego miejsca był ładniejszy, również fotograficznie... 08.06.2014 09:24    7
Dziura w moście

Dziura w moście

Zdjęcia zrobiłem dzisiaj tj.05.06 o godz. 10 ej. Mostek na ul. Nadrzecznej na rzece Wolbórce. 05.06.2014 15:50    15
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:26 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama