Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 06:24
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Listy czytelników

Nabijanie w garnek

Nabijanie w garnek

Przestrzegam wszystkich przed naciagaczami z firmy Eco vital. Są to najzwyklejsi oszuści i naciągacze żerujący na ludzkiej naiwności. Garnki te wcale nie są takie idealne jak je ci ludzie przedstawiajaja. Niestety udało im się naciągnąć moja mamę na zakup garnków za 4 tys złotych. Po roku zaczęła z jednego z nich schodzić warstwa która miała niby 25 lat gwarancji. Poszedłem na jeden z pokazów ażeby go wymienili. Pan, gdy tylko usłyszał w czym rzecz dosłownie zrobiłby wszystko żebym nie mówił głośno 17.02.2014 12:02    8
Może zmienić zarządcę

Może zmienić zarządcę

Dzień dobry, zwracam się do redakcji portalu NaszTomaszow.pl z prośbą o opublikowanie fotografii, które zrobiłem wczoraj i dziś na cmentarzu ewangelicko - augsburskim w Tomaszowie Maz. Znajduje się tam jedno wielkie bagno! Wchodząc na ten cmentarz powinno się wyposażyć w kalosze, lecz to też nie jest dobre rozwiązanie, gdyż w miejscach gdzie leży jeszcze śnieg nie ma ani grama piasku posypanego aby się nie poślizgnąć. Opłaty na tym cmentarzu jeśli chodzi o pochówek są bodajże około 100% wyższe niż na cmentarzu obok – katolickim. Wszyscy wiemy iż są tam pochowani są nasi bliscy wiary katolickiej i może tym sposobem powinien cmentarz zmienić swoją nazwę i zarządcę. Wcale nie trudno zobaczyć i porównać sposób zarządzania tymi cmentarzami. 15.02.2014 23:58    11
Gorzkie stażowe żale

Gorzkie stażowe żale

Staże to nic innego jak darmowa siła robocza zapychająca statystyki. Odbiera szanse na normalne zatrudnienie bo po co pracodawca ma zatrudniać nową osobę, skoro weźmie stażystę, później następnego, następnego i interes się kreci. 04.02.2014 23:59    32
Ekogroszek wysocepatologiczny

Ekogroszek wysocepatologiczny

Zgodnie z radą uzyskaną w Federacji Konsumentów, kontaktuję się z Państwem ponieważ padłem ofiarą oszustwa na kwotę 849 PLN. 24.01.2014 22:08    18
Smutna psia historia

Smutna psia historia

Bardzo prosiłabym o udostępnienie historii i zdjęć naszego Wolfiego, to wyjątkowy dla nas pies. Przebywa od roku w Schronisku w Tomaszowie Maz. 23.01.2014 14:46    7
Brak zdrowego rozsądku a może próba wyłudzenia?

Brak zdrowego rozsądku a może próba wyłudzenia?

Jestem niepełnosprawnym mieszkańcem Tomaszowa Mazowieckiego. Tu się urodziłem, całe życie ciężko pracowałem, jestem po operacji kręgosłupa, bajpasach, obecnie przebywam w szpitalu ze względu na moje nogi. Bardzo ciężko mi się porusza. 09.01.2014 23:59    42
W Tomaszowie nie ma policjantów

W Tomaszowie nie ma policjantów

Niejednokrotnie już na łamach NaszTomaszów.pl ukazywały się informacje o katastrofalnej sytuacji na ulicy Słowackiego w okolicach dwóch zlokalizowanych tam aptek. Kierowcy nagminnie łamią tu przepisy drogowe, stwarzając zagrożenie dla innych osób (w tym pieszych) poruszających się wzdłuż tej ulicy. Samochody zasłaniają widoczność, parkują na przejściach dla pieszych. Zasadnym wydaje się pytanie: gdzie jest tomaszowska policja? 08.01.2014 23:59    49
Peryferia Europy

Peryferia Europy

Wczoraj na jednym z większych skrzyżowań (Warszawska/Barlickiego) przestała działać sygnalizacja świetlna. Jak zwykle przeczulona na tym punkcie zadzwoniłam pod 112 - (system powiadamiania kryzysowego dla danego obszaru- tu województwa) - oczywiście zgłoszenie zostało przyjęte, zapewniono mnie o przekazaniu informacji do odpowiednich służb. Niby wszystko ok, ale... 05.01.2014 11:41    22
Robić karpia

Robić karpia

Mięso karpi od stuleci należy do naszych najwartościowszych pokarmów. W czasach, gdy polska służba zdrowia znajduje się na szarym końcu światowych rankingów wzrost spożycia ryb ma olbrzymie znaczenie. Nie czekajmy chwili, kiedy tradycyjny, polski karp będzie towarem luksusowym i mało dostępnym. W gestii każdego z nas jest wymuszenie odpowiednich warunków przetrzymywania ryb w miejscach sprzedaży, a także zwrócenie uwagi na warunki transportu żywego zwierzęcia do domu. 21.12.2013 20:43
Jak tu pomóc?

Jak tu pomóc?

Niewydolność systemu i instytucji powołanych do pomocy osobom jej potrzebującym w naszym (ale chyba nie tylko) mieście jest przerażająca. Generalnie na co dzień nie stykam się z tego typu problemami ale postanowiłem zadziałać w pewnej konkretnej sprawie i to, z czym się zetknąłem jeży po prostu włos na głowie. 21.12.2013 10:20    12
Symbol powiatowego niedbalstwa

Symbol powiatowego niedbalstwa

Zapewne wielu z nas przechodzi niemal codziennie w okolicach Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Mościckiego. To właśnie tutaj w bliżej nieokreślonej przeszłości postanowiono ustawić elektroniczny informator, prezentujący walory turystyczne Tomaszowa Mazowieckiego i okolic. Czy ktokolwiek i kiedykolwiek skorzystał z niego w sposób do którego został za publiczne (więc nasze) pieniądze zakupiony, tego oczywiście nie wie nikt. Wiadomo natomiast, że urządzenie od kilku już lat stoi zepsute i… nikomu to nie przeszkadza. Codziennie przechodzą obok niego urzędnicy magistratu, z prezydentem i wiceprezydentami na czele, a do niedawna w budynku obok mieścił się też wydział promocji Starostwa Powiatowego, mający przecież za zadanie reklamowanie także turystycznych walorów regionu. 08.12.2013 21:37    16
Zimowy Park im. dr Rodego (i okolice)

Zimowy Park im. dr Rodego (i okolice)

Ostatnio Telewizja Amazing wykonała w Tomaszowie sondę, z której wynikało że niewiele jest do pokazania w naszym mieście oprócz Skansenu i ... Spały :) Zatem przybliżam jedno z miejsc (choć pora roku nieciekawa) które jednak warto odwiedzić i oprowadzić po nim znajomych. 06.12.2013 13:53    7
Agencja Pracy Tymczasowej: Pracownik z sms-a

Agencja Pracy Tymczasowej: Pracownik z sms-a

Krótki list do redakcji dotyczący funkcjonowania jednej z agencji pracy tymczasowej. Firmy podobne budzą sporo kontrowersji. Ciekawi jesteśmy Waszych opinii na ten temat. 05.12.2013 20:00    55
"Po oczach go, po oczach..."

"Po oczach go, po oczach..."

Chciałbym zwrócić uwagę czytelników serwisu NaszTomaszów.pl na, według mnie na narastający, problem używania w sposób nieprawidłowy świateł w samochodach. 29.11.2013 21:21    21
Została mokra plama

Została mokra plama

Piszę do Państwa, ponieważ byłam dzisiaj świadkiem dosyć dramatycznej sceny przy rondzie na krzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Oskara Lange. Około godziny 17 zauważyłam, że na samym środku pasa ruchu leżał potrącony, najprawdopodobniej ze złamanym kręgosłupem kot. Zwierzę jeszcze żywe leżało na jezdni kierowcy próbowali je omijać. Obok przejechał też policyjny radiowóz ale panowie w mundurach popatrzyli tylko na skowyczące zwierzę. Nie zadali sobie trudu, by zatrzymać się i zabrać ranne zwierzę z ulicy. Nie dawało mi to spokoju i po kilku minutach wróciłam w to samo miejsce. Niestety było już za późno. Z żywego stworzenia została jedynie mokra, rozjeżdżona kołami plama. Pozdrawiam panów policjantów i mam nadzieję, że większą troską niż o zwierzęta wykazują się w przypadku pomocy ludziom, w co mogę oczywiście wątpić. 28.11.2013 22:20    46
Kolejna zapomniana dzielnica?

Kolejna zapomniana dzielnica?

Nie tak dawno na sesji miejskiej mieliśmy mieszkańców ul. Piaskowej, opowiadających o swojej, zapomnianej przez władze miasta, dzielnicy. Można by rzec no cóż daleko za centrum, kto tam chodzi w ogóle i się zapomniało... No ale zapomnieć o dzielnicy blisko centrum, przy głównej drodze i do tego w bezpośredniej bliskości miejsca zamieszania Pana Prezydenta? To tylko w Tomaszowie Mazowieckim może się zdarzyć :) Oto krótki reportaż z wizyty na ulicach Św. Antoniego i Ks. Ściegiennego. 14.11.2013 22:42    15
Ładne nowe pojemniki na odzież, ale ...

Ładne nowe pojemniki na odzież, ale ...

Właśnie od pewnego czasu pojawiło się na mieście wiele ładnych, zielonych pojemników na zużytą lub po prostu używaną, niepotrzebną odzież. Pozostało jednak również na swoich miejscach lub przestawionych w inne, stare koloru żółtawego pojemniki, do których do tej pory zanoszono odzież. 13.11.2013 13:31    20
Bardzo ważne pytanie

Bardzo ważne pytanie

Proszę mi powiedzieć dlaczego w tak dużym mieście jakim jest Tomaszów,jest tak mało miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.Tam gdzie są to albo z reguły zajęte przez osoby mieszkające w danej dzielnicy które wykupiły sobie kartę na stałe i służy im to miejsce jako całodobowe miejsce parkingowe. 10.11.2013 23:04    30
Zacofani czy bojący się kontaktu z wyborcami?

Zacofani czy bojący się kontaktu z wyborcami?

Przeglądając ostatnio stronę internetową naszego Urzędu Miasta natrafiłem na informacje o radnych bieżącej kadencji. Są tam informacje zarówno o przebiegu kariery zawodowej radnych, ich wykształceniu, doświadczeniu samorządowym czy sprawowanych funkcjach. 05.11.2013 12:19    17
(NIE) Potrzebne znaki drogowe...

(NIE) Potrzebne znaki drogowe...

Zarządcy dróg powiatowych, miejskich czy osiedlowych czasami zapominają o swojej własności (tak jak na pierwszym zdjęciu, kilka miesięcy) albo nie ustawiają ich tam gdzie by się ewidentnie przydały (drugie zdjęcie - poglądowe, bo wykonane w porze spokojnej, nie szczytowej). Później jest wielkie zdziwienie, że jest źle rozwiązana organizacja ruchu w mieście i na osiedlach. 28.10.2013 11:50    4
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:26 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama