Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 07:34
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Listy czytelników

Nikomu nie przeszkadza?

Nikomu nie przeszkadza?

Zaparkowanie przed Starostwem Powiatowym w godzinach urzędowania często stanowi nie lada problem. Miejsc parkingowych brakuje mimo naziemnego i podziemnego parkingu. Dziwi więc, że nikt w tym urzędzie nie reaguje na pozostawiony przy ulicy samochód, który od kilku tygodni skutecznie blokuje możliwość rotacji samochodów w tym miejscu. Każdego dnia muszą przechodzić koło niego dziesiątki urzędników a pojazd jak stał tak stoi nadal. Nikomu nie przeszkadza. Chyba nie jest trudno odnaleźć właściciela, skoro są na nim tablice rejestracyjne. Czy nie lepiej to zrobić teraz, zamiast czekać aż koła skutecznie wtopią się w asfalt? 04.08.2013 15:23    14
Komis na "dziko"

Komis na "dziko"

Szanowni Państwo, piszę do Was, bo może macie możliwość spowodowania aby ktoś odpowiedzialny zajął się dzikim „komisem” samochodowym, jaki ktoś sobie zorganizował wzdłuż ulicy Oskara Lange. Otóż od jakiegoś czasu pas zieleni po lewej stronie jadąc od ronda Olimpijczyków, jest miejscem, w którym wystawiane są przez kogoś samochody przeznaczone do sprzedaży. 01.08.2013 23:59    26
Chcesz stadionu? Zbuduj go sam

Chcesz stadionu? Zbuduj go sam

Wiem, że narażę się wielu osobom, tym o czym zamierzam napisać, ale mówi się trudno. Chodzi przecież o dobro wspólne a nie o jakieś dyrdymały lub mrzonki albo chciejstwo tego czy innego pana, który chciałby zabłysnąć a nie wie jak, więc postanawia zmarnotrawić kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt milionów naszych wspólnych pieniędzy. Wspólnych, bo właścicielami budżetu miasta nie jest prezydent, czy grupka wycwanionych, chociaż nie zawsze mądrych radnych. Nie jest nim też anonimowa administracja, ani odhumanizowany aparat urzędniczy. Pieniądze należą do nas a ludzie, których wybieramy, mają obowiązek dbać o ich racjonalne wydawanie. Czy to robią? Wydaje mi się, że nawet jeśli próbują, to nie najlepiej im to wychodzi. 01.08.2013 12:54    23
OPŁAKANY STAN CMENTARNYCH ŚCIEŻEK

OPŁAKANY STAN CMENTARNYCH ŚCIEŻEK

Nie lada wyzwaniem mogą okazać się dla mieszkańców i gości naszego miasta odwiedziny cmentarza Parafii Ewangelicko Augsburskiej w Tomaszowie Mazowieckim, znajdującym się przy ulicy Smutnej. Problemem są jego zaniedbane alejki. Stan głównej drogi woła wręcz o pomstę do nieba. To ubita piaskowa nawierzchnia, miejscami obłożona wyboistymi kamieniami. 31.07.2013 18:24    12
Jazda w ciemno

Jazda w ciemno

Ostatnie letnie dni zmuszają nas wręcz do prowadzenia bardziej ruchliwego trybu życia. Coraz więcej z nas spędza wolny czas jeżdżąc na rowerze. Z naszych obserwacji wynika, iż tomaszowianie na swoje letnie przejażdżki wybierają głównie dwie popularne trasy rowerowe. Mowa mianowicie o drogach: rowerowej prowadzącej z Tomaszowa do Grot Nagórzyckich oraz o tej prowadzącej z Tomaszowa do Spały. 30.07.2013 22:09    14
Gdzie są kosze?

Gdzie są kosze?

Widać, że kryzys przyciska nawet złomiarzy. W mieście, w którym wycięli już wszystko to, co się dało wyciąć, ukradli to, co dało się ukraść tym razem wzięli się za kosze o znakach drogowych nie wspominając. 29.07.2013 19:43    7
Stade de la Gruz - LIST OTWARTY

Stade de la Gruz - LIST OTWARTY

Panie Prezydencie Zwracam się do pana dzisiaj, jako mieszkaniec miasta, dziennikarz obywatelski i wielki pasjonat dyscypliny sportu, jaką jest piłka nożna. 24.07.2013 09:28    38
Stado dzików przewędrowało skarpą

Stado dzików przewędrowało skarpą

Dzisiejszego wieczora około godz. 20 obok popularnych schodków, przy ulicy Pięknej, które prowadzą w stronę ul. Parkowej przemaszerowało stado dzików. 23.07.2013 20:51    12
Fajno jest... w Rawie Mazowieckiej

Fajno jest... w Rawie Mazowieckiej

Lato nieodłącznie kojarzy nam się z wygrzewaniem na słońcu i kąpielami w rzekach, jeziorach, morzu czy chociażby sztucznych zbiornikach takich jak Zalew Sulejowski. 19.07.2013 22:08    24
Wsiadaj na rower i walcz o stojaki rowerowe dla Tomaszowa!

Wsiadaj na rower i walcz o stojaki rowerowe dla Tomaszowa!

Przed rokiem wygrał Tomaszów Mazowiecki. Dzięki temu stojaki stanęły przy Skansenie Rzeki Pilicy w Tomaszowie! Co zrobić, aby kolejne stojaki rowerowe stanęły w innych punktach naszego miasta? 16.07.2013 16:21    3
Atrakcja, o którą trzeba zadbać

Atrakcja, o którą trzeba zadbać

Krótki spacer do Rezerwatu „Niebieskie Źródła” wystarczył, by się mocno poirytować. Nie wiem do kogo napisać, stąd mój list. Zacznę od tego, że może warto byłoby aby mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego poświęcali odrobinę czasu własnym dzieciom i uczyli ich właściwych wzorców zachowań. O co chodzi? Otóż od samego wejścia aż do wywierzyska nie udało mi się zaobserwować ani jednego kosza na śmieci, który nie byłby uszkodzony. Trudno mi uwierzyć by psuli je i niszczyli, dorośli oraz dojrzali ludzie. Pogniecione kosze to efekt działań smarkaterii. Niestety mam też sporo uwag do osób odpowiedzialnych za utrzymanie w tym miejscu porządku. Nie chodzi mi jednak o śmieci, których nie zauważyłam ale o porośnięte chwastami ławeczki. Niektórych z nich nie jest w ogóle widać. Czy ktoś mógłby zareagować i przyczynić się do uporządkowania tych dwóch spraw w jakby nie było największej atrakcji turystycznej naszego miasta, na którą jak widzę można nawet głosować w konkursie organizowanym przez National Geografic. 11.07.2013 18:59    14
Głos ludu: Botanica Arena w Tomaszowie?

Głos ludu: Botanica Arena w Tomaszowie?

Tomaszowska infrastruktura rozwija się w tempie błyskawicznym. Remontowany Plac Kościuszki za niespełna 2 – 3 lata będzie wizytówką naszego miasta. Zamykany dla niedzielnych turystów Ośrodek Sportu i Rekreacji już jest miejscem spotkań rodzin (o ile oczywiście jest czynny). 04.07.2013 21:07    1
Głos ludu: Ile chciałbyś zarabiać?

Głos ludu: Ile chciałbyś zarabiać?

Witam. Jestem czytelnikiem portalu Nasz Tomaszów i mieszkańcem naszego pięknego miasta w województwie łódzkim. Nasza "zielona" wyspa skłoniła mnie do napisania pewnego cyklu felietonów o tym, co się w nim dzieje, jak się traktuje ludzi. Nie będzie w nich tekstu o politykach, polityce. Będzie w nich tekst o życiu i o nas, czyli mieszkańcach tego grajdołka. 03.07.2013 23:03    44
Zabrakło kawałka rury

Zabrakło kawałka rury

Kilkakrotnie do naszej redakcji pisał pan Waldemar Jarecki, który skarżył się, że do jego posesji przy ulicy Szczęśliwej nie doprowadzono w trakcie trwania prac budowlanych instalacji wodociągowej. Poniżej publikujemy zarówno list jak i odpowiedź w tej sprawie, jakiej udzielił nam Zakład Gospodarki Wodnej i Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim. 03.07.2013 11:33    6
Prawdziwie kosztowny kabaret

Prawdziwie kosztowny kabaret

Tomaszowianie nadzwyczaj dużo szczęście mają. W miniony weekend, głównie w marketach, młode dziewczęta, schludnie ubrane, zwane hostessami, namawiały naszych mieszkańców do wzięcia udziału w loterii. Wygraną miało być zaproszenie na kabaret z udziałem Piotra Bałtroczyka w hotelu Magellan w Bronisławowie. Całość poprzedzona czymś co dodatkowo ma zachęcić do wzięcia udziału w tym wielkim wydarzeniu, jakiego dawno zapewne nasi mieszkańcy nie doświadczyli. 01.07.2013 20:41    13
Nie ma kto naprawić

Nie ma kto naprawić

Szanowni Państwo, zwracam się do Was z pytaniem, czy jest w Tomaszowie Mazowieckim ktoś, kto zajmuje się porządkiem na naszych ulicach. 30.06.2013 11:44    13
Mr. Hyde za kierownicą

Mr. Hyde za kierownicą

Niedawno przeczytałem u Was list o chamstwie tomaszowskich kierowców. Przyznam, że to co obserwuje się na co dzień na ulicach woła zwyczajnie o pomstę do nieba. Elementarny brak kultury i wzajemnej życzliwości, to cechuje mieszkańców naszego miasta, którzy zwykli się wyśmiewać z umiejętności jazdy kierowców z rejestracjami EOP, przy okazji samemu ich nie posiadając. Poniżej kilka przykładów. 29.06.2013 11:48    18
Policjanci poza prawem

Policjanci poza prawem

Nic tak nie budzi pogardy dla prawa, jak brak jego poszanowania przez służby odpowiedzialne do kontroli jego przestrzegania. Czyż sami będziemy przejmować się ograniczeniami prędkości czy niewłaściwym parkowaniem, jeśli nie robią tego policyjne radiowozy? 28.06.2013 17:10    22
Gej na śniadanie, gej na obiad i na kolację też gej

Gej na śniadanie, gej na obiad i na kolację też gej

Gej, homoseksualista – to kojarzy mi się z jednym; wynaturzeniem i zboczeniem, podobnym do pedofilii, biseksualizmu. Jednak felieton, który chce dla was opisać to nie będzie moja prywatna opinia, tylko opis pewnych zjawisk. 27.06.2013 15:35    64
Czy warto się uczyć cały rok, czyli jak się u nas stypendia przyznaje…

Czy warto się uczyć cały rok, czyli jak się u nas stypendia przyznaje…

Jak się przyznaje stypendia? Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta… ale jednak chyba nie w jednej tomaszowskiej szkole ponadgimnazjalnej. Przedwczoraj dowiedziałem się, że w sposób nagły i bardzo ekspresyjny, tuż przed ostatnią radą pedagogiczną zmienił się lider wśród uczniów technikum, jeśli chodzi o średnią ocen na świadectwie końcowym. 27.06.2013 09:19    8
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny

Komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:26 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama