Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 07:34
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Listy czytelników

Jak tu być mamą?

Jak tu być mamą?

Chciałabym poruszyć temat kobiet-matek ,których dzieci poszły do przedszkola, a one z nadzieją pragną znaleźć w tych godzinach dla siebie pracę. Na rynku tomaszowskim (bez znajomości) jest to nie osiągalne. 10.09.2013 09:32    14
Problem z parkowaniem przy ulicy Bohaterów 14-tej Brygady

Problem z parkowaniem przy ulicy Bohaterów 14-tej Brygady

Problem spowodowany umieszczonymi tam znakami drogowymi B-37 oraz B-38 09.09.2013 20:20    13
Rowerowe perypetie

Rowerowe perypetie

Czy jazda rowerem w okolicach naszego miasta jest wypoczynkiem? 09.09.2013 14:33    7
Wielka, czarna dziura

Wielka, czarna dziura

Tomaszów się rozkłada na czynniki pierwsze. Niedługo nie pozostanie tu nic, poza wielką czarną dziurą w ziemi. Jej zaczątek pojawił się dzisiaj na ulicy Nadrzecznej. Ma średnicę około dwóch metrów i wzbudza ciekawość przechodniów. Niebezpieczne miejsce zostało zabezpieczone. Mimo wszystko warto zachować ostrożność 08.09.2013 19:16    33
Kiedy otwarcie?

Kiedy otwarcie?

Chciałbym abyście na swoich łamach poruszyli temat nowego parkingu przy ulicy Farbiarskiej!! Dzisiaj jest sobota dzień handlowy, do tego dopisała pogoda i mamy początek roku szkolnego. Koło rynku zrobiono nowy parking - który jak widać czeka na huczne otwarcie - jakąś sporą fetę i zdjęcia Prezydenta Zagozdona oraz urzędników dla życzliwych mediów. Tymczasem klienci odwiedzający rynek stawiają auta byle gdzie na chodnikach na trawnikach pod zakazem, powodując utrudnienia w ruchu a czasem i niebezpieczeństwo. W załączniku przesyłam kilka zdjęć 07.09.2013 20:16    13
Na obcasach nie w gumofilcach

Na obcasach nie w gumofilcach

Działania służb odpowiedzialnych za stan dróg i chodników na terenie naszego miasta trudno nazwać inaczej jak wielką prowizorką. Ten, kto wymyśla niektóre „rozwiązania techniczne ” powinien zostać poddany badaniom psychiatrycznym. Nie chodzi jednak o to, by kogokolwiek obrażać ale o działania, które utrudniają ludziom życie. Kilka miesięcy temu zamiast wykonać całkiem nowy chodnik przy ulicy Legionów na odcinku między rondem generała Władysława Andersa a mostem na rzece Wolbórce, postanowiono zamknąć go dla ruchu pieszych. Efekt był taki, że i tak zakazu nikt nie przestrzegał. Postanowiono więc zerwaną nawierzchnię zastąpić w genialny sposób kamykami. Zmuszono w ten sposób pieszych, by przechodzili wąską, wydeptaną ścieżką, biegnącą obok „chodnika”. Przyznam, że z czymś takim się jeszcze w swoim życiu nie spotkałam. Chciałabym aby członkowie Zarządu Powiatu, bo zdążyłam się dowiedzieć, że to oni odpowiadają za stan ulicy Legionów, chociaż raz przebrali się w kobiece ubranie i w butach na obcasach, przespacerowali się po swojej „radosnej” twórczości. Wrażenia będą niezapomniane. Przypominam, że w mieście raczej mało kto spaceruje w gumofilcach 07.09.2013 11:55    14
Standartyzują miasto

Standartyzują miasto

Czego to nasi czytelnicy nie wypatrzą? Tym razem jeden z nich wskazuje na bezzasadność twierdzeń, że Tomaszów Mazowiecki jest źle zarządzany. Mieszkańcy miasta narzekają na niekompetencję, lenistwo, niechlujstwo, kolesiostwo i nepotyzm naszych włodarzy. Tymczasem okazuje się, że nie mają oni racji. W Tomaszowie nie mamy do czynienia z tymi wszystkimi negatywnymi zjawiskami i cechami. Obserwowana przez nas rzeczywistość to jedynie wynik przemyślanych działań podejmowanych w ramach "standartyzacji", zapoczątkowanych wiele lat temu a mających na celu zmniejszenie bezrobocia, obciążeń komunikacyjnych oraz wydatków na oświatę itd. poprzez zmniejszenie liczby mieszkańców miasta.... 05.09.2013 08:36    6
Kolejkomat czy ludzie - klienta Wydziału Komunikacji przypadki…

Kolejkomat czy ludzie - klienta Wydziału Komunikacji przypadki…

Zgodnie z życzeniem radnej Pani Małgorzaty Nowak, jakie pojawiło się przy okazji ostatniego mojego felietonu, dzisiejszy tekst powstał w oparciu nie tylko o fakty odtworzone na podstawie zapisu telewizyjnych kamer, ale na podstawie naocznych wrażeń i doświadczeń piszącego. 05.09.2013 07:02    6
Zamki z brudnego piasku

Zamki z brudnego piasku

Wiem, że temat przystani nad Pilicą na łamach portalu już się kilkakrotnie przewijał ale nie mogłam powstrzymać się przed napisaniem kilku słów od siebie. Poszłam w ubiegłym tygodniu w to miejsce. Troje moich milusińskich i ja. Spotkałam przy okazji koleżankę też z dziećmi. Nad Pilicą znalazłam się pierwszy raz w tym roku ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że nic się tu nie zmienia na lepsze od kilkunastu lat. 04.09.2013 11:59    8
A co tu pisać...

A co tu pisać...

"A co tu pisać" - zatytułował swojego maila przesłanego na adres portalu jeden z naszych czytelników. Mieszkańcy bloków przy ulicy Mazowieckiej mają możliwość z bliska przyglądać się funkcjonowaniu reformy śmieciowej. 03.09.2013 20:14    9
Więc nagłaśniamy

Więc nagłaśniamy

Piszę w sprawie dzisiejszego poważnie wyglądającego wypadku, jaki miał miejsce na skrzyżowaniu ulic Zgorzelickiej i Piłsudskiego. Auto tym razem zatrzymało się na chodniku i poszkodowany, to tylko kierujący ale następnym razem może być jakaś osoba piesza w tym miejscu. 28.08.2013 19:47    12
O karcie rodziny wielodzietnej – listy czytelników

O karcie rodziny wielodzietnej – listy czytelników

Prezentujemy kilka listów naszych czytelników spośród tych, jakie otrzymaliśmy po publikacji informacji na temat projektu uchwały obywatelskiej dotyczącego ustanowienia „Tomaszowskiej Karty Rodziny Wielodzietnej 3+”. Przypomnijmy, że z pomysłem wystąpił i go przygotował Klub Republikański Stowarzyszenia Republikanie w Tomaszowie Mazowieckim. Wciąż czekamy aż trafi on pod obrady Komisji Rady Miejskiej. Już jutro napiszemy o tym, jak pomysł został przyjęty przez posłów i senatorów z naszego okręgu wyborczego, do których wystąpiliśmy prośbą o wsparcie 27.08.2013 23:59    2
Ulica Chopina - zakurzona, zarośnięta i zaśmiecona

Ulica Chopina - zakurzona, zarośnięta i zaśmiecona

Okolica między dworcem PKS a cmentarzem przy ul. Smutnej jest tragiczna. Bardziej przypomina dżunglę niż dzielnicę miasta. 26.08.2013 23:59    15
Trochę spóźnione malowanie

Trochę spóźnione malowanie

Obserwowałem wczoraj ekipę malującą oznakowanie poziome na ulicy Zielonej na skrzyżowaniu z ulicą Dąbrowską. Przyznam, że trochę się zdziwiłem, że ktoś robi to pod koniec sierpnia, kiedy jesień i zima zbliżają się wielkimi krokami. Za chwilę przecież pojawią się deszcze i śnieg a sól i piach rozsypywane na jezdni skutecznie zniszczą to co zostało właśnie wymalowane. Wiem, że w niektórych miejscach stosuje się farby i oznaczenia wymagające naprawy i odnowienia raz na kilka lat. W Tomaszowie używana jest zwykła, niskiej trwałości farba. Pytam więc, czy w zarządach dróg miasta i powiatu siedzą jeszcze jacyś ludzie myślący, czy po prostu pieniądze, jakie mają do dyspozycji muszą za wszelką cenę wydać? W Tomaszowie absurd goni absurd. Teraz czekam na kosiarki, które wyjadą na trawniki w marcu, by wykonać nałożony na nie administracyjnie plan. 24.08.2013 22:37    5
Jadowite pająki grasują na Zapiecku

Jadowite pająki grasują na Zapiecku

W niedzielę znalazłam przed klatką schodową mojego bloku na Zapiecku tzw. wylinkę moim zdaniem jadowitego pająka (ptasznika). Jednak nie byłam przekonana o tym, że ktoś to wyrzucił, bo obok leżał gołąb, który wyglądał całkiem zdrowo, ale miał ranę jak po ugryzieniu na klatce piersiowej. Zebrałam wylinkę i gołębia z myślą o tym, że trzeba to zanieść do sztabu kryzysowego przy Urzędzie Miasta. 22.08.2013 15:12    83
Rybackie śmieciowiska

Rybackie śmieciowiska

Puszki po piwie, pudełka po robakach, połamane gałęzie, łuski ryb, gnijące resztki torby po zanętach, pety, haczyki, żyłki, puszki po konserwach, wszechogarniający śmietnik to obraz łowisk nad Zalewem Sulejowskim. 20.08.2013 09:14    21
Można sobie rozbić głowę

Można sobie rozbić głowę

Niedawno na łamach naszego portalu opublikowaliśmy fotoreportaż poświęcony tomaszowskiej przystani. Tym razem zdjęcia przesłane przez czytelników serwisu. Przedstawiają one fragment placu zabaw w części zarządzanej przez MDK. - Pułapki na każdym kroku - pisze nasza czytelniczka.- Szczególnie na (jak ja to nazwałam) torze przeszkód, gdzie dziecko mogłoby na przykład zrobić fikołka na barierce. Może sobie zrobić niemałą krzywdę a to za sprawą betonu znajdującego się pod nimi, fantazyjnie przysypanego piaskiem. Że niby taki kamuflaż chyba. 17.08.2013 10:03    6
Raz jeszcze o strefach płatnego parkowania

Raz jeszcze o strefach płatnego parkowania

W sprawie transferowania pieniędzy z opłat za miejsca parkingowe list otwarty do prezydenta Rafała Zagozdona 13.08.2013 23:38    25
Czy informatyk musi być "analfabetom"?

Czy informatyk musi być "analfabetom"?

Przyjęło się w naszym społeczeństwie stwierdzenie, że jak ktoś dobrze posługuje się komputerem, edytorami tekstu i innymi narzędziami do pisania, to w zasadzie nie musi nawet znać poprawnej gramatyki i ortografii polskiej by zaistnieć publicznie. Może i "zaistnieje" taki ktoś ale czasem jest po prostu wstyd... 13.08.2013 11:23    18
Letniej kanikuły czas w tomaszowskim zaścianku

Letniej kanikuły czas w tomaszowskim zaścianku

Sezon wakacyjny w pełni, żar leje się z nieba,a w Tomaszowie zaczęły się już przygotowania do snu zimowego, co piszący te słowa zaobserwował i doświadczył osobiście. 06.08.2013 16:44    12
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:26 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama